Zero DAC

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Hergarok 26. 7. 2011 10:24

Jen taková zajímavá informace: dnes jsem viděl srovnání komplexního měření nelinearity operačních zesilovačů.
Pokud bych sestavil žebříček vybraných OZ od nejlepšího, tak by to bylo asi takhle:
  • AD797
  • OPA627
  • LT1122
  • NE5532
  • Audio-GD EARTH
  • TL071
  • Audio-GD MOON
Zbývajících operáků jsem si nevšímal, protože mě tak nějak nezajímali.
Tyto výsledky mě jen utvrdili o mém názoru na HDAM ... :/
Oba HDAM měli do cca 1V na výstupu docela přijatelné chování, ale na 1V to byl hnus.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosarik 26. 7. 2011 11:14

Tak fajn, ale je to otázka osobních preferencí, každý slyšíme jinak a Ty jsi navíc ten Earth ještě neslyšel!!! :-) Ono měření a skutečný poslech jsou dvě absolutně odlišné věci, zeptej se na to třeba Macury...
kosarik
Junior

Odeslat příspěvekod Hergarok 26. 7. 2011 12:12

Ono když máš dva operáky a jeden má řádově horší parametry ... :/
A ANO, měření a poslech jsou odlišné věci a to především v tom, že měření je jednoznačné a opakovatelné, kdežto poslech je silně subjektivní záležitost - viz třeba lidi, co "slyší" rozdíly mezi různými kabely i přes skutečnost, že tam rozdíly žádné nejsou :roll:

DODATEK: vždycky když jsem něco "zlepšil" (případně zhoršil :lol:) a bylo to slyšet, tak se mi podařilo měřením dojít k rozdílům - tedy bylo to změřitelné. Pokud ale někdo tvrdí "je to slyšet", ale měřením se nic nezjistí a ani to nemá jakékoliv opodstatněním, tak takovému člověku fakt nevěřím.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosarik 26. 7. 2011 13:32

Já jsem v podstatě taky technicky založený a na voodoo moc nevěřím, ale poslech jako takový je založený na subjektivním vnímání, takže se logicky může s objektivním měřením rozcházet. Zmiňoval jsem záměrně páně Macuru o kterém je známo, že sice dá na měření, ale své konstrukce ještě dolaďuje i podle sluchu... Jak je obecně známo tak neznamená, že když má nějaká mašinka špičkové naměřené parametry, že musí automaticky taky špičkově hrát!!! Holt každý vnímáme zvuk jinak a líbí se nám něco jiného, někdo má rád holky, někdo vdolky a já oboje! :D
kosarik
Junior

Odeslat příspěvekod Hergarok 26. 7. 2011 13:55

kosarik: viz Macura: ono jde hlavně o to, že měřit třeba THD na 1kHz je trochu kontraproduktivní. Kvalitní měření by zahrnovalo mnoho parametrů, bylo by to zdlouhavé a náročné a navíc většina lidí se k měření staví spíš zády. Poslech je prostě z tohoto pohledu nejlepší.
To měření, co jsem viděl bylo dost komplexní a ukázalo, že ty HDAM mají za určitých podmínek THD malé, ale za jiných podmínek jde to zkreslení do jednotek %. To ale jen u Audio-GD, byli tam Sound Skulptor (asi) a ty na tom byli dobře.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ghostdog32 28. 7. 2011 20:52

mohl by někdo popsat blbuvzdorný postup jak na ebay úspěšně objednat zero? už mám paypal účet, ale někteří se tu zmiňovali o českém clu 20% od dubna a plné moci pro pracovníky DHL

nikdy jsem nic ze zahraničí neobjednával tak nevím jak to chodí. díky
i5-2500K @4.4 Ghz, Noctua NH-U14S, GA-Z68XP-UD3P, Kingston 8GB, Samsung 840 EVO 120GB, Intel 320 80GB, WD Green 2TB EZRX, Audinst HUD-mx2 + AKG K240MKII, EVGA SuperNOVA 750W G2, Fractal R4, LG W2220P @75Hz
ghostdog32
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 28. 7. 2011 21:26

Přečti si tohle (především duhou část).
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod babca 31. 7. 2011 18:51

Minidotaz - jaký má ten uzemňovací drát u OPA Earth vliv na zvuk? Věc o které se buď nikde nepíše nebo jsem na nic zatím nenarazil. Také je pro mě záhadou, proč potřebuje takto uzemnit, a ostatní operáky jako OPAxxx ne.
Díky za osvětlení
babčův HTPC pro rok 2011: AMD Zacate, spotřeba 16W@46°C při idle, just Google it
babca
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 31. 7. 2011 21:21

Výrobce nic radši nepíše, proto jsem zkusil schéma EARTH hodit do simulátoru, vše docela přesně odpovídá těm měřením, které jsem zmiňoval výše. Rozdíl mezi uzemněným/neuzeměným je naprosto minimální. Takže to zkus a uvidíš ;)

Dotaz na majitele EARTH: Opravdu se v těch modulech tak hodně zahřívá jedna čtveřice tranzistorů. (Celý dvojitý operák by měl brát cca 3W a to už se někde projevit musí)
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ghostdog32 13. 8. 2011 19:02

má tu někdo zkušenosti se xonar dx a zero dacem? vlastním xonara a chtěl bych vylepšit zvuk u AKG K240 jenže nemám možnost porovnat zero a xonar vzároveň a nevím jestli by to stálo za to ten zero (který by mi dyžtak amarok dovylepšil).

taky se chci zeptat zda je rozdíl když by šel zvuk do zera přes xonar nebo přes desku oboje optika nebo na to nemá ten xonar vliv?

díky
i5-2500K @4.4 Ghz, Noctua NH-U14S, GA-Z68XP-UD3P, Kingston 8GB, Samsung 840 EVO 120GB, Intel 320 80GB, WD Green 2TB EZRX, Audinst HUD-mx2 + AKG K240MKII, EVGA SuperNOVA 750W G2, Fractal R4, LG W2220P @75Hz
ghostdog32
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SHoDaN_SK 13. 9. 2011 19:48

Od dnesneho dna mam doma ZERO 09 s OPA627 a USB. Trochu ho opocuvam a hor sa do uprav na verziu "Amarok".
intel Q9400, Canon EOS 40D, ONKYO + ZERO 09 DAC (verzia "Amarok") + JBL + H/K + AKG
SHoDaN_SK
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod juradeus 20. 9. 2011 21:52

no mam moon, aj earth a ohladom toho hriatia..neviem ci sa tam zrovna zahrieva jedna stvorica tranzistorov a od nej sa zohrieva vsetko ostatne, ale pravda je, ze sa to hreje ;)
Inak mam aj NFB11 s ESS od audio gd a keby mam porovnat voci zeru..no tak by som povedal, ze som hluchy a vsekto hra rovnako :)
juradeus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hergarok 20. 9. 2011 22:04

juradeus: pokud máš ZERO v originální verzi a na oboje přímo připojená sluchátka, tak to znamená, že NFB11 hraje docela mizerně (stejně jako původní ZERO) na cenovou kategorii a tu hromadu keců o tom, jak absence zpětné vazby je skvělá věc, ...
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod juradeus 20. 9. 2011 22:13

v zere je na sluchatkaci LM4562 (mozno LTxxxx, uz si nepamatam co som tam naposledy pichol). Skor by ma zaujimalo, ako by zero a nfb11 obstalo v teste na repro, ale v podstate si myslim, ze by to opat bolo to iste ako ked sme porovnavali s dacmagic a talk si uz vobec nerobim ziadne iluzie :)
zero je doma, nfb v praci, pravdou je, ze uz som ich pol roka neporovnaval online :)
juradeus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod babca 24. 10. 2011 09:24

Prodám nový nerozbalený OPA Earth a nerozbalenou prodlužku, výhodou pro Vás je především, že nečekáte než vám to za dlouho dojde ze zahraničí. Mám tu totiž jeden navíc co nakonec nepoužiji. Jsem i prodejce na aukru (100). Kdo má zájem, pište SZ.
babčův HTPC pro rok 2011: AMD Zacate, spotřeba 16W@46°C při idle, just Google it
babca
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků