Zvuková karta na nahrávanie

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 5. 4. 2010 09:21

Ahojte. Vedeli by ste mi poradiť zvukovú kartu na nahrávanie z mikrofónu do PC a z klávesov cez USB do PC ? Keďže ju chcem využívať na toto, nie je mi vôbec potrebné 7.1 rozhranie, úplne mi bude stačiť 4.0 .... Ale otázka znie, či vôbec existuje v dnešnej dobe zvukovka, ktorá bude slúžiť práve na ten účel, teda jej primárnym cieľom bude skôr kvalita výstupov ( vstupov ) + kvaita zvuku, ale nie vymoženosti ako "domáce kino" a podobne - lebo to vôbec nepotrebujem. Dokonca by mi stačilo, keby to bola zvukovka aj 2.0, ale nech je dosť kvalitná. Som ochotný na ňu dať 50 Eur.
Vedel by mi niekto poradiť ? Ďakujem. :-)
PS : Musí byť externá.
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 5. 4. 2010 09:53

Volil bych EMU 0202 USB, v případě potřeby "rozšířenou verzi" EMU 0404. Kdyby nevadila "internost karty" (potřeba zapojení do slotu uvnitř case), je další možností ESI Juli@.
Samozřejmě existují i typy s vyšším počtem vstupů - doporučuju nahlédnout na stránku www.muzikant.cz do sekce "Zvuk a nahrávání" - výběr je veliký, záleží jen na potřebách a finančních možnostech...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 5. 4. 2010 10:02

to EKKAR : Chápem, čo si sa mi snažil naznačiť ( a podarilo sa ti to ).... že sa neoplatí kupovať zvukovku aj na nahrávanie za 50 Eur, ale že možno treba začať vo výbere až od 110 Eur ( toľko stojí E-MU 0202 ) vyššie... jaj, keby bolo viacej peňazí.... :hm
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
NOWOCAYN
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 5. 4. 2010 10:11

Já napsal to, co pokládám za ROZUMNOU kvalitu s ohledem na odstup signál/šum a kvalitu převodníků - pokud to s prací se zvukem myslíš vážně, není jiné cesty. Pokud přistoupíš na kompromis a koupíš něco méně kvalitního, vždycky se pak budeš později mlátit do hlavy, žes nedělal výchozí záznam kvalitnější na kvalitnějším "železe" - z mizerného záznamu lepší už nikdy neuděláš, to, co ztratíš při primárním AD převodu, už nikdy zpátky nedostaneš. Ostatně i na "muzikantovi" se dají najít zvukovky za méně peněz - stačí hledat.
A k těm cenám - když chci opravdu uškudlit, prověřuju si ceny (nejen PC a zvukových komponent) na portálu www.heureka.cz , tam porovnávají ceny z dostupných webových shopů a dovolují srovnávat.
Sry, ale nevím, jestli taková stránka/server existuje i v prostředí .sk ..
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bubaak 5. 4. 2010 10:56

možna zkusit ulovit někde Edirola UA-1, nebo zkusit prolezt http://www.midi.cz/
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 5. 4. 2010 17:30

EKKAR : Máš čistú pravdu, beriem tvoju radu. Našetrím na E-MU a kúpim si, zatiaľ ale budem "musieť" ( lebo už sa neviem dočkať nahrávania toho čo som zložil - hudba, text & spev ) nahrávať na AC 97.... v každom prípade, vždy sa to bude dať znova nahrať to isté... aspoň čo sa týka nástrojov ( spevu sa to týkať nemusí, keď doňho chcem vkladať aj emócie a tie nebudú nikdy rovnako podané, tu to nie je o matematike... ). No vždy vychádza jasná voľba - kúpiť zvukovku raz, a nie o rok ďalšiu... takže o.k., E-MU... ale asi až v júly.... :D
bubaak : presvedčil ma EKKAR, ale díky za radu :-)
NOWOCAYN
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 5. 4. 2010 17:56

No počkej, bubaak ti tu doporučuje projít si bazar na midi.cz. A já doporučuju totéž. Tam jsou každou chvíli zvukovky kolikrát mnohem lepší jak E-MU 0202 za bezva ceny. Je to od hudebníků pro hudebníky. Žádný PC mamlasové ani "empétrojkový hifisti" tam svoje křápy neprodávaj.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 5. 4. 2010 18:20

NOWOCAYN, nejdřív bych na Tvém místě vybíral podle parametrů na muzikant.cz a pak bych se podíval na ten web midi.cz - neznám ho, ale třeba tam vybranou kartu najdeš použitou = lacinější než funglovku, tak se NEUKVAPUJ! Já radím hlavně typ a web, kde se dá vybírat, protože tam dávají dost informací o produktu, ne místo, kde máš nakupovat!!!
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 5. 4. 2010 20:16

Kocmeister, EKKAR : o.k., chlapci, ja vám ďakujem, ale to sú české stránky, poštovné bude drahé, aj prípadný záručný servis ( ak sa mi pokazí karta za pár týždňov či mesiacov - lebo dôvod jej predaja môže byť rôzny... ). Preto radšej nechcem od ruky. Ale ďakujem za pochopenie, že vždy treba kúpiť aspoň nejaký "pološtandard", ako nejaký čistý "low-end", nakoľko zvkové karty na nahrávanie nástrojov stoja do tých 3 tisíc ( či aj viac ) Eur... takže nebudem škrob... a kúpim si E-MU, alebo niečo podobné, no nie lacnejšie. Ďakujem :-)
NOWOCAYN
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 5. 4. 2010 20:28

Nowocayn - uvědom si, že to co se prodává v ČR URČITĚ někdo prodává i za Pomlčkou - takže si dej do Ujce Gúúgla vyhledávání podle typu a HLEDEJ - a taky si uvědom, že mnohdy věc objednaná z Anglie stojí i s dopravným do centra Evropy míň, než za kolik ji prodávají místní židáčtí překupníci, takže už dneska hodně lidí jednoduše nakupuje on-line za Kanálem nebo i za Veľkou Mľákou - a ještě na tom ušetří dost chechtáků...
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 9. 4. 2010 07:33

Emu 0202 USB je mi najsympatickejšia ( aj čo sa recenzií týka )... Mám ale otázku... tá karta nemá USB vstup...teda pripája sa do PC prostredníctvom USB, ale sama nemá ten obdlžníkový USB port, aby som do nej mohol zapojiť MIDI klávesy... Má vôbec nejaká externá zvukovka USB vstup ( či výstup ? Pletiem si to, prepáčte ) ? Ide o to, že môj MIDI keyboard sa pripája do PC prostredníctvom USB... Nikde teda nie je problém ? Viem, je to smiešna otázka, ale... ďakujem za odpoveď...
Doplnenie : A čo tak "Lexicon Alpha USB" ? Rozdiely medzi tými dvoma USB zvukovými kartami sú minimálne ?

-- 9. 4. 2010 08:51 --

Trochu som zagoogloval, a našiel USB zvukovku vhodnú dokonca presne pre moje klávesy, a jej názov je "M-Audio FastTrack USB MKII" ( http://www.proaudio.sk/audio-prevodniky ... k2---4527/ )... tá by bola s klávesami kompatibilná na 100 percent, kedže mám klávesy "M-AUDIO OXYGEN 61 MKII"... Otázka ale znie... doplatiť radšej 10 Eur a mať E-MU 0202 USB, alebo kúpiť tú "M-Audio FastTrack USB MKII" a mať ju "do páru" s rovnakou značkou MIDI klávesov ? Čo myslíte ?
Takže na výber sú tieto : 1. E-MU 0202 USB
2. LEXICON ALPHA USB
3. M-AUDIO Fast Track USB MKII
Poznámka : Ide mi o čo najväčšiu kompatibilitu s klávesami, mikrofónom ( ktorý dokúpim, asi za 60 Eur ) a PC ( šmejd, 2,6Ghz Celeron... ), ktorý upgradnem v októbri novým NoteBookom.
NOWOCAYN
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod karkar 9. 4. 2010 19:03

To si krapet pletes. Abys mohl pripojit klavesy, potrebujes MIDI IN a MIDI OUT. Tady mas minimalni zaklad http://cs.wikipedia.org/wiki/Musical_Instrument_Digital_Interface

Edit/ tak to jsem se spletl, tvoje kavesy se pripojuji prez USB primo do kompu. Na to zvukovku nepotrebujes.
Časy jsou zlé, Kamile...
--
Potichu: Atom PC @ Debian->FLAC->Squeezebox Classic->Dispre II v 4->Senn HD 595
Nahlas: Atom PC @ Debian->mp3/FLAC->Squeezebox Classic->M-Audio BX5a
Na ven: Iriver T10FM->Koss Plug
karkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 10. 4. 2010 17:19

to karkar : Potrebujem zvykovku, lebo AC 97 je *****, to sa bude zle nahrávať, a navyše má oneskorenie... keď stláčam klávesy, tak sa zvuk objaví až o pár desatín sekundy ( možno o 2-3 desatiny sekundy ), a to je nemysliteľné.... ako pri skúšaní, tak pri nahrávaní,a ešte nemyslitelnejšie pri nahrávaní "dodatku" do už skomponovanej hudby...
NOWOCAYN
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod karkar 11. 4. 2010 03:14

Zvukovku s USB IN neznam, potrebujes poresit ovladace keyboardu.
Je treba zkouset pana googla.
Viz
http://forums.m-audio.com/archive/index.php/t-10823.html
reseni
http://www.m-audio.com/index.php?do=support.faq&ID=c7900986f8fd9d24becf4cfd0faf796d
Časy jsou zlé, Kamile...
--
Potichu: Atom PC @ Debian->FLAC->Squeezebox Classic->Dispre II v 4->Senn HD 595
Nahlas: Atom PC @ Debian->mp3/FLAC->Squeezebox Classic->M-Audio BX5a
Na ven: Iriver T10FM->Koss Plug
karkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 11. 4. 2010 13:58

to karkar : Takže asi predsa len zoberiem tú M-AUDO Fast Track USB MKII... Nemôže byť medzi ňou a E-MU veľký rozdiel... E-MU bude o trošičku lepšia, ale M-AUDIO bude plne podporovať M-AUDIO, hlavne ak sú obe ( aj keyboard aj zvukovka ) MKII verzia... Dobré riešenie ?
NOWOCAYN
Mírně pokročilý

Další stránka