Audioquest Dragonfly

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hmpf 29. 5. 2012 16:16

Napsal si podle mě blbost raffi na první straně tak jsem na to reagoval. Ono, že je ještě něco drahého nic neznamená a to se jedná i věhlasných pozlacených značek které by řada nechtěla po poslechu, je potřeba to filtrovat a vybírat kvalitní kousky.
Jak vysvětlíš např., že tu někdo přešel z Cephea na BB Dac nebo ze Siria2 na Orion Lite. Pochybuju, že to budou jen nuance..

Jako kolem stovky se dá pořídit AMR DP-777, Meitner MA-1, Antelope Eclipse (který TomášT řadí k tomu nejlepšímu co slyšel), Casea Orion atd. A to ti žádnej číňan za pár let např. z Matrix(u) neobšlehne/neošulí. Tady už se asi bavíme o celkovym sladěnym systému kde to smysl vybírat DAC ušima má.
Samozřejmě vývoj synchronizací, servrů, USB tady se dá čekat v budoucnu znatelný vývoj kupředu nebo aktivní wifi zařízení jak spomínal nedávno Kuba, což může být zajímavé, ale osobně si myslim, že to jen tak brzy nebude.
(Taky nejde si nevšimnout jak je neskutečně chválený Esoteric K01, ale to sem už vůbec nepatří :-)) )

Já znovu napíšu můžem být rádi, že tu Sirius2/BB Dac u nás máme, protože to jsou dobře udělaný věci za slušné dostupné peníze a těch moc není.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rafficek 29. 5. 2012 18:55

Tak jo! Je někdo v okolí Zlína kdo vlastní BB Dac nebo jemu podobný ekvivalent a porovnal to s mým čínským ZERO DAC? Což sice není DAC ani za 10 tis, dokonce ani za polovinu :-D Bude to souboj Davida s Goliášem.
Without music, life would be a mistake.
rafficek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 29. 5. 2012 19:10

Aby si potom nelutoval :D
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Odar 29. 5. 2012 20:11

rafficek --> Ked pojdes okolo Nitry, kludne sa so Zerom zastav . . . jaj, Zero nema symetriku. Tak nic :lol:
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod DC20 29. 5. 2012 20:22

armaman píše:Aby si potom nelutoval :D

No, on nemá čo stratiť, skôr naopak... :o)
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rafficek 29. 5. 2012 20:28

Já neříkám, že je to ZERO lepší, ale třeba překvapí a já budu spokojeně usínat, že zas až takový průser to nebyl :D
Without music, life would be a mistake.
rafficek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 30. 5. 2012 07:56

Já si myslím, že to, ale rafficek myslel trochu jinak.
Pokud vezmu zvukově povedený (klidně čínský DAC) z nižší cenové kategorie a budu ho porovnávat s DACy renomovaných značek z mnohem vyšší cenové hladiny, tak lehce můžu dojít k výsledku, že to za mnohem víc peněz bude hrát stejně, nebo i hůř.
A teď se nebavíme o těch zvukově nejlepších modelech, které tady zmiňoval hmpf, ale o běžné tovární produkci, která se nabízí k prodeji v hifistudiích.
Tedy DAC od opravdu známé značky (nebudu raději konkrétní, abych někoho neurazil) za desítky tisíc korun, může (zdůrazňuji to slovo - může) přehrát levný čínský dacan za několik tisíc.
Neznám konkrétní příklad u DACů, ale znám ho u CDpřehrávačů.
Poměr cen byl 20k proti 120k ve prospěch toho levnějšího.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod palinoch 30. 5. 2012 14:00

šeďour ty nemysli, bo to ti velmi nejde, sorry vôbec nejde. Pochybujem, ze si pocul nejaky kvalitny Dac, alebo viacero kvalitnych, aby si mohol hodnotit. Tak sa velmi nerozpisuj, lebo zavadzaš. A teoretizovanie ti tiez zrovna nejde. Pozor na neho, je to TEORETIK s MINUSOVOU INFORMACNOU HODNOTOU :idea:
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 30. 5. 2012 14:47

:arrow: palinoch
Az dokazez to co Milan tak potom drzkuj. Kazdy "jebo" co na to ma dokaze daco kupit za 1000-ce eur a potom si tu na dakom honit triko a machrovat popripade otrcat gule....
Az volaco dakazez vlastnymi rukami urobit tak ako on tak ta budem respektovat a potom si aj otvaraj hubu na koho chces. Ved ty tymi rukami nevies ani pisat..... :D
Rejpal :D
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod palinoch 30. 5. 2012 15:54

armaman ja sa nepotrebujem hrabat s malickostami, spinit ruky pajkou atd... :-) ked mam na to kupit si nieco slusne hrajuce :idea: . Ja sa nikde nechvalim, neripem. Inac cely tvoj prispevok je o nicom. Ja si nepotrebujem nic dokazovat. Jedine co si nezmyselne nieco dokazuje je pan š a zacinaš ty. Ale stracat rec s tebou, s panom š a tvojimi poznamkami je pod moju uroven, ci inteligencnu, ci vekovu. Tamto bola len odhalujuca pravda ako to vnimam JA s trochou srandy :mrgreen: Vasu duchaplnu komunikaciu ci inteligenciu? hladania svateho gralu je vo vlakne Federmann, autor řady HQQF http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1720&t=1166085 Trocha, co trocha!!! Poriadnej sebakritiky ti chyba chlape ak zacnes kritizovat druheho :D
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 30. 5. 2012 16:03

Chodte na pivo a tam si dajte po hube. Nikto na vase vylevy nie je zvedavy . . .
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod armaman 30. 5. 2012 16:12

palinoch píše:armaman Ja sa nikde nechvalim, neri(y)pem.

Ved vravim ze ani pisat nevies tak suhlasim ,ze ani pajku neudrzis..... 8-P
A prečo pan š ? :mrgreen:
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Hergarok 30. 5. 2012 16:41

armaman: překvapuje tě snad ještě, že někteří jedinci pohybující se okolo audiotechniky takzvaně "slyší trávu růst" a někteří další mají potřebu si podporovat svoje ego rozhazováním peněz za nesmysly? Mě to teda nepřekvapuje, je mi jejich počínání u (_|_) a víceméně to nekomentuji, protože už na konci první poloviny minulého století jeden pán přišel na to, že bojovat proti tomuto je blbost. 8-P
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 31. 5. 2012 15:37

Palinochu -> napiš něco k tématu a neřeš si tady nějaký psychomanuálnězručnostní problémy tvojí osoby.
K pájce se raději ani nepřibližuj...pálí...mohla by tě spálit do nohy a byl by z tebe palinoch.

Ale musim uznat, že jsi mě fakt odhalil.Pokud já jsem teoretik, tak v tom případě ty jsi praktik.
Ale prozraď mi chlape jak ty to vlastně děláš ?

To si při soustředěném poslechu stoupneš před ty tvoje skříně ?

Nebo si sedneš, či snad dokonce lehneš ??
To mi fakt neni jasný.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod palinoch 31. 5. 2012 17:07

šeďour nebuden ti nic vysvetlovat, lebo nepochopis a budes odbocovat od temy. Treba sebareflexie. A, tak isto aj k primitivnym komentarom nado mnou. Neliecim si ziadne komplexy, len by si si mal po sebe precitat svoje perly. A potom mozes pisat o nejakej zakomplexovanosti. Eto vsio.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků