Sluchátkový zesilovač s DAC.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod All 9. 5. 2010 06:53

Pomozte prosím s výběrem.
Idea je taková, že použiju nějaké multimediální centrum připojené na Tv přes HDMI (http://www.alza.cz/iamm-ntr82-d145134.htm) ???, sluchátkový zesilovač a sluchátka Audio Technica ATH-AD900. Kvalita zvuku má přednost před obrázky a nebránil bych se ani řešení jen pro zvuk z HD i když raději bych něco univerzálního. Sluchátka jsou jasná, ten zbytek nevím. Zesilovač s DAC bych viděl někde na úrovni Fubar 4 nebo ZERO (Tianyun) 24/192 DAC + Headphone Amp (OPA627+USB) (http://viewitem.eim.ebay.cz/ZERO_Tianyu ... 50720/item). Cen je třeba se držet jen rámcově. Mám externí HD i když raději bych ještě jeden v m. centru. Jestliže by se tedy ušetřilo něco na playeru mohl by být dražší zesilovač.
Díky nastotisíckrát.
DVD Pioneer DV-410V, CD CA Azur 340 C, Amp CA Azur 640A v2, repro Klipsch RB-81.
PC, DAC+HeadAmp Zero Tianyun 09 Version (OPA 627 + USB), sluchátka Audio Technika ATH-AD900, repro Focal XS Book.
All
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 9. 5. 2010 10:57

A co taklhle se trošku práskonout přes kapsu a koupit uDAC + BVaudio Headamp (pokud nevyžaduješ 96/24).
Jinak v této kategorii je na výběr asi opravdu jen ten Fubar nebo Zero.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nolwendil 9. 5. 2010 18:23

Ještě je o něco dražší Audio-GD Sparrow v té "Basic version", ale to tady nikdo neslyšel, chce to pročíst Head-Fi...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod All 9. 5. 2010 19:45

OK, cena za uDAC a BV Headamp by byla někde okolo 6000,- a Fubar 4 je za 5000,- Kč. To by bylo snesitelné. Bylo by ale "překrabičkováno". Má to, pokud jde o kvalitu zvuku, smysl řešit dvěma krabičkami. Ještě jednu věc. Cena za DAC + zes by měla být do cca 6-6,5 tis. a může to být jedna nebo dvě krabičky. Chci pokud možno co nejkvalitnější zvuk v dané cenové kategorii a klidně i z druhé ruky. Eventuálně koupím zmíněný přehrávač bez HD čímž by se limit pro zes. a DAC zvedl k cca 10.000,- kaček. Zkusme se ale držet v původním rozmezí.
DVD Pioneer DV-410V, CD CA Azur 340 C, Amp CA Azur 640A v2, repro Klipsch RB-81.
PC, DAC+HeadAmp Zero Tianyun 09 Version (OPA 627 + USB), sluchátka Audio Technika ATH-AD900, repro Focal XS Book.
All
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 9. 5. 2010 19:58

Na fubar se fakt vykašli, za ty peníze to není dobrá koupě.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod The Wolverine 9. 5. 2010 20:58

Za 6 tis. bude lepší uDAC + BVheadamp. (Ten Fubar není tak strašný, ale objektivně řečeno, 5 tis. už je moc.)
Zes. od BV je dost solidní, takže v tom by neměl být problém. Pokud tě nebude omezovat uDAC (málo vstupů, jen 48/16), tak ho můžeš časem vyměnit.
Pokud chceš 1 krabičku, tak je tu to Zero něco teda něco od Audio-GD (Sparrow, Fun).
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod semaniaci 10. 5. 2010 19:09

Nolwendil píše:Ještě je o něco dražší Audio-GD Sparrow v té "Basic version", ale to tady nikdo neslyšel, chce to pročíst Head-Fi...

pardon, že to hádžem sem, ale ten sparrow je primárne amp alebo DAC? lebo väčšinou to býva tak, že jedno v tom je len tak do počtu
Monster Power HTS 5100-->MacBook Pro-->m2tech hiface RCA-->BB-DAC-->Sennheiser HD600/1964 Audio V6
semaniaci
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nolwendil 10. 5. 2010 22:45

VZhledem k tomu, že nemá analogové vstupy, tak tipuju, že je primárně DAC. Ale tady je to prostě All-In-One. Pokud ho chceš použít jako přeamp, tak musíš použít redukci 6,3mm jack>2xRCA. Jinak Audio-GD FUN má vzadu DAC output i PREAMP output s tím, že na svých stránkách píšou, aby si lidi zkusili svůj zesilovač zapojit spíš do preamp části, jestli to nebude znít líp, navzdory tomu, že je tam v cestě další zesilovací část... Prostě když si čtu ten popis, tak mi to připadá, jako že je to all-in-one, a mělo by to být slušné, ale většinou ten sluchátkáč zaostává...
Za ty prachy se mi to zdá dobré...
Nolwendil
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kawex 12. 5. 2010 21:23

K čemu přesně slouží sluchátkovej zesilovač? Možná bych ho mohl použít jelikož mam ps3 a používam ho i na blu-ray filmi ale nemam zatim žádný reciever takže mam zvuk buď přes starší domácí kino (z ps3 červenej a bílej do kina) ale to přicházim o spoustu zvuků a nebo přes sluchátka z televizního konektoru,to už je lepší jelikož jde zvuk přes hdmi do tv ale to je zvuk ve sluchátkach zase takovej jakoby málo vybuzenej,slabý víšky,basy atd.
Kawex
Junior

Odeslat příspěvekod Nolwendil 12. 5. 2010 22:07

"Proč používáte sluchátkový zesilovač?"
A Ty posloucháš jen z PS3? K PS3 či k LCD TV potřebuješ spíš DAC, protože ta TV v sobě nějaký ten DAC sice má, ale nic moc kvalitního, mám to vyzkoušené... Většina LCD TV má optický výstup zvuku, takže když si najdeš DAC se sluchátkovým zesilovačem, který má optický vstup (třeba tu konzultované Zero), tak Ti může do TV jít signál z různých HDMI vstupů, a potom z TV do toho DACu. A nebo můžeš ten DAC připojit rovnou k PS3 podle toho, jaké má PS3 digitální výstupy... Bude to něco jiného, než jen výstup z TV...
Nolwendil
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kawex 12. 5. 2010 22:37

Nolwendil píše:"Proč používáte sluchátkový zesilovač?"
A Ty posloucháš jen z PS3? K PS3 či k LCD TV potřebuješ spíš DAC, protože ta TV v sobě nějaký ten DAC sice má, ale nic moc kvalitního, mám to vyzkoušené... Většina LCD TV má optický výstup zvuku, takže když si najdeš DAC se sluchátkovým zesilovačem, který má optický vstup (třeba tu konzultované Zero), tak Ti může do TV jít signál z různých HDMI vstupů, a potom z TV do toho DACu. A nebo můžeš ten DAC připojit rovnou k PS3 podle toho, jaké má PS3 digitální výstupy... Bude to něco jiného, než jen výstup z TV...

No to by bylo asi úplně nejlepší,do tv vedu více hdmi z kterých bych chtěl zvuk do sluchátek,na kolik takovíhle dac vyjde? Nemáš nějaký odkazi?
Kawex
Junior

Odeslat příspěvekod Nolwendil 13. 5. 2010 07:32

A co takhle mrknout na to Zero? Verze s USB a OPA627 vyjde i s poštou na něco kolem $160. Pokud bys USB či OPA627 nechtěl, tak to vyjde ještě o něco levněji... Projdi si to vlákno o Zeru, které jsem nalinkoval...

-- 2010-05-13, čtvrtek, 08:38:48 --

All píše:Cena za DAC + zes by měla být do cca 6-6,5 tis. a může to být jedna nebo dvě krabičky. Chci pokud možno co nejkvalitnější zvuk v dané cenové kategorii a klidně i z druhé ruky.

http://www.audio-gd.com/enweb/pro/FUN/DAC-FUN.htm
Ještě mrkni na tohle. Verze A s USB stojí $330, což by se ještě před měsícem do těch 6500 v pohodě vešlo i s poštou. Teď už to asi bude dělat o něco málo víc... Máš tam i odkazy na head-fi, atd... Nebo pak o něco menší a levnější model, bez zadních preamp výstupů: http://www.audio-gd.com/Pro/pre/Sparrow/Sparrow.htm Verze A s USB je za $225.
Nolwendil
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod All 13. 5. 2010 10:05

Díky. Už jsem to rozsek. Předevčírem jsem i pod dojmem zdejších diskusí objednal Zero s OPA627+USB. Pay Pal po mně chtěl něco málo pod 4100,- Kč (pro Kawexe) včetně dopravy z Honkongu. Říkal jsem si, že to na 6 až 9 měsíců vydrží. To mi umožní dospořit a snad už bude nástupce Caratu-Topazu. Ten jsem chtěl úplně původně ale už sa na něj čeká dost dlouho a i když jsem někde na netu už na nějakou informaci narazil CZ e-shopy ho zatím nenabízí.
All
Junior

Odeslat příspěvekod TommyT 13. 5. 2010 17:10

Namiesto Topaza by som odporúčal Matrix Mini-i. Zvukovo som priamo neporovnával, ale mal by hrať práveže lepšie a ponúka väčšiu konektivitu a funkcie.
ESI Juli@ ->
-> Matrix Mini-i -> RG62 -> Edgar SH-1 tuned -> Sennheiser HD600
-> Karafiat DAC 2.6 -> RG62 -> NAD C370 -> Cardas Crosslink -> Wharfedale Diamond 9.3
TommyT
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kawex 13. 5. 2010 20:24

[quote="Nolwendil"]A co takhle mrknout na to Zero? Verze s USB a OPA627 vyjde i s poštou na něco kolem $160. Pokud bys USB či OPA627 nechtěl, tak to vyjde ještě o něco levněji... Projdi si to vlákno o Zeru, které jsem nalinkoval...

-- 2010-05-13, čtvrtek, 08:38:48 --

No a neexistuje nějaký levnější,a u nás k sehnání není? Jestli neexistuje levnější tak by možná stálo za rozmyšlení jestli chvíli nepočkat a nepořídit rovnou receiver http://www.videoexpert.cz/av-prijimace- ... tx-sr308-b používat ho zatím se sluchátkama a časem dokoupit repro.
Někdy v budoucnu jsem totiž chtěl tenhle receiver a Quadral Quintas 5000 http://www.videoexpert.cz/sestavy-repro ... =438247002
A ještě k tomu ZERU,má nějaký jednoduchý equalizer (výšky,basy) a ta USB verze teda přehráva media i přes USB?
Kawex
Junior

Další stránka