Zvukova karta do PCI alebo PCIe?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod lucas (novy) 16. 12. 2009 11:17

Mam mainboard ASUS P5B Deluxe a chcem si kupit zvukovku Asus Xonar Essence.

Existuju 2 verzie - ST a STX (podla toho ci je to PCI alebo PCIe), su rovnako drahe.

Existuje nejaky relevantny dovod (zvukovy, technicky, iny...) preco zvolit jednu alebo druhu v mojom pripade?
E = mc2 +-3dB
lucas (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod marts 16. 12. 2009 15:05

jediný důvod který bych tady viděl je pohled do budoucnosti - použiju tu kartu v nějakém budoucím zařízení až mi doslouží stávající základní deska? Pokud je odpovědí ano tak jít do PCIe, v opačném případě to je jedno.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert

Odeslat příspěvekod rotan 16. 12. 2009 19:16

O koupi téhle zvukovky jsem uvažoval (nakonec jsem vzal emu 0202 ale to je vedlejší) a někde sem čet že verze STX (do PCIe slotu) má přidanej nějakej čip kterej jí umožní pracovat na PCIe, ST ho nemá, je přímo navržená pro PCI slot. Ten přidanej čip má prej negativní vliv na zvuk, takže doporučovali verzi ST do PCI slotu, ale jak moc velkej ten rozdíl je (pokud vůbec nějakej je) to netušim, sám sem neslyšel ani jednu kartu
Sansa clip, Brainwavz beta, Alessandro MS-1, E-MU 0202
rotan
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 18. 12. 2009 21:29

Taky bych volil ST do PCI, protože nemá PLX můstek (ten čip, jak píše rotan), ale jestli je vůbec rozdíl znatelný netuším.

Něco o tom tady.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lucas (novy) 18. 12. 2009 21:51

Uz som objednal PCIe verziu, predsalen to kupujem na dlhsie ako na jednu generaciu PC a mozno by to bol za par rokov problem dat do novych dosiek. :hm
E = mc2 +-3dB
lucas (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 18. 12. 2009 21:57

Já myslím, že toto si člověk nekupuje k HD 800 nebo něčemu takovému. U třeba HD595, nevím, co máte za sluchátka, je to asi jedno (nebo zanedbatelné) jestli ST nebo STX.
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lucas (novy) 18. 12. 2009 22:04

Zatial to pojde na stereo zosik + regalove repro, sluchatka budem kupovat pravdepodobne az zaciatkom buduceho roka.
Vie niekto ako je ta zvukovka na tom s vystupom na repro? Viem ze je primarne urcena na sluchatka, ale dufam ze to bude posun oproti doterajsej Audigy 2.
E = mc2 +-3dB
lucas (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 18. 12. 2009 22:09

To si myslím, že určitě. Na repro to samozřejmě akorát nepude přes sluch zes., ale ta zvukovka je velmi slušná, co se týče osazených komponent.
The Wolverine
Pokročilý