Proc pouzivate sluchatkovy zesilovac?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bunuel 25. 1. 2010 11:40

Jelikoz jsem laik a mam totalni zmatek v hlave, polozim mozna hloupy dotaz, ale potrebuji znat odpoved. Chci si koupit AKG K701 a je mi jasne, ze bez zesilovace to neni ono. Prohlizel jsem AVmanii a zjistil, ze snad vsichni, kdo maji sluchatka za 6000-20000 Kc, pouzivaji sluchatkovy zesilovac. Muzete mi vysvetlit, proc prave sluchatkovy zesilovac a ne klasicky integrovany zesilovac? Nerozumim tomu technicky, ale zda se mi divne, aby miniaturni krabicka o vaze 100 g hrala lepe nez klasicky zesilovac o vaze 5-10 kg. Chapal bych sluchatkovy zesilovac pro cestovani, ale HD600, HD800, AKG K701 atd. jsou snad domaci sluchatka, ktera snad clovek pouziva jen v byte, ne? Muzete mi to prosim nekdo vysvetlit, z jakych duvodu vsichni pouzivaji sluchatkovy a nikoliv integrovany zesilovac? Mne se zda integrovany vyhodnejsi i po prakticke strance, ze umoznuje pripojeni vice pristroju, pripojeni klasickych repraku, ma dalkove ovladani zvuku, tak proc vsichni davaji 5000-10000 Kc za malinkaty sluchatkovy zesilovac, ktery ma minimum moznosti?
Dik za vysvetleni, potrebuji tomu porozumet, nez neco koupim spatne.
Bunuel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 25. 1. 2010 11:49

Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kocmeister 25. 1. 2010 12:11

Jo to je dobrej odkaz co postoval Odar. Když to zjednodušíme tak nějakym výstupem z integráče by si tomu zvuku mohl dát u lepších sluchátek pěkně na pr.del. Navíc by si musel mít integráč za pěknejch pár (hodně) desítek tisíc aby to konkurovalo absolutní kvalitou zvuku některejm lepšim sluchátkáčum. Ono těžko třeba předzesilovací část NAD 352 bude na stejný úrovni jako Dispre :-) Mimochodem jednoúčelový zařízení to ve většině případů neni, obvykle je to zároveň právě i předzesilovač. Takže už pak potřebuješ jen koncový stupně a máš pravý dělený hifi ;-)
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bunuel 25. 1. 2010 12:31

Kruci, ze bych vazne koupil 115 g krabicku? Co nema na sirku 43 cm, to mi prijde divne a nemam k tomu duveru...
Bunuel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 25. 1. 2010 12:37

Takže podle velikosti určuješ kvalitu zvuku nebo jak to myslíš? Třeba já mám sluchátkáč velkej jako malej integráč. Proč jsou ty krabičky většinou tak malý? Protože tady se jedná o výkony v řádu stovek mW. Teda ani jeden jedinej Watt! Žádný velký chladiče, žádný dálkový ovládání, přepínání vstupů a další věci co zabíraj hodně místa.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ThomasKo 25. 1. 2010 12:42

Keď ti ide o váhu tak si porovnaj váhu sluchátok s poriadnym reprom... pomerom ti vyjde že tých 120g je aj dosť. Ja používam k IE8 (čo sú špunty, orig. cena 6000, váha 10g) sluchátkáč čo má tak 60g. A je to dosť počuteľná zmena. Sluchátkáč dodá lepšiu šťavu pre sluchátka než samotný zdroj, viac ich rozhýbe. Vo všeobecnosti sa zlepší priestor, detailnosť a dynamika.
Doma: BantamDAC - Dispre II V3 - DT880 250ohm 2005 edition
Vonku: Sansa Clip - Mini 3 -recabled Sennheiser IE8 s custom nástavcami
ThomasKo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 25. 1. 2010 12:43

Ten topic som daval prave preto, ze ked som sa v tejto problematike zacal "rypat", prave v tom topic-u som toho nasiel dost, co mi veci ozrejmilo.

Bunuel, ver mi, ze ked kupis rozumnu "malu krabicku", ktora bude mat v sebe DAC aj slusny sluchatkac (nebudeme to hnad do vysin), tak to "prehra" hociake stereo v cenovej kategorii aj cez 55 000. A to nemusis riesit akustiku.

Vies aky problem mame my "sluchatkovi"? Ze chceme aj velke stereo, ale NIKDY to nebude hrat tak, ako nase sluchatkove zostavy, pretoze by sme museli rozpredat polovicu svojich organov, aby sme mali na to peniaze.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Bunuel 25. 1. 2010 13:26

Na integraci mam rad moznost mit trvale zapojene bedny a pres sluchatka jet behem vteriny pouhym zastrcenim do konektoru. A taky mi bude dost chybet dalkovy ovladac hlasitosti. Presto kvuli kvalite premyslim, ze bych se rezervnich repraku a integrace zcela vzdal a zkusil naopak vyuzit vyhodu maleho sluchatkoveho zesilovace - ze bych ze vsech prehravacu nechal trvale couhat cinche a podle toho, ktery prehravac a v ktere mistnosti bych chtel pustit, ze bych k nemu sluchatkac vzdycky pripojil. Jen nevim, jestli jsou konektory stavene na caste zapojovani/odpojovani. Praktikujete toto nekdo, ze sluchatkac prehazujete mezi ruznymi prehravaci?
Bunuel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 25. 1. 2010 13:28

Podla toho, ake konektory. Kvalitnejsie by to mali vydrzat, ale idealne to nie je. Skor to vyriesit nejakym prepinacom (rozbocovacom). A vzdy by si si to len prepol.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Bunuel 29. 1. 2010 12:53

Tak jsem vcera AKG K701 poslouchal primo z CD prehravace a znelo to dobre. Vubec se mi nechce verit, ze kdyz si za 5000 tisic a vic koupim sluchatkovy zesilovac, ze to bude znit jeste vyrazne lepe...
Bunuel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 29. 1. 2010 12:54

Kto nepocul, neuveri ;) Kludne si ten sluchatkac od niekoho pozicaj a tyzden pocuvaj cez neho a po tyzdni to pichni priamo do CD. Uvidis. Budu sa diat zazracne veci 8-D ;-]
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Bína 29. 1. 2010 12:55

Bunel: Tak si ho nekupuj, aspoň ušetříš.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Bunuel 29. 1. 2010 13:43

Odar píše:Kto nepocul, neuveri ;) Kludne si ten sluchatkac od niekoho pozicaj a tyzden pocuvaj cez neho a po tyzdni to pichni priamo do CD. Uvidis. Budu sa diat zazracne veci 8-D ;-]

Az nejakeho sluchatkacoveho Prazaka sezenu, tak to urcite zkusim porovnat. Naslepo se mi to ale kupovat nechce, treba nemam takove usi jako ti, co hned slysi rozdil.
Bunuel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 29. 1. 2010 13:47

Sak v Prahe behni do hociakeho obchodu a vypytaj si to za zalohu. Nebudes pocut rozdiel - vratis. Keby mam ja tu moznost na Slovensku, nevaham. Alebo vezmi sluchadla do studia a vyskusaj priamo tam.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kocmeister 29. 1. 2010 13:50

Sluchátkačovej Pražák je tu každej druhej a navíc v Praze máš isluchatka.cz, kde maj sluchátkáče na vyzkoušení.
Kocmeister
Pokročilý

Další stránka