jak dosáhnu co nejlepšího zvuku u Sennheiser HD 555?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mistr555 10. 10. 2009 01:35

zdravím , mám sluchátka Sennheiser HD 555 módnuté viz Obrázek

ještě bych chtěl trošku vylepšit zvuk , tak se ptám , je lepší koupit zesilovač např: BV Headamp případně jaký jiný?
nebo kupit kvalitní zvukovku např http://www.headphones.cz/inshop/sluchatkove-zesilovace/se-zvukovou-kartou/e-mu-0202-usb-2-0.htm teď mám jen X-Fi mX Xtreme Gamer bez zesilovače

pište vaše názory a rady , ale mám omezený rozpočet jsem student
mistr555
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 10. 10. 2009 14:41

Bunta (BV audio) nedělá špatné věci, o tom žádná - ale zkus si tady na fóru přečíst tohle: viewtopic.php?f=1709&t=1073178 . Vřele doporučuji...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mistr555 10. 10. 2009 17:15

jo to uš jsem četl , zvládl bych to postavit jsem tím vyučenej , ale jsem na to línej :-D

možná to skusím , když to obědnám tu nejlevnější variantu tak mi příde co přesně tišťák a zvlášť součástky?? nebo uš zapájené , musím obědnat zdroj k tomu co??
také bych k tomu musel koupit nějaké kabely co??

nějaká méně náročná varianta by nebyla?? levnější zesilovač uš hotový?
mistr555
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 10. 10. 2009 17:22

Dle mě budeš mít mnohem větší posun při koupi zvukové karty než u zesilovače. Řešil bych to postupně v tomhle pořadí: 1. Koupím lepší DAC 2. Koupím lepší sluchátka 3. Koupím Zesilovač.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mistr555 10. 10. 2009 17:24

ty sluchátka mam asi měsíc takže bych je chtěl ještě mít nehrajou špatně

tak co zesilovač nebo zvukovku pište všicky , co k tomu máte co říct
mistr555
Junior

Odeslat příspěvekod Jersey II. 10. 10. 2009 17:26

Souhlasím s Bínou. Napřed si vyřeš na určitou úroveň zdroj a pak můžeš přemýšlet o zesilovači. U sluchátek to není jako u reproduktorů, kde je zesilovač velice důležitou (vlastně nepostradatelnou) součástí.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mistr555 10. 10. 2009 17:35

tak u repráků jsem bez zesilovače a nějak mi moc nechyběl mám logitech X-540 na těch uš jen hraju a koukám na filmy , jinak jsem na sluchátkách

od doby co mám hd 555 se mi poslech hudby začal líbit víc než předtím , tak to chci ještě vylepšit

tak jakou zvukovku co e-mu 0202?
http://www.headphones.cz/inshop/sluchat ... sb-2-0.htm
mistr555
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 10. 10. 2009 18:37

S E-MU 0202 rozhodně chybu neuděláš. A co se týče DisPre, tak "levnější" varianta znamená, že Ti Pavel Macura pošle vyrobenou desku s vyvrtanými a prokovenými otvory, pocínovanými pájecími ploškami, zbylým povrchem chráněným nepájivou maskou a s potiskem - a s dokumentací, která zahrnuje zapojovací schéma, seznam součástek i s objednacími čísly z jednoho nejmenovaného zásilkového obchodu a osazovací schéma. A celý soubor součástek si musíš opatřit, zapájet a osadit sám - samozřejmě se to týká i zdroje, na který myslím PMA desku nedodává, ale existuje nabídka na webu slovanet.sk - jeden z tamějších členů (Lubo) nabízí desky na odpovídající zdroj. Celkové náklady včetně vestavby do patřičně velké škatule můžou dosáhnout podle toho, kde nakoupíš součástky, cca 3000,- kulatejch...
Jinak tohle:
mistr555 píše:jo to uš jsem četl , zvládl bych to postavit jsem tím vyučenej , ale jsem na to línej :-D .... nějaká méně náročná varianta by nebyla?? levnější zesilovač uš hotový?

tady snad ani neříkej, to se rovná rouhání v kostele! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kocmeister 10. 10. 2009 19:00

Pokud koupíš hotový osazený moduly i se zdrojem, krabici, konektory atd. pak bude cena okolo 10 tisíc. Ale zvuk je absolutní high end. Nic lepšího neznám.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mistr555 10. 10. 2009 19:28

tady snad ani neříkej, to se rovná rouhání v kostele!
:-D aspon je sranda

tak já to zatim nebudu řešit našetřim 3000 na tu zvukovku a pudu do ní
pak časem si postavim i ten zesilovač

kdyby měl někdo ještě nějaké nápady pište
mistr555
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 10. 10. 2009 19:34

Budu parafrázovat Kocmeistera: "Nic lepšího neznám."...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mistr555 10. 10. 2009 23:25

jakou zvukovku teda mám vzít je nejlepší do 3000 ta e-mu?

přemýšlým že bych prodal x-fi a koupil Xonar DX , to by mě vyšlo levnějc

napište mi co by jste zvolily vy
mistr555
Junior

Odeslat příspěvekod Federmann 11. 10. 2009 08:46

EKKAR píše:Budu parafrázovat Kocmeistera: "Nic lepšího neznám."...



Znám mnohem lepší a mnohem levnější řešení, jde o TPA6120. Integrovaný obvod pro sluchátkové zesilovače, mám s ním připravenou velmi levnou variantu jednodeskových Nf zesilovačů do 200Wattu, jejichž šířka pásma bude přes 10MHz, stejně jak celá řada HQQF.

Fázové poměry ostatních zesilovačů včetně tolik opěvovaného Dispré, jsou stále nic moc, napsal jsem toho o fázových poměrech dost, ale doba kdy to bude pochopeno, ještě nepřišla. Čím rychlejší zesilovače, tím větší nároky na znalosti kolem zemnění, které mnozí nemají a pak laborují a laborují a hoří jim to a hoří. Chyba není v zapojení, ani konstruktérech, ale těch co neumí zemnit a svádí to pak na všechno a všechny jiné.

Jde o sluchátkový Nf. zesilovač TPA6120, který má šířku pásma 100MHz! Jehož zkreslení je v miliontinách %! Cena TPA6120 je něco přes 100Kč! Stavebnici máte zde http://diyaudioworldcom.1a-shops.eu/
Obrázek
Obrázek
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora." - Kurt Tackmann. Mnohé se zazrcadlí v Zrcadle českého a slovenského internetu
Federmann
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 11. 10. 2009 09:08

Soudruhu učiteli, proč vnucujete někomu hromadně vyráběný Trabant Turbo, když chce a má peníze na ručně vyráběný Rolls Royce?
Námi doporučovaný předzesilovač od Pavla Macury, použitelný ve své pokročilejší vývojové fázi i jako excelentní sluchátkový zesilovač, je autorem dodáván jako hotový sestavený a oživený modul nebo jako samostatná neosazená deska - ale kompletní, není třeba se zaobírat řešením zemnění na desce, když je už vyrobená - a nutno říci, že vyrobená po mnoha experimentech a měřeních, nikoli pouze SIMULACÍCH! Proč haníte něco, co jste sám nikdy netestoval?

A mimochodem - Macurův projekt se jmenuje DisPre jako zkratka ze slov Dis(crete) Pre(amplifier) - tedy předzesilovač z diskrétních součástek = neintegrovaný, s Vámi domnívanou francouzštinou to nemá nic společného. Kdybyste někdy krom teoretizování a vyvolávání prázdného flame raději něco přečetl a případně i zkusil FYZICKY POSTAVIT A OMĚŘIT, tato informace by Vaší pozornosti zajisté neunikla!
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kocmeister 11. 10. 2009 10:08

Pane Federmanne. Nejsem elektrotechnik, nemám toto vzdělání a těm číslům pramálo rozumím. Ale mám přímé srovnání BV Audio Headampu - velmi solidně postaveného sluchátkáče právě založeného na TPA6120 a Dispre II v.4. Je to srovnání čistě poslechové a tedy subjektivní. Ten rozdíl ve prospěch Dispre je velmi citelný. Dalo by se říci obrovský. Sám jsem z toho překvapen. Obojí testováno na stejných sluchátkách a zdroji. Dispre má rychlejší zvuk. Pevnější basy, detailnější výšky, lépe oddělenou stereobázi a umí podat větší prostor nahrávky. Nevím proč. Ale takto to slyším a dal bych za to ruku do ohně.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků