FiiO E10 USB DAC/AMP

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pingu2221 8. 12. 2011 22:16

xxmz píše:Kvalita zvuku normálka, nemám netopýří uši, nehodlám to soustředěně poslouchat 4h abych hledal nějaký rozdíl :).

:-D :-D Jak jako normálka? To znamená, že to je stejný, jako z integry, nebo že to je stejný, jako z E5, nebo že to je úplně zbytečný zařízení? Nebo co? Já taky nemám netopýří uši, ale tohle mi teda řeklo úplný kulový..:-D Tak alespoň něco jako ,,Neslyšim žádný rozdíl oproti tomu a tomu....nebo tak něco..no offense, ale to jsou mi teda informace..:-)
Pingu2221
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxmz 9. 12. 2011 02:21

Pingu2221: OK, do AMPu jsem šel proto, že na mé UR20 integrovaná zvukovka kupodivu nestačila, nevím proč, ale chyběly tomu prakticky basy. U E5 bylo i mým chabým sluchem poznat, že něco není OK. Asi ty dva zesilovače za sebou (integrovaná, E5), hrozně plochý zvuk či jak to popsat. Navíc tam bylo to zmiňované rušení při napájení z USB. Tím normálka jsem myslel, že si pod E10 představuju "dokonalý" článek systému, něco co v při mé úrovni vnímání nezanese do reprodukce zkreslení. Čili v mém případě oproti integrované zvukovce byl rozdíl propastný, oproti E5 kvalitativní, ale pak jsem to měl možnost porovnat s KHV-1 (K701) a tam jsem nebyl schopen poznat rozdíl, možná po mnoha hodinách porovnávání by se tam něco našlo, ale rozhodně to nebudou skoky jako mezi UR20, 990PRO a K701.
Tady jen pro porovnání: :-D
Obrázek
xxmz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod skybus 25. 12. 2011 00:07

ahoj, potřeboval bych poradit. koupil jsem si FiiO E10. a po zapojení usb do pc a kabelu od sluchátek do daného konektoru se mi ze sluchátek neozývá žádný zvuk. nevíte co je špatně?
( stále svítí modrá kontrolka - podle návodu - Blue light will be on when the signal is locked - ale nevim co s tim)
dik

EDIT: tak už jsem to vyřešil :-)

Přesunuto. Nezakládej zbytečně nové téma, když už tu jedno je. Radši nám napíš, s jakými sluchátky E10 provozuješ a jak jsi s ním spokojený...
Nolwendil
skybus
Junior

Odeslat příspěvekod skybus 25. 12. 2011 03:03

ještě bych potřeboval poradit, jestli nevíte kde by se dal sehnat delší kabel na propojení s pc. dik
skybus
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 25. 12. 2011 12:36

da, napr v kazdej predajni pc
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ohm711 8. 1. 2012 19:40

Tak dneska číňani z DX přidali do své nabídky FiiO E10 a FiiO E11. I přes špatný kurz je cena zajímavá... ;-]
Ohm711
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 8. 1. 2012 19:51

Hm, kvoli par euram by som to neriskoval! V pripade reklamacie by to bolo asi velmi zlé! v hifisluchadla.sk ma slusne ceny, cize iste radsej by som bral odtial (e11 aj odtial mam :D) :-)
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxmz 9. 1. 2012 07:48

Zrovna s DX problém není, při řešení problémů jsou vždy velmi ochotní. Stačí to poslat zpět. Poštovné v tomhle případě je okolo 70 Kč.
xxmz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod smrky87 9. 1. 2012 15:39

Na E10 uz nejakou tu dobu cekam. Ale stale neobjednavam, protoze cekam na unorovou revizi, ve ktere by mely byt odstraneny pomerne dosti caste problemy s jack zdirkou. Viz. napr. cele vlakno: http://www.head-fi.org/t/575084/impression-fiio-e10/675, Amazon reviews, atd.

Nez DX bych ho radsi bral z MP4nation: http://mp4nation.net/catalog/fiio-e10-usb-dac-amp-96k24bit-p-653.html. Par dni zpet tam byl v akci za 70$, nyni jsou k nemu jako darek Brainwavz beta sluchatka (za 85$ imho celkem supr cena).
smrky87
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod glassmoon 9. 1. 2012 16:18

tie sluchadla hraju ale strasne zle :P
I'm a quitter. I come from a long line of quitters. It's amazing I'm here at all.
glassmoon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ohm711 9. 1. 2012 22:20

Zdravím, mám takový blbý dotaz, ale zkusím to...
Dokázal by mi někdo vysvětlit jaký je rozdíl mezi FiiO E10 a FiiO D5?
Jasný, jedno je sluchátkáč s DACem, druhý sluchátkáč se zvukovkou, ale v čem je ten rozdíl?
Rozměry jsou dost podobný (akorát E10 je o 2 cm delší). Ze zadu vypadají oba stejně - USB in, coax out, line out. E10 má poťák, D5 tlačítka. Ze předu mají oba výstup na sluchátka a D5 ještě vstupy na mikrofon a E10 zvýraznění basů. Akorát ta cena je dost odlišná.
Předpokládám, že E10 by asi mělo hrát lépe, ale nedělám si iluze, že bych poznal rozdíl...
Díky.
Ohm711
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 1. 2012 23:34

E10 bude hrat lepsie a je aj vykonnejsi. Kedze D5 je funkcne vybavenejsia a za nizsiu cenu, zakonite sa muselo setrit na kvalite. Ci poznas rozdiel zalezi na sluchadlach. Na nejakom priemernom repo vsak rozdiel nepoznas.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ohm711 10. 1. 2012 00:04

OK, mě jde spíš o to, proč je jedno zvukovka a druhý DAC, když je to v podstatě stejný (ne kvalitou).
Ohm711
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 1. 2012 00:15

Rovnake to asi nie je, kedze su to masiny s roznym urcenim. :)
D5 ma aj ADC, E10 iba dac.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pHp 10. 1. 2012 12:44

V D5 je jeden šváb, který se používá v USB zvukovkách.
E10 je poskládaný z více (jednoúčelových) "bloků".
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků