Sluchátkový zesilovač s DAC.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kawex 27. 5. 2010 19:22

Nolwendil píše:Jop. Jdi na ebay.com, a zadej Zero USB opa627. Seřaď si to podle ceny i s poštovným ("Price + Shipping: lowest first"), a vyber si to nejlevnější s označením "Top-rated seller". Dobrý prodejce je "wsz0304". Momentálně třeba toto Zero je od toho prodejce, a za cca $164.

BTW nevíte někdo, proč je na ebayi tolik naprosto totožných produktů (třeba stejné konfigurace Zera) od toho stejného prodejce za odlišné ceny?

Toho jsem si taky všim,nechápu.. Hlavně mi štve platit to poštovný,škoda že ho neprodává někdo u nás. Jinak dík za rady,budou se hodit z Ebay jsem ještě nikdy nekupoval.. :hm
Kawex
Junior

Odeslat příspěvekod Nolwendil 27. 5. 2010 20:11

I s poštovným je to za $164, a to ať si to necháváš poslat kamkoliv do světa. Možná, že přímo do Honk-Kongu by to bylo levnější, ale pokud nemáš někoho, kdo by TI to přivezl, tak... Jinak na nákupy na eBayi se hodí akorát ten pay-pal účet, jinak nic speciálního nepotřebuješ. Často ani nechtějí potvrzenou adresu, takže Tě zařizování účtu nijak extra nezdrží...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod maťoslav 30. 5. 2010 18:29

A čo takto http://cgi.ebay.com/Matrix-mini-i-24-19 ... 518bad1053 a BV Audio Headamp.Vybudilo by to AKG K701-ky ?
maťoslav
Junior

Odeslat příspěvekod Nolwendil 30. 5. 2010 20:15

Ale k tomuhle už musíš platit CLO a D.P.H., navíc má v sobě i sluchátkový zesilovač, za který zbytečně platíš, když máš (nebo chceš pořídit) BVAudio. Podobnou kombinaci používá uživatel TommyT, a před ním to měl Hertz-sk, takže se jich můžeš zkusit poptat.
Pokud nepotřebuješ symetrické (balanced) výstupy, tak bych být Tebou bral HS-DAC od Tomáše Tichého (TomasT). Akorát by potřeboval někoho, kdo mu bude dělat PR. Jinými slovy řečeno - dozvědět se něco o tomto skvělém výrobku je dost náročné a prezentace jeho výrobků je prakticky nulová. (a pak si ještě stěžuje, že všichni radši koupí komerci z Číny, než poctivý Český výrobek). Zvukově přitom předčí i mnohonásobně dražší konkurenci. Nejlepší bude mu přímo napsat, a požádat ho o info ohledně dostupnosti a ceny. Můžeš se mrknout sem, ale jak říkám, nejlepší bude ho kontaktovat na uvedeném mailu, a zkusit se s ním nějak domluvit. V této cenové kategorii je to asi tak to nejlepší, co můžeš mít. Dělá ještě BB DAC (BigBrother), což je komplexnější a dražší přístroj (cenově se pohybuje od nějakých 13000 podle konfigurace). I když jeho marketing pokulhává, tak jako konstruktér TomasT určitě ví, co dělá.
Nolwendil
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Odar 30. 5. 2010 20:38

Nolwendil píše:Dělá ještě BB DAC (BigBrother), což je komplexnější a dražší přístroj (cenově se pohybuje od nějakých 13000 podle konfigurace).
BB DAC, 1 digitalny vstup, bez riadenia hlasitosti, bez krabice, len plosny spoj 14 000 CZK ;) Da sa dohodnut aj na FINAL rieseni, cenou je to ale inde. Tusim okolo 21 000 CZK. Ak chces viac vstupov, potrebujes kukucky, to je dalsich tusim 13 000 CZK. Vyhodou je, ze je to aj preamp, takze to pichnes rovno do power amp-u a frcis. Ma to dialkove ovladanie.

Dispre II v4 ako preamp udajne kvalitativne na ten DAC nestaci (mozeme len hadat, co je na tom pravdy :D ).

Na druhu stranu, nepoznam lepsie DIY riesenie okolo 35 000 CZK (DAC + Preamp). Skoda, ze tam nerobi aj sluchatkovy vystup (mozno by sa dalo na tom dohodnut). Kto hlada DAC s Preampom v jednej skatuli (teda fyzicky je to v dvoch :D ), je to riesenie na seriozne zamyslenie. Zobrat k tomu jazdeny koncak okolo 15 000 CZK a za 50 000 ma clovek DELENCA s DAC.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kocmeister 30. 5. 2010 21:38

To pozor. BB Dac má "tvrdý" výstup. Na jeho symetrické XLR konektory můžeš připojit přímo sluchátka a budou podle Tomáše Tichého vybuzena stejně jako ze sluchátkáče.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nolwendil 30. 5. 2010 21:40

No pokud vím, tak u BB stojí verze 96/24 13000kč. Proto jsem psal, že se cena pohybuje OD té částky. Každopádně by to mělo být i se zdrojem. Na víc vstupů nejsou potřeba kukačky, ale rozšíření, které stojí 5000kč, a kromě šesti vstupů obsahuje právě i to ovládání hlasitosti. Finál jde už od 16 000kč. Od kud máš informaci, že k tomu Dispre není kvalitativně dostatečné? Jinak já jsem chtěl upozornit hlavně na ten HS-DAC. BB jsem uvedl spíš pro zvýšení kredibility autora, tedy aby bylo vidět, že opravdu umí, a má know-how. Každopádně by se měl opravdu vážně zamyslet nad tím, jak chce HS-DAC prodávat. Protože jediným zdrojem informací je to vlákno, kde několikrát nadává na lidi, je arogantní, a ještě uraženě říká, že se na to všecko může vy... Tohle není moc dobrá reklama. Podle toho, co říkají majitelé, je to špičkový DAC, který si tedy zaslouží i mnohem lepší PR.
Komeister :arrow: Nebo by se dal použít jen nějaký jednoduchý buffer. Každopádně se těším na test výstupu BB DACu vs BB -> Dispre vs Cepheus -> Dispre :-) Ale to už jsme OT :-)
Nolwendil
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Martin..net 30. 5. 2010 22:07

To Odar:Dispre II v4 ako preamp udajne kvalitativne na ten DAC nestaci

Dispre a i jiné bohužel ten zvuk trochu degraduje,nejlepší zaplatitelné možné řešení je tedy ted to Tomášovo,navíc za těch 5tis máš dálkové ovládání s přepínáním vstupů.(což seš u kompletu Dispre a zde i jinde ted oblíbeného Quart systému za o řád vyšší peníz..pokud ovšem nelpíš na analogu)Jak se to bude chovat jak i komu na zde oblíbených sluchátkách netuším,nevím jaké má kdo zvyklosti a požadavky.A kdyby to někdo slyšel jinak,tak mi to je celkem fuk,neb to jeho další zařízení nevlastním a o drahých sluchátkách už ani neuvažuji,neb to není ani moje priorita :-D Co sem však slyšel,nijak mě rozhodně neuráželo a myslím,že zde další nový majitelé budou určitě spokojeni.Jako preampdac ke koncáku však pro mě momentálně není co řešit a Dispre sem tenkrát velice rád prodal.Nicméně,ostatní tak již učinily a nebo ted činí totéž ;-) V současné době sem však nenašel pro mě lepší řešení a na pár let budu mít zas určitě vystaráno.

PS
ono je někdy těžké si přiznat nebo uvěřit,že to co sem si koupil,není až tak úžasné a že někdo kdo je v tvých očích méně “kompetentní“ může postavit věc která ji i předčí.Kluci nejhorší na tomhle hobby je červíček pochybnosti,který neustále hlodá a hlodá..co kdyby :D Přeju všem ať jste jednou v klidu.Ušetříte nejenom nervy,ale i peníze.No na druhou stranu je ten nákup prodej zas adrenalín a člověk má s těch věcí dvojí radost.Jednu když si ji koupíš a druhou když ji prodáš :D
...
Martin..net
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 31. 5. 2010 06:27

Martin..net píše:PS
ono je někdy těžké si přiznat nebo uvěřit,že to co sem si koupil,není až tak úžasné
Ja netvrdim, ze to nie je mozne. Ja ludom ako TomasT fandim a drzim im palce. Vyvoj musi ist dopredu.

Nolwendil -->Mas pravdu. Tie vstupy navyse su v rozsireni (bez kukuciek). Mam v tom trochu gulas. Sorry ze dezinformacie :)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Nolwendil 2. 6. 2010 12:00

Uživatel maťoslav už sem nic pak nic nenapsal. Asi jsme ho vylekali :-D
Nolwendil
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod avio 4. 7. 2010 10:10

Ahoj, jaký mám vzít DAC ke sluchátkům UE triple.fi, abych se zvukově posunul dál? Nyní mám Essence ST. Musí se dát koupit v českém obchodě. Cena +-10 000,-
foobar 2000 @ WASAPI @ SoX > Styleaudio CARAT-RUBY2 > VINCENT CINCH 0,6m > PMA dispre v4 > Phonak Audéo
ostatní: SUPRA SÍŤOVÝ FILTR MD06-EU SP > VINCENT PREMIUM POWER CABLE :: LG 60PK550 ​
avio
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 4. 7. 2010 20:01

avio píše: Musí se dát koupit v českém obchodě.

Tímhle se neskutečně omezuješ.

Tak jediné slušné bude asi Ruby 2. Jestli máš počítač s FIrewire a Mac tak Apogee duet.

Ještě hmpf se jednou zmi'noval o tomhle: http://shop.poslouchej.net/katalog/djo_ ... bmc-2.html
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod avio 4. 7. 2010 20:41

kdyby mě třeba lyra digital vystřelila do galaxie aida, asi bych do toho šel, ale po zkušenosti se sluchátky mám docela strach něco takového vzít naslepo, ale nemám možnost ozkoušet v rozumném okolí
foobar 2000 @ WASAPI @ SoX > Styleaudio CARAT-RUBY2 > VINCENT CINCH 0,6m > PMA dispre v4 > Phonak Audéo
ostatní: SUPRA SÍŤOVÝ FILTR MD06-EU SP > VINCENT PREMIUM POWER CABLE :: LG 60PK550 ​
avio
Junior

Odeslat příspěvekod Kocmeister 4. 7. 2010 20:55

Myslim, že Casea bez problémů oproti záloze na vyzkoušení zapůjčí.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 4. 7. 2010 20:56

Pan Vrana je velmi ochotny.
Odar
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka