FiiO E10 USB DAC/AMP

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Hergarok 10. 1. 2012 14:14

Ohm711 píše:OK, mě jde spíš o to, proč je jedno zvukovka a druhý DAC, když je to v podstatě stejný (ne kvalitou).
Stejný to určitě není, protože zvukovka má i ADC. D5 má (jak bylo již řečeno) jen jeden šváb na všechno. E10 má jeden šváb jako USB reciever, druhý jako DAC a jeden další jako sluchátkový zesilovač (D5 sluchátkáč nemá vůbec).
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ghost_sk 18. 1. 2012 22:59

Treba aj nieco nastavit v systeme?
Ja som len pripojil to Fiio a hned si nasiel ovladace a zacal hrat. Jedine co som zatial nastavil je hlasitost naplno....
Ale v nastaveniach je viac moznosti:
Obrázek
Ghost_sk
Junior

Odeslat příspěvekod IkE Blaster 18. 1. 2012 23:20

Sice mám jinou krabičku, ale pro jistotu v levém okně zatrhávám všechny frekvence kromě 32khz. A osobně mám v pravém nastavenou nejvyšší volbu (u mě 24bit/96khz), ale nejsem si jistý, jestli to má nějaký přínos nebo jestli to není dokonce kontraproduktivní (rozdíl ve zvuku 44.1 vs 96 khz neslyším žádný)
IkE Blaster
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 18. 1. 2012 23:34

Přes tohle okno nic neřešte, všechno přes foobar.

Ike: když tam nastavíš 24/96, tak ti to všechno samotnej windows upsampluje!!!!
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod IkE Blaster 19. 1. 2012 07:35

Záleží na co všechno to používáme. Osobně nemám zájem přepínat pokaždé, když si chci pustit film/hru. Pokud použiji kernel streaming, tak to skrz winy taky nějak prochází - můžu regulovat hlasitost.

Bína: Myslel jsem si to, ale rozdíl neslyším žádný... Zkusil jsem to přepnout na 16/44.1 a budu pozorovat rozdíly. Sám audinst má v manuálu u Mac OS X 24/96 a u win7 16/44.1 (obojí jen na obrázku).
IkE Blaster
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ghost_sk 19. 1. 2012 16:10

Hm Fubar nepouzivam, nejako mi nesadol.
Pouzivam Winamp 5.61. Je potrebne tam nieco nastavit?
Dakujem
Ghost_sk
Junior

Odeslat příspěvekod Duwenbleidd 25. 1. 2012 17:19

www.SPaudio.cz
www.CustomWorks.cz
Duwenbleidd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mirecmu 3. 2. 2012 22:18

Ahojte, mam len jednu vec... O kolko bude rozdiel medzi int. zvuk na mobo realtek ALC888? Mam Audio-Technica ATH-A700 ... Ja viem zaslúžili by si niečo viac ale jednoducho teraz na niečo lepsie nemam :-( .... Či sa mi oplatí investovat aspon do tejto vecičky. Dík
mirecmu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 2. 2012 07:54

Rozdiel tam bude, ako velky zalezi na tom ako tie rozdiely dokazes vnimat. Podla mna bude oproti integrovanej velky rozdiel.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod glassmoon 3. 3. 2012 13:38

este jedna mala poznamka pre nadsencov 24bit nahravok (aj ked pravi nadsenci budu asi pocuvat na inom :P).
e10 ma ENOB (efektivny pocet bitov) 16,2 bits (v 24 bitivom mode)
benchmark dac1 - 19,3 : ale cena 1000$ a viac
- takze tvrdenie o velkej rezerve pri softwarovom ovladani hlasitosti (teoreticky -48db pro 24bit -> 16bit) najma u lacnejsich skatuliek neobstoji a je lepsie to teda pustat z PC "na plno"
- vo vseobecnosti hodnoty cez 19bit uz su velmi pekne ale cena za ne tiez. a ked benchmark ma 19,3 tak pochybujem ze nejaka skatulka za 100,200,300,400 dolcov bude na tom lepise.
I'm a quitter. I come from a long line of quitters. It's amazing I'm here at all.
glassmoon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kudlic 22. 3. 2012 20:05

zdravim vsechny.potreboval bych poradit s vyberem sluchatkoveho zesilovace.Zvazuji o koupi FiiO E10 ale neda mi neuvazovat o FiiO E9, ke kteremu bych si pozdeji (z financniho hlediska) prikoupil E7-icku.Koupil jsem si externi zvukovku Sweex 7.1, kterou pouzivam jak na repraky, tak sluchatka, ale pres sluchny jedu casteji, a proto bych Vas chtel pozadat o radu co by bylo me sluchatka (Sennheiser hd 558) nejlepsi volba.Predem dekuji.
kudlic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kudlic 22. 3. 2012 22:13

ted jsem jeste zahlidnul sluchatkac Pro-ject Head Box II, mate s nim nekdo zkusenosti?
kudlic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hergarok 22. 3. 2012 22:28

Něco obdobného se řešilo nedávno zde: viewtopic.php?p=8743323#p8743323
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 3. 2012 22:38

A k comu by si chcel ten Pro-ject pripojit? K integrovanej? Alebo k tomu Sweexu? To nie je dvakrat rozumne. Potrebujes dac aby to malo zmysel. Takze minimalne E10.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod kudlic 22. 3. 2012 22:46

no prave ze k tomu sweexu :) takze rikas fiio e10 jo? do tohodle muzu investovat az 3 tis. takze se nebranim ani necemu jinemu do teto cenove kategorie. Pokud je :D

-- 22. 3. 2012 23:59 --

dobra, takze kdyz je potrebny ten DAC, tak jsem nasel jeste jednu volbu, bud to FiiO E10 nebo nuforce uDAC2-HP?
kudlic
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka