Proc pouzivate sluchatkovy zesilovac?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod šeďour 29. 3. 2010 16:15

Dá se říct, že tak trochu provokace, ale ještě jednou musím říct s dobrým výsledkem.
Před pár lety jsem na High End Praha navštívil expozici fi. Xavian.Krásný reprobedny, skvělej zvuk, ale aktivní subwoofer, novinka toho roku, na ovládacím panelu postrádala přepínač absolutní fáze.Hlasitě jsem se o tom vyjádřil, jako o nedostatku.Vedle mě stál takovej malej pán a ten začal nadskakovat jak papiňák.Byl to osobně konstruktér pan Barleta (asi má některá písmenka ve jméně zdvojená).Chvíli jsme diskutovali a každý si trval na svém.
Na příštím a každém dalším ročníku už byl model s přepínačem.
Nechci si přisvojovat žádné zásluhy, ale asi jsem ho pěkně vytočil, že ta změna.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 29. 3. 2010 17:51

šeďour --> Neratam sa medzi odbornikov na hifi, ale je tu par ludi, ktori vedia polopate aj lajkom (medzi ktorych sa pocitam) vysvetlit, o co ide. Napr. aj u sluchatkoveho zosilovaca. Menovite bubbak, Kocmeister, EKKAR. Takze to tu nie je len o tom, ze stara mama povedala a preto si to musime kupit, ale chvalabohu je tu dost ludi, ktori vedia o com hovoria.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod šeďour 30. 3. 2010 07:32

Pro Odar: omlouvám se, asi to ode mě vyznělo dost nafoukaně.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 30. 3. 2010 07:45

šeďour --> Nemas sa za co. Zial vela ludi funguje tak, ze "toto musim mat, lebo stara mama povedala" a ani to cely rok nezapne. Takych ludi uprimne lutujem ;) Ale to je uz ina tema . . . ;)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ShanDo 30. 3. 2010 15:15

nepodcenuj stare mamy:D
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod šeďour 31. 3. 2010 10:52

Moje máma (vím samozřejmě, že stará mama je česky babička),takže moje máma vždycky říkala...co to máš? to už jsis zase koupil nový sluchátka?...Nebo...na co to potřebuješ?...když jsem přišel domů s pytlíkem součástek.
Tak jsem se odstěhoval k přítelkyni.Už jsme spolu 12 let a na HiFivýstavy chodíme spolu.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod thePrayer 12. 4. 2010 16:40

Dynavox mi zpevnil bas, a zpříjemnil přednes. Můj osobní pocit. Poslouchá se mi líp když jsou sluchátka v zesíku, než přímo ve zdroji. :)
thePrayer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 12. 4. 2010 16:43

Lepsia udernost basov? :)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod thePrayer 13. 4. 2010 16:00

Nevím jak se tomu přesně říká, ale například klasickej kopák zní jako kopák a ne jako nějaký beztvarý dunění. :D
thePrayer
Mírně pokročilý

Předchozí stránka