[recenze] Styleaudio Carat Topaz - 1st kiss

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Emokid 14. 9. 2009 21:48

Je to jen preamp, bez DACu.
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 14. 9. 2009 22:05

Presne tak, takze k nemu (v idealnom pripade) potrebujes este DAC. Taky Benchmark DAC 1 :D :D A sakra - ten ma tusim aj zosik v sebe, ak si pamatam :hm Chcelo by to cosi "ciste".
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Emokid 14. 9. 2009 22:08

Tak on by nebyl špatný ani ten Topaz žejo. :D Ale řek bych že koč si k tomu nechá Cepheus. ;-)
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 14. 9. 2009 22:41

No myslim, ze Topaz sa da pouzit aj ako konecny DAC. A pouzit vlastne aj namiesto DAC v CD prehravaci.

Ide o to, ze ja som nikdy moc nemusel kapely typu Queen, Floyd, Dire Straits . . . proste mi ta ich hudba moc nehovorila. Ale na Topaz-e s K701 ma to chytilo za srdce. Tie nahravny su naozaj velmi dobre. Je tam kopec nastrojov. A ten priestor je neuveritelny. Jednoducho mam taky pocit, ze na beznych audio zariadeniach sa jednoducho neukaze prave to, co ma cloveka chytit za srdce. Napr. taky Dire Straits mi vzdy pripadal taky "stary" alebo "plochy". Bez zivota. Teraz som si tie gitary s bicimi naozaj vychutnal. Az mi je to divne, ze ja som sa zapocuval do Dire Straits . . . inak to popisat neviem 8-)

Co sa tyka Kocmeister-a - tesim sa na jeho porovnanie HD 800 VS K701.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kocmeister 15. 9. 2009 19:12

Je to tak, Dire Straits se mi začali taky líbit až na kvalitní sestavičce. Teď už je to moje prakticky nejposlouchanější záležitost. Navíc jsou to jedny z nejlepších nahrávek vůbec, ale pouze original master, ne remaster verze. Ano Dispre je jen preamp, ale za to pořádnej a Cepheus je pouze Dac a za to pořádnej a tak to mám rád :-) Srovnání HD800/K701 bude ale to dřív bude od Jerseyho. Ten už je bude mít pravděpodobně "za pár" :-))
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ovo 15. 9. 2009 21:09

Dire Straits se neoposlouchají, jsou pohodoví. Kdysi (koncem 70. let) jsem si koupil jejich první dvě LP a dodnes mě mrzí, že jsem je později prodal. Ty další desky už nebyly až tak super, ale pořád skvělé.
S aparaturou to nemá co dělat, je to o muzice.
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 7. 10. 2009 21:35

Po priblizne mesacnom pouzivani pisem 3. kiss. Topaz som napojil na Yahamu cez RG62 kabel. Mam pocit, ze cosi sa zlepsilo - ako keby basy boli trosku viac ukocirovane (nehuci to tak) a ze je lepsi priestor, ako ked pouzivam DAC v Yamahe. Vzhladom na to, ze mam na nic repraky, to beriem tak, ze je to v podstate nepostrehnutelny rozdiel (a mozno je to len psychika), pretoze moje bednicky potencial DAC v Topaze jednoducho nevyuziju a nezahraju.

Pripojil som ho cez USB na HTPC. Vsetko funguje bez problemov. Pouzivam ho pri prehravani filmov, ako predvolenu zvukovu kartu. Viackanalovy zvuk downmixuje PC na 2.0 a ako DAC pouzivam Topaz. Tymto sa mi vyriesila aj otazka domaceho kina (s pouzitim 2.0).

Topaz je uz zahoreny, pomaly zahorujem K701. Maju za sebou viac, ako 50 hodin zahorovania (ked som v robote, nechavam ich pustene). Mam pocit, ze vysky su menej ostre, ako na zaciatku. Pri niektorych skladbach mali tendenciu "zarezavat" do usi. Toto sa vytraca. Ale hlavne - evidentne pribudli basy. Tie menice ani naozaj potrebuju rozhybat. Pocuvat takeho Lennyho Kravitza je uplny zazitok. Ten priestor a tie nastroje - absolutny relax.

Takze suma sumarum - AKG K701 + Topaz. Nemam vobec, co by som vytkol. Nelutujem ani EURo, ktore som do toho dal. V buducnosti Topaz planujem vyuzit ako samostatny DAC na stereo zostavu. Chcel by som cosi konecne, tak okolo 1700 EUR (zosilovac, tuner, 2.0 bedne). To je hranica, ktoru som este ochotny do toho investovat.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Gotch 17. 10. 2009 22:29

Zdravím, chtěl jsem se zeptat, do budoucna chci topaz pořídit, jak jsem se ale dočetl, přes USB to pojede (jen) 44.1khz/16bit, což je prý CD kvalita, budu v něčem ošizen oproti 96khz/24bit, nebo mě, jakožto normálnímu posluchači to může být fuk? Dík za případnou odpověď :)
Gotch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Odar 17. 10. 2009 23:02

Pokial nechces prehravat SACD, alebo DVD Audio, kde je vyssia kvalita (povedzme 96khz/24bit), moze ti to byt jedno. Inak ak chces Topaz pouzivat cez USB, mozno by stalo za to zvolit lacnejsi Emerald - usetris, pokial neplanujes vyuzit opticky vstup. Emerald ma ale iny DAC, na to bacha.

Osobne vyuzivam len maximalne 48khz, pretoze moj FLAC prehravac sa nad 48khz nedostane. Ale osobne mi to (zatial) nevadi, nakolko interpretov, od ktorych sa da zohnat SACD a DVD Audio je dost malo :(

Mozem ale potvrdit, ze z "obycajneho" 44.1khz Topaz dostane super zvuk. Na K701 si to priam uzivam. Cez USB ho pouzivam na filmy z HTPC a rozdiel som tiez postrehol. Hlavne na basoch - repraky az tak neprebasovavaju, ako predtym. Skutocne som s Topaz-om spokojny. Zatial mu nemam co vytknut.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Gotch 17. 10. 2009 23:18

thx za odpověď, každopádně je nějaká možnost jak topaz připojit k pc a přesto využívat 24bit/96khz, vpodstatě chci topaz využívat na všechno (převážně ale na hudbu) tzn. občas i nějaký ten dvd film apod. ?
Gotch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Odar 17. 10. 2009 23:26

Ked ho napojis cez USB, pojde maximalne na 16bit/48khz. Tak to proste je.
Utilizing the TI PCM1792 24bit/192Khz DA converter, this DAC is capable of an astounding dynamic range of 123dB with a negligible THD+N of 0.0005%. The USB input is controlled by the proven TI PCM2707 USB controller, allowing use of up to 48Khz files via USB. And, finally, the digital controller is the Crystal CS8416 with low jitter clock recovery.

Vo Windows sa sprava ako externa zvukova karta. V control panel si prepnes, ze chces pouzivat ako zvukovku DAC a ides :)

EDIT:
Som ale debil. No je taka moznost, ze napojis do Topaz-u opticky vystup z PC (TOSLINK). Vtedy to vyuzijes.
Naposledy upravil Odar dne 17. 10. 2009 23:30, celkově upraveno 1
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Gotch 17. 10. 2009 23:30

OK, každopádně zůstáva horkým favoritem, přece jen topazem zabiju dvě mouchy jednou ranou (dac+amp) a vo tom to je :)
Gotch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gotch 17. 10. 2009 23:48

Odar píše:Ked ho napojis cez USB, pojde maximalne na 16bit/48khz. Tak to proste je.
Utilizing the TI PCM1792 24bit/192Khz DA converter, this DAC is capable of an astounding dynamic range of 123dB with a negligible THD+N of 0.0005%. The USB input is controlled by the proven TI PCM2707 USB controller, allowing use of up to 48Khz files via USB. And, finally, the digital controller is the Crystal CS8416 with low jitter clock recovery.

Vo Windows sa sprava ako externa zvukova karta. V control panel si prepnes, ze chces pouzivat ako zvukovku DAC a ides :)

EDIT:
Som ale debil. No je taka moznost, ze napojis do Topaz-u opticky vystup z PC (TOSLINK). Vtedy to vyuzijes.

A ten toslink zapojím kam v pc?
Gotch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Odar 18. 10. 2009 08:28

Musis mat na PC opticky vystup na zvukovej karte.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Gotch 18. 10. 2009 09:51

Odar píše:Musis mat na PC opticky vystup na zvukovej karte.

No ale vždyť carat topaz je i zároveň zvukovou kartou, přeci když ten zvukový signál pojede ještě přes nějakou obyčejnou zvukovku, tak bude zbytečně przněna kvalita zvuku ne? :)
Gotch
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka