Dispre II v4 vs Casea Lyra vs Canor SH-1

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod shadownt 19. 2. 2010 20:07

Ze zkusenosti prispivajicich tedy vyplyva, ze Dispre II je lepsi nez Casea Lyra?
shadownt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 19. 2. 2010 20:11

Hypoteticky Dispre patří mezi nejlepší zesíky pro sluchátka na světě, otázka jak je to s lyrou, jen si ještě chvíli počkej, snad bude i nějaký porovnání.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod shadownt 19. 2. 2010 20:51

Chlapi a mate nekdo DISPRE v okoli Brna, nekdo kdo by byl ochotny ho nechat poslechnout? Dikec predem.
shadownt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod blues 19. 2. 2010 22:22

jo ještě GTH-1 :-D pro mne paráda, nemít naspěch kvůli stavbě DPA 330 tak nešlo
GTH z domu.
blues
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod blues 19. 2. 2010 22:25

shadownt píše:Ze zkusenosti prispivajicich tedy vyplyva, ze Dispre II je lepsi nez Casea Lyra?

tak takhle bych to nebral, já mám Disspre Mk I po úpravách samodomo a Lyra je o něčem jiném 8-)
blues
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nolwendil 20. 2. 2010 14:31

Vyjmenovali jste tu tolik značek a modelů... To aby si člověk našetřil tak mega, všecky koupil, porovnal, jeden vybral, a zbytek rozprodal...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Odar 20. 2. 2010 14:34

Ak na to mas, tak kludne ;) Ja som dal na referencie, dal si postavit Dispre a ostatne neriesim. Ked mi bude na mojom pozemku striekat ropa, potom budem menit zosiky hoci kazdy mesiac :) Dovolim si tvrdit, ze v tejto cenovej kategorii to uz budu naozaj minimalne rozdiely, ktore poznas pri hudbe, ktoru mas donekonecna napocuvanu, alebo mozes pocitovat, ze ti dany prezosik jednoducho "nesadol".

Lenze dokonaly zosilovac neexistuje a musel by si mat na kazdy zaner cosi ine. A myslim, ze tak vysoko tu nik z nas necura 8-)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kocmeister 20. 2. 2010 14:38

Jediný co bych opravdu chtěl zkusit a věřim, že by mi možná padla sáňka je Beta 22. Kultovní diy zesík co je považován těmi co slyšeli a porovnávali s ostatníma za best of best. Předražený monstra od RSA, Woo Audio a spol. dostávaj na zadek neskutečnym způsobem dle recenzí. Nadruhou stranu cena za díly na stavbu komplet balanced Bety se špičkovym napájecim zdrojem Sigma 11 je daky docela drsná.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 20. 2. 2010 14:40

Otazne je, ci by to niekto u nas vedel seriozne postavit za rozumnu cenu. Vyssie sa da ist vzdy. Otazne je, ci to za to stoji . . .
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kocmeister 20. 2. 2010 14:42

Jasně je spousta schopnejch bastlířů co ti to postaví. Věřim, že třeba Ekkar by to zvládl s levou zadní.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 20. 2. 2010 14:43

Kocmeister píše:co ti to postaví
Ja dufam, ze v dohladnej dobe MNE nikto ziadny sluchatkac stavat nebude :D :D
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hmpf 20. 2. 2010 22:23

Zesilovače jsou hlavně o osobní preferenci, takhle to opravdu nejde řadit. Už konstrukce napovídají, že půjde o jiné charaktery zvuků a bude záležet také na sluchátkách jak si k čemu to a to sedne. Většina tady co slyší jen lampa tak už automaticky je nedůvěřivá, ale ve skutečnosti tady snad nikdo ani žádné referenční nebo dobře hodnocený lampový zesilovač neslyšel jako je třeba Soha II, EHHA, Leben CS300 apod.. Samozřejmě pokud jsou rozblemcaný basy tak je asi někde něco špatně at už v zesilovači nebo ve zdrojové části. Pro mě osobně je neutralita důležitá, ale ještě důležitější je reálnost hlasů a pokud vtahují že si na ně chcete až sáhnout tak takový přístroj má u mě z poloviny vyhráno. Někdo třeba tu uplnou pravdu nepřekousne konkrétně já, horších nahrávek je až až a pokud tam je kompromis v dobrém slova smyslu tak to je pro mě správně a mohu říci poslouchám v uvozovkách reálný zvuk nikoliv stroj. Dispre jsem slyšel už víckrát a necítil jsem žádné známky ostrosti :-) naopak má podle mě ve vysokých tonech takový příjemný jemný film což je v podstatě proti všemu co jsem si o něm tady např. přečetl. Tím jsem chtěl říct hlavně vybírejte vlastníma ušima :-)) i když mnohdy to sice nejde bohužel.
hmpf
Mírně pokročilý

Předchozí stránka