Audioquest Dragonfly

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 27. 5. 2012 19:10

Audioquest se rozhodl že nakoukne do světa PC audia, ale dělá to poněkud zvláštně. Jejich nový DAC Dragonfly se podobá spíše nějakému low-end výrobku od Asusu. DAC velikosti flešky opravdu moc důvěry nebudí.

Obrázek

Docela zajímavé jsou parametry

- Výstup 3,5 mm jack, fixní či variabilní s 64 kroky, kontrola hlasitosti analogově, prý ideální i pro živení sluchátek
- Asynchroní USB s podporou až 24/96 včetně 88 KHZ(to stále neumí spousta DACů), dvoje hodiny
- ESS Sabre DAC

A šokující je cena - 250$
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Odar 27. 5. 2012 19:18

Pekna hracka. Pre IEM to bude podla mna pouzitelne. Cena je brutal, ale buh vi, mozno to aj hra.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Broslowski 27. 5. 2012 22:17

Revolucia na cesty? :)
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod šeďour 28. 5. 2012 08:12

Špičkový zařízení (s přihlédnutím k ceně a parametrům) s vrklavým konektorem na straně počítače a sračkovým konektorem (jack 3,5) na straně uživatele.

:hm
Na doma: DSD player TEAC, digitál TEAC, repro: hybridní dvoupásma TOTEM 100 & třípásma LSM (geniálně návrhl Kocour)
Na ven: FiiO X5 + Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1 + další čínskej šrot

Zaměstnanec GM electronic
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rafficek 28. 5. 2012 14:45

Já už bych dneska asi DAC za 20tis nekoupil, páč bych toho mohl za pár měsíců litovat, jde to rychle dopředu. (tím nechci porovnávat DAC za 20tis s tímto výrobkem, i když by mě porovnání velmi zajímalo).
Without music, life would be a mistake.
rafficek
Junior

Odeslat příspěvekod palinoch 28. 5. 2012 14:50

Bina ako si spokojny s Wireworld Starlight USB cable
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 28. 5. 2012 16:07

rafficek --> Moje slova. Preto treba kupit cosi tak za 2 - 3 X viac a mas pokoj :lol:
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod rafficek 28. 5. 2012 19:56

Odar: Dneska koupíš něco 2-3x dražšího a za dva roky to sfoukne čínskej DAC za 5 tisíc, bohužel. Navíc si myslím, že spousta DACů v rozmezí 10-100tis hraje víceméně stejně, heh.
rafficek
Junior

Odeslat příspěvekod armaman 28. 5. 2012 20:11

Tak a teraz si ho sfukol. :D
Som zvedavy ci sa z tohoto vylieci. :D
Rejpal.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Bína 29. 5. 2012 08:16

palinoch píše:Bina ako si spokojny s Wireworld Starlight USB cable

Nevim proč to píšeš sem, ale ano, jsem spokojený.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod palinoch 29. 5. 2012 08:21

A kde to mam pisat :mrgreen: Obycajna otazka. Chces odpovedat, odpovedz. Nechces ser na to :oboze
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 29. 5. 2012 08:24

Staci pockat 2 roky a Cinania budu tie zlate kable predavat za 5 USD, alebo na urade socialnych veci ich budu rozdavat zadarmo :lol:
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hmpf 29. 5. 2012 08:35

rafficek píše:Odar: Dneska koupíš něco 2-3x dražšího a za dva roky to sfoukne čínskej DAC za 5 tisíc, bohužel. Navíc si myslím, že spousta DACů v rozmezí 10-100tis hraje víceméně stejně, heh.

Jak si k těmhle názorům dospěl to by mě teda zajímalo..
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 29. 5. 2012 08:42

rafficek píše:myslím, že spousta DACů v rozmezí 10-100tis hraje víceméně stejně
Toto ma zaujima. Tak napis, ktore DACany si v rozmedzi 10 000 CZK - 100 000 CZK pocuval a na akej aparature to bolo. Pripadne napis, na akych nahravkach si testoval. Myslim, ze to bude zaujimat viac ludi. Kazdy chce usetrit, tak uvitame typ na dobry kauf.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dofo 29. 5. 2012 10:27

S tymi DAC-mi to samozrejme nie je take jednoznacne ako tvrdi rafficek, ale ak sa na to pozrieme z ineho uhla pohladu, moze mat v zasade pravdu. Ide o to, kto ma aku zostavu resp ake je jej rozlisenie, ktore by rozdiely medzi DAC-mi spolahlivo odhalilo. Cital som viacero prispevkov na nemeckom hififore, kde nadsenci porovnavali rozne prevodniky a mnohi z nich tvrdili, resp. sa zhodli v tom, ze by urcite neinvestovali do lepsieho DAC-u, ale skor do lepsich sluchadiel alebo repro, lebo tam by bola investicia ovela viac pocutelna. Takze ak vlastnili napr. DAC Magic a K701, radsej by investovali povedzme do HD800 a nie do Nuforce DAC-9. Skratka zvukovy rozdiel medzi K701 a HD 800 by mal byt vacsi, nez rozdiel medzi spominanymi dvoma prevodnikmi.
dofo
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 29. 5. 2012 10:32

To že rozdíl mezi sluchátky/bednami je větší než mezi zdroji a zesilovači je snad jasné všem i tady na AVčku, proto nemusíš lézt na německé forum.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Odar 29. 5. 2012 10:54

dofo --> Ja si myslim, ze som moju otazku napisal spravne. Som zvedavy, co k tomu rafficek napise. Je jasne, ze k spuntom za 20 EUR si nikto nebude kupovat DAC za 20 000 EUR. Natolko blbi tu nie je hadam nikto. To ale neznamena, ze samotny DAC za 20 000 EUR hra ako DAC za 300 EUR. S "uhlom pohladu" mozme filozofovat donekonecna - napr. tento rok je koniec sveta, tak nema zmysel kupovat ani tie spunty za dvacku.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod palinoch 29. 5. 2012 10:59

Odar píše:dofo --> Ja si myslim, ze som moju otazku napisal spravne. Som zvedavy, co k tomu rafficek napise. Je jasne, ze k spuntom za 20 EUR si nikto nebude kupovat DAC za 20 000 EUR. Natolko blbi tu nie je hadam nikto. To ale neznamena, ze samotny DAC za 20 000 EUR hra ako DAC za 300 EUR.
Bína píše:To že rozdíl mezi sluchátky/bednami je větší než mezi zdroji a zesilovači je snad jasné všem i tady na AVčku, proto nemusíš lézt na německé forum.

No skor sa dockat fudovanej odpovede, bez ustipacnych poznamok niektorych chytrakov tohto fora si najde rychlejsie odpoved niekde inde. Proste to je dnesna realita AVmanie ;-)
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod krovak_cze 29. 5. 2012 11:04

Odar píše:tento rok je koniec sveta

tak to abych pomalu zacal prchlastavat uspory :D

palinoch píše:No skor sa dockat fudovanej odpovede, bez ustipacnych poznamok niektorych chytrakov tohto fora si najde rychlejsie odpoved niekde inde. Proste to je dnesna realita AVmanie ;-)

co jinyho na to napsat? na blbou otazku stejna odpoved :D :D
krovak_cze
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 29. 5. 2012 11:35

palinoch --> rafficek cosi napisal a ja sa ho pytam, ktore skatule to boli a na com ich pocuval. Nic ustipacne na tom nie je.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod palinoch 29. 5. 2012 11:45

Odar, nemyslel som to na teba atd....ale vo vseobecnej rovine.
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dofo 29. 5. 2012 11:50

Bína píše:To že rozdíl mezi sluchátky/bednami je větší než mezi zdroji a zesilovači je snad jasné všem i tady na AVčku, proto nemusíš lézt na německé forum.

Na tych nemeckych forach sa toho clovek dozvie ovela viac, cisla jednoducho nepustia :-) Predpokladam , ze ty chodievas napr. na Head-fi.
A k tym DAC-anom a repram....mozno to naozaj kazdy na tomto fore pozna, ale ked si precitam niektore vlakna, kde sa riesia woodoo vecicky, rozdiely medzi digi kablami a podobne "bizuteriove" zalezitosti, pricom akustika posluchoveho priestoru dava tusit "jedinecny" zazitok, tak mi opakovanie niektorych podstatnych veci pripada ako celkom zmysluplne ;-)
dofo
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 29. 5. 2012 12:31

<OT>
Ked budem mat vilu pri mori, zaplatim si aj melon na akustiku. Riesit to polovicne (vatou, molitanom) odmietam.

Drzme sa ale temy - DAC za 10 000 hra ako DAC za 100 000 . . .
</OT>
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dofo 29. 5. 2012 12:52

Odar
Urcite vies, ako som to s tou akustikou myslel, cize v ramci moznosti dodrzat aspon zakladne pravidla rozostavenia reprakov a posluchoveho miesta, nemat posluchovku typu kupelna a pod.
Spat k teme, DAC za 100 nehra rovnako ako DAC za 10.
dofo
Junior

Odeslat příspěvekod šeďour 29. 5. 2012 13:17

Odar -> v jaké cenové kategorii by byl továrně vyráběný značkový DAC, zvukově srovnatelný s BB DACem ?
Na doma: DSD player TEAC, digitál TEAC, repro: hybridní dvoupásma TOTEM 100 & třípásma LSM (geniálně návrhl Kocour)
Na ven: FiiO X5 + Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1 + další čínskej šrot

šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 29. 5. 2012 13:19

CD za 4 a pol litra (porovnavane s CD prehravacmi Accuphase a Audio Research). Ja si ale myslim, ze myslitel nemyslel DIY. To sa potom debata zvrhava do inych sfer :oboze On napisal, ze o dva roky to sfukne hociaka cinska srakota. Ak to tak pocuje, nema pre neho zmysel cosi riesit - svojim sposobom je to stastny clovek.

Kazdopadne som sa stale nedozvedel, ktore DACany to porovnaval a na akej aparature. Nech ma tu vrtite vsetci hore-dolu :hm
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod rafficek 29. 5. 2012 14:01

Hošííí, klííd :D to vás vyburcuje jedna moje věta k takovým exhibicím? Vždyť jde jenom o audio.

A teď k věci. Nenapsal jsem, že to všechno hraje stejně, ale skoro stejně, nějaké nuance tam určitě jsou, ale stejně si myslím, že to většina z vás nepozná ;-)

DACy od 10-100tis jsem netestoval, proč? Protože to udělali už jiní, s lepší aparaturou (na které si tak zakládáte), a správně zapálení :D

Takže např. zde: http://66.163.168.225/babelfish/translate_url_content?lp=es_en&url=http://www.matrixhifi.com/pruebasciegas.htm&.intl=us

si můžete přečíst slepé testy a porovnání různých zdrojů (je to vše pěkně popsáno, zdokumentováno, nebudí to dojem manipulace a myslím, že je to sepsáno rozumnými lidmi :-D )

na stránkách se můžeme dočíst jak transport za 900 EUR hrál stejně jako transport za 15.000 EUR apod.

Já vám tu nechci kazit radost z těch komponentů co máte doma, to fakt ne.

Nechci se tu ani pokoušet o flame. Jen si myslím, že investice do reprobeden bude mít na výsledný zvuk asi tak 1000x větší efekt než přechod z DAC za 10 tis na DAC za 100 tis., ale každý se může mýlit :-)
rafficek
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 29. 5. 2012 14:05

Problem je, ze ten DAC za 10 000 ti tie bedne za milion zabije. To pisem z vlastnej skusenosti, nie vycitane mudra z internetu. Je to ale tvoj nazor - respektujem.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod rafficek 29. 5. 2012 14:19

Odar: Když teda zpochybňuješ výsledky těch testů nebo jak jim říkáš"moudra z internetu", proč bych měl věřit tvým uším? Co když slyšíš trávu růst?
rafficek
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 29. 5. 2012 14:35

S tym s tebou suhlasim. Preto ti vravim - najlepsia je vlastna skusenost. Ked ju budes mat, potom mozes mudrovat. Tymto koncim. Aj tak sme silno OT a s Audioquest to nic nema.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hmpf 29. 5. 2012 16:16

Napsal si podle mě blbost raffi na první straně tak jsem na to reagoval. Ono, že je ještě něco drahého nic neznamená a to se jedná i věhlasných pozlacených značek které by řada nechtěla po poslechu, je potřeba to filtrovat a vybírat kvalitní kousky.
Jak vysvětlíš např., že tu někdo přešel z Cephea na BB Dac nebo ze Siria2 na Orion Lite. Pochybuju, že to budou jen nuance..

Jako kolem stovky se dá pořídit AMR DP-777, Meitner MA-1, Antelope Eclipse (který TomášT řadí k tomu nejlepšímu co slyšel), Casea Orion atd. A to ti žádnej číňan za pár let např. z Matrix(u) neobšlehne/neošulí. Tady už se asi bavíme o celkovym sladěnym systému kde to smysl vybírat DAC ušima má.
Samozřejmě vývoj synchronizací, servrů, USB tady se dá čekat v budoucnu znatelný vývoj kupředu nebo aktivní wifi zařízení jak spomínal nedávno Kuba, což může být zajímavé, ale osobně si myslim, že to jen tak brzy nebude.
(Taky nejde si nevšimnout jak je neskutečně chválený Esoteric K01, ale to sem už vůbec nepatří :-)) )

Já znovu napíšu můžem být rádi, že tu Sirius2/BB Dac u nás máme, protože to jsou dobře udělaný věci za slušné dostupné peníze a těch moc není.
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rafficek 29. 5. 2012 18:55

Tak jo! Je někdo v okolí Zlína kdo vlastní BB Dac nebo jemu podobný ekvivalent a porovnal to s mým čínským ZERO DAC? Což sice není DAC ani za 10 tis, dokonce ani za polovinu :-D Bude to souboj Davida s Goliášem.
rafficek
Junior

Odeslat příspěvekod armaman 29. 5. 2012 19:10

Aby si potom nelutoval :D
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Odar 29. 5. 2012 20:11

rafficek --> Ked pojdes okolo Nitry, kludne sa so Zerom zastav . . . jaj, Zero nema symetriku. Tak nic :lol:
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod DC20 29. 5. 2012 20:22

armaman píše:Aby si potom nelutoval :D

No, on nemá čo stratiť, skôr naopak... :o)
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rafficek 29. 5. 2012 20:28

Já neříkám, že je to ZERO lepší, ale třeba překvapí a já budu spokojeně usínat, že zas až takový průser to nebyl :D
rafficek
Junior

Odeslat příspěvekod šeďour 30. 5. 2012 07:56

Já si myslím, že to, ale rafficek myslel trochu jinak.
Pokud vezmu zvukově povedený (klidně čínský DAC) z nižší cenové kategorie a budu ho porovnávat s DACy renomovaných značek z mnohem vyšší cenové hladiny, tak lehce můžu dojít k výsledku, že to za mnohem víc peněz bude hrát stejně, nebo i hůř.
A teď se nebavíme o těch zvukově nejlepších modelech, které tady zmiňoval hmpf, ale o běžné tovární produkci, která se nabízí k prodeji v hifistudiích.
Tedy DAC od opravdu známé značky (nebudu raději konkrétní, abych někoho neurazil) za desítky tisíc korun, může (zdůrazňuji to slovo - může) přehrát levný čínský dacan za několik tisíc.
Neznám konkrétní příklad u DACů, ale znám ho u CDpřehrávačů.
Poměr cen byl 20k proti 120k ve prospěch toho levnějšího.

šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod palinoch 30. 5. 2012 14:00

šeďour ty nemysli, bo to ti velmi nejde, sorry vôbec nejde. Pochybujem, ze si pocul nejaky kvalitny Dac, alebo viacero kvalitnych, aby si mohol hodnotit. Tak sa velmi nerozpisuj, lebo zavadzaš. A teoretizovanie ti tiez zrovna nejde. Pozor na neho, je to TEORETIK s MINUSOVOU INFORMACNOU HODNOTOU :idea:
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 30. 5. 2012 14:47

:arrow: palinoch
Az dokazez to co Milan tak potom drzkuj. Kazdy "jebo" co na to ma dokaze daco kupit za 1000-ce eur a potom si tu na dakom honit triko a machrovat popripade otrcat gule....
Az volaco dakazez vlastnymi rukami urobit tak ako on tak ta budem respektovat a potom si aj otvaraj hubu na koho chces. Ved ty tymi rukami nevies ani pisat..... :D
Rejpal :D
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod palinoch 30. 5. 2012 15:54

armaman ja sa nepotrebujem hrabat s malickostami, spinit ruky pajkou atd... :-) ked mam na to kupit si nieco slusne hrajuce :idea: . Ja sa nikde nechvalim, neripem. Inac cely tvoj prispevok je o nicom. Ja si nepotrebujem nic dokazovat. Jedine co si nezmyselne nieco dokazuje je pan š a zacinaš ty. Ale stracat rec s tebou, s panom š a tvojimi poznamkami je pod moju uroven, ci inteligencnu, ci vekovu. Tamto bola len odhalujuca pravda ako to vnimam JA s trochou srandy :mrgreen: Vasu duchaplnu komunikaciu ci inteligenciu? hladania svateho gralu je vo vlakne Federmann, autor řady HQQF http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1720&t=1166085 Trocha, co trocha!!! Poriadnej sebakritiky ti chyba chlape ak zacnes kritizovat druheho :D
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 30. 5. 2012 16:03

Chodte na pivo a tam si dajte po hube. Nikto na vase vylevy nie je zvedavy . . .
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod armaman 30. 5. 2012 16:12

palinoch píše:armaman Ja sa nikde nechvalim, neri(y)pem.

Ved vravim ze ani pisat nevies tak suhlasim ,ze ani pajku neudrzis..... 8-P
A prečo pan š ? :mrgreen:
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Hergarok 30. 5. 2012 16:41

armaman: překvapuje tě snad ještě, že někteří jedinci pohybující se okolo audiotechniky takzvaně "slyší trávu růst" a někteří další mají potřebu si podporovat svoje ego rozhazováním peněz za nesmysly? Mě to teda nepřekvapuje, je mi jejich počínání u (_|_) a víceméně to nekomentuji, protože už na konci první poloviny minulého století jeden pán přišel na to, že bojovat proti tomuto je blbost. 8-P
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod šeďour 31. 5. 2012 15:37

Palinochu -> napiš něco k tématu a neřeš si tady nějaký psychomanuálnězručnostní problémy tvojí osoby.
K pájce se raději ani nepřibližuj...pálí...mohla by tě spálit do nohy a byl by z tebe palinoch.

Ale musim uznat, že jsi mě fakt odhalil.Pokud já jsem teoretik, tak v tom případě ty jsi praktik.
Ale prozraď mi chlape jak ty to vlastně děláš ?

To si při soustředěném poslechu stoupneš před ty tvoje skříně ?

Nebo si sedneš, či snad dokonce lehneš ??
To mi fakt neni jasný.

šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod palinoch 31. 5. 2012 17:07

šeďour nebuden ti nic vysvetlovat, lebo nepochopis a budes odbocovat od temy. Treba sebareflexie. A, tak isto aj k primitivnym komentarom nado mnou. Neliecim si ziadne komplexy, len by si si mal po sebe precitat svoje perly. A potom mozes pisat o nejakej zakomplexovanosti. Eto vsio.
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TheUnheard 3. 6. 2012 19:49

... ale tak pobavil som sa :D
i5 4790k+GTX960+16GB => uDac2-HP => 1964-T / ADAM F5 / HD 800
iPod touch 3g 64GB => 1964-T
Redmi note 2
TheUnheard
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 15. 7. 2012 10:19

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod tehkemo 14. 8. 2012 19:21

Zdravim panove,

mel bych o tento prevodnik zajem a dale pak k nemu koupit AKG k701/k702. Chtle bych se zeptat, zda se koupe vyplati, nebo zda si myslite, ze se za tyto penize daji sehnat lepsi sluchatka/prevodnik k MacBooku Pro?

Dale bych se chtel zeptat, kde je mozne prevodnik zakoupit, pac na amazonu mi ho neposlou, a jiny eshop, ktery by mohl zasilat zbozi do CR, jsem nenasel.

Za pripadne odpoved predem diky!
Good things takes time but great things happens all at once!
tehkemo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 14. 8. 2012 22:04

Jako převodník je to možná dobré (zatím to tady zřejmě nikdo neslyšel), ale zesilovač, který by řádně vybudil obzvláště na zesilovač náročná sluchátka, jako jsou K701/K702/Q701, se do toho prostě nemůže vejít (nehledě na napájení). Spíš se zaměř na věci typu NuForce Icon HD a Audio-GD NFB-15.1.

K701/K702/Q701 jsou výborná sluchátka, pokud máš rád maximálně vyrovnaný zvuk. Ale jsou náročná na zbytek sestavy. Trváš na těchto sluchátkách? Jednodušší by bylo položit dotaz do sekce Sluchátka typu "mám tolik a tolik a chci sluchátka a k nim DAC/AMP, poslouchám tohle a tohle a mám takovouhle představu o zvuku". Pro inspiraci doporučuji pročíst toto, toto a toto.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado PS500
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tehkemo 14. 8. 2012 22:17

Diky, projdu si linky a pripadne napisu do sekce Sluchatka :)
Good things takes time but great things happens all at once!
tehkemo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AlexMax 16. 8. 2012 21:14

Uz jste to nekdo slysel?
AlexMax
Junior

Odeslat příspěvekod Vincent_Vega_SA 6. 9. 2013 19:39

Neskoro, ale predsa..
Ano, nekdo to už slyšel.
A to čo počujem sa mi celkom páči :)
V prípade, že ešte niekoho aj po viac roku od založenia príspevku zaujíma ako Audioquest Dragonfly hrá v kominacii s mojimi sluchatkami (German Maestro GMP 8.35 D Monitor, GMP 160, Koss PP, Beats urBeats), pokusim sa to sem vpisat čo najskôr.
Vincent_Vega_SA
Junior

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 8. 7. 2019 07:36

Audioquest Dragonfly Cobalt.
"New, more advanced ESS ES9038Q2M DAC chip with a minimum-phase slow roll-off filter for more natural sound."
299 $
Obrázek
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod factusik 8. 8. 2019 22:36

Zdravím všechny, předem bych chtěl podotknout, ze nejsem žádný odborník nebo audiofil, ale rád si poslechnu dobrou hudbu a o to raději, když dobře zní. Proč píšu, mám za poslední dva dny docela zajímavou zkušenost. Nějak náhodou jsem začal hledat nová sluchátka, pročítat o audiu, zkoušet znovu sluchátka co mám doma atd. Narazil jsem na příběh Radka H. o Tidalu a spotify. Vyzkoušel jsem tedy Tidal a bylo to opravdu neuvěřitelné, rozdíl "jako kráva". Předplatil jsem si tedy tidal a k mé velké spokojenosti si vychutnával hudbu ve vysoké kvalitě. A to až do chvíle kdy jsem se opět dočetl, že někteří uživatelé vůbec žádný rozdíl neslyší. Tak si říkám, no super, mám asi lepší cit pro hudbu než oni, možná ze mně ten audiofil ještě někdy bude! Nakonec z toho vyšlo, že mám v nastavení spotify zapnuto omezení hlasitosti. Tak jsem ho tedy vypnul a byl v šoku. Najednou to zní uplne stejne jako tidal, žádný rozdil nepoznám. Takže mírné zklamání, z toho, že jsem neobjevil Ameriku(Tidal) a taky z toho, že dva roky poslouchám Spotify vlastní hloupostí v o dost horší kvalitě. Ale tak co, vrátím se ke Spotify a aspoň ušetřím na předplatném (tedy až za půl roku, co mě vyprší Tidal...). Tak patram dale a objevuji co je to DAC a jak bych mohl kvalitu audia na svém smartphonu (iphone 6s) a PC posunout jeste o neco dále. Stale přemýšlím, zda by pro mě měl smysl např. tento DAC jako dragonfly red. Brouka do hlavy mě nasadilo i to, že manželce dorazil nový iPhone 7 a k nemu apple lightning adapter na jack. Ono se to nezda a ani ve snu by me to nenapadlo, ale v Applu si s tim docela pohrali (Cirrus Logic CS42L42 chip, a 24-bit codec that supports 24-bit audio up to 192kHZ with low power consumption, combined with an integrated headphone amplifier that boasts an output of 2×35mW at 30Ω.). To teoreticky znamena, ze tento maly apple adapter by mel prehrat i tidal hifi a master kvalitu, je to tak? Myslel jsem, ze rozdil nebude po zapojeni tohoto adapteru do meho iphonu 6s vubec zadny. OMYL. Nevim jestli tento adapter jen sluchatka zesili nebo prida i neco vic, ale rozdil v mych usich je neskutecny. Nikdy bych necekal ze "tohle" dostanu z meho iphonu. A ted me hloda ten brouk, co by asi dokazal udelat tento dragonfly? Melo by to pro me vubec smysl? Poznal bych oproti apple adapteru nejaky rozdil? Hudbu bych samozrejme poustel z Tidalu (master a hifi kvalitu) ale zda bych poznal potom nejaky rozdil, to je to co me zajima. Nutno podotknout ze jsem pohodlny, takze tahle mala vec podobna flash disku by bylo tak maximum kam bych byl ochotny zajit, nechci sebou tahat ruzne velke zesilovave, stahovat tuny souboru ve flac a prehravat si to na server atp. Jak rikam, nejsem audiofil ani nemam ambice. Nejlepsi ma sluchatka jsou ath-m50tky, pak posloucham Xiaomi pro HD a ještě mám nějaké Etymotic. Takze jeste nutno podotknout ze tento dragonfly by byl drazsi nez me sluchatka :D (ano, asi jsem na hlavu).

Pokud to nekoho urazilo, tak se omlouvam. Jen me zajimalo kam se da az na ukor me neuadiofilske pohodlnosti zajit. To co jsem slysel z meho iphonu pred dvema dny a dnes je jako bych presel na full HD z nejakeho mizerneho rozliseni, coz mne vehnalo slzy do oci, doslova.

Za chyby a gramatiku se omlouvam (psáno z iphonu). Za pripadne odpovedi vsem dekuji.
factusik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 9. 8. 2019 00:04

Mně osobně připadá, že appka Tidal na iphone 8 má dost mizerný zvuk sama o sobě (pravda dlouho jsem to nezkoušel, cca před rokem myslím kvalitu master neuměla) a bylo mnohem lepší poslouchat flac uložený v iphone přes aplikaci HibyMusic. A ještě daleko lepší a kvalitnější je poslouchat to na DAPu za tři tisíce (Shanling M1 o HiBy R3 nemluvě). Jinak ten adaptér, co se dodává k iPhone nejen že zesiluje, ale má i vlastní převodník, o jeho výjimečnosti taky nejsem přesvědčený, ale je dost možné, že bude kvalitnější než vestavěný převodník v 6S.
Kde má ale Tidal Master určitě význam, tak na PC (samozřejmě s vhodným DACem, třeba tou vážkou). Tam je zvuk naprosto parádní a většinu času doma na počítači poslouchám už jen Tidal.
Dragonfly bude určitě po všech stránkách kvalitnější, než DAC v telefonu a nebo ta Apple tkanička (záležet bude i na modelu, zda Red a nebo ten nový modrý). Jen si nejsem jist, jak je to s kabelem, aby k tomu propojení nebyla zase třeba nějaká specialita, jestli to bude fungovat s obyčejným ligtning - USB kabelem, takže si to určitě zjisti (možná ten kabel u Dragonfly je přiložený, netuším).
Apple na kvalitu zvuku u svých telefonů dost kašle, protože množství uživatelů, co si potrpí na zvuk je pro ně zanedbatelné. Vidět je to hlavně u BT přenosu s jejich kodekem AAC. Podle mě je s Androidem podporujícím kodeky aptX, nebo LDAC (samozřejmě to musí podporovat i BT sluchátka) mnohem víc muziky.
Na závěr bych dodal, že rozdíl v kvalitě zvuku Spotify vs Tidal je hodně velký ve prospěch Tidalu.
Chord Mojo, Audio-gd NFB 12 -> Beyerdynamic DT880 Edition 2005, AKG K 142HD
HiBy R3, Shanling M1 -> TSMR3 Pro, FiiO FH5, Dunu DN-2000J, LZ-A4, Trinity Delta
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod VycuratAspat 9. 8. 2019 10:11

Nejlepší bude, když si to prvně někde vyzkoušíš sám a uvidíš, jestli slyšíš rozdíl. Jen protože je něco dražší, neznamená, že to přidá jinou kvalitu než placebo v tvé hlavě. Je tu plno lidí, kteří slyšíš všechny možný rozdíly v převodnícich a říkají věci jako "obrovský rozdíl", ale pochybuji kolik z nich by ve skutečnosti prošlo nějakým blind testem :-D . Blbej apple dongle může někomu znít líp než dragonfly, když mu řekneš, že stal 1000 dollaru a je uvnitř že zlata ;-)
VycuratAspat
Junior

Odeslat příspěvekod factusik 9. 8. 2019 10:54

Děkuji za odpovědi. Ano, to chápu. Nevite o nějaké prodejně popř. jiném místě na Moravě (Brno, Zlín), kde by bylo možné Dragonfly vyzkoušet?
factusik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 9. 8. 2019 13:13

factusik píše:A ted me hloda ten brouk, co by asi dokazal udelat tento dragonfly? Melo by to pro me vubec smysl? Poznal bych oproti apple adapteru nejaky rozdil? Hudbu bych samozrejme poustel z Tidalu (master a hifi kvalitu)

Já mám Samsung S10+ (je v tom Cirrus Logic CS47L93 + CS35L40) a k tomu Custom Art Harmony 8.2 CIEM sluchátka.

Zkoušel jsem:

- 3.5mm audio výstup v telefonu
- USB-C Hidizs Sonata II dongle (US$ 20)
- nově Dragonfly Cobalt (US$ 200)

Protože každé sluchátko má 8 měničů, není úplně snadné je utáhnout. Samotný telefon prostě nezvládne tato sluchátka vybudit.

Po připojení Hidizs Sonata II je velmi slyšitelně lepší dynamika a basy, sluchátka opravdu výrazně ožívají. Toto je asi (trošku lepší) ekvivalent toho Apple USB dongle.

Ovšem Dragonfly Cobalt přidá ještě kus dynamiky, basů, pevnosti, a pak také výšek. ESS ES9038Q2M mi jako DAC velmi vyhovuje, nakonec jej používám i na PC (ve formě Pro-Ject S2). Má více bright provedení, ale to je pro mne skvělé, protože ve 46 letech pomalu přestávám výšky nad 16kHz slyšet (anebo aspoň ne tak dobře jako ve 20-30 letech) a bude to už jen s věkem klesat :)

Osobně jsem velký odpůrce tahat cokoliv navíc, ale Dragonfly Cobalt je pro mne k telefonu dobrý upgrade.

Jiná věc je pak Samsung a jeho implementace Android audio stacku. Samsung S10 vše resampluje na 192/24, a zničí MQA informaci, když se přehrává přes Tidal. Je to teda lepší než standardní Android, tam vše jede v 48/16. Aby člověk poslouchal bit-perfect MQA, musí použít USB Audio Player Pro, ten má vlastní USB ovladač.

Ale zde už mám velký problém toto odlišit, zda Tidal udělá první unfold, telefon to resampluje na 192/24 a pak to jde do Dragonfly Cobalt (druhý unfold není, MQA info se ztratí), anebo zda hraju přes UAPP, ten to pošle bit-perfect do Cobaltu a hraje ten a dělá i druhý unfold. Teda drobně je poznat hardwarová regulace hlasitosti v Cobaltu vs telefon.

Obecně, rozlišit 3.5mm -> Hidizs -> Dragonfly Cobalt je snadné a bez Cobaltu už nic nehraju.
Rozlišit resamplovaný Tidal na 192/24 vs bit-pefect UAPP (s Dragonfly Cobalt) jsou už pak nuance.
Ale skok na Dragonfly Cobalt je velmi slyšitelný.

mobile-hifi.jpg
Radek.Hulan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 9. 8. 2019 14:58

Vážky nabízí Audigo v Brně: https://www.audigo.cz/Prenosne-audio/Sl ... ace-46592/
Tam by ti měli poradit i kabel, ale co jsem se dopátral, tak budeš potřebovat Apple USB Camerra adapter: https://www.softcom.cz/eshop/apple-ligh ... 31424.html
Ale to by ti snad měli poradit v tom Audigu, kdyžtak si tam předem zavolej. (Ten obchod Softcom, co jsem ti poslal odkaz na kabel má výdejní místo naproti Audigu).

Jinak za tím, že je slyšet rozdíl mezi Spotify a Tidal si stojím, ostatně je to jako srovnávat mp3 s flacem. V nejvyšší kvalitě má Spotify bitrate 320kbit/s, u Tidal je to minimálně kvalita flac 16/44,1 Ale je možné, že na sluchátkovém výstupu 6S to poznat není.

-- 9. 8. 2019 16:21 --

Radek.Hulan: jak ty Harmony hrají ve srovnaní s Fibae4?
Mimochodem nezabíjí ten zvuk trošku telefon? On i ten transport má docela vliv na zvuk, byť by teoreticky neměl. Když poslouchám Mojo ve spojení s Dapy a s PC, je zvuk pokaždé jiný a to v pořadí Shanling M1 (zvuk nejhorší), pak je Hiby a bezkonkurenční je to s PC, přehrávač Audirvana. A ty rozdíly jsou velice dobře slyšitelné. Jestli by takovým sluchátkům neslušel spíš nějaký lepší DAP? A&K, iBasso.
HiBy R3, Shanling M1 -> TSMR3 Pro, FiiO FH5, Dunu DN-2000J, LZ-A4, Trinity Delta
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 9. 8. 2019 16:16

Harmony 8.2 jsou oproti Fibae 4 úplně jinde, tedy pokud člověk chce jen a pouze jedny definitivní sluchátka :) Fibae 4 jsou zábavné, hodně basové, dynamické, ale po 2 měsících jsem se definitivně rozhodl, že i když velmi zábavné, tak V-éčko není pro mne, a tak jsem jim je vrátil s žádostí o doplatek a "výměnu" za neutrálnější Harmony 8.2. Souhlasili, neplatil jsem vůbec nic navíc, jen rozdíl mezi pořizovací cenou obou sluchátek, a jsem šťastný jak blecha :) Dnes mají v nabídce ještě podobné Fibae 7.

Ohledně DAP, já poslouchám výhradně Tidal (HIfi / MQA), je jedno zda PC nebo telefon, leze z toho stejný tok, tam nemůže být rozdíl.

Anebo jej tedy neslyším ;)

DAP fakt nechci.
Telefon s 1TB úložištěm + Dragonfly Cobalt je parádní DAP.
Nechci tahat dvě krabičky.

V Audigo jsem poslouchal nějaký Astell&Kern DAP, a řekl bych, že Samsung S10+ a k tomu Cobalt je tedy lepší volba. Cobalt je prostě fakt skvělý.

Custom Art Harmony 8.2 (mobilní použití) a Audio-Technica ADX5000 (kancelář) jsou moje definitiva. :)

--

Ale k věci, mezi Spotify a Tidalem slyším rozdíl opravdu zásadní. A to i třeba v autě, nejen na sluchátkách, což je teda co říct :)
Radek.Hulan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 9. 8. 2019 17:45

Radek, skusal si na tom S10+ v UAPP povolit HiRes driver ? Odkedy som tuto veci objavil, uz nenosim s mobilom Dragonfly. K tym CA Harmony asi externa vecicka tak ci tak patri, ale zaujimalo by ma, nakolko je to pre teba pocutelny rozdiel UAPP+HiRes driver vs. Cobalt.
Chord Mojo / Hiby R3 ► iBasso IT04, AudioQuest NightOwl
Dragonfly Red ► iBasso IT01s, Moondrop Kanas Pro; SGS7 ► Sony WH-1000XM2
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200

Predaj: Hifiman HE400i, Tennmak Crazy Cello
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 9. 8. 2019 18:51

TRANSPORT-mobil vs Dap,zkuste si nekdy poslechnout různé typy transportů.Kdysi jsem tvrdil,ze na transportu nezálezí,ovsem na své usi jsem poznal,jak daleko jsem od pravdy.
To samé jsem si myslel o kabelech k sluchátkům.
Zálezí jak na kabelu,tak i transportu....
Chord Hugo ,Mojo+Poly,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Master,Senny HD800S,MDR-1000X, MDR-XB70BT,Shure 535 LTD,Beyerdynamic T5 2g,ProPhile8,Schiit Modi3,Magni3,DragonFly Red,Arcam rHead
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 9. 8. 2019 19:15

Souhlas s akburt. Na transportu záleží hodně. Poprvé jsem to postřehl na už bývalé FiiO X3 2nd, kdy jsem tentýž flac pustil z FiiO a pak z PC, kdy FiiO fungovalo jako USB DAC. Z PC mnohem lepší zvuk, lepší separace nástrojů a prostor a podstatně lepší výšky. Na PC byl linux, přehrávač Audacious a bylo to bitperfect bez převzorkování.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 9. 8. 2019 19:24

Pak je v tom FiiO prostě špatná implementace něčeho.

Pokud ti zařízení A a zařízení B správně rozbalí digitální stream a pustí jej do DAC, bit-perfect, nemohou se prostě lišit zvukově :) Jsou to nuly a jedničky, přesně definované.

Pokud nějaký rozdíl přesto slyšet je, musí být v implementaci jednoho z těch zařízení prostě chyby.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 9. 8. 2019 19:30

A když srovnám další dva DAPy, tak je tam taky rozdíl ve zvuku. Když pošlu zvuk z iphone do HiBy R3 přes UPnP a následně do Mojo, pokud udělám totéž z ženina androidu a totéž z iMacu, a nebo to tam pošlu z NAS Synology taktéž je v každém případě zvuk trochu jiný v pořadí kvality iPhone, Android, NAS a nejlépe iMac (přehrávač Audirvana). Bitový tok je ve všech čtyřech případech stejný. Sice jsou to jen jedničky, nuly ,ale dost možná to nějak souvisí s časováním, jitterem atd.

-- 9. 8. 2019 20:33 --

Stejně tak bych dodal, že u Mojo připojeného k počítači je poznat, jestli je připojené přes optiku, nebo přes USB. Přes USB hraje líp, slyšet je to především v podání výšek.
Při normálním nesoustředěném poslechu je to samozřejmě jedno, ale slyšet to prostě je.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jbajci 17. 8. 2019 09:14

Zde je zajímavé srovnání vášek Audioquest:
http://archimago.blogspot.com/2019/08/m ... quest.html
jbajci
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 17. 8. 2019 09:39

Zajímavé srovnání a s překvapivým výsledkem. Díky.
Emil Pastelka
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 17. 8. 2019 14:06

Urcite je to zajímavé ctení,ale...Hudbu beru jako relaxacní zálezitost,ted jde o to,jestli jsme pri takovém poslechu tak dobrí,ze to uslysíme.
Mám Red a jsem s ním spokojený,odvádí svou práci skvele,verím,ze bych byl ale spokojený jak s Black,tak i Cobalt verzí v této cenové hladine.
Nejsem netopýr a HW vybírám,obcas radejí navýsím budget a vyplácí se mi to,nebo tomu verím.Neslysel jsem dalsí výrobky,ale verím,ze bych asi nedovedl odlisit radu zarízení pri slepém poslechu.
Jednoznacne ale odlisím Mojo a HUGO od RED.Chord má ,alespon pro mne hodne specifický zvuk,který se odlisí opravdu jasne.Ale také musíte pritlacit pri porízení.
Chord Hugo ,Mojo+Poly,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Master,Senny HD800S,MDR-1000X, MDR-XB70BT,Shure 535 LTD,Beyerdynamic T5 2g,ProPhile8,Schiit Modi3,Magni3,DragonFly Red,Arcam rHead
akburt
Mírně pokročilý