Carat Ruby 2 vs. nuforce Icon HDP ?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod appletree 1. 1. 2011 10:20

Ktory z nich bude pre mna vyhodnejsi ? Chcem pripojit cez USB k PC ako upgrade oproti sucasnej E-MU 0404 USB, ide mi o kvalitu DAC + head ampu a tiez co najvacsiu bezproblemovost vo Win 7x64 (hudba, hry, bluray/DVD - t.j. ocakavam, ze vsetko bude fungovat) pri prepojeni cez USB. Zatial ku sluchadlam HD 595 v buducnosti mozno nejake lepsie. Cisto dizajnovo sa mi viac pozdava to Ruby 2, existuju nejake zavazne dovody preco by HDP bolo lepsie vzhladom na uvedene poziadavky ? Prilis sa v tom nevyznam, ale chcel by som to kupit co najskor (idealne mat to doma behom buduceho tyzdna)
appletree
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 1. 1. 2011 10:28

Myslím že je ještě nikdo vedle sebe neslyšel. HDP sbírá dobré recenze kde může, Carat není moc populární.

Ale pro tebe asi bude lepší volit Carat, ten se dá sehnat za 6500 což je méně než HDP.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod appletree 1. 1. 2011 12:03

Co znamena, ze nie je az tak popularny ? Suvisi to dako s tym, ze mam problemy nan najst nejaku normalnu recenziu ? A je menej popularny z dovodu dostupnosti, alebo z dovodu kvality ?

Tu http://www.headphone.sk/inshop/scripts/ ... xiliaryID=

som sa docital nie prilis potesujucu informaciu o HDP
"Nevyhodou je omezeni frekvence na 96000, zatizeni USB linky a naroky na kvalitni USB radic (prekvapive veke rozdily napriklad "praskani" pri startu systemu a programu), nejvetsi nevyhodou pro me byla nefunkcnost nekterych programu - USB prevodnik je sice korektni zvukovy vystup, ale nektere aplikace (hry) s nim proste nebezi a spadnou."

Da sa nejako odhadnut, ci by Carat Ruby 2 bolo v tomto lepsie ? Alebo skor zavisi od chipsetu a zakladnej dosky ? Mam totiz iste problemy s E-MU 0404 a rad by som sa im vyhol.

PS: Na cene mi az tak nezalezi, ale viac ako HDP by som nechcel ist.
appletree
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 1. 1. 2011 12:25

Ano, myslel jsem to tak, že najít recenzi na ruby 2 je snad nemožné.(tedy nějakou rozumnou kde to člověk s něčím i porovnal).

A jaký problém ti vadí? Že to s některými hrami nefunguje? Tam je otázka zda si člověk nemusí víc pohrát někde s nastavením. Ale jde o to, že tyhle dacy jsou dělané na zvuk, možná jim nesednou nějaké ty zvukové technologie používané ve hrách(tady mluvim jako někdo kdo s tím nemá žádný zkušenosti, hry hraju minimálně).
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod appletree 1. 1. 2011 12:38

Ano, ak by na tom niektore hry nesli tak to by mi asi vadilo. Na druhej strane sa mi zda divne preco by akurat to nemalo chodit, s E-MU ziaden problem pri hrach nemam (v kazdej hre sa da nastavit nejake zakladne stereo 2.0 bez EAX a podobnych srandiciek)

Takze ked neberieme do uvahy cenu, da sa nejakym sposobom s istotou presahujucou 50% priklonit skor k jednemu alebo druhemu ? :-)
appletree
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 1. 1. 2011 12:41

Tak máš pochvalné recenze na HDP, proti žádným na Ruby. HDP tedy můžeš brát jako zařízení s dobrou pověstí, Ruby je taková sázka na slepo.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod appletree 1. 1. 2011 15:54

V zasade aj na Ruby 2 su dobre ohlasy - ked obcas clovek natrafi na nejaku pouzivatelsku recenziu, ktorych je ako safranu... Moze mi niekto vysvetlit preco v jednom ceskom obchode stoji 6500Kc a v inom 9500 Kc ?? Podobny problem ako ked donedavna na SVK stali autorizovane Koss Porta cca 3x viac ako v US a povedzme 1.5x viac ako neautorizovane ? Za tu cenu(6500) by som teda asi radsej zobral Ruby 2 inak predpokaldam, ze by mali byt porovnatelne (ak si odmyslim, ze nepotrebujem tie I/O ktore ma HDP navyse) + dizajn sa mi pozdava viac Ruby2 (HDP posobi ked to prezeniem ako taka lacna plastova skatulka)
appletree
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ujoslav 1. 1. 2011 16:17

Podobný problém som riešil aj ja.
Nakoniec rozhodla cena, keď som Ruby 2 našiel na K24.cz za 6500.
Cena je iná preto, že K24 je poľský obchod a asi majú vyjednané iné podmienky s výrobcom.
Nákup neľutujem. Možno keby som mal na porovnanie aj HDP, tak by som hovoril inak :-)
Ešte som mal v užšom výbere GD-Audio FUN ver. A. Ten vychádza s poštovným a DPH okolo 9500 Kč.
Na cesty: Clip+ => UE Triple.Fi
Do práce: iAudio X5L 120GB => UE Triple.Fi
Doma zdroj: Carat-Ruby 2 / ARCAM CD72T
Repro: ARCAM A85 => Monitor Audio RS6
Slúchadlá: Dispre II JFET => Sennheiser HD800
ujoslav
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 1. 1. 2011 16:24

appletree píše:V zasade aj na Ruby 2 su dobre ohlasy - ked obcas clovek natrafi na nejaku pouzivatelsku recenziu, ktorych je ako safranu...


Ale ty většinou nemají srovnání s ničím podobným, prostě porovnání ve vakuu je vlastně úplně nanic.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod appletree 1. 1. 2011 17:11

ujoslav píše:Nakoniec rozhodla cena, keď som Ruby 2 našiel na K24.cz za 6500.

Pouzivas ho pripojeny cez USB (idealne na Windows 7) ? Ak ano mozes sa nejako vyjadrit ku kompatibilite a pod ?

Je napr. mozne pustat zdroje zvuku s roznymi sampling frekvenciami a bitovou hlbkou sucasne ? Povedzme DVD filmy 48kHz a sucasne s tym youtube video 44.1 kHz (teda prvy prehravac pauznuty a druhy hra a prepnutie medzi nimi - prvy prehravac po odpauznuti normalne pokracuje v playbacku) Teda ide mi najma o direct sound aplikacie a pod. lebo urcite nebudem v kazdej aplikacii, ktora pouziva zvukovku riesit nejaky WASAPI plugin (foobar). Pripadne ci si si nevsimol akekolvek abnormality pri beznej praci.
appletree
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BassXXX 1. 1. 2011 17:12

Nuforce Hdp je i velice kvalitní předzesilovač. Takže jestli třeba do budoucna uvažuješ např. o monitorech tak můžeš hlasitost řídit Hdpéčkem. Je škoda, že nikdo tyto produkty neporovnal taky by mě to zajímalo.
Mám odvahu mýlit se ve stovce drobností, vždyt co mužu zkazit, ale v určitých věcech sem si jistý... :-)
BassXXX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 1. 1. 2011 17:16

Appletree. Já mám udac-v2 a jeho usb část je stejná jako u hdp. To co píšeš funguje bezproblémů.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod appletree 1. 1. 2011 17:23

Bína píše:Ale ty většinou nemají srovnání s ničím podobným, prostě porovnání ve vakuu je vlastně úplně nanic.

Nuz ano, keby existovalo nejake priame porovnanie v neprospech Ruby 2 tak by som zobral radsej HDP. Kedze ale neexistuje a sam nie som ziaden hifista a predpokaldam, ze v tejto cenovej relacii by mi malo stacit prakticky "cokolvek" + do toho zahrnieme cenu a dizajn v zasade by ani ten Ruby 2 nemusel byt zla volba.

Inak minimalne jedno porovnanie s podobnymi vecami zda sa existuje
http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... =11&t=2227
ako som ale povedal, prilis sa v tom nevyznal a asi to bude aj tak vzdy dost subjektivne.
V podstate sa mi jedna najma o to aby to dako slusne hralo a aby to fungovalo bez problemov cez USB + Win 7 (co sa neda povedat o E-MU 0404)
appletree
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ujoslav 1. 1. 2011 17:26

Mám Windows 7 64 bit. a hry nehrám.
Žiadne podozrivé správanie som nezaznamenal.
Používam Foobar a tam prehrávam cez wasapi bez najmenšieho problému. Plugin je vo foobare štandardne, stačí prepnúť výstup (jednorázová operácia). Inak Ruby samozrejme funguje ako obyčajná direct-sound zvukovka, takže winamp, mediacenter, youtube a takéto veci fachčia bez nastavovania.
Súčasné prehrávanie zvukov s rôznymi frekvenciami som netestoval. Som teraz na Slovensku na sviatky a zvukovku nemám so sebou. Otestujem to budúci týždeň a napíšem.
Na cesty: Clip+ => UE Triple.Fi
Do práce: iAudio X5L 120GB => UE Triple.Fi
Doma zdroj: Carat-Ruby 2 / ARCAM CD72T
Repro: ARCAM A85 => Monitor Audio RS6
Slúchadlá: Dispre II JFET => Sennheiser HD800
ujoslav
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sserpx 1. 1. 2011 17:26

sz
case: Lian Li PC-P60, CPU: i5 750, GPU: ATI 5850, RAM: 4GB, HDD: 3TB, monitor: Dell 2209WAf IPS, headphones: IE-8, DAC/AMP: Carat Ruby 2, repro: B&W 685, zesík: NAD C 326BEE, mp3: Clip+\\\\\Fender American Deluxe Jazz Bass
sserpx
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků