Zero DAC

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod daruma 4. 5. 2011 21:46

kaapoo píše: v podstate sm bol rozhodnuty pre to kombo Fiio, potom ma ale zaujal aj tento thread o zere.

Byl jsem na tom stejně. Taky se mi E7 hodně líbílo i jako přenosné řešení k ipodu. Pak jsem v úvahách došel k tomu, že Fiio je malá krabička za pár korun, která se snaží zvládnout všechno. Být dacem, ampem, a ještě ke všemu na baterky (kapesním). Takove řešení, zvlášť za tu cenu, prostě musí být kompromisní, tj. není to ani skvělý amp, ani skvělý dac. Kdyby to bylo lépe výstupově vybavené, aby se to časem dalo rozšířit o pořádný amp, a kdyby to převádělo taky něco jiného než usb, asi bych do něj šel.

Nicméně jsem začal hledat trochu lepší řešení (viz mé tápání tady: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1713&t=1140306, a nakonec jsem se rozhodl jsem ZERO, které mě vyšlo na necelé tři litry i s expresním DHL doručením.

Do Zera jsem si napíchl noťas přes toslink, CD přehravač přes coax a ještě mi zbývá volné USB (jakožto nejhorší vstup do ZERO, neb zvládá jen 18/44.1), a jsem spokojený.
daruma
Junior

Odeslat příspěvekod stambous 5. 5. 2011 07:17

kaapoo píše:
Bína píše:Nikdo tady neslyšel E7+E9 a zároveň Zero, tedy tady ti asi nepomůžem.


aha, jasne. no, tak som teraz trosku viac nakloneny Zeru.
stambous píše:
xxxdvorixxx píše:stambous má výrazně odlišný názor v mnoho ohledech, takže doporučuji nebrat jako dogma.


Aproto je to spatny nazor?Jediny spravny je pouze ten vas a kdo si s vami nenotuje ten tomu nerozumi?


nepredpokladam, ze niekto to myslel takto. je fajn poznat aj iny nazor a pocitat s tym pri kupe ako byt potom neprijemne prekvapeny.

opytam sa asi inak, aby som zbytocne nekazil topic - odporucili by ste zero alebo mam pozerat aj nejake ine alternativy (v tejto cene cca).


Jak sem psal.Zero neni spatne.Jenom neni urcene stejne jako i ostatni zesilovace a DAC pro bezneho posluchace.Spis bude pro tzv hi-fisty aneb audiofreaky.Zkratka ma ciste jasne vysky ale mene basu nez pozaduju ja.Muze ti to plne vyhovovat ale nemusi.Zase za ty penize je to ok.Rozhodne lepsi zkusit Zero za 3000kc a pokud nebudes spokojen lip se ho zbavis a i kdybys nemohl neni to takovej problem jako kdyz si koupis neco jako NUforce Icon za 10 000 ci rovnou neco za 20 000 a pak zjistis ze ti zvuk nesedi.
Bohuzel neplati ze cena odpovida kvalite a zvuku a ze cim drazsi zesik/DAc tim lepsi vsechno.Zero dle recenzi odpovida DACum v kategorii cca 500USD.
Pro bezne usi imho rozdil mezi Zero a treba Casea Lyra nebude tak markantni
stambous
Junior

Odeslat příspěvekod kosarik 5. 5. 2011 07:29

Už se to tady několikrát probíralo, Zero jako DAC je velmi slušné řešení, zvlášť když se lehce potuní výměnou kondenzátorů, případně je možné vyměnit operák na výstupu za jiný... Sluchátkový zesilovač je o stupeň horší kvality, ale je brán jako pouhý doplněk k DACu!!! Takže komu nestačí má dvě možnosti, ta levnější je vyměnit původní operáky v headampu za asi nejvíc doporučované LT1364 a ta druhá dražší, ale lepší cesta je kvalitní, externí headamp, případně něco ubastlit a vložit dovnitř místo původního (viz Hergarokovy návody na úpravu Zera). Já sám mám doma Zera dvě, obě upravené a hrají o třídu líp než předtím (už jsem to tady jednou popisoval) a používám externí headampy. Pro hlavní poslech mám Matrix M-Stage, který stál asi o 100 USD víc než samotné Zero... To uvádím jen pro další zájemce o sluchátkový poslech, aby si uvědomïli, že za ty prachy by toho chtěli od Zera asi trochu moc!!! :D
kosarik
Junior

Odeslat příspěvekod Hergarok 5. 5. 2011 09:46

Já bych k tomu dodal svůj názor a to, že s tím headampem, co je standardně v ZERU nemá smysl nic dělat, jeho koncepce je prostě blbá a změnou operáků se toho moc nevylepší (já jsem jich tam vyzkoušel dost a že bych slyšel rozdíl, to bych neřekl).
Problém je v tom, že v cestě signálu jsou tam elektrolyty a zbytečně dva operáky.
Navíc na nízkých frekvencích způsobuje headamp fázový posun (proto ty horší basy), na vysokých frekvencích je fázový posun zase způsoben samotným DAC, ale to se dá velice jednoduše odstranit (viz. to co psal kosarik o pár příspěvků víš).
Pokud se v DAC vyhodí ty kondíky a další dva se tam přidají, tak jde DAC hodně směrem nahoru. Dalším krokem je udělat nový headamp - není to nic složitého, zvládne to každý kdo má elektrotechnu, nebo kdo se bude snažit a mít při ruce materiál a nářadí.
Něco o ZERU je tady a o novém headamu pro změnu tady a to včetně předlohy pro výrobu desky, takže se do toho může pustit kdekdo.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kaapoo 5. 5. 2011 16:26

za predpokladu, ze v zaklade je tam uz OPA627, ake svaby sa oplati vymenit (na headampe, pripadne ine)...aby to hralo co najlepsie? idealne bez pajkovania.
Na doma: Amarok DAC (~ ZERO DAC) => Denon D-M38DAB => Wharfedale 10.1

Sluchatka: Sennheiser HD 600 (DIY cable) | Audio-Technica ATH AD500 | Grado SR60e | AKG K272 HD | Superlux HD681 EVO

Na cestach: => Fiio X1 => Vsonic VSD5
kaapoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hergarok 5. 5. 2011 17:19

kaapoo: ber to jako jen můj názor! ... vyměnit můžeš jedině OZ v DAC nebo dva OZ v headampu, zbytek je na pájení, tudíž můžeš vyměnit jen OZ v headampu. Já jsem zkoušel ty LT1364 a rozdíl ... no buď jsem hluchej, nebo to nebylo rozehraný, ale rozdíl nestál za to (spíš nebyl žádný), spíš bych to ale viděl tak, že lepší OZ to zkrátka tolik nevylepší.

Jo a kdyby někdo chtěl headamp - z jakýhokoliv důvodu (třeba že si ho odpálil), tak mám jeden doma navíc ;-)
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kaapoo 5. 5. 2011 17:24

pozeram ten lt1364, cez ebay okolo 10-15 usd. ale tak uvidim ako to bude hrat ked to pride.

ako sa vsak poznam, tak do tyzdna to zacnem "bantovat" :)
Na doma: Amarok DAC (~ ZERO DAC) => Denon D-M38DAB => Wharfedale 10.1

Sluchatka: Sennheiser HD 600 (DIY cable) | Audio-Technica ATH AD500 | Grado SR60e | AKG K272 HD | Superlux HD681 EVO

Na cestach: => Fiio X1 => Vsonic VSD5
kaapoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod daruma 6. 5. 2011 18:39

Přátelé, tak jsem otevřel své Zero, a zjistil jsem, že uvnitř je to ještě menší, než jsem se obával, ergo se do toho s pájkou neodvážím. Byl by mi někdo ochotný za úplatu udělat výše uvedené úpravy, nejlépe po Praze?

Předem díky
daruma
Junior

Odeslat příspěvekod stambous 6. 5. 2011 19:50

Taktez se hlasim k uprave za uplatu.Treb se z toho vyklube lepsi zvuk a nebo se pak bude lepe prodavat :-)
stambous
Junior

Odeslat příspěvekod kaapoo 18. 5. 2011 10:10

Zero prislo, ohladom zvuku spokojnost, mam vsak par otazok.

1.) ked je zero zapnute, jemne vrni (pravdepodobne zdroj, je to pocut len ked ste tesne pri nom). robi to aj vam ostatnym?

2.) pripojenie cez USB je v pohode, ale ked ho mam pripojeny cez optiku (toslink), tak vsetko ide paradne. akurat ked zastavim pesnicku (pause, stop), tak v zere jemne tukne (ako keby odpajala/pripajal ten vystup). to iste, ked pustim pesnicku alebo vypnem/zapnem film. nerobi to, pokial len prehadzujem pesncky. ale akonahle je "ticho" (t.j. zo zvukovky nejde ziadny zvuk po daku dobu, asi 1 sekunda), ozve sa taketo kliknutie.

Dik za odpovede.
Na doma: Amarok DAC (~ ZERO DAC) => Denon D-M38DAB => Wharfedale 10.1

Sluchatka: Sennheiser HD 600 (DIY cable) | Audio-Technica ATH AD500 | Grado SR60e | AKG K272 HD | Superlux HD681 EVO

Na cestach: => Fiio X1 => Vsonic VSD5
kaapoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hergarok 18. 5. 2011 11:49

1) vrnění způsobuje to trafo, mě to dělá "podle nálady", občas jo, občas ne :)
2) to cvakání je relé, které z nějakého důvodu odpojuje asi výstup když optikou přestanou téct data.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 18. 5. 2011 12:06

Pokud to nejsou rány ve sluchátkách, ale jen cvakání relátek v Zeru, tak je vše OK. :-)
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod daruma 19. 5. 2011 19:37

No právě že to byly rány ve sluchátkách... říkám byly, protože jsem vyndal opampy, a pak jsem si nedal pozor, jak je tam vracím... trochu se z nich zakouřilo, a teď to nehraje skoro vůbec, i když jsem je vrátil zpět správně. :'( Jsem prostě lama.

Co myslíte, když seženu někde náhradní modul s novými opampy, bude to zase hrát?
daruma
Junior

Odeslat příspěvekod Hergarok 19. 5. 2011 20:26

daruma: kam jsi dal blbě ty OZ? Do DAC nebo do sluchátkáče?
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod daruma 19. 5. 2011 20:38

Hergarok: Do dacu, v zesíku bych musel pájet, pokud se nepletu...
daruma
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků