Který DAC, co umí 24/192 s optical in?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Casial 8. 1. 2013 20:37

Četl jsem ten topic, ale nestudoval, to je u mě dost výrazný rozdíl - čtením rozumím spíš skenování. Stejně tak jsem skenoval několik recenzí na head-fi a jiných.
Btw, driver pro asynchron pro MacOS na dodaném CD je, takže jak říkám, jen co jsem ho objevil, tak už ho testuju i v asynchro modu (btw, tahle verze nemá jumpery na přechod do asynchra, což jsem zjistil, až když jsem ho rozebral. V návodu to normálně bylo a inbus klíč v dodávce taky byl). Je to o cosi lepší, ale zatím to nedokážu (ani subjektivně) kvantifikovat. Hodně samozřejmě záleží na nahrávce. Mám pocit, že v asynchru se rozdíl mezi Zerem a ILTW prohlubuje, nicméně, stále bych se neodvážil Zero (alespoň jeho 2012 verzi) označit za špatný DAC, to zcela jistě ne. Jsem zvědav, jak bude vypadat souboj, až dokoupím ten hiface 2, to by se mohlo opět trochu srovnat.
Nicméně, co se Zera týče, myslím, že si nevede špatně ani přes USB. Dlužno ovšem dodat, že ho obvykle poslouchám přes Vincenta, což je hybridní headamp a lampy vždycky ten zvuk lehounce upraví, obvykle tak "do líbiva".

Pokud bych si musel vybrat, který z nich si nechám, tak si nechám ILTW. Ale přiznám se, že se mi ani Zera zbavovat nechce a spíš přemýšlím, jak bych ho rozumně využil :)
OnePlus 8T@Odorik&Allrisk
♫: Denon DCD-1500AE•Vincent KHV-1pre•Xduoo XA-10•Sennheiser HD800•AKG K702•Behringer Truth B2031P•
Casial
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 8. 1. 2013 21:20

Som rad, ze ti async funguje. Pre moje usi to bol rozdiel triedy voci adaptivnemu rezimu ILTW.

Prekvapil si ma tym prepinanim, ze je to treba rozobrat ... na mnou testovanom kuse stacilo stlacat tlacitko vzadu. Ale nie je to prakticka nevyhoda, raz ho prepnes do async a uz nebudes mat dovod to vracat naspat, jedine ze by si chcel testovat rozdiel.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Casial 8. 1. 2013 21:57

Jo, právě že už taky stačilo stisknout tlačítko vzadu, ale v návodu (tištěném i pdf) psali o rozebrání a přehození jumperu. A až jsem to rozebral, tak jsem zjistil, že tam žádný jumper není. Očividně návod je k nějaké starší revizi. Až pak jsem teda zjistil, že ten async se dá zapnout tím tlačítkem.

Musím si to pořádně poslechnout někdy o víkendu, až bude klid, když přijdu utahaný z práce, tak prostě ty detaily nevnímám a tu hudbu si neužiju. Chce to prostě klid, pohodu, dobré psychické rozpoležení, jinak i perfektně masterované SACD (o kterém stále tvrdím, že zní líp než výstupy ze všech daců, co jsem slyšel - ale zase jsem neslyšel opravdový highend)oblíbené kabely nestojí za nic, alespoň já to tak mám.

Jo a ještě jedna věc - ILTW zmizelo ze stránek fire-audia, jak .eu, tak .com - že by ho vyřadili z nabídky, nebo chystali nástupce? (vysvětlovalo by to ten vánoční výprodej).
OnePlus 8T@Odorik&Allrisk
♫: Denon DCD-1500AE•Vincent KHV-1pre•Xduoo XA-10•Sennheiser HD800•AKG K702•Behringer Truth B2031P•
Casial
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků