zvukovka pro senny 595

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod snak3 22. 1. 2010 21:49

Dobrý den, sháním kvalitní externí, nejlépe usb zvukovku pro notebook, pouze na přehrávání lossless hudby do mých 595. Nejsem muzikant, nepotřebuju vstupy na mic,kytaru,midi. Vychvalovaná je třeba E-MU 0202, Cakewalk UA-1G, nevíte o něčem, která by byla takto kvalitní a neobsahovala by tyto funkce navíc? Děkuji
snak3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 22. 1. 2010 22:17

Nufroce u dac, Zero dac.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod snak3 23. 1. 2010 14:58

Díky, ale tyto dac nejdou sehnat. Může dac nahradit zvukovou kartu, nebo je to jen převodník,zesilovač? Ještě nějaké tipy?
snak3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 23. 1. 2010 15:16

Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT150 + Brainwavz pads

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 23. 1. 2010 15:23

Mozno pozriet zabar Head-Fi - pred par dnami som tam videl na predaj Zero.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod The Wolverine 23. 1. 2010 15:32

Nuforce uDac - nízký výkon, ikdyž jsou HD555/595 poměrně nenáročná, tak by to nemuselo zas až tak vadit. Omezení na 48kHz/16b - CD kvalita.

Zero DAC - slušný stroj, ale nutnost koupě ze zahraničí.

Fubar 4 - tak na úrovni Zera. USB, Coax i optika. Možnost koupit s českou zárukou. S HD555/595 by se neměl projevovat neduh odfláknutého nápájecího zdroje - šum.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 23. 1. 2010 16:28

neviem ci sa to da porovnat, ale prehravac cowon d2 dava pri 16ohm sluchatkach 2x40mW, uDAC pri 16ohm 2x80mW, takze pre HD595 by to do kupy ext.zosiku malo stacit

Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 23. 1. 2010 16:31

Obojí je proti "normálnímu" sluchátkáči málo, tam jsou výkony řádově cca 10x větší než uDac. Ale nahlas bude hrát i mp tři přehrávač o tom to neni.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 23. 1. 2010 16:50

viem, vsak som aj napisal ze docasne

Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod snak3 23. 1. 2010 18:31

Díky, z uváděných půjdu do fubaru, dá se sehnat, optický výstup se muze hodit. ještě k otázce: nahradí dac zvukovou kartu, nebo si jí mám přikoupit k dac ? Zvuk by měl přece nejřív projít zvukovkou na zpracování, až pak do převodníku,zesilovače.
snak3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Odar 23. 1. 2010 18:33

Nie. DAC pripojis cez USB a sprava sa ako dalsia zvukovka v PC.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod snak3 23. 1. 2010 18:53

Díky, to jsem nevěděl..hodně jste mi pomohli, zmátlo mě že fubar obchodech není v oddělení zesilovačů se zvukovou kartou. Málem bych šel do emu 0202, přitom bych využil jen sluchátkový výstup.
snak3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nolwendil 23. 1. 2010 20:41

U tady těch profi karet se mi zdá, že bys zbytečně platil za spoustu součástek a funkcí, které vlastně nepoužiješ, když to máš jen na poslech hudby ze sluchátek... Proto jsem si zatím nic takového nekoupil :-D
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod papaboot 28. 1. 2010 17:21

Měl někdo šanci porovnat uDac se Zero? Jsem rozhodnutý pro koupi DACu tak do 4 tisíc a tyhlety dva stroje mi zatím připadají nejpoužitelnější (sluchátka zatím HD 555@595). Případně má někdo nějaký jiný návrh? Zatím pouze DAC, koupi sluchátkáče a jiných sluchátek je plánována na prázdniny...
papaboot
Junior

Odeslat příspěvekod razerfan 20. 2. 2010 00:19

Mám Senny HD595 a zvukovku Asus Xonar HDAV1.3 a zvuk je komfort. Ještě mám sluchátka Beyerdynamic DT241 Galactic (uzavřená sluchátka za cca 1200Kč s velmi neutrálním zvukem) a musím říct, že tyhle Senny (po zahoření) hrají o třídu líp. Mají prostorovější "efekt", takže u některých nahrávek zapnutí "Dolby headphone" v Xonar HDAV center neznamená téměř žádnou změnu, narozdíl od BeyerDynamiců, jejichž projev to úplně změní. Tím chci naznačit, že Senny HD595 jsou sami o sobě dost "prostorové". Zpočátku se mi zdálo, že tato sluchátka nezvládnou některé typy nahrávek, ale jak je poslouchám dýl a dýl, mám pocit že to co znělo vyloženě špatně, začínám vnímat líp a je srozumitelné a tudíž pěkné. Dobře zní akustická kytara (Tommy Emmanuel), perkuse jako bonga a djembe (Zakir Hussain), hlas(Bobby McFerrin), klavír, jazz (Art Blakey, Duke Ellington), tvrdá hudba (Metallica, i tvrdší death metal) obecně, elektronická hudba, ... co mi naopak zní z více nahrávek podivně je rocková (mírně zkreslená) kytara (Eagles, Eric Clapton, Jimi Hendrix, ) zní mi nepřehledně ale jinde to docela jde (Narvan) ..

Nezní ještě někomu (středně) zkreslená kytara v HD595 poněkud nepřehledně, tiše?
razerfan
Mírně pokročilý

Další stránka