ASUS Xonar DS - problem so zvukom

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod wladas13 1. 2. 2010 16:35

Po kupe tejto karty pocujem pri vacsej hlasitosti ako pracuje procesor (alebo nieco ine).
Napr ked zapnem hru alebo vo win7 dole v liste pri otvorenych oknach prejdem mysou. Ten efekt ked to svieti na mieste kde je kurzor.
Vtedy to v sluchatkach bzuci (koss porta pro). Ak dobre chapem tak je to brum.
Najprv som mal dojem ze to je asi nekvalita karty lebo karta nema externe napajanie ale je napajana len z PCI slotu.
Nakoniec som ale zistil ze ked sluchatka nenapojim do konektoru na prednom panely ale zo zadu, tak sa uz ziadne bzucanie nekona a zvuk je krasne cisty.

Tak ci by mi niekto nevedel poradit ako vyriesit tento problem.
Jedine riesenie co ma zatial napadlo je kupit predlzovaci kabel na sluchatka a pripajat ich vzadu.
Panasonic TX-P50G30E; Popcorn Hour A-200
NAS/server: Celeron G530, ASUS P8H67-M LE, Corsair DDR3 1x2048MB, WD 1,5TB (WD15EARS), WD 2TB (WD20EARS), WD 3TB (WD30EZRX)
Be Quiet! L7-300W, CoolerMaster Elite 342
wladas13
Junior

Odeslat příspěvekod Kocmeister 1. 2. 2010 17:22

Jo tvoje řešení s prodlužovacim kabelem je asi nejlepší (a taky jediný co mě napadá). Vnitřek počíače je snad to nejhorší místo pro audio komponent co existuje. Cestou k přednímu panelu se nachytá tolik hnusu, že to zákonitě slyšet být musí.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lumio 1. 2. 2010 17:27

DS-ka je prave vyborne odrusena pokial sluch. pripajas priamo na kartu, dokonca lepsie ako Essence.
Essence ST + Beyerdynamic DT 990 PRO
uliamp + ulibudky
Teclast T51 + she9800
lumio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wladas13 1. 2. 2010 18:17

hmm takze predlzovaci kabel :)
ono je asi problem presne ako pise Koc, kedze kabel od zvukovky do predneho panelu je len obyvajny co bol v baleni pri kupe bedne a nie ku zvukovke

Dalsi problem s touto zvukoukou co mam je ze ked mam repraky napojene normalne vzadu a nasledne pripojim sluchatna cez predny panel tak sa automaticky prepne zvuk do sluchadiel a repraky sa vypnu...to je zatial normal

Problem nastava ked sluchatka odpojim. Repraky su ticho. Musim ich rucne v SW zapnut (pri prepnuti pocut cvaknutie relatka). Neviete kde robim chybu ?
Sice tento problem bude minulostou ked uz cez predny panel napajat sluchatka nebudem ale aj tak by ma to zaujimalo :)
NAS/server: Celeron G530, ASUS P8H67-M LE, Corsair DDR3 1x2048MB, WD 1,5TB (WD15EARS), WD 2TB (WD20EARS), WD 3TB (WD30EZRX)
wladas13
Junior

Odeslat příspěvekod Nolwendil 1. 2. 2010 19:07

No když se podíváš, jakýma drátkama to vede k tomu přednímu panelu, a kudy ty drátky vedou, tak se není čemu divit. Možná ještě můžeš zkusit změnit polohu těch drátků...
S tím, že se Ti bedny automaticky nezapínají, Ti neporadím. Zkus pořádně prolézt ovládací aplikaci či nastavení, někde to v těch ovladačích třeba bude.
Jinak pokud je to možné, tak si na té kartě nastav klasický stereo výstup do dvou výstupů. Do jednoho zapoj bedny, do druhého sluchátka. Jinak to budeš muset dělat jako já, když jsem to kdysi měl podobně, a to tak, že jsem měl ve výstupu píchlou rozdvojku, do rozdvojky repra a prodlužovací kabel, a když jsem chtěl poslouchat sluchátka, tak jsem vypnul bedny a zapojil sluchadla do prodlužky, a pak jsem zase sluchadla odpojil a zapnul bedny...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod wladas13 1. 2. 2010 19:34

wooow to sa fakt da nastavit na dva stereo vystupy ?? tak to je parada
len to najst :)

/edit: nenasiel som to
wladas13
Junior

Odeslat příspěvekod Nolwendil 1. 2. 2010 20:59

Říkám pokud je to možné :-D Ony ty dnešní karty umí různé věci, a když umí 7.1, tak je to jen otázkou softwaru, aby Ti do těch výstupů pustila stereo signál. Ale musí to v tom ovládacím softwaru být... Jestli to tam nenajdeš, budeš muset použít rozdvojku...
A ještě můžeš jen tak ze srandy zkusit vést ten kabel k přednímu jacku na bedně nějakou co nejméně zarušenou cestou, a nebo ho třeba obalit do alobalu, a ten uzemnit ke skříni :-D Jen musíš dávat pozor, aby Ti ten alobal něco jiného nezkratoval, takže ho třeba ještě oblepit izolepou :-) Třeba ty ruchy vymizí...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod TommyT 5. 2. 2010 10:55

Nevymizí, skúšal som, jednoducho nepoužívať.
ESI Juli@ ->
-> Matrix Mini-i -> RG62 -> Edgar SH-1 tuned -> Sennheiser HD600
-> Karafiat DAC 2.6 -> RG62 -> NAD C370 -> Cardas Crosslink -> Wharfedale Diamond 9.3
TommyT
Mírně pokročilý