Audioquest Dragonfly

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod TheUnheard 3. 6. 2012 19:49

... ale tak pobavil som sa :D
i5 4790k+GTX960+16GB => uDac2-HP => 1964-T / ADAM F5 / HD 800
iPod touch 3g 64GB => 1964-T
Redmi note 2
TheUnheard
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 15. 7. 2012 10:19

CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tehkemo 14. 8. 2012 19:21

Zdravim panove,

mel bych o tento prevodnik zajem a dale pak k nemu koupit AKG k701/k702. Chtle bych se zeptat, zda se koupe vyplati, nebo zda si myslite, ze se za tyto penize daji sehnat lepsi sluchatka/prevodnik k MacBooku Pro?

Dale bych se chtel zeptat, kde je mozne prevodnik zakoupit, pac na amazonu mi ho neposlou, a jiny eshop, ktery by mohl zasilat zbozi do CR, jsem nenasel.

Za pripadne odpoved predem diky!
Good things takes time but great things happens all at once!
tehkemo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 14. 8. 2012 22:04

Jako převodník je to možná dobré (zatím to tady zřejmě nikdo neslyšel), ale zesilovač, který by řádně vybudil obzvláště na zesilovač náročná sluchátka, jako jsou K701/K702/Q701, se do toho prostě nemůže vejít (nehledě na napájení). Spíš se zaměř na věci typu NuForce Icon HD a Audio-GD NFB-15.1.

K701/K702/Q701 jsou výborná sluchátka, pokud máš rád maximálně vyrovnaný zvuk. Ale jsou náročná na zbytek sestavy. Trváš na těchto sluchátkách? Jednodušší by bylo položit dotaz do sekce Sluchátka typu "mám tolik a tolik a chci sluchátka a k nim DAC/AMP, poslouchám tohle a tohle a mám takovouhle představu o zvuku". Pro inspiraci doporučuji pročíst toto, toto a toto.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tehkemo 14. 8. 2012 22:17

Diky, projdu si linky a pripadne napisu do sekce Sluchatka :)
Good things takes time but great things happens all at once!
tehkemo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AlexMax 16. 8. 2012 21:14

Uz jste to nekdo slysel?
AlexMax
Junior

Odeslat příspěvekod Vincent_Vega_SA 6. 9. 2013 19:39

Neskoro, ale predsa..
Ano, nekdo to už slyšel.
A to čo počujem sa mi celkom páči :)
V prípade, že ešte niekoho aj po viac roku od založenia príspevku zaujíma ako Audioquest Dragonfly hrá v kominacii s mojimi sluchatkami (German Maestro GMP 8.35 D Monitor, GMP 160, Koss PP, Beats urBeats), pokusim sa to sem vpisat čo najskôr.
Vincent_Vega_SA
Junior

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 8. 7. 2019 07:36

Audioquest Dragonfly Cobalt.
"New, more advanced ESS ES9038Q2M DAC chip with a minimum-phase slow roll-off filter for more natural sound."
299 $
Obrázek
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod factusik 8. 8. 2019 22:36

Zdravím všechny, předem bych chtěl podotknout, ze nejsem žádný odborník nebo audiofil, ale rád si poslechnu dobrou hudbu a o to raději, když dobře zní. Proč píšu, mám za poslední dva dny docela zajímavou zkušenost. Nějak náhodou jsem začal hledat nová sluchátka, pročítat o audiu, zkoušet znovu sluchátka co mám doma atd. Narazil jsem na příběh Radka H. o Tidalu a spotify. Vyzkoušel jsem tedy Tidal a bylo to opravdu neuvěřitelné, rozdíl "jako kráva". Předplatil jsem si tedy tidal a k mé velké spokojenosti si vychutnával hudbu ve vysoké kvalitě. A to až do chvíle kdy jsem se opět dočetl, že někteří uživatelé vůbec žádný rozdíl neslyší. Tak si říkám, no super, mám asi lepší cit pro hudbu než oni, možná ze mně ten audiofil ještě někdy bude! Nakonec z toho vyšlo, že mám v nastavení spotify zapnuto omezení hlasitosti. Tak jsem ho tedy vypnul a byl v šoku. Najednou to zní uplne stejne jako tidal, žádný rozdil nepoznám. Takže mírné zklamání, z toho, že jsem neobjevil Ameriku(Tidal) a taky z toho, že dva roky poslouchám Spotify vlastní hloupostí v o dost horší kvalitě. Ale tak co, vrátím se ke Spotify a aspoň ušetřím na předplatném (tedy až za půl roku, co mě vyprší Tidal...). Tak patram dale a objevuji co je to DAC a jak bych mohl kvalitu audia na svém smartphonu (iphone 6s) a PC posunout jeste o neco dále. Stale přemýšlím, zda by pro mě měl smysl např. tento DAC jako dragonfly red. Brouka do hlavy mě nasadilo i to, že manželce dorazil nový iPhone 7 a k nemu apple lightning adapter na jack. Ono se to nezda a ani ve snu by me to nenapadlo, ale v Applu si s tim docela pohrali (Cirrus Logic CS42L42 chip, a 24-bit codec that supports 24-bit audio up to 192kHZ with low power consumption, combined with an integrated headphone amplifier that boasts an output of 2×35mW at 30Ω.). To teoreticky znamena, ze tento maly apple adapter by mel prehrat i tidal hifi a master kvalitu, je to tak? Myslel jsem, ze rozdil nebude po zapojeni tohoto adapteru do meho iphonu 6s vubec zadny. OMYL. Nevim jestli tento adapter jen sluchatka zesili nebo prida i neco vic, ale rozdil v mych usich je neskutecny. Nikdy bych necekal ze "tohle" dostanu z meho iphonu. A ted me hloda ten brouk, co by asi dokazal udelat tento dragonfly? Melo by to pro me vubec smysl? Poznal bych oproti apple adapteru nejaky rozdil? Hudbu bych samozrejme poustel z Tidalu (master a hifi kvalitu) ale zda bych poznal potom nejaky rozdil, to je to co me zajima. Nutno podotknout ze jsem pohodlny, takze tahle mala vec podobna flash disku by bylo tak maximum kam bych byl ochotny zajit, nechci sebou tahat ruzne velke zesilovave, stahovat tuny souboru ve flac a prehravat si to na server atp. Jak rikam, nejsem audiofil ani nemam ambice. Nejlepsi ma sluchatka jsou ath-m50tky, pak posloucham Xiaomi pro HD a ještě mám nějaké Etymotic. Takze jeste nutno podotknout ze tento dragonfly by byl drazsi nez me sluchatka :D (ano, asi jsem na hlavu).

Pokud to nekoho urazilo, tak se omlouvam. Jen me zajimalo kam se da az na ukor me neuadiofilske pohodlnosti zajit. To co jsem slysel z meho iphonu pred dvema dny a dnes je jako bych presel na full HD z nejakeho mizerneho rozliseni, coz mne vehnalo slzy do oci, doslova.

Za chyby a gramatiku se omlouvam (psáno z iphonu). Za pripadne odpovedi vsem dekuji.
factusik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 9. 8. 2019 00:04

Mně osobně připadá, že appka Tidal na iphone 8 má dost mizerný zvuk sama o sobě (pravda dlouho jsem to nezkoušel, cca před rokem myslím kvalitu master neuměla) a bylo mnohem lepší poslouchat flac uložený v iphone přes aplikaci HibyMusic. A ještě daleko lepší a kvalitnější je poslouchat to na DAPu za tři tisíce (Shanling M1 o HiBy R3 nemluvě). Jinak ten adaptér, co se dodává k iPhone nejen že zesiluje, ale má i vlastní převodník, o jeho výjimečnosti taky nejsem přesvědčený, ale je dost možné, že bude kvalitnější než vestavěný převodník v 6S.
Kde má ale Tidal Master určitě význam, tak na PC (samozřejmě s vhodným DACem, třeba tou vážkou). Tam je zvuk naprosto parádní a většinu času doma na počítači poslouchám už jen Tidal.
Dragonfly bude určitě po všech stránkách kvalitnější, než DAC v telefonu a nebo ta Apple tkanička (záležet bude i na modelu, zda Red a nebo ten nový modrý). Jen si nejsem jist, jak je to s kabelem, aby k tomu propojení nebyla zase třeba nějaká specialita, jestli to bude fungovat s obyčejným ligtning - USB kabelem, takže si to určitě zjisti (možná ten kabel u Dragonfly je přiložený, netuším).
Apple na kvalitu zvuku u svých telefonů dost kašle, protože množství uživatelů, co si potrpí na zvuk je pro ně zanedbatelné. Vidět je to hlavně u BT přenosu s jejich kodekem AAC. Podle mě je s Androidem podporujícím kodeky aptX, nebo LDAC (samozřejmě to musí podporovat i BT sluchátka) mnohem víc muziky.
Na závěr bych dodal, že rozdíl v kvalitě zvuku Spotify vs Tidal je hodně velký ve prospěch Tidalu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod VycuratAspat 9. 8. 2019 10:11

Nejlepší bude, když si to prvně někde vyzkoušíš sám a uvidíš, jestli slyšíš rozdíl. Jen protože je něco dražší, neznamená, že to přidá jinou kvalitu než placebo v tvé hlavě. Je tu plno lidí, kteří slyšíš všechny možný rozdíly v převodnícich a říkají věci jako "obrovský rozdíl", ale pochybuji kolik z nich by ve skutečnosti prošlo nějakým blind testem :-D . Blbej apple dongle může někomu znít líp než dragonfly, když mu řekneš, že stal 1000 dollaru a je uvnitř že zlata ;-)
VycuratAspat
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod factusik 9. 8. 2019 10:54

Děkuji za odpovědi. Ano, to chápu. Nevite o nějaké prodejně popř. jiném místě na Moravě (Brno, Zlín), kde by bylo možné Dragonfly vyzkoušet?
factusik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 9. 8. 2019 13:13

factusik píše:A ted me hloda ten brouk, co by asi dokazal udelat tento dragonfly? Melo by to pro me vubec smysl? Poznal bych oproti apple adapteru nejaky rozdil? Hudbu bych samozrejme poustel z Tidalu (master a hifi kvalitu)



Já mám Samsung S10+ (je v tom Cirrus Logic CS47L93 + CS35L40) a k tomu Custom Art Harmony 8.2 CIEM sluchátka.

Zkoušel jsem:

- 3.5mm audio výstup v telefonu
- USB-C Hidizs Sonata II dongle (US$ 20)
- nově Dragonfly Cobalt (US$ 200)

Protože každé sluchátko má 8 měničů, není úplně snadné je utáhnout. Samotný telefon prostě nezvládne tato sluchátka vybudit.

Po připojení Hidizs Sonata II je velmi slyšitelně lepší dynamika a basy, sluchátka opravdu výrazně ožívají. Toto je asi (trošku lepší) ekvivalent toho Apple USB dongle.

Ovšem Dragonfly Cobalt přidá ještě kus dynamiky, basů, pevnosti, a pak také výšek. ESS ES9038Q2M mi jako DAC velmi vyhovuje, nakonec jej používám i na PC (ve formě Pro-Ject S2). Má více bright provedení, ale to je pro mne skvělé, protože ve 46 letech pomalu přestávám výšky nad 16kHz slyšet (anebo aspoň ne tak dobře jako ve 20-30 letech) a bude to už jen s věkem klesat :)

Osobně jsem velký odpůrce tahat cokoliv navíc, ale Dragonfly Cobalt je pro mne k telefonu dobrý upgrade.

Jiná věc je pak Samsung a jeho implementace Android audio stacku. Samsung S10 vše resampluje na 192/24, a zničí MQA informaci, když se přehrává přes Tidal. Je to teda lepší než standardní Android, tam vše jede v 48/16. Aby člověk poslouchal bit-perfect MQA, musí použít USB Audio Player Pro, ten má vlastní USB ovladač.

Ale zde už mám velký problém toto odlišit, zda Tidal udělá první unfold, telefon to resampluje na 192/24 a pak to jde do Dragonfly Cobalt (druhý unfold není, MQA info se ztratí), anebo zda hraju přes UAPP, ten to pošle bit-perfect do Cobaltu a hraje ten a dělá i druhý unfold. Teda drobně je poznat hardwarová regulace hlasitosti v Cobaltu vs telefon.

Obecně, rozlišit 3.5mm -> Hidizs -> Dragonfly Cobalt je snadné a bez Cobaltu už nic nehraju.
Rozlišit resamplovaný Tidal na 192/24 vs bit-pefect UAPP (s Dragonfly Cobalt) jsou už pak nuance.
Ale skok na Dragonfly Cobalt je velmi slyšitelný.

mobile-hifi.jpg
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 9. 8. 2019 14:58

Vážky nabízí Audigo v Brně: https://www.audigo.cz/Prenosne-audio/Sl ... ace-46592/
Tam by ti měli poradit i kabel, ale co jsem se dopátral, tak budeš potřebovat Apple USB Camerra adapter: https://www.softcom.cz/eshop/apple-ligh ... 31424.html
Ale to by ti snad měli poradit v tom Audigu, kdyžtak si tam předem zavolej. (Ten obchod Softcom, co jsem ti poslal odkaz na kabel má výdejní místo naproti Audigu).

Jinak za tím, že je slyšet rozdíl mezi Spotify a Tidal si stojím, ostatně je to jako srovnávat mp3 s flacem. V nejvyšší kvalitě má Spotify bitrate 320kbit/s, u Tidal je to minimálně kvalita flac 16/44,1 Ale je možné, že na sluchátkovém výstupu 6S to poznat není.

-- 9. 8. 2019 16:21 --

Radek.Hulan: jak ty Harmony hrají ve srovnaní s Fibae4?
Mimochodem nezabíjí ten zvuk trošku telefon? On i ten transport má docela vliv na zvuk, byť by teoreticky neměl. Když poslouchám Mojo ve spojení s Dapy a s PC, je zvuk pokaždé jiný a to v pořadí Shanling M1 (zvuk nejhorší), pak je Hiby a bezkonkurenční je to s PC, přehrávač Audirvana. A ty rozdíly jsou velice dobře slyšitelné. Jestli by takovým sluchátkům neslušel spíš nějaký lepší DAP? A&K, iBasso.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 9. 8. 2019 16:16

Harmony 8.2 jsou oproti Fibae 4 úplně jinde, tedy pokud člověk chce jen a pouze jedny definitivní sluchátka :) Fibae 4 jsou zábavné, hodně basové, dynamické, ale po 2 měsících jsem se definitivně rozhodl, že i když velmi zábavné, tak V-éčko není pro mne, a tak jsem jim je vrátil s žádostí o doplatek a "výměnu" za neutrálnější Harmony 8.2. Souhlasili, neplatil jsem vůbec nic navíc, jen rozdíl mezi pořizovací cenou obou sluchátek, a jsem šťastný jak blecha :) Dnes mají v nabídce ještě podobné Fibae 7.

Ohledně DAP, já poslouchám výhradně Tidal (HIfi / MQA), je jedno zda PC nebo telefon, leze z toho stejný tok, tam nemůže být rozdíl.

Anebo jej tedy neslyším ;)

DAP fakt nechci.
Telefon s 1TB úložištěm + Dragonfly Cobalt je parádní DAP.
Nechci tahat dvě krabičky.

V Audigo jsem poslouchal nějaký Astell&Kern DAP, a řekl bych, že Samsung S10+ a k tomu Cobalt je tedy lepší volba. Cobalt je prostě fakt skvělý.

Custom Art Harmony 8.2 (mobilní použití) a Audio-Technica ADX5000 (kancelář) jsou moje definitiva. :)

--

Ale k věci, mezi Spotify a Tidalem slyším rozdíl opravdu zásadní. A to i třeba v autě, nejen na sluchátkách, což je teda co říct :)
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků