MUSICAL FIDELITY V-DAC

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pingu2221 7. 7. 2010 20:23

Já si třeba neumím představit, tak to musí hrát třeba u Koče, když K701 mají hrát skvěle. Já třeba dost pochybuju, že bych byl schopen rozeznat kvalitu K701 a HD800, i když si myslím, že uši mám celkem dobré i tak by to prostě asi nebylo v mých silách....je proto z mého pohledu zbytečné (pro mě) šetřit na nějaký Ultra High-end, když bych to třeba vůbec nebyl schopen ocenit. Ruby2/Topaz je pro mne asi i konečné řešení..:-)
Pingu2221
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod george_2002 8. 7. 2010 07:20

MF V-DAC mám v kombinaci s BV Headamp a HD650 3 týdny a musím říct naprostá spokojenost. Po cca 50hod zahořování (poslechem) se zvukové podání podstatně vylepšilo, i když i při prvním zapojení to hrálo velmi dobře. Před koupí jsem měl možnost poslechu i DACmagic a při porovnání těchto 2 DACů je pro mě MF V-DAC vítěz, protože jeho podání je daleko víc „hudebnější“ (nezní digitálně) speciálně při akustických nástrojích.
george_2002
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pingu2221 8. 7. 2010 07:57

Moc Ti děkuju za názor, bylo to hodně přínosné i když máme každý jiné uši....jsem ve fázi rohodování, tak si to musím promyslet, přece jen (pro mě) je 7k za DAC dost peněz. To je právě pro mne jedna z možných kombinací s rozdílem, že místo HD650, to budou AKG K701.
Pingu2221
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BassXXX 8. 7. 2010 09:08

Hosi a co rikate na toto http://www.k24.cz/index.php/category/73 ... owall/true

Na foru se to resilo ze v poho vybudi Akg 701 ma dobrej DAC a ta cena jak za hubicku. 8-)
Mám odvahu mýlit se ve stovce drobností, vždyt co mužu zkazit, ale v určitých věcech sem si jistý... :-)
BassXXX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pingu2221 8. 7. 2010 11:14

No vypadá to zajímavě, ale jestli dobře vidím opět "jen" optika nebo USB..ale ta cena je fakt hezká. Tady recenze na head-fi http://www.head-fi.org/forum/thread/484 ... sb-dac-amp
Pingu2221
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 8. 7. 2010 15:27

Stejně si myslím, že samostatný DAC a BVaudio by hrály líp. Ale tak to přída na víc než dvojnásobek.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pingu2221 8. 7. 2010 15:47

No, z mého pohledu jsou do 10k / možná lehce nad) pouze dvě sloidní mobilní možnosti....buď jak zmiňoval kolega, čili MF V-DAC - BVaudio Headamp (popřípadě si to ještě vylepšit hiFacem, ale to jsou další peníze) a nebo Ruby2. Je tady podle mého i možnost, že první kombinace může být ve výlsedku lepší a to hlavně ve spojení s m2tech, které obejde podle všeho pro poslech průměrné USB. Výhoda Rubyho, je v ucelenosti (2v1) a ceně, jinak asi v ničem, tedy samozřejmě jen v případě, že MF je opravdu tak dobrý DAC, jak bylo řečeno. O kvalitách BVaudia vzheldem k jeho oblíbenosti a ohlasům tady na fóru asi nelze pochybovat.
Pingu2221
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jan1k 8. 7. 2010 16:46

Kombinacia V-DAC a nejaky headamp nie je vobec spatna a ohlasy na ten dac su viac nez dobre.
Denon DA-10 DSD / Apple iPhone 6+ / Apple iPad Air
► ♫♪♩♬♫
► Ultimate Ears UE4Pro ♫♪♩♬♫
► Sony MH1 / AIAIAI Pipe Petroleum ♫♪♩♬♫
Jan1k
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pingu2221 8. 7. 2010 17:25

Nejspíš do toho půjdu, akorát to na moje poměry bude stát peněz, jak šlupek, takže to vidím tak na konci září a to ještě jenom, když to dobře půjde...:-)
Pingu2221
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jan1k 8. 7. 2010 19:39

Je tam aj foto ako to vyzera vo vnutri http://www.stereohead.ru/index.php?name ... ge&pid=379 celkom v pohode

edit: foto vo velkom rozliseni http://img227.imageshack.us/f/vdac1ht8.jpg/
Denon DA-10 DSD / Apple iPhone 6+ / Apple iPad Air
► ♫♪♩♬♫
► Ultimate Ears UE4Pro ♫♪♩♬♫
► Sony MH1 / AIAIAI Pipe Petroleum ♫♪♩♬♫
Jan1k
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 8. 7. 2010 20:17

Super, díky za fotku. Tam je vidět všechno. Na první pohled vidíme levný konektory a kondíky naházení pátý přes devátý a ještě různě ohnutý. Ale to je jen estetický hledisko :-) Stejně je to všechno zavřený v krabici a nikdo na to nekouká :-) .
DAC je Burr Brown DSD1792 což je jistě velmi kvalitní záležitost. 2 operáky napravo nejsem z tý změti čísel schopen rozluštit, o co se jedná. Nalevo je jeden JRC5532, asi DC servo? Těžko říct.
Dál vidím modul asynchronního upsaplingu BB SRC43921. Takže už víme, že má upsampling :-) . Vedle USB bohužel PCM 2706 + 12mhz hodiny. Takže klasika nekvalitní usbéčko.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pingu2221 8. 7. 2010 20:31

No, fotky pěkný, ale já tam z toho nevyčtu prakticky nic, proto Ti Koci moc děkuju za rozbor..:-) Nejspíš si to časem koupím.....na USB spojení s PC si pořídím HiFace, tak by to s tím USB neměl být problém a k tomu teda to BVaudio. Bude to ještě dlouhá cesta, ale věřím, že to nakonec bude hrát fajn..:-)
Pingu2221
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emokid 8. 7. 2010 20:43

Sem přemýšlel o něčem v tý relaci a napadlo mě klasika HD970, jenže ty to chceš skladný, to je pak jiná, k DACu v téhle relaci bych asi ale HiFace nedával, já vím že to přes USB hraje hůře ale zas ne tak aby se to nedalo poslouchat a dávat k DACu za 280€ transport za 100€ pro nějaké větší menší zlepšení se mi nezdá úplně rozumné, to raději lepší DAC.
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pingu2221 8. 7. 2010 21:10

Aha...myslíš třeba, že Ruby2 bude hrát lépe, než celé BVaudio - Vdac a hiface? (Ptám se)
Pingu2221
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jan1k 8. 7. 2010 21:13

Podla mna urcite nie ...
Denon DA-10 DSD / Apple iPhone 6+ / Apple iPad Air
► ♫♪♩♬♫
► Ultimate Ears UE4Pro ♫♪♩♬♫
► Sony MH1 / AIAIAI Pipe Petroleum ♫♪♩♬♫
Jan1k
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků