zvukovka pro senny 595

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 20. 2. 2010 00:35

Ani ne, zrovna třeba Money and Cigarettes od Erica nezní nejlíp už nahrané, ale 461 Ocean Boulevard mi zněl docela v pohodě.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kocmeister 20. 2. 2010 08:31

Jo HD595 maj málo výšek a vyšší středy jsou pod dekou takže ty zkreslený kvílející kytary co zmiňuješ fakt nejsou nic extra.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod razerfan 20. 2. 2010 11:14

Problém se zvukovkou (Asus Xonar HDAV1.3) by být neměl - podle recenze http://www.silentpcreview.com/article913-page7.html tato zvukovka krmí sluchátka podobně kvalitním (možná ještě krapet detailnějším) zvukovým výstupem jako Yamaha HTR-5790 A/V Receiver (receiver v ceně asi 16000 Kč), navíc má zvukovka 2x RCA stereo analogový výstup, kterým ji mám pomocí přibalené redukce na minijack spojenou se sluchátky. Téměř vše je tedy o kvalitě zvukové nahrávky a samotných sluchátkách.

Je zajímavé na těchto HD595 sluchátkách sledovat kvalitu nahrávky - např. posloucháním 16bit flaců (CD rip) hry na klavír Brada Mehldau - Elegiac Cycle v tišších pasážích kdy doznívají tóny je slyšet jemný šum na pozadí nahrávky který na konci skladby zcela odeznívá (součást nahrávky), plus navíc jsem měl chvílemi pocit, že slyším ještě řádově tišší (téměř téměř neslyšitelný) elektrický brum (kdoví čím způsobený) objevující se ale jen při vysoké hlasitosti v hlasitějších pasážích - možná že mi jen zvoní v uších :) protože jej musím pracně hledat (chtít zaslechnout), abych jej, na určitých místech nahrávky na pár sekund v zvukovém pozadí rozpoznal. Na konci skladby v tichém šumu brum nezaznamenávám a při odeznívání šumu se objevuje absolutní ticho..

Jiná nahrávka (vážná hudba - flac 24bit 192kHz Studio master files - http://www.linnrecords.com/recording-wa ... -ring.aspx) - tichý šum je v nahrávce rovněž přítomný (součást nahrávky), žádný elektrický brum neslyším.

Když znovu poslouchám Hendrixe - The Ultimate experience (CD rip) u kterého se mi včera nezdálo podání kytary sluchátkami, snažím se uvědomit si čím to je. Něco je jakoby plochostí celé nahrávky (jiné nahrávky znějí mnohem více "prostorověji"). V této jakoby plochosti je sólová kytara sice dobře slyšet, ale nemám z ní pocit, že "kraluje" nahrávce, trochu upozaděná trochu utlumená, ty výšky necinkají... :pozor ... S některými nahrávkami si prostě asi tato sluchátka úplně nesednou.

Ale jiné nahrávky jsou bomba :tleskani

o<:)
Naposledy upravil razerfan dne 20. 2. 2010 12:19, celkově upraveno 1
razerfan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 20. 2. 2010 11:38

razerfan píše:podobně kvalitním (možná ještě krapet detailnějším) zvukovým výstupem jako Yamaha HTR-5790 A/V Receiver (receiver v ceně asi 16000 Kč)
Myslis, ze sluchatkovy vystup na AVR je dostatcny pre takeho "zruta", ako K701? Mal som asi 2 tyzdne pichnute K701tky do AVR Yamaha (vid. moj podpis) a ked som mal hlasitost na +10, bolo to kvazipocuvatelne, ale nie dostatocne hlasne.

Takze toto prirovnanie mi pride nestastne.

razerfan píše:Něco je jakoby plochostí celé nahrávky (jiné nahrávky znějí mnohem více "prostorověji"). V této jakoby plochosti je sólová kytara sice dobře slyšet, ale nemám z ní pocit, že "kraluje" nahrávce, trochu upozaděná trochu utlumená, ty výšky necinkají..
Nie je to prave chybajucou dynamikou?
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod razerfan 20. 2. 2010 12:13

Měl jsem na mysli porovnání zvukové kvality recieveru X zvukovky nikoliv hlasitost výstupu. Pokud jde o HD595 a zmíňenou zvukovku, tak hlasitosti je více než dost a jiným nahrávkám nechybí dynamika. Např. Avishai Cohen - Aurora - skladba Leolam zní božsky.

Vyštrachal jsem ze šuplíku staré CD od Hendrixe (Cry of Love) a to už zní dobře. Asi se mi nezdála konkrétní nahrávka. Nebo šlo o nekvalitní rip.
razerfan
Mírně pokročilý

Předchozí stránka