DAC

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kocmeister 9. 1. 2010 15:15

ZaseJa: Děláš jak by záleželo jenom na to převodníku co je nalepenej na desce. Kdyby to bylo tak jednoduchý, že si najdeš švába s nejlepší dynamic range, THD a to si koupíš, pak by všichni lepili toho ESS Sabre do každýho mobilu a na každou základní desku. Ve skutečnosti se takovej externí DAC od externí zvukovky liší opravdu dost. Provedení napájení, výstupů i vstupů jak analog tak digitál, použitý součástky a jejich rozvržení na desce. To je hotová věda poskládat to tak, aby to bylo nekompromisní. Za tohle know-how si výrobci samozřejmě zaplatit nechají.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TommyT 9. 1. 2010 15:29

Odar, kvalita DAC-u v Yamahe je mne jasná.

Čo je vlastne XBMC? Neviem si predstaviť, ako by som ten downmix nastavoval. V hrách si nastavím stereo, hudba je stereo, to je ok, ale filmy a DVD z koncertov ... skús trošku priblížiť. Pri zvukovkách som downmix riešiť nikdy nemusel. :-)

Škoda, že Topaz nemá 2 optiky ...

Inak hudbu mám v 16/44.1. Filmy a zvukové stopy v hrách :arrow: nemám šajnu.
ESI Juli@ ->
-> Matrix Mini-i -> RG62 -> Edgar SH-1 tuned -> Sennheiser HD600
-> Karafiat DAC 2.6 -> RG62 -> NAD C370 -> Cardas Crosslink -> Wharfedale Diamond 9.3
TommyT
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ZaseJa 9. 1. 2010 15:47

Kocmeister: OK, chapem co si chcel povedat, ale pri mobiloch a zakl. doskach ide o kazdy cent, je len dost male percento ludi, co by to ocenili, navyse su tieto cipy dost zrave. ESS stoji okolo 30 dolacov pri velkych odberoch, myslis ze by to daval niekto do prehravaca ktory stoji o nieco viac? Co sa tyka napajania, navrhu atd., ja nie som vyznavac specialnych sietovych kablov a neviem coho na miestach kde to principiaplne nemoze mat ziaden efekt, ale robit si doma zosilovac je podla mna medzi letovacmi dost bezne, ako urobit dps pre prevodnik aby dosahoval dane parametre byva priamo v datasheete, dokonca aj ake suciastky mas pouzit. Skor som vyznavac co najmenej suciastok v signalovej ceste a tam sa vela navymyslat neda, v tomto ohlade je pre mna zaujimava trieda D.
Uz som robil zosik, ano je to kopec zhanania a letovania a clovek to nema hned, ale ta radost z toho stoji za to. Okrem toho toto nie je VF technika, kde inak natocis suciastku a uz to nefunguje.
Akurat neviem, kde mas dokaz, ze to v tych lepsich zvukovkach nie je to iste. Ja sa tu nebavim o nejakych creative a asus kartach co kupis v ageme. Priklad - topaz - opa2134, ne5534, cs8416 priamo z ich stranky, ziadne prekvapenia sa u mna nekonaju...
A druha vec je - na com to podla teba mixuju v studiu?

TommyT: XBMC je multimedialny prehravac, nieco ako interface co mas na DVD alebo na nejakej krabicke na videa. Z mojho pohladu je to zrut CPU, skusal som to a stale to zralo bezdovodne 8-10%, v menu, nic sa neprehravalo ani tam nebola ziadna animacia.
ZaseJa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Odar 9. 1. 2010 15:52

ZaseJa --> Samozrejme, ze XBMC vytazuje CPU, ale na druhu stranu, ked sedis v obyvacke a chces si pustit film, asi nechces pisat do prikazoveho riadku ziadny siahodlhy prikaz, ani mavat mysou po obrazovke, aby sa ti cosi pustilo. To nie je HTPC. HTPC sa ma spravat ako co najviac user friendly skatula o ktorej nik v miestnosti ani nevie, ze je to obycajne PC :P

TommyT --> www.xbmc.org
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod TommyT 9. 1. 2010 15:59

Aké sú tie iné možnosti downmixu?
ESI Juli@ ->
-> Karafiat DAC 2.6 -> RG62 -> NAD C370 -> Cardas Crosslink -> Wharfedale Diamond 9.3
TommyT
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ZaseJa 9. 1. 2010 16:18

Odar: ved dobre, mne sa to xmbc paci, mne sa pacia open source veci, ale ked som v menu a nic sa nedeje tak sa mi zrazu pustil vetrak na notebooku na plne, tak kukam, ze co a CPU 8-10, mozno to bolo aj intelackou grafikou, lebo to je na tom istom chladici. Toto mi napr. windows media center nerobil.
ZaseJa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kocmeister 9. 1. 2010 17:05

ZaseJa: Jojo tak to se shodneme. Čim míň součástek v signálový cestě tim líp. Tim napájenim jsem myslel kvalitu napájecích zdrojů + třeba analog digitál zvášť, ne kabely :-) Tedy žádných 5V z USB. S těma Opa 2134, Ne5532 máš pravdu. Když tohle vidim tak je mi jasný, že to seriózní výrobek opravdu neni. Jenom jsem měl z pár tvejch příspěvků pocit, že je to vlastně strašně jednoduchý postavit takovej opravdu zvukově dobrej DAC. Ale asi jsem to špatně pochopil ;-)
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 9. 1. 2010 17:34

ZaseJa --> Skusal som XBMC, MS Media Centre, Media Portal. MS Media Centre pre mna nepouzitelny (nevie absolutne nic), Media Portal polo pouzitelny, ale nevie to, co vie XBMC. Vytazenie CPU ma bude zaujimat, ked mi ktovli menu v XBMC budu sekat filmy. Zial notebook nie je idealne riesenie, co sa tyka tichosti pocitaca.

TommyT --> Ake ine moznosti? V PC? Proste v ovladacoch nastavis, aby von posielal stereo a hotovo. Neviem co tu chces este riesit. Ja to mam nastavene priamo v XBMC.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod TommyT 9. 1. 2010 17:42

Že v akých ovládačoch to budeš nastavovať, keď sa jedná o plug in play DAC. V ovládacích paneloch v sekcii zvukové zariadenia - záložka zvuk - spresniť - reproduktory - stereofónne reproduktory počítača? :-D That's all? :-D
ESI Juli@ ->
TommyT
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 9. 1. 2010 17:45

TommyT --> Vlastne som napisal blbost. Lebo Topaz sa sprava ako stereo zvukovka. Cize napr. ked prehravas v Power DVD DVDcko s 5.1 zvukom, musis nastavit priamov v Power DVD, ze mas len 2.0 a on to downmixuje na stereo. Tak to je. Cize downmix musis nastavit v prehravacom softe.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod TommyT 9. 1. 2010 17:47

No počkať počkať ... nikdy som nič v prehrávacom softe nastavovať nemusel, ak sa správa ako zvukovka, tak mu musí stačiť mnou popísané nastavenie v ovl. paneloch.
ESI Juli@ ->
TommyT
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 9. 1. 2010 17:54

Skus. Ja si to presne nepamatam. Nemam namiesto hlavy encyklopediu. Ja som si vzdy v Power DVD pre "pokoj duse" nastavil, ze mam 2.0. Mozno to implicitne berie z ovladaca zvukovky - keby tu cosi tvrdim na 100% - klamal by som. Ale riesis hovadinu. Proste to ide a hotovo. Ci uz tak, alebo tak.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod TommyT 9. 1. 2010 18:21

Hej, v podstate je to kravina, ale z ovládača zvukovky nie, to predsa nemá ovládač . Keď už, tak to berie implicitne z nastavenia Windowsu. Ovládač zvukovky je na vedľajšej koľaji, keď nastavíš ako predvolené output zariadenie Topaz.

Ok, teda viem niečo viac o downstreame a o vzorkovaní, môžeme sa vrátiť k výberu správneho HW. ;-)
Kebyže má Topaz USB + 2 optiky, tak ho beriem rovno a neváham...
ESI Juli@ ->
TommyT
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 9. 1. 2010 18:29

Ale nema :D
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ZaseJa 9. 1. 2010 18:39

ZaseJa
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka