Audioquest Dragonfly

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _daRK 9. 8. 2019 17:45

Radek, skusal si na tom S10+ v UAPP povolit HiRes driver ? Odkedy som tuto veci objavil, uz nenosim s mobilom Dragonfly. K tym CA Harmony asi externa vecicka tak ci tak patri, ale zaujimalo by ma, nakolko je to pre teba pocutelny rozdiel UAPP+HiRes driver vs. Cobalt.
Chord Mojo / Hiby R3 ► iBasso IT04, AudioQuest NightOwl
Dragonfly Red ► iBasso IT01s, Moondrop Kanas Pro; SGS7 ► Sony WH-1000XM2
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200

Predaj: Hifiman HE400i, Tennmak Crazy Cello
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 9. 8. 2019 18:51

TRANSPORT-mobil vs Dap,zkuste si nekdy poslechnout různé typy transportů.Kdysi jsem tvrdil,ze na transportu nezálezí,ovsem na své usi jsem poznal,jak daleko jsem od pravdy.
To samé jsem si myslel o kabelech k sluchátkům.
Zálezí jak na kabelu,tak i transportu....
Chord Hugo ,Mojo+Poly,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Master,Senny HD800S,MDR-1000X, MDR-XB70BT,Shure 535 LTD,Beyerdynamic T5 2g,ProPhile8,Schiit Modi3,Magni3,DragonFly Red,Arcam rHead
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 9. 8. 2019 19:15

Souhlas s akburt. Na transportu záleží hodně. Poprvé jsem to postřehl na už bývalé FiiO X3 2nd, kdy jsem tentýž flac pustil z FiiO a pak z PC, kdy FiiO fungovalo jako USB DAC. Z PC mnohem lepší zvuk, lepší separace nástrojů a prostor a podstatně lepší výšky. Na PC byl linux, přehrávač Audacious a bylo to bitperfect bez převzorkování.
Chord Mojo, Audio-gd NFB 12 -> Beyerdynamic DT880 Edition 2005, AKG K 142HD
HiBy R3, Shanling M1 -> TSMR3 Pro, FiiO FH5, Dunu DN-2000J, LZ-A4, Trinity Delta
Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 9. 8. 2019 19:24

Pak je v tom FiiO prostě špatná implementace něčeho.

Pokud ti zařízení A a zařízení B správně rozbalí digitální stream a pustí jej do DAC, bit-perfect, nemohou se prostě lišit zvukově :) Jsou to nuly a jedničky, přesně definované.

Pokud nějaký rozdíl přesto slyšet je, musí být v implementaci jednoho z těch zařízení prostě chyby.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 9. 8. 2019 19:30

A když srovnám další dva DAPy, tak je tam taky rozdíl ve zvuku. Když pošlu zvuk z iphone do HiBy R3 přes UPnP a následně do Mojo, pokud udělám totéž z ženina androidu a totéž z iMacu, a nebo to tam pošlu z NAS Synology taktéž je v každém případě zvuk trochu jiný v pořadí kvality iPhone, Android, NAS a nejlépe iMac (přehrávač Audirvana). Bitový tok je ve všech čtyřech případech stejný. Sice jsou to jen jedničky, nuly ,ale dost možná to nějak souvisí s časováním, jitterem atd.

-- 9. 8. 2019 20:33 --

Stejně tak bych dodal, že u Mojo připojeného k počítači je poznat, jestli je připojené přes optiku, nebo přes USB. Přes USB hraje líp, slyšet je to především v podání výšek.
Při normálním nesoustředěném poslechu je to samozřejmě jedno, ale slyšet to prostě je.
Chord Mojo, Audio-gd NFB 12 -> Beyerdynamic DT880 Edition 2005, AKG K 142HD
HiBy R3, Shanling M1 -> TSMR3 Pro, FiiO FH5, Dunu DN-2000J, LZ-A4, Trinity Delta
Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jbajci 17. 8. 2019 09:14

Zde je zajímavé srovnání vášek Audioquest:
http://archimago.blogspot.com/2019/08/m ... quest.html
jbajci
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 17. 8. 2019 09:39

Zajímavé srovnání a s překvapivým výsledkem. Díky.
Emil Pastelka
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 17. 8. 2019 14:06

Urcite je to zajímavé ctení,ale...Hudbu beru jako relaxacní zálezitost,ted jde o to,jestli jsme pri takovém poslechu tak dobrí,ze to uslysíme.
Mám Red a jsem s ním spokojený,odvádí svou práci skvele,verím,ze bych byl ale spokojený jak s Black,tak i Cobalt verzí v této cenové hladine.
Nejsem netopýr a HW vybírám,obcas radejí navýsím budget a vyplácí se mi to,nebo tomu verím.Neslysel jsem dalsí výrobky,ale verím,ze bych asi nedovedl odlisit radu zarízení pri slepém poslechu.
Jednoznacne ale odlisím Mojo a HUGO od RED.Chord má ,alespon pro mne hodne specifický zvuk,který se odlisí opravdu jasne.Ale také musíte pritlacit pri porízení.
Chord Hugo ,Mojo+Poly,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Master,Senny HD800S,MDR-1000X, MDR-XB70BT,Shure 535 LTD,Beyerdynamic T5 2g,ProPhile8,Schiit Modi3,Magni3,DragonFly Red,Arcam rHead
akburt
Mírně pokročilý

Předchozí stránka