[recenze] Styleaudio Carat Topaz - 1st kiss

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Emokid 30. 1. 2010 14:51

Ano, proto mají špičkové převodníky složité patentované obvody pro rekonstrukci digitálního signálu. :D Ony to třena jsou 1 a 0 ale standart počítá s nějakou ztrátou během přenosu hlavně díky nepřesnosti nosných hodin což se samozřejmě projeví negativně ve zvuku třeba jako šum.
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 27. 2. 2010 12:45

Carat Sapphire (podla specifikacie prakticky to iste, ako Topaz, bez sluchatkoveho zosilovaca a namiesto USB ma koax. vstup). http://styleaudio.co.kr/default/busines ... 1&act=view

Co som si vsimol dalsie, ma poriadne RCA konektory.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod akchc 2. 3. 2010 11:18

Odar píše:Carat Sapphire (podla specifikacie prakticky to iste, ako Topaz, bez sluchatkoveho zosilovaca a namiesto USB ma koax. vstup). http://styleaudio.co.kr/default/busines ... 1&act=view

Co som si vsimol dalsie, ma poriadne RCA konektory.

Vyzerá to veľmi zaujímavo, presne niečo také by som si predstavoval nakoľko amp mi je už asi zbytočný... cena by mohla byť eventuálne aj nižšia nakoľko by to mal byť topaz bez ampu cca (do 300,- EUR?) Nemáš náhodou poňatia, kedy by mal byť v predaji?
Asus F6V -> M2Tech hiFace -> BB Dac -> AKG K701 / Grado SR60
akchc
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 2. 3. 2010 11:21

Osobne cakam cenu porovnatelnu s Topaz-om, nakolko je tam koax. vstup, RCA konektory su na pohlad uplne ine (kvalitnejsie). Skus napisat do Melissa - oni su tusim ofiko predajca v CR. Pripadne hiendshop.sk na Slovensku. Ak zistis, ci je to dodatelne, daj urcite vediet.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Majko6664 5. 3. 2010 00:09

Ma nejaky iny toslink vstup. Trci z neho kvazi kolik. U Emeraldu to bola klasicka dierka. Tam sa kupuje potom iny kabel alebo ako? Alebo je to krytka? Este som optiku nezapajal, maximalne koax.
Asus Xonar DX/N81 -> UE Triple.Fi 10 Pro
Majko6664
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Wizik 5. 3. 2010 00:22

Majko : Je to iba kryt na optiku, kábel sa používa rovnaký.
Denon DCD-910/Foobar->digital mogami 2964/USB->Gamma 2 DAC(powered by sigma11)->Beyerdynamic DT770 PRO 80ohm

Sansa Fuze -> Soundmagic PL30
Wizik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Majko6664 5. 3. 2010 00:24

OK. Dakujem.
Asus Xonar DX/N81 -> UE Triple.Fi 10 Pro
Majko6664
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 19. 7. 2010 17:06

Styleaudio Carat Topaz a HQ Audio:
Po velmi dlhej dobe som sa odhodlal k testu HQ audia (96 kHz / 24 bit) na tomto DA prevodniku. Mam kratke kable a 99% hudby mam v CD kvalite, takze sa mi to doteraz nechcelo skusat. Dnes som si povedal, ze je nacase to uz skusit.
Na test bola pouzita moja zostava (Dispre II, DAC Topaz len ako DAC, RG62, DHLabst TOSLINK Cable, AKG K701). TOSLINK bol pichnuty do integrovanej zvukovky, Foobar2000 nastaveny na WASAPI digital OUT a 24bit.
Testoval som na nasledovnych skladbach (nakolko HQ audio zohnat v poriadnej kvalite je problem):
- Eagles - Hotel California (album Hotel California 96/24 aj 44,1/16)
- Dire Straits - Brothers in Arms (album Brothers In Arms 96/24, Money For Nothing 44,1/16)
- Dire Straits - Walk of Life (album Brothers In Arms 96/24, Money For Nothing 44,1/16)

Vseobecne musim povedat, ze klasicka CD kvalita 44,1/16 je oproti 96/24 ako by "plocha". Neviem najst to prave slovo. 96/24 islo vo vsetkych skladbach viac do basov. U 44,1/16 boli basy akoby orezane. To prikladam aj omhovo vyssiemu bitrate u 96/24 (az 2800kbps). Aby si nik nemyslel, ze z toho vzniklo prebasovane monstrum. Opak je pravdou - basov pribudlo, ale vysky ostali. Cele spektrum akoby ozilo a pridalo na doraznosti na basoch. Pri 44,1/16 to bolo akoby suche, viac "linearne". Lepsie to popisat neviem. Detail nahravky ostal, ale subjektivne som pocitoval lepsiu dynamiu a "drive".

Ak je mozne zohnat nahravku vo vyssej kvalite, ako je CD kvalita (vinyl ripy nepocitam), ta namaha nie je zbytocna. Vasa zostava sa vam urcite odmeni (napr. aj s tymto DA prevodnikom). Kto ma moznost, nech si to overi sam. To je urcite najlepsia cesta, ako zistit, ci sa hnat vyssie a vyssie.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kocmeister 19. 7. 2010 19:01

Sice nemám Topaz, ale vystihnul jsi ty rozdíly mezi 16 a 24bit dost trefně. ;-)
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 19. 7. 2010 19:15

Zial hudby 96/24 v digitalnej kvalite (nie vinyl ripov) je malo. Aspon tej hudby, co mna zaujima :( Skoda.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Nolwendil 20. 7. 2010 09:40

S rozmachem iTunes a odklonem od klasických nosičů snad vydavatelům dojde, že jim už nic nebrání v distribuci svých nahrávek i v "exotických" formátech, jako je FLAC. (Nebo klidně Apple Lossless, však převézt se to dá vždy :D) Pak jim možná dojde, že FLAC není omezen standardem CD, a že dnes lidi prahnou po hi-res nahrávkách... Problém je v tom, jak definuješ "lidi". Běžný spotřebitel ani neví, v čem je rozdíl. :-(
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kocmeister 20. 7. 2010 10:38

No to je právě ono, "lidi" po tom neprahnou. Jen pár kecalů na fórech :-). Drtivá většina na to háže bobana.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 20. 7. 2010 10:41

NJ hladal som moju srdcovku U2. Google mi vyplul len vinyl rip Joshua Tree 96/24. Clovek sa na to moze . . .
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod šeďour 20. 7. 2010 11:53

:arrow: Odar: kup si pořádnej gramofon a až přijedeš do Prahy na hifivýstavu, nebo nějakou jinou akci, tak ti věnuju LP U2... :-))
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 20. 7. 2010 11:57

šeďour --> Je pravda, ze v zivote som poriadny gramec nepocul, ale odhadujem, ze je to skutocne ovela narocnejsie na investiciu, ako digital a hlavne na udrzu (ci samotneho gramca, alebo LP platni).
Bojim sa ale, ze by to bolo pre mna na sluchadlach nepocuvatelne.
Odar
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka