alternatíva k nuforce uDAC

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Nolwendil 3. 5. 2010 11:59

slikpknot27 :arrow: Tak si prostě vyzkoušej různé kombinace hlasitosti uDACu a zesíku, tedy uDAC na minimum, zesík hodně zesílený, uDAC na maximum a zesík zeslabený, a taky vše mezi tím. Pak prostě používej tu kombinaci, která se Ti zdá poslechově nejlepší.
To s tím zkreslením při vyšší hlasitosti mě zajímá. Žeby už nebyl schopen dodat šťávu na takto silný výstup? A co zkusit z uDACu nějak vyvézt výstup zvuku přímo z části DACu před tím, než jde do té preamp části, a to připojit k zesíku?
Naposledy upravil Nolwendil dne 3. 5. 2010 12:04, celkově upraveno 1
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slipknot27 3. 5. 2010 12:04

No neviem ake trhliny, ale dobre ten potak je trosku nesikovny, ale proste ho dam na polovicu a basta , za tie prachy je to vyborny a hlavne maly, prenosny dac, vo stvrtok mi dojdu shure se530, takze budem moct vyuzit aj jeho sluchatkac a co som skusal je tiez dost kvalitny a na in-ear staci aj ten vykon, no a zvuk v stereu, na repro je taktiez super, takze ziadne trhliny nevidim, he to super vecicka, uz sa tesim ked si ho zoberem na dovolenku aj so shure :-)

Nolwendil: zaujimat ta to vobec nemusi, ked je uDAC na polovici hlasitosti je to asi najlepsie aj aj sa to sikovne da otocit proste do polovice, a vykon ma uDAC uz na polovici, ci so sluchatkami alebo z repro dost velky, na zosiku ked dam na 1/3 hlasitosti potak, uz je dost nahlas ( uDAC stale na polovici) a ked dam na zosiku 2/3 tak to uz je brutal hlasno, ale este vsetko ok, bez nejakeho skreslenia, proste silny, dynamicky zvuk :-) takze vykon ma uDAC vyborny, cez polovicu hlasitosti nemam vobec nutnost na nom nastavovat, ani pri sluchatkach, uz ta polovica je dost nahlas, takze ako hovorim cez polovicu hlasitosti na uDAC-u ist ani netreba a ked uz hej tak do 3/4 a to uz je fakt bobma nahlas, no ked je uz za 3/4 je pocut ze ten zvuk je malinko iny ale fakt malinko... :-]
Naposledy upravil slipknot27 dne 3. 5. 2010 12:04, celkově upraveno 1
slipknot27
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Emokid 3. 5. 2010 12:04

uDAC nemá preamp.
slikpknot27: Nastav to na fifty-perzent a neřeš, udělal bych to taky tak. ;-) V polovině to bude mít dobrý souběh ani se nic nepřebudí.
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slipknot27 3. 5. 2010 12:05

Emokid píše:uDAC nemá preamp.
slikpknot27: Nastav to na fifty-perzent a neřeš, udělal bych to taky tak. ;-) V polovině to bude mít dobrý souběh ani se nic nepřebudí.

Presne tak a bohato! to staci... :-)
slipknot27
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nolwendil 3. 5. 2010 12:07

Vím, že když preampem nazýváme Dispre, tak si tento obvod v uDACu takové označení ani nezaslouží, ale věz, že nějaký preamp mít musí. Nějakým způsobem musí dodávat šťávu sluchátkům a do výstupu. A když by preamp neměl, tedy z DACu by lezly ty 2V RMS a ten potenciometr sloužil jen jako útlumový člen před výstupem, tak by se zase nemělo projevovat to zkreslení na vyšší hlasitosti.
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slipknot27 3. 5. 2010 12:09

Neviem ako to je ale zvuk je perfekt, hlasitost proste na polku, a nemam co riesit :-)
slipknot27
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 3. 5. 2010 12:09

To je právě to co mi tam vždycky vadilo, že uDac nemá linkovej výstup. Jen regulovanej. Když za to dáš sluchátkáč, je to pak vlastně dvojitý zesílení a to zvuku zrovna neprospívá. Navíc když se podíváme dovnitř tak analogovej výstup/předzesilovač/sluchátkáč je vlastně jenom jeden šváb. A ten má všechno tohle táhnout. Emokide ty tvrdíš, že je to útlumovej člen. Ok, to by bylo lepší ale kde je teda sluchátkáč? Já tam vidim 3 šváby - přijímač digitálního signálu, DAC a ten předzesosluchátkáč. Ale i tak věřim, že to je mnohem lepší koupě než nějaká zvukovka za 3000, - a klidně bych ho místo ní zvolil.
Naposledy upravil Kocmeister dne 3. 5. 2010 12:15, celkově upraveno 2
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emokid 3. 5. 2010 12:09

Nolwendil: Ne hele, ono to tak fakt je, útlumový člen jak píšeš a zkresluje pak přímo výstup toho DACu když ho přetížíš.
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slipknot27 3. 5. 2010 12:12

Kocmeister: nemyslim si ze to zvuk "prasi" aj ked je to akoby zosilnene 2 krat.
slipknot27
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod semaniaci 3. 5. 2010 12:13

Kocmeister píše:No co jsem koukal na jiný fóra, tak si lidi dost stěžujou na mizernej potenciometr uDacu. Prej hlavně kvůli souběhu hlasitosti obou kanálů. A úplně na maximum zase prej může být clipping. Takže to vytoč někde mezi, kde jsou oba kanály stejně nahlas a pak už používej jen hlavní zesilovač a na uDac nesahej.

tá nesúbežnosť kanálov je možno do 8:30. a na uDAC-u to treba trošku viac vytočiť, takže ja to neberiem ako nejaký zásadný problém.
Monster Power HTS 5100-->MacBook Pro-->m2tech hiface RCA-->BB-DAC-->Sennheiser HD600/1964 Audio V6
semaniaci
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emokid 3. 5. 2010 12:18

Ono to že to bere ty 2V RMS přímo z DACu má svojí výhodu, schválně kdo přijde na to jakou. :-)
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slipknot27 3. 5. 2010 12:20

presne, aj som si myslel, lebo aj ja som postrehol nesubeznost kanalov na mojo Roteli, tiez asi do 7-00, cize iba kusok od 6-00 (nuly) po 7-00, sa mi zda ze pravy kanal hra viac, ale tak nizku hlasitost vyuzivam zriedka, takze ked je uDAC na polovici a rotel nad 7-00 (najcastejsie) je vsetko ok :-)
slipknot27
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 3. 5. 2010 12:21

V udacu je zesilovač až za výstupem. Z rca konektorů jde čistý signál, jen regulovaný potenciometrem(tedy to tvrdí nuforce). Takže nedochází k dvojitému zesílení.

Nesouběžnost kanálů, s tím mají problém i jiná zařízení.,

Slipknot: A ten zvuk s volume na max je zkreslený když jedeš přes zesilovač udacu, nebo když jedeš přes RCA do Rotelu?
Naposledy upravil Bína dne 3. 5. 2010 12:23, celkově upraveno 1
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emokid 3. 5. 2010 12:22

Tak já klidně bonznu že u mě má na začátku dráhy malou nesouběžnost i pot Dispre. :-)
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slipknot27 3. 5. 2010 12:26

Bina: ten zvuk sa mi zda malo ale velmi malo skresleny, ked je uDAC "na plno" a rotel pridavam, neviem presne som uz z toho magor, uz to neriesim je to dobre tak jak to je :mrgreen:
slipknot27
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků