Audioquest Dragonfly

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod viking81 24. 4. 2020 14:49

Pozri ešte ibasso DC01 alebo DC02..cena skoro rovnaká. Vyber podľa toho aký jack potrebuješ..
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 24. 4. 2020 15:21

Ještě bych se určitě podíval na E1DA 9038S, ale má to pouze symetricku s 2,5mm jackem a redukce na normální kabel tam dát nejde, ale brzy má vyjít klasická verze 9038D s jackem 3,5mm. Rozměry jsou super na to jaký to má zvuk.Dál ještě Hidizs Sonata.
Ale Mojo tohle všechno strčí zvukově do kapsy, byť E1DA mu celkem šlape na paty, ale má úplně jiný zvuk, světleší, míň hutný než Mojo. Na druhou stranu Mojo potřebuje nabíjet, ale tím pádem nežere baterku telefonu a utáhne i náročnější sluchátka.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bobzbrna 24. 4. 2020 16:52

Zdarec,
mimo těch co už tady padly ještě např. : Meizu HIFI DAC (Pro) a BGVP T01, na Ali za cca 30(40) a 27 babek.
Bob
SONY CDP-970, YAMAHA M-4, CANTON Quinto 540, KIMBER KC-1, MONSTER Powerline 2+
nebo jako zdroj NTB + FOOBAR 2000 + IFI NANO iDSD BL USB DAC , SMSL sApII, HIFIMAN RE0 nebo AKG K270 Playback
bobzbrna
Junior

Odeslat příspěvekod pbl1978 18. 5. 2020 21:16

U DF Black PC vs iPhone mi to taky přijde. U PC lepší a silnější zvuk.

foto1977 píše:
rendyG píše:Tak z vlákna o T800 se nám stal spíš DAP/DAC talk :D

Zatím jsem E1DU přímo neporovnával s přehrávači, ale mám to v plánu.
.....
Jede mi bez problému jak na noťasu, PC, tak i na Oneplus 5T.
U některých mobilů ale může být problém s nedostatkem výkonu, kdy je třeba použít Y kabel s powerbankou.

Ahoj teď jsem se vrátil na začátek vlákna o Audiosense T800 a zaujala mě ta poslední věta v tomto příspěvku.
Není to možné vysvětlení, proč mi přijde, že DF RED hraje lépe přes PC/NTB než z mobilu?
Nejsem velký znalec, možná má doměnka je blbost, ale není to tím, že napájení v mobilu je slabší a DF RED není schopné dodat požadovaný zesilovací výkon?
Nemám žádnou power banku ani ten Y kabel abych to vyzkoušel, také možná na to má vliv SW přehrávač UAAP (mobil) vs. Foobar2000+AISO (PC/NTB).
Jinak nastaveno mám Bit Perfect mód.
Myslíte, že přidáním ext.napájení bych si pomohl? Mobil mám Xperii XZ1compact.

p.s. další zajímavost je, že běžnou hlasitost při poslechu na mobilu přes UAAP mám cca 20-30%, ale na PC/NTB ve windows jen 2 až 4% (1-2 stupínky z 50ti).
pbl1978
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 19. 5. 2020 06:16

Tu zkušenost mám zatím se všemi převodníky co jsem kdy zkoušel, že to hraje jinak z mobilu, jinak z DAPů, jinak a pro mě nejlíp z PC. Někdo už tady jednou vysvětloval, že levnější zařízení do toho zapojují svoje DSP obvody (byť by neměly), které ovlivňují zvuk.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 19. 5. 2020 10:17

Nemusí jít o levnější zařízení. Třeba Android má audio stack u všech mobilů (za 3 tisíce i 30 tisíc) navržen tak, že to vždy projde přes "resampler", co to převzorkuje na (třeba) 48kHz nebo 384kHz/24bit (Samsung "UHD" zvuk).

Nedá se tomu vyhnout.

Teda, dá, třeba USB Audio Player Pro má vlastní USB drivery, které obchází ten audio stack Androidu, a tam je funkční bit-perfect, jinak ale při použití Spotify / Tidal / XYZ, co používají standardní audio knihovny, ne.

Popravdě, je téměř nemožné to uslyšet, osobně na Samsungu při slepém testu nejsem schopen rozlišit vestavěný resample na 384/24 a standardní audio stack a Tidal versus USB Audio Player Pro a bit-perfect režim. Jen prostě to technické pozadí je takovéto :-)

Jinak od Androidu 8 je to dost dobré i pro Bluetooth, oproti iPhone s 256 kbps AAC jsou přítomny vysoce kvalitní kodeky LDAC (990 kbps) a aptX HD (576 kbps):
https://www.androidauthority.com/androi ... io-794775/

Osobně jsem schopen drátová sluchátka poslouchat i bezdrátově s FiiO BTR3, když to potřebuji, a hraje to překvapivě slušně, s LDAC podporou.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 19. 5. 2020 10:32

Nemyslím převzorkování. Když jsem to zkoušel s DAPem Shanling M1, který má poměrně světlý zvuk, znělo to stejně světle, i když jsem ho použil jen jako transport pro Mojo. Jinak vzorkovací frekvence flaců odpovídaly podle barvy kontrolky Moja. Prostě se v tom DAPu zapojil nějaký procesor na úpravu zvuku, tudíž to nehrálo bit perfect. A už tady bylo vysvětlení, že levná zařízení prostě ten DSP procesor nedokážou obejít. U některých DAPů se zase projevuje ekvalizér, i když jsou použity jen jako transport pro externí převodník. Při tom by ten DAP/telefon/PC měly v tomto režimu jen "rozhýbat" jedničky a nuly z paměťového média a o zbytek by se měl postarat až externí DAC.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků