Styleaudio Carat TII a Ruby2

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 4. 11. 2010 13:47

CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jan1k 4. 11. 2010 16:06

mam sapphire doma a ten tipek co pise je kktina. Okrem toho som mal dac na stretku s Wizikom a Broslom ktori poculi a sa im velmi pacilo :D.

Ten tipke je namotany na "denonsky" prejav. A jeho vyjadrenia by som bral s rezervou ... Jedno poviem ze urcite sapphire nema digitalny charakter a je velmi muzikalny.
Denon DA-10 DSD / Apple iPhone 6+ / Apple iPad Air
► ♫♪♩♬♫
► Ultimate Ears UE4Pro ♫♪♩♬♫
► Sony MH1 / AIAIAI Pipe Petroleum ♫♪♩♬♫
Jan1k
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Broslowski 4. 11. 2010 17:34

uplne suhlasim s janikom, to co spravil jeho sapphire s gradami , to bolo nieco neskutocne!!

a ten "digitalny charakter"?? to je ako dost fail tvrdenie :-D ze Dac pridava detai? a co si ich vymysla? prehnana dynamika? take nieco aj jestvuje? :-D

Podobny denon som mal, a to co z toho liezlo nebolo anilen zrovnatelne... sice dobre, ale uplne na inej urovni

Nech si chlapec cez to pusti hdr nahravku , to je "mazec" :D
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 4. 11. 2010 17:56

To je normální, každej preferuje jiný podání. A druhá věc je, že mazec a bomba je to vždycky, když nemám pro přímý porovnání něco lepšího :-)
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Broslowski 4. 11. 2010 18:01

no mal som na porovnanie Gamu 22 hned vedla na stole :-)
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 4. 11. 2010 18:12

Myslim, ze Broslo to porovnaval s Wizikovym DIY Gamma-2 DACom http://www.head-fi.org/forum/thread/430 ... thread/315
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Broslowski 4. 11. 2010 18:37

Presne tak ako pise odar :-) Bolo to vlemi zauimave porovnanie v skutku a skutocne som bol sapphirom velmi milo prekvapeny :-)
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bh69 5. 11. 2010 07:56

Jan1k píše:Ten tipke je namotany na "denonsky" prejav. A jeho vyjadrenia by som bral s rezervou ...


To rozhodne berte :) Popsal jsem jen moje zkusenosti a pocity. Snazil jsem se o objektivitu, ale samozrejme je to jen muj subjektivni dojem na tomto konkretnim retezci. Nemuzu ani vyloucit, ze problem muze lezet jinde nez v DACu - nemam momentalne moznost ho krmit jinym zdrojem nez koaxialnim vystupem z CDP Denon. Mozna si s tim nerozumi (i kdyz nevidim duvod proc, kdyz CDP hraje narozdil od "nervozniho" DACu s naprostym klidem a bezproblemovym timingem).
Nemel jsem zadny duvod Sapphire ocernovat, naopak jsem sam velmi zklamany z vysledku.

Ad prehnana dynamika - nevim proc by to nemohlo existovat, vsechno se da prepalit. Kvalitni reprodukce prece neni o tom hnat vsechno na maximum, vsechno vetsi, udernejsi, ostrejsi, nafouklejsi, ale taky o jemnosti, uvolnenosti, zklidneni a plynulosti. A tohle vyladit teprve dela skutecne prirozenou a kvalitni hudbu, nejen efektni zvuk.
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod Kocmeister 5. 11. 2010 08:17

Přehnaná dynamika je spíš nešťastně použitej pojem. Asi máš na mysli spíš zvýrazněný basy, výšky případně jiný pásma a pak to působí tak nějak víc "akčně", než by mělo. Buší to a cinká jak o život nebo se pletu? Jinak máš pravdu, digitální výstup Denonu s jistě vysokým jiterem může negativně ovlivnit zvuk Sapphiru.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 5. 11. 2010 08:22

Mne to skor podla toho, co pisal autor, prislo tak, ze nie s kazdym hudobnym zanrom si Sapphire poradi. Ale neexistuje ziadne univerzalne zelezo - s tym sa musime zmierit.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bh69 5. 11. 2010 08:31

Jan1k píše:mam sapphire doma

muzu se jeste pro zajimavost zeptat jakym zdojem ho krmis a pres jaky vstup a jaky mas zesilovac a reprobedny ? s cim jinym jsi ho porovnaval a na jake hudbe ? a jakym zpusobem - slepym testem ?

-- 5. 11. 2010 08:35 --

Kocmeister píše:Jinak máš pravdu, digitální výstup Denonu s jistě vysokým jiterem může negativně ovlivnit zvuk Sapphiru.


Ted bych bohuzel mohl maximalne zkusit opticky vystup z onboard zvukovky HTPC, ale to pochybuju, ze by bylo z hlediska jitteru lepsi. Mozna by pomohlo pouzit USB Hiface, ale ten ted nemam a moc se mi nechce ho ted na zkousku kupovat a riskovat i to, ze uz nebudu moct DAC vratit ..
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod Jan1k 5. 11. 2010 10:51

macbook pro -> M2tech Hiface RCA -> Sapphire -> Marantz PM8003 -> DYI Bedne (ProAc Response D18 by Ales B.)
Denon DA-10 DSD / Apple iPhone 6+ / Apple iPad Air
► ♫♪♩♬♫
► Ultimate Ears UE4Pro ♫♪♩♬♫
► Sony MH1 / AIAIAI Pipe Petroleum ♫♪♩♬♫
Jan1k
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bh69 5. 11. 2010 11:06

Jan1k píše:macbook pro -> M2tech Hiface RCA -> Sapphire -> Marantz PM8003 -> DYI Bedne (ProAc Response D18 by Ales B.)


Diky. Takze hlavni rozdil je zrejme ten m2tech ... do prkynka, kdybych vedel ze to pomuze, tak DAC nevratim a misto toho objednam Hiface ...
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod Kocmeister 5. 11. 2010 11:10

Chtělo by to vyzkoušet, může a nemusí to přinést kýžený zlepšení. Respektive přinese, ale jde o to jestli se změní zvuk na úroveň kterou požaduješ. Jestli jseš z Prahy není problém ;-)
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bh69 5. 11. 2010 11:26

Kocmeister píše:Respektive přinese, ale jde o to jestli se změní zvuk na úroveň kterou požaduješ. Jestli jseš z Prahy není problém ;-)

Mne nejde ani tak o zmenu zvuku - ten by se mi docela libil, proti CDP je vetsi, prostor presnejsi, basy lip konturovane. Vadi mne ten neklid, napeti, tlaceni na usi ve spickach, absence pohody, uvolnenosti a kladnych emoci z muziky, melodicnosti. A tohle mozna muze (?) delat i jitter ...
bh69
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků