[recenze] Styleaudio Carat Topaz - 1st kiss

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Odar 11. 12. 2009 09:23

Urcite je najjednoduchsie vyskusat ten isty kabel a ten isty Topaz na inom PC.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kocmeister 11. 12. 2009 09:26

No že by to šumělo díky optickýmu kabelu to fakt pochybuju. Ten signál buď je nebo neni. A jitter se šumem neprojevuje. Dokonce je to tak citlivý, že to chytne signál i když optickej kabel podržíš kousek (možná i tak 2 cm) od konektoru a budeš na něj svítit.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 11. 12. 2009 09:31

Kabel povazujem za najposlednejsi problem. Podla mna:
1) zvukovka
2) Topaz
3) kabel
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Nolwendil 11. 12. 2009 10:59

Taky bych kabel považoval až jako poslední problém. Tady jde ale spíš o to, že šum je problémem u analogových obvodů, ne u digitálních (tam je zase problémem jitter). Proto by byl můj první tip Topaz. Ale můžu se mýlit, jak už jsem psal, tak nejlepší bude to zkusit na jiném pc...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod sauhirt 11. 12. 2009 11:33

Hrubejs: Me pri soucasnym nastaveni win7 hraje jak dac (zapojenej do koaxu/optiky interni zvukovky), tak repraky zapojedny do integrovany zvukovky, do klasickyho audio jacku. To bude ale asi tim, ze to jsou dve ruzny karty, takze reseni by bylo koupit jeste nejakou levnou pci zvukovku. O:-) ;-) Nebo se smirit jen s jednim vystupem v dany okamzik.

P.S. Jen tak ze zvedavosti jsem si zapojil repraky do audio vystupu na interni karte, takze jak dac, tak reporo jsou na stejny a porad mi hrajou oba. Nejspis to mas nekde spatne nastaveny.
sauhirt
Junior

Odeslat příspěvekod Emokid 11. 12. 2009 14:55

Nekde doma mam otevreny clanek o tom jak se jitter muze projevit jako zvyseny sum v pozadi bylo tam i neco o snizovani bitove hloubky tim rusenim ale jsem ted na telefonu tak si to proguglujte sami. :-)
Naposledy upravil Emokid dne 11. 12. 2009 21:06, celkově upraveno 1
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hrubejs 11. 12. 2009 18:34

Takže dnes jsem zkusil připojit Topaze na X-fi Xtreme Gamer. Kabel jsem připojil přes redukci toslink/jack a připojil do X-finy na vstup podobný 3,5jacku. Zvuk funguje, což mi neni moc jasný, protože jsem někde čet, že je nutno použít jakýsi 'Creative I/O module'. Nevadí, hlavně že to jede. Šum je nyní opravdu hodně slabý, sotva slyšitelný, a to pouze na triple-fi na kterých jsem to zkoušel. Šum bych dával za vinu nahrávce (flac, ale staší nahrávka)
na doma: X-fi -> opto. -> Carat Topaz -> K-701
na ven: Sansa Clip + fi.10
Hrubejs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emokid 11. 12. 2009 21:08

Tady to je:
http://peufeu.free.fr/audio/extremist_d ... Jitter.htm

Viz osmý odstavec:
Jitter with a white noise spectrum results in the systems noise floor being raised.

Je tam toho ale samozřejmě víc.
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TommyT 8. 1. 2010 18:34

sauhirt píše:Hrubejs: Me pri soucasnym nastaveni win7 hraje jak dac (zapojenej do koaxu/optiky interni zvukovky), tak repraky zapojedny do integrovany zvukovky, do klasickyho audio jacku. To bude ale asi tim, ze to jsou dve ruzny karty, takze reseni by bylo koupit jeste nejakou levnou pci zvukovku. O:-) ;-) Nebo se smirit jen s jednim vystupem v dany okamzik.

P.S. Jen tak ze zvedavosti jsem si zapojil repraky do audio vystupu na interni karte, takze jak dac, tak reporo jsou na stejny a porad mi hrajou oba. Nejspis to mas nekde spatne nastaveny.

Ale to je jasné, že optika/koax a analóg zo zvukovky budú hrať zároveň. Je to predsa tá istá zvukovka. Lenže pri pripojení cez USB sa DAC detekuje ako externé zvukové zariadenie a v ovládacom paneli je potrebné tieto zariadenia prepínať. Takže nie, naraz to tak ľahko nepôjde (ešte by sa dalo navoliť jeden program cez jedno zariadenie a druhý cez druhé, ale to isté naraz počúvať takto nepôjde).

Prečo vlastne niekto potrebuje mať pustené sluchátka a bedne naraz?
ESI Juli@ ->
-> Matrix Mini-i -> RG62 -> Edgar SH-1 tuned -> Sennheiser HD600
-> Karafiat DAC 2.6 -> RG62 -> NAD C370 -> Cardas Crosslink -> Wharfedale Diamond 9.3
TommyT
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod damca 29. 1. 2010 12:18

Tak jsem zklaman chtel jsem si topaze koupit k auzentech xfi forte a HD650kam, mel jsem ho objednany za 7500 u k24.cz a dnes mi volali, ze uz se nevyrabi a ze bude nejaky novy model topaz 2 ci co.
Edit: Nechcete ho nekdo prodat :)
Naposledy upravil damca dne 29. 1. 2010 13:46, celkově upraveno 1
Q9650 4,0GHz 1,25V, Asus P5Q-Deluxe, 8GB DDR2, Ati 5870, Seasonic 650W, 2x SSD Now V+, 4xHDD, Auzentech X-Fi Forte, Logitech G27-G9-Z5500, HPZR24w. SAMSUNG LE40A656, NIKON D90, SAMSUNG Wave.
damca
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kocmeister 29. 1. 2010 12:30

Ano je to pravda, už se opravdu přestal vyrábět a nikde nebude.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TommyT 29. 1. 2010 12:35

Už sa nedá z k24 objednať? Veď im mal prísť na sklad.
Topaz 2 bude kedy?
ESI Juli@ ->
-> Matrix Mini-i -> RG62 -> Edgar SH-1 tuned -> Sennheiser HD600
-> Karafiat DAC 2.6 -> RG62 -> NAD C370 -> Cardas Crosslink -> Wharfedale Diamond 9.3
TommyT
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 29. 1. 2010 12:58

Jej, tak to im dlho nevydrzalo. Kolko sa predaval? Rok? Ja budem mat nakoniec doma cosi "special". ;)
Na ofiko stranke zatial cusia :(
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Nolwendil 29. 1. 2010 13:40

Taky jsem o něm zatím nic nenašel. Odkud berete takové informace? Nebylo by alespoň něco o vylepšeních oproti první verzi, dostupnost, či další info?
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod damca 29. 1. 2010 13:43

Tak situace ve vsech ceskych obchodech je stejna - neni a nebude. Pan v jednom nejmenovanem obchode si jeste prisadil "jo jo hd650 + topaz mame v poslechovem centru a topaz sedi tem 650kam jako prd*l na hrnec" (sem myslel, ze se vyvratim, co jsem komu udelal - tesim se na to mesic, prachy pripravene a ted tohle).
Naposledy upravil damca dne 29. 1. 2010 13:53, celkově upraveno 1
Q9650 4,0GHz 1,25V, Asus P5Q-Deluxe, 8GB DDR2, Ati 5870, Seasonic 650W, 2x SSD Now V+, 4xHDD, Auzentech X-Fi Forte, Logitech G27-G9-Z5500, HPZR24w. SAMSUNG LE40A656, NIKON D90, SAMSUNG Wave.
damca
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka