Schiit Mjolnir

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hmpf 4. 1. 2013 17:41

Z jejich nabídky mě nic nelíbí až na tenhle zesilovač. Co na něj řikáte? Působí jako jeden z nejoblíbenějších v zahraničí a to i v porovnání v jakékoliv cenové relaci, kde spíš už záleží na preferencích. Cena velmi slušná $750.
Pro HE6, ale podle zkušeností nedostačujicí jinak by to mělo být pro ostatní sluchátka ok. Co mě vadí tak, že to je pro užší skupinu sluchátek které mají možnost vyměnit kabel za symetrický. Grado apod. by musela být rekablace což je na prd.

Obrázek
Obrázek

http://schiit.com/cart/index.php?main_p ... ucts_id=10
Mytek Brooklyn DAC > Sveda Blipo
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boriscz 4. 1. 2013 21:21

Hezký je, je i hezky navržený, papírově má páry jako kůň.
Ale, jen tak letmo, koukám koneček symetrický neni, rekablem sluchátek na symetri si u tohoto kousku nepomůžeš.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 4. 1. 2013 22:38

Úplně nerozumim.. jako, že sem blbě nazval sl. výstup z toho zesilovače?
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boriscz 4. 1. 2013 23:08

Laik to nepozná, prostě architektura koncového stupně tohoto zesilovače, neodpovídá plně symetrickému diferenciálnímu zapojení. Na oko se tváří jako plně symetrický jen díky výstupním konektorům. Jenom kdyby to osadili klasickým Jackem, už by to nebylo tak nóbl.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 5. 1. 2013 07:57

To mi je celkem jedno :-)) ale když se nevymění kabel jinak je tam člověk ani nezapojí, u sluchátek kde jde lehce vyměnit jako planary čert to vem, ale u sluchátek kde to nejde tak se musí rekablovat..a to si myslim, že je škoda..
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boriscz 5. 1. 2013 08:57

A to sem chtěl říct, vše nasvědčuje tomu, že výměna kabelu, v tomto případě je zbytečná. Stačí si vyrobit redukci ze symetrického konektoru(ů) na standatní jack, případně dobastlit samici jacku přímo do skříně, místa je na čelním panelu po levé straně dost.
boriscz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 5. 1. 2013 11:11

Kdyby šla ta reducke tak to už bych nad tim dost přemýšlel, seš si tím jistý?
Třeba zdruhé ruky by se to mohlo dát sehnat za dobrou cenu myslim kolem deseti a to neni vůbec špatný na zkoušku k Audeze..
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boriscz 5. 1. 2013 12:41

Dle mého názoru, je to zjevné. Na 95% je tomu tak.
Nic méně, sám bych byl rád, kdyby se vyjádřili i jíní. Nahodit udičku u sousedů taky není marné.
Mrkni se taky na Violectric HPA V181, zajímavý silák s ostřejším zvukem a možnosti výběru zapojení.
boriscz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 5. 1. 2013 13:17

Violectric alespoň v minulosti hodně popisovali jako tmavý to bych nechtěl. Jiný zesilovač nezvažuju, protože toho na výběr moc není co by mě oslovilo. Pro Audeze se mě líbí ještě Apex Peak/Volcano, HeadAmp GS-X mk2, ale to je všechno hrozně drahý. Ten Mjolnir cenově opravdu neni špatný to by se dalo.
U HE6 bych neřešil zesilovač a koupil bych rovnou koncovej Hypu.

Pak existuje ještě teoritická možnost elektrostatů HE60/HEV70, HE Audio Jade, pokud by to někdo prodával za rozumnou cenu, ale ta šance je velmi malá.

Časem bych rád sluchátka pak doplnil ještě o špunty z největší pravděpodobností Westone a ještě doplněk znovu nějaký asi Grado HP2/Alessandro po úpravě, ale to jen když budou peníze.
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hergarok 5. 1. 2013 13:50

boriscz: jak jsi z té mini mazanice ("fotky" vnitřku) přišel na to, ž to není symetrický?
hmpf: když už jsi zmínil GS-X, tak se na něj zkus zeptat na sousedním fóru. Možná se nad odpovědmi zasměješ... :-P
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 5. 1. 2013 14:01

To já už sem se tam ptal (mam tam jinou přezdívku) na GS1, Dynahi a prej to je špatně udělaný a já nevim co ještě :-))
Ten novej GS-X mk2 má nové moduly a slušnej výkon. Ale stejně ta cena je taková jaká je tak mě to vůbec netrápí..
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boriscz 5. 1. 2013 14:04

Má jen jednu komplementární dvojici výkonových tranzistorů na kanál. :hm
A má to být "Simple Crossfet", ale je postavený na hlavu, je to divné.
boriscz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hergarok 5. 1. 2013 17:58

hmpf: ...aha, tak to jsi byl ty!
No, ono je na tom nejhorší to, že mají pravdu. Z konstruktérského hlediska je to prasárna a to potvrzuje i to, že není snadné takový zesilovač postavit (kdyby byl navržený pořádně, tak to bude fungovat na poprvé a komukoliv - ne jen vyvoleným).

boriscz: a tu jednu dvojici vidíš kde? Na tom obrázku viz výše?
Já tam vidím jen 10 malých tranzistorů v TO-92, asi dva operáky (DC servo) a dál si díky kvalitě fotky netroufám střílet. Nebo máš k dispozici lepší foto? (a ideálně i druhou stranu, protože nikdo neví, jaká SMDčka jsou na druhé straně)
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boriscz 5. 1. 2013 18:40

Zkrs ty díry koukají, na desce jsou vyznačený. Lepší obrázek viz odkaz z prvního příspěvku. Iluze o odvrácené straně si nedělám. Symetrické je to leda po ty OP.
boriscz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hergarok 5. 1. 2013 20:09

NJ, na té o trošku lepší fotce je opravdu s trochou fantazie vidět, že je to symetrika jak prase... :roll:
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 5. 1. 2013 20:36

Hergarok píše:hmpf: ...aha, tak to jsi byl ty!

Kdo jinej by to prosimtě mohl být :lol:
Naposledy upravil hmpf dne 5. 1. 2013 21:19, celkově upraveno 1
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 5. 1. 2013 20:41

tie trafa na obrazku su teda zabite :-D
tych kondenzatorov je tam teda pozehnane,ako v 1kW zosiku.
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 7. 1. 2013 21:28

Takže nic moc ani za ty peníze? Ale čekat zase až u nás nějaký šikovný kontruktér postaví špičkovej zesilovač silnej za zaplatitelné peníze a aby nebyl divnej toho se asi jentak nedočkáme..
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 7. 1. 2013 21:35

ako neber to "v zlom",ze to hrat nebude to nie.Ale su aj lepsie prevedenia (ohladne transformatora).Kazdopadne filtracia je obrovska co je dobre,ale myslim ze pri predzosilovaci nadbytocne.
Neber to tak ze zvuk tohto zariadenia je zly - to nie,tak som to nemyslel :!:
Naposledy upravil icotech852 dne 7. 1. 2013 21:50, celkově upraveno 1
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 7. 1. 2013 21:38

To já chápu, že to může hrát hodně dobře. Dej příklad nějakých podle tebe lepších provedeních?
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 7. 1. 2013 21:40

myslel som to tak,ze je tam tento typ transformatora
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... sk.svg.png
ma velky magneticky rozptyl oproti toroidnemu napr.Talema a plechom by som neveril - casom mozu "bzucat" 50Hz.Ta filtracia je brutalna - je to skor plus samozrejme.

Co sa tyka mna - ked uz dat zato "peniaze" nech to vyzera ako HYPA napr.
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 7. 1. 2013 21:46

Hypa se mi moc líbí samozřejmě (i když co se týče tech. stránce tak absolutně netušim), ale já sem toho názoru, že je hodně důležitý pokud má být zesilovač špičkový mít sluchátka (nejen klasický jako HD600 apod.) k dispozici a to je u nás problém.
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hergarok 8. 1. 2013 00:34

hmpf píše:Takže nic moc ani za ty peníze? Ale čekat zase až u nás nějaký šikovný kontruktér postaví špičkovej zesilovač silnej za zaplatitelné peníze a aby nebyl divnej toho se asi jentak nedočkáme..
Zkus definovat, co je podle tebe špičkovej, silnej a "nedivnej"...
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boriscz 8. 1. 2013 09:27

Vypádá, že hledá něco co nasytí sluchátka podle výrobcovy specifikace, to je 15W do 60Ω :nenapadne ( nechtěl bych to zažít na vlastní uši ).
Hmpf, pokud toho chceš dosáhnout, měl by ses vykašlat na sluchátkové zesíky a vybírat dělenou kombinaci předzesilovače se špičkově řešenou regulací hlasitosti ( třeba BV PRE1 ), kvůli obrovskému rozsahu regulace ( pro možnost volby tíchého i velmi velmi hasitého poslechu ) a klasického koncového zesilovače s výkonem cca 100w do 8Ω.
Dobře vybraná kombinace bude opravdovou lahůdkou, která né jednoho posluchače bez rozumu připraví o sluch.
boriscz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 8. 1. 2013 11:34

Já bych rád ozkoušel nějakou osvědčenou kombinaci pro ty Audeze jestli si je nechat nebo ne a Mjolnir se zdá být jako vhodný (tak jako ten Apex Peak/Volcano, ale ten je drahý) oba jasnější charakter podle popisu a pozitivní ohlasy s těmito sluchátky. Je i dost možné, že výrobce ten zesilovač navrhoval pro ty sluchátka v rámci možností.
V budoucnu má vyjít od nich top zesilovač Schiit Statement, ale to bude asi taky drahý.

Audeze podle mě stačí 1-2 Watty. Já poslouchám málo nahlas já výkon neberu jako možnost poslouchat nahlas. To co píše Boris se mě čte moc hezky v případě, že bych měl HE6 tak touto cestou bych šel a navíc bych slušně vyřešil i sestavu pro repro. I když k Orionu bych asi rovnou napojil koncový zesilovač. Tak ten Pre1 aby to nebyly další peníze zbytečně navíc, ale chápu ta regulace hlasitosti.

Ještě jsem četl, že nějaký prototyp sl. zesilovače má/měl pan Dudek 112, Casea má taky nějaké protoypy silných zesilovačů, ale to bude až dýl.
Je to takový blbý HE6 a možná ještě K1000 velmí úzký segment.
Kdyby nechtěl někdo moc utrácet k těm HE6 tak dám aspoň tip Trends TA-10.2SE prý to hraje za ty peníze s nimi velmi dobře. Asi to nebude hrát tak jako třeba Hypa Axx to je jasný :-)) , ale za ty peníze třeba dočasně i na zkoušku.
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dofo 8. 1. 2013 12:57

K tym Audeze by sa mal hodit momentalne v Nemecku najlepsie hodnoteny sluchatkovy zosik a predzosik v jednom Bryston BHA-1. Vid nasledujuci odkaz, ktory som daval aj na Slovanet. Je to forum, kde su sluchadlovy nadsenci a maju skusenosti s top produktami. Tento Bryston (1 599,- €) je vraj momentalne neprekonatelny a najlepsie funguje s HD800 a s Audeze.
Je to kompletne symetricka masinka s symetrickymi aj nesymetrickymi analog. vystupmi a rovnako symetrickymi vystupmi pre sluchadla. Nechyba pochopitelne ani klasicky jack. Vyborna je regulacia hlasitosti a je tam dokonca aj regulator Balance. Vyraba sa bud s integrovanym alebo externym napajacim zdrojom vid nasledujuci Link s podrobnou aj obrazovou recenziou a naslednou diskusiou. Pre ferovost upozornim, ze autor (Otwin Maas) je na volnej nohe posobiaci hifi-novinar, ktory v minulosti pisal do viacerych nemeckych casopisov. Jeho recenzie su perfektne marketingovo spracovane, ale myslim si, ze vacsinou zodpovedaju realite.
http://www.open-end-music.de/vb3/showthread.php?t=5068

V teste pouzival BHA-1 aj ako predzosik k aktivnym nemeckym bednickam Abacus a testoval na nom vsetky dostupne top modely sluchadiel, (vid v obrazovu dokumentaciu), z ktorych ma uz mnohe prerobene a maju symetricke XLR konektory. Udajne je potom podanie priestoru vzdusnejsie a tak pod...

A este jeden link kde je recenzovany Bryston v anglictine.
http://www.innerfidelity.com/content/br ... -amplifier
Naposledy upravil dofo dne 8. 1. 2013 13:33, celkově upraveno 2
dofo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 8. 1. 2013 13:05

Dík za tip :-)) tak za tu cenu už bych koupil ten Peak. Někdo tvrdí je lepší ten Bryston nekdo, že ten Mjolnir. Pro mě osobně je značka Bryston komerce..nechtěl bych to..
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dofo 8. 1. 2013 13:16

Jasne, mozno mas pravdu, ale nie je nic jednoduchsie, ako si to u predajcu vyskusat (sluchadla sa daju prenasat lahsie nez bedne a navyse ich neovplyvnuje akustika priestoru). Mne sa zda tiez usmevne, ako tam niektori clenovia, ktori vlastnili spickove komponenty, okamzite resp. po par tyzdnoch od zverejnenia recenzie, presli na Bryston, ale treba povedat, ze vsetci si ho zrejme najprv vypoculi. Kazdopadne to vyzera byt zaujimava a vsestranna masinka.
Mne sa zda byt dobra volba, lacnejsia a pritom univerzalnejsia Fostex HP-A8C:
http://www.fostexinternational.com/docs ... -A8C.shtml
http://www.audiotek.sk/ATK/product.asp?id=53160&lang=sk
dofo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 8. 1. 2013 23:29

boriscz píše:Vypádá, že hledá něco co nasytí sluchátka podle výrobcovy specifikace, to je 15W do 60Ω

Momentálne používam doma ako čisto slúchadlový zosilovač starý integrovaný Electrocompaniet ECI-2 (2x70W) http://fr.audiofanzine.com/ampli-hifi/e ... 49600.html
Vynikajúci je napr. v kombinácii s orthodynamickými Fostexami T50RP cez 100-ohmové odpory na výstupe (pracuje prakticky v čistej triede A). Má úžasne kultivovaný, príjemný nenásilný a súčasne detailný zvuk. Kvalita podania zvukovej scény (hlavne hĺbka priestoru) je porovnateľná s mojimi Staxami SRS-2020. Možno by kombinácia ECI-2 (ECI-3...) kontra HE-6 alebo Audeze LCD-2 stála za vyskúšanie :-[
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hmpf 9. 1. 2013 13:17

Integra mě zaujala Audia Flight FL3 pak koncáky First Watt, Accuphase P102 nebo řada A....atd. Ale držme se nohama na zemi, cenově je pro mě ze slušných koncáků opravdu jen dostapná např. Hypa A170, čísté Ačko 8W na kanál do 50 Ohm, pak jede v otevřené AB třídě. Ale je jasné, že tohle chce ozkoušet nějaké kombinace, žádná záruka, že to bude ono není. Tovární zesilovač Hifiman EF6 nebo Audio Note udělal speciální zesilovač pro HE6, ale já si myslim, že koncák bude lepší a navíc bych tim vyřešil i to repro.
Pro Audeze se mi zdá zatím ten Mjolnir no..
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boriscz 9. 1. 2013 15:55

Hmpf jak mi bylo vyjasněno, Schiit Mjolnir je postaven na pro mne dávno zapomenuté topologii, je skutečně od vstupu po výstup plně symetrický.
=> je nutné překáblovat sluchátka k němu připojená nebo podle situace jen výměna konektoru za čtyřpólový.
Omlouvám se za vzniklé zmatky, toto se stává jednou, maximálně dvakrát za deset let.
boriscz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 11. 1. 2013 21:30

Originally Posted by Jason Stoddard

Statement Amp

The Statement amp is much more mature, but we put its development on hold so it can be more closely aligned with the DAC. Also, transformer issues have slowed us down in iterating the design. Argh.

What I can tell you about the Statement amp is that it is more than a feature--packed Mjolnir. Think of a complete integrated amp, with special attention paid to the headphone output side, and yes, speaker binding posts. Same circlotron-style topology, but significantly different in execution for these power and current levels, and with a very different, relay-switched stepped attenuator volume control. Expect 50W into 8 ohms and multiple levels of gain, with the intention of serving everything from IEMs to loudspeakers. And yes, solid-state or hybrid will be available--but it'll be a one-time choice. There's no switching back and forth.

Odhadovaná cena ($1400 +-) a odhadované uvedení (léto).
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 19. 1. 2013 20:44

Cca za měsíc budu mít možnost slyšet tohle tak sem na to zvědavej. Jeví se to podle výrobce jako momentálně druhý nejlepší převodník v jejich nabídce a stejně tak sluchátkáč. A to vše v jedné krabici.
http://audio-gd.com/Pro/Headphoneamp/Re ... RE10EN.htm
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 20. 3. 2013 16:09

Hodně chvály na Mjolnir v recenzi od Paculy:
http://www.highfidelity.pl/@main-349&lang=en
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 30. 3. 2013 18:01

Dva docela zajímavý DACy v kategoii do 50tisíc Metrum Hex výborně hodnocený cena 2450 euro a novinka B.M.C. PureDAC s docela pěknou cenovkou $1600! Pomatuju na koutek B.M.C. z loňské Pražské výstavy a moc se mi tam líbilo taskže tento převodník by mohl být velmi velmi dobrý.
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 23. 6. 2013 12:11

Tadz je ta budoucí novinka od Schiitu:
http://www.head-fi.org/t/667711/new-sch ... -yggdrasil
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 6. 12. 2013 14:48

Zdravím.
Máte někdo Schiit Mjolnir? A pokud ano, byl by možnost si ho poslechnout s nějakým slušným zdrojem zvuku (SACD nebo tak)?
Mám Audeze LCD2 a k nim ALO Audio The PanAm, připojený přes WASAPI USB k noťasu s Foobarem2000. Hraje to výborně, ale chtěl bych si vyzkoušet něco na vyšší úrovni a hlavně symetriku a SACD, jestli v tom bude rozdíl. Mám zatím jedno SACD (Mou Vlast), ale nemám ho kde přehrát. Časem totiž uvažuji právě o kombinaci (nejspíš) Mjolniru s nějakým SACD a kloudným propojením přes symetriku.
Mám ke sluchátkům kabel ALO Audio GreenLine, který má symetrický mini XLR a na tom GreenLine redukcí na 1/4 jack. Tak že bych potřeboval buď redukci na symetriku, nebo pokud někdo máte rovnou symetrický kabel k Audeze.
Pokud by se někdo našel, jsem ochoten dorazit skoro kamkoliv.
Předem díky za odpověďi.
Pokud by se našlo nějaká dobrá duše, ozvěte se prosím buď přímo odpovědí, nebo soukromou zprávou.
Dík.
VojtaJJ
Junior

Odeslat příspěvekod hmpf 12. 12. 2013 09:46

Je to takhle blbý říct, ale podle všeho to je jeden z mála zesilovačů který LCD2 má slušně rozjasnit rozehrát a v této cenové kategorii i téměř jednou tak víc zdá se to být jediná rozumná volba pro tyto sluchátka, evidentně byl k nim poslechově navržen. Pokud se ti zvuk LCD2 líbí, já bych neváhal ani naslepo kdybych nezvažoval nový sluchátka.
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 14. 12. 2013 12:45

Mě se Mjolnir líbí právě z toho důvodu, že po tom, co přestaly prodávat Headroom BUDA, to vypadá na jediný balancovaný zesík k Audeze na trhu. Ještě vypadají dobře i ty nové od Sennheiseru. Podle parametrů by měly taky být schopný Audeze utáhnout, ale ty jsou cenově ještě výše.
Po pravdě, ALO Audio PanAm, který mám, byl taky navržený právě pro potřeby planárních Audeze. Audeze samo se tím na svých stránkách chlubí a nabízí PanAm přímo jako příslušenství, nebo rovnou v setu s LCD2, jak jsem to kupoval já. Podle recenzí je PanAm + Audeze jedna z nejlepších kombinací sluchátka - zesík a hraje to fakt výborně.
Jde mi o to, jestli je rozdíl mezi normálním a balancovaným připojením takový, aby se vyplatilo investovat do Mjolniru. PanAm připojím k SACD analogově taky, tak že by fungoval normálně. Jen není balancovaný.
Proto bych to chtěl někde porovnat, jestli vůbec poznám rozdíl.
VojtaJJ
Junior

Odeslat příspěvekod boriscz 14. 12. 2013 13:41

Vojta JJ, pro začátek si pořiť DISPRE II JFET, semotamózně se v bazaru objeví.
Pak dáš ALO Audio PanAm tam kde po právu patří, na zběrný dvůr.
K Mjolniru, ne všechno ballanced můsí být hned extra, propó je ti jasné v čem je kouzlo vyvážené konstrukce ? A víš, že Mjolnir tímhle kouzlem nevládne ?
boriscz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 16. 12. 2013 15:53

Docela by mě zajímalo, kdo a kolikrát tady kombinaci PanAm a LCD2 slyšel. Podle spousty recenzí to je jeden z mála zesíků, který si s Audeze opravdu rozumí a v tom překonává i několikanásobně dražší ´kousky. Kupodivu, po zapojení s většinou jiných srovnatelných sluchátek (HD800, HiFiman, T1) a pod. je to o dost slabší. Ale, jak jsem napsal před tím, PanAm byl pro Audeze přímo navrhovaný. Samozřejmě, že na kvalitní balancovaný zesíky nemá, ale ve své cenové kategorii +- 500$ moc konkurenci mít nebude (a s Audeze asi vůbec). A navíc je to i DAC.
Jinak, co se týká balancovaného zesíku, je to zatím budoucnost, protože by to znamenalo pořídit i lepší zdroj zvuku (nejspíš SACD) a balancovaný kabel, tak že dost velké výdaje. Právě proto se ptám, jestli by mi někdo neumožnil poslech LCD2 na balancovaným zesíku s nějakým kvalitnějším zdrojem, abych mohl porovnat a zjistit, jestli moje uši poznají rozdíl. Ovšem, potřeboval bych půjčit i kabel.
VojtaJJ
Junior

Odeslat příspěvekod MHOE 16. 12. 2013 16:33

boriscz píše:Vojta JJ, pro začátek si pořiť DISPRE II JFET, semotamózně se v bazaru objeví.
Pak dáš ALO Audio PanAm tam kde po právu patří, na zběrný dvůr.
K Mjolniru, ne všechno ballanced můsí být hned extra, propó je ti jasné v čem je kouzlo vyvážené konstrukce ? A víš, že Mjolnir tímhle kouzlem nevládne ?

Nacionalista, elitář, nebo jsi Mjolnir a Alo Audio PanAm doopravdy slyšel? Pokud je třetí možnost správně, tak bych prosil rozvést, aby tvůj předchozí příspěvek šlo brát vážně a ne jen jako plácnutí do vody... Předem díky, zajímá mě to.
SOURCE: Roon | HQPlayer
DAC/AMP: Metrum Onyx (2xOS) | DNA Stratus

DESKTOP: PMx2 (rev2,velour) | Auteur | Verum 1 (mod)
PORTABLE: Momentum 3 Wireless (custom EQ)

MEASURING: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boriscz 16. 12. 2013 17:13

Nacionalista, nee. Elitář, to nee. :D

Situaci kolem Mjolnir sem dolouze probíral, posléze slyšel, krom teoreticky možného dodaného výkonu, nic neobvyklého neumí.
Budu tvrdší a už se k tomuto tématu dál vyjadřovat nebudu, je to pěkná sračka.
PanAm, není jediný důvod proč by měl Audeze nějak lépe doplnit, krom hřejivého pocitu svitu lampy, jinak škoda slov.

Pokud by Vás nějak má krytická slova nějak urážela, tak je zkuste přehlédnout. Bohužel v těchto případech nemohu zdílet nadšené reakce anglickojazyčných diskuzních fór, recenzentů.

Přeberte si to jak chcete.

Pro doplnění:
Audeze LCD2 k mé radosti vlastním.
boriscz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 16. 12. 2013 21:02

Aha, tak že to je tvůj osobní názor na dané výrobky? A neříká se náhodou, že každý má uši jiné a každému sedí něco jiného? Proč mám dát na Tvůj názor, když dvacet jiných lidí tvrdí něco jiného?
Ne, netvrdím, že PanAm je špička. Vím, že není. Ale je charakterem zvuku a výkonem vyladěný tak, aby Audeze vhodně doplňoval. Nemluvím teď o celkové kvalitě zvuku. Je mi jasné, že je spousta mnohem lepších zesíků, ale proč teda dost lidí dává PanAm přednost před jinými, mnohem dražšími kousky? Audeze jsou všeobecně známá tím, že jsou dost vybíravá v tom, k čemu se připojí a PanAm s nimi prostě funguje. Samozřejmě je myšlen hlavně jako zesilovač a DAC k PC, ale proč by měl být kvůli tomu špatný? Je malý, relativně levný a pokud ho nakrmíte solidní nahrávkou, dokáže s LCD2 divy.
Jo, a zajímalo by mě, jestli si PanAm s Audeze někdy slyšel. Ale pozor, pokud za sebou PanAm nemá pár desítek hodin provozu, nejsou lampy rozehrané a zvuk je horší, než u zahořeného kousku. Já byl taky na začátku trochu rozčarován, ale teď už nemohu říct slovo. Dal jsem tam i lepší lampy (Siemens 6AK5W namísto čínských 6J) a je to ještě lepší.

-- 16. 12. 2013 21:08 --

Recenze na PanAm na Headphonii:
http://www.headfonia.com/portable-deskt ... the-panam/
VojtaJJ
Junior

Odeslat příspěvekod boriscz 16. 12. 2013 22:00

Podivej, nenapsal sem tak kontraverzní názor jen tak z bůhdarma, aby se slušná řádka lidiček bavila u monitorů. Vycházím ze své poslechové zkušenosti, je to jen a jen můj názor, který má sloužit právě nově příchozím, kteří ji nemají. Mohou k mému názoru přihlédnout nebo také nemusí, nikoho nepřesvědčujů ani nenutim. Co bych chtěl, aby přinejmenším zpozorněli a sami uvážili zda pětiset dolarová investice tímto směrem, je nejlepší co muhou udělat.

Píšeš, že Audeze jsou všeobecně známá tím, že jsou vybírává. Tak to je blábol, který si někdo vymyslel a další se chytili, čimž se kolem Audeze vytvořila jakási zvláštní atmosféra vyjímečnosti.
Takže, opak je pravdou. Nepotřebují nijak zvlášť výkoný zdroj, žádné kudrlinky a zkresleníčko, aby hrály jak mají a hralý pro ně konstruktéry vtisknutým charakterem.

Ouška máme každý jiný:
LCD2, samotný guru českého sluchátkového světa se na jejich adresu ne jednou vyjádřil nelichotivě a ve své podstatě mu rozumim a má pravdu.
Ale pro mne budou stejně dál rozkošné, silně odvazující, zasluhující jiné garde než ALO PanAm.
boriscz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 16. 12. 2013 22:45

Já sem také nechodím proto, abych se u monitoru bavil.
Co se týká Audeze, tak planární sluchátka všeobecně (Audeze, HiFiman atd...) potřebují celkem silný zdroj. Konkrétně Audeze udává pro celou řadu LCD optimální příkon 1 - 4W. Koukal jsem na dost zesíků, ale u většiny se výkony při 60 Ohmech pohybují max. ve stovkách mW (nejčastěji do 500mW). Ano, LCD2 zahrají skoro z čehokoliv, ale pokud má být jejich potenciál využitý, tak ten příkon potřebují a to jim moc zesíků dát nezvládne.
Napsal jsem také, že je mi jasný, že PanAm není špička. Proto taky hledám něco kvalitnějšího. Ale pro ty, kdo jako já, pronikají do HiFi sluchátkového světa postupně, to není špatná vstupenka. Málokdo si troufne napoprvé kupovat zesík za 30 a více tisíc, když nemá zkušenosti. A v cenové úrovni PanAm se toho moc lepšího k LCD2 nenajde. Takhle jsem získal za slušnou cenu sestavu, která pro mě kvalitativně znamenala obrovský skok a měl jsem na začátek alespoň nějakou jistotu, že to bude dohromady fungovat.
Jo, kdybych si mohl vybírat a měl na to, uvažoval bych například o dnes již nevyráběném HeadRoom BUDA, který prý funguje s Audeze fantasticky.
Ale rozhodně se nebráním jiným názorům. Právě proto bych si rád někde poslechl LCD2 na slušném zesíku a s kvalitním zdrojem zvuku. Abych věděl, jak to zní. Ale v mém okolí o žádné příležitosti nevím, proto se ptám tady.
Byl by někdo (nejlépe majitel nějakých Audeze) ochoten mi umožnit vyzkoušet moje LCD2 na nějaké lepší sestavě? Jsem schopen dojet po ČR skoro kamkoliv.
VojtaJJ
Junior

Odeslat příspěvekod boriscz 16. 12. 2013 23:07

Jesli máš zájem pošli SS, mezi svátky si čas udělám, ale budeš to mít s ČB pěkný kus cesty.
S tím výkonem, pokud nechceš přímo v krátké době ohluchnout, je to kec.
boriscz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 17. 12. 2013 00:02

VojtaJJ píše:Co se týká Audeze, tak planární sluchátka všeobecně (Audeze, HiFiman atd...) potřebují celkem silný zdroj.

To vo vseobecnosti takto neplati. Prudove naroky su sice vyssie, nez u beznych elektrodynamickych nizkoimpedancnych sluchadiel, avsak existuju aj velmi lahko vybuditelne planarne magneticke sluchadla. Napr. HiFiMan HE-400 mi pekne zahrali aj malinkateho iPod Nano 1. generacie bez sluchadloveho zosilnovaca. Nie je to vtip, je to realita. Nove Oppo PM-1 maju mat tiez tento charakter. Moje Amfiton TDS-15 pocuvatelne vybudi aj integrovana zvukovka pocitaca, nestaci na ne slaby mobil/MP3 player. HiFiMan HE-500 ci LCD-2 su z hladiska narokov na vybudenie taky priemer, treba na ne seriozny stolovy sluchatkovy zosilnovac standardneho, prip. vyssieho vykonu, ale netreba ku nim pouzit nestandardne specialne zariadenie. Ale napr. HE-6 uz so standardnym sluchatkovym zosilnovacom nevystacia a preto ku nim HiFiMan dodava vlastne specialne zosilnovadlo.

VojtaJJ píše:Konkrétně Audeze udává pro celou řadu LCD optimální příkon 1 - 4W.

To bude myslim nejaka stara informacia, napr. najnovsie LCD-X maju byt velmi lahko vybuditelne.

Vykonove naroky na vybudenie a kvalita prednesu su samozrejme dve rozne veci. Aj lahko vybuditelne ortodynamicke sluchadla si zasluzia kvalitny zvukovy retazec, hoci nemusi byt extra vykonny. Pri posudzovani a v diskusiach treba tiez zohladnit, ze poziadavky posluchacov na hlasitost su velmi individualne. Raritne sa vyskytnu aj take dvojice, ktorych standardne posluchove rozmedzia sa vobec neprekryvaju (napr. leroy26 a ja).
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► HQPlayer NAA ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
HQPlayer Desktop ► Topping E30 ► Topping L30 ► Final E4000, HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 17. 12. 2013 08:30

S některými komentáři prostě nesouhlasim. Dobře LCDX jsou ještě lehčeji vybuditelné, ale aby člověk byl opravdu spokojený tak je stejně bude muset připojit na nějaký špičkový tranzistor kde může rozhodovat několik podstatných procent nebo se pletu?

Ohledně výkonu další věc. Nejde přeci o hlasitost, ale o velkou dávku proudu do nízké impendence. Uznal to po delší době i pan Vrána když měl mé Audeze u sebe, tady ale postačí asi výkonnější sluchátkáč. Např. Zdeněk ze slovanetu je používá na Phonitoru což je opak a nestěžuje si. Platí to tedy zejména asi pro HE6 kde ani ten jejich tovární sluchátkáč EF6 nedostačuje jak je známo, až koncáky nebo Woo 5 kde je výstup 9W pro K1000..
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 17. 12. 2013 09:25

Povedzme HE-6 a HE-400 maju tak diametralne odlisne naroky na vybudenie, ze davat ich z hladiska vybuditelnosti do jedneho vreca je nezmysel. Opakujem, HE-400 vybudi aj prenosny prehravac. Vyskusaj to a nebudes pisat, co si pisal - take jednoduche. Zistis aj to, ze ani po kvalitativnej stranke nepatria vsetky ortodynamiky do jedneho vreca. Napr. HE-400 hraju na svoju cenu velmi pekne, ale ani svatenou vodou pokrsteny vysokokvalitny sluchatkac vysokeho vykonu ich neposunie do High End kategorie. Ziaden "specialny tranzistor" ku nim netreba.

Samozrejme, ku LCD-X sa hodi sluchatkac vysokej kvality, aby si ich kvalitativne prednosti plne vyuzil. Ale schopnost vybudenia a kvalitativna uroven zosilnovaca su dve rozne veci.
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 17. 12. 2013 09:29

Nemluvim o HE400. Napsal jsem to obecně.
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PiNa_cz 17. 12. 2013 10:05

VojtaJJ píše:Byl by někdo (nejlépe majitel nějakých Audeze) ochoten mi umožnit vyzkoušet moje LCD2 na nějaké lepší sestavě? Jsem schopen dojet po ČR skoro kamkoliv.

Sice nemám LCD2/3, ale ti, kteří je mají a mají Referenci 10.32, chválou rozhodně nešetří ba naopak. Budeš-li mít cestu do Prahy, klidně se zastav a můžeš si je vyzkoušet...
JRiver Media Center ► KS ► DAC Master 7 Singularity ► HeadAmp Master 9 ► balanced HD800
PiNa_cz
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 17. 12. 2013 10:22

hmpf píše:Nemluvim o HE400. Napsal jsem to obecně.

Praveze si to nenapisal vseobecne. HE-400, pouzite v tomto priklade, zdaleka nie su jedine lahko vybuditelne ortodynamiky, nepredstavuju nejaku zvlastnu vynimku. Taketo sa vyrabali aj pred desatrociami a nove modely lahko vybuditelnych, napr. spominane Oppo alebo LCD-X, v dnesnej dobe vznikaju. Ortodynamiky su velmi siroky pojem a zovseobecnenie, ktore urobil najprv VojtaJJ a potom ty, je podla mojho nazoru nespravne.

Posudenie vybuditelnosti LCD-X na headfonii: http://www.headfonia.com/faster-and-lighter-the-lcd-x/
The X is priced between the 2 and the 3 and it marks a new direction that Audez’e is going… it seems. Based on a new driver that’s thinner and lighter than the predecessors, the X is the most sensitive headphone yet in the modern planar market. At 96dB/mW sensitivity (the LCD-3 is 91dB/mW), not only does an iPod drive the X to good loudness level sufficiently, but also the über high-end yet low powered Altmann Tera player does. Before, listening to headphones on the Altmann Tera was limited to the likes of the Koss Portapro and Sennheiser PX100s. With the LCD-X however, I can listen to a big planar headphone directly from the Tera’s LOW GAIN output and not even at maximum volume level. Of course the bass doesn’t hit as hard as if I was using ALO’s Studio Six, but the point here is that the X is extremely easy to drive.
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 17. 12. 2013 14:20

Bogino řešíš kraviny s prominutim. Nezajímá mě co píšou na headphonii to si radší přečtu reálnější názory co je maj ozkoušené na kvalitní sestavě s kupičkou dalších sluchátek a zesilovačů jestli to je dobrý nebo špatný. Ani mě nezajímají HE400

Napíšu blbost a ty se toho hned chytíš (to zobecnění). Mluvím jen o 4 sluchátkách Audeze a HE500. To, že HE500 jsou v pohodě skoro ze všeho si zjistil sám. A Audeze 2/3 se hodí ke světlejším sluchátkáčům takže ano jsou náročná protože neni jednoduchý k nim něco najít a jestli i tohle se ti zdá nesprávné. A Xka z kvalitního tranzistoru by mohli hodně překvapit pokud jak se píše jsou charakterově znatelně neutrálnější (tzn. vzdušnější, užší, výškovější). Ale už dost nemá to smysl.
Naposledy upravil hmpf dne 17. 12. 2013 14:23, celkově upraveno 1
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 17. 12. 2013 14:22

hmpf píše: ...Platí to tedy zejména asi pro HE6 kde ani ten jejich tovární sluchátkáč EF6 nedostačuje jak je známo...

...... :hm ...fakt píšeš blbosti...
Naposledy upravil bacil2 dne 17. 12. 2013 14:24, celkově upraveno 1
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hmpf 17. 12. 2013 14:24

edit: nedostačuje neznamená, že to bude špatné.
Naposledy upravil hmpf dne 17. 12. 2013 14:28, celkově upraveno 1
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 17. 12. 2013 14:25

To bogino: Dle mého skromného názoru až příliš dáš na to, co říká headfonia... Někteří jejich recenzenti jsou s prominutím diletanti a to říkám, přestože obvykle mám respekt pro recenzenty s odlišnými názory. Headfonia a 6moons bych do seriózních diskuzí raději vůbec netahal, až na vzácné výjimky.

-- 17. 12. 2013 14:27 --

bacil2 píše:
hmpf píše: ...Platí to tedy zejména asi pro HE6 kde ani ten jejich tovární sluchátkáč EF6 nedostačuje jak je známo...

...... :hm ...fakt píšeš blbosti...

A ty také... Takže viděno tvojí optikou jste si kvit.

MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 17. 12. 2013 14:58

MHOE: najprv tu rozesereš debatu a potom ešte cítiš potrebu „moderovať“... staraj sa o svoju optiku.
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bogino 17. 12. 2013 15:14

MHOE, dost sa cudujem tomuto tvojmu 'mentorskemu' sposobu vstupu do diskusie, ktory ignoruje fakty a zverejnene informacie z viacerych zdrojov a akosi sa neopiera o nic, nestoji na ziadnych nohach.

Recenzii LCD-X je zatial len niekolko a Headfonia bolo jednym z prvych miest, kde sa recenzia zjavila. Naozaj si myslis, ze prave vybuditelnost je ten bod, kde sa headfonia bude vazne mylit? Nie su udaje o vybuditelnosti udavane uz vyrobcom vo forme citlivosti?

Zo stranok vyrobcu Audeze:
The LCD-X transducer is specifically designed to work with a wide variety of driving sources. From portable players to studio use, the LCD-X provides high volume without a headphone amplifier even though all LCD-series products benefit from a high-quality amp.

Z tych malo inych review, ktore momentalne existuju:

http://www.forbes.com/sites/geoffreymor ... -x-review/
I listened on an Apple iPod, a Meridian Explorer portable USB DAC, and an Rane HC 6S headphone amp. They sounded fine with the iPod, actually, but sounded best with the Rane (in other words, it’s worth getting a headphone amp).

http://stereos.about.com/od/accessories ... Review.htm
For the LCD-XC, Audeze developed a new, more sensitive version of its planar magnetic drivers, which use a wire-impregnated plastic film to create sound. The LCD-2 and LCD-3 can't really be driven to useful levels with, say, a smartphone or tablet; they require the use of an external amp. The LCD-XC is designed so you can plug it straight into your phone or laptop or whatever. It might not sound its best that way, but at least it'll work.

http://headmania.org/2013/11/08/audeze-lcd-x-review/
LCD-X has new technology called Fazor which gives an efficiency of 96 dB/ 1 mW compared to LCD-3 that has 91 dB/ 1 mW. LCD-X also has a smaller impedance of 22 ohms. This makes them much easier to drive and my FIIO E17 proved that.
...
Easy to drive

I have tried the LCD-X with both my Samsung Galaxy S4 and FiiO E17 and they performed very, very well compared to LCD-3.

-- 17. 12. 2013 15:29 --

hmpf píše:to si radší přečtu reálnější názory co je maj ozkoušené na kvalitní sestavě s kupičkou dalších sluchátek a zesilovačů jestli to je dobrý nebo špatný

Ved to je OK... Ale v diskusii si zamienas vybuditelnost sluchadiel (naroky na vykon sluch. zosilnovaca) so zvukovou kvalitou zosilnovaca. Vykonovo silny zosilnovac automaticky neznamena kvalitny zosilnovac a naopak. Vyjadroval som sa ku vybuditelnosti. Aj integrovana zvukovka alebo prenosny prehravac moze citlive sluchadla dostatocne vybudit, samozrejme zahraju len na urovni kvality zdroja a nie lepsie.

hmpf píše:Mluvím jen o 4 sluchátkách Audeze a HE500.

Toto si na zaciatku neuviedol a svoje formulacie si uvadzal vo vseobecnej rovine.

VojtaJJ: "planární sluchátka všeobecně (Audeze, HiFiman atd...) potřebují celkem silný zdroj. Konkrétně Audeze udává pro celou řadu LCD optimální příkon 1 - 4W."

Tvoja veta: "Napsal jsem to obecně."

Ortodynamicke sluchadla su nielen tych par modelov, co sa teraz vyraba, ale vsetko toto: http://wiki.faust3d.com/wiki/index.php? ... thodynamic
Vela z nich sa da stale kupit, napr. cez ebay. Sam vlastnim dvoje vyse 20 rocne.
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 17. 12. 2013 16:19

bacil2 píše:MHOE: najprv tu rozesereš debatu a potom ešte cítiš potrebu „moderovať“... staraj sa o svoju optiku.

Opět pobavil... :-D Tímto se loučím a přeji ostatním příjemné diskutování!

MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PiNa_cz 17. 12. 2013 16:45

MHOE píše:To bogino: Dle mého skromného názoru až příliš dáš na to, co říká headfonia... Někteří jejich recenzenti jsou s prominutím diletanti a to říkám, přestože obvykle mám respekt pro recenzenty s odlišnými názory. Headfonia a 6moons bych do seriózních diskuzí raději vůbec netahal, až na vzácné výjimky.

Musím jen a jen souhlasit. Navíc, už jsem to tu psal, že hodnocení zvuku je věc subjektivní a pokud neznám historii recenzenta, jde pouze o slohové cvičení, kde obvykle vítězí ti, kteří mají květnatější slovník, bujnější fantazii a při psaní se dokáží více nadchnout. Není nad osobní zkušenost...
JRiver Media Center ► KS ► DAC Master 7 Singularity ► HeadAmp Master 9 ► balanced HD800
PiNa_cz
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 17. 12. 2013 17:28

PiNa_cz:

Posledna debata zacala tym, ze som reagoval na VojtaJJ: "planární sluchátka všeobecně (Audeze, HiFiman atd...) potřebují celkem silný zdroj". Cize moja reakcia na VojtaJJ je o vybuditelnosti (easy to drive, hard to drive) a nie o kvetnatom popise charakteru prednesu.

Vybuditelnost (vykonove naroky) je na rozdiel od subjektivne vnimanej kvality prednesu meratelna vec, vyrobca ju udava vo forme citlivosti, v pripade LCD-X je to 96 dB/ 1 mW pri 22 Ohm. Tym je dane, na akej kategorii zariadeni sa dosiahne normalna posluchova hlasitost.

Citaty z roznych zdrojov vratane vyrobcu, ktore som uviedol, sa tykali vybuditelnosti a nie popisu kvality ci charakteru prednesu. Recenzia z headfonie sa v otazke vybuditelnosti nijako nevymyka z toho ramca, co pisu ini.

Co tak komunikovat vecne konzistentne? ;)
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 20. 12. 2013 14:16

Po pravdě, s tím, že Audeze udává pro celou LCD řadu optimální příkon 1 - 4 waty, jsem nekecal. Jen LCD2 - 3 mají tento příkon při 60 respekt. při 45ohmech, LCD-X ho má při 22ohmech. Tak že pravdou je, že LCD-X budou mnohem snáze vybuditelné a věřím, že zahrajou slušně i z přenosných iPodů a pod.
Jinak už mám po Novém roce domluvené vyzkoušení mých LCD2 na balancovaném zesíku (Reference 10.32) se slušným zdrojem. Tak jsem zvědav, jestli mě to přesvědčí, abych začal na něco podobného šetřit. :-D
A ještě jeden dotaz: Myslíte, že má v dnešní době cenu pořizovat SACD? někdo říká, že ne, že se na netu dá najít dost kvalitních nahrávek, ale po pravdě, skoro jediná možnost je Hdtracks.com a ti jsou mi bůh ví proč dost nesympatičtí. Mám od nich staženou Novosvětskou 96/24 v podání Berlin Philharmony pod vedením Karajana (což by měla být špička), ale nepřijde mi to zrovna jako bůh ví jaká kvalita. To Má Vlast v podání London Symphony Orchestra mi přijde lepší, i když je to jenom CD.
No, nevím.
Jaký je Váš názor?
SACD ano nebo ne?
VojtaJJ
Junior

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 19. 1. 2014 22:57

Zdravím.
Jelikož jsem si pořídil k mým LCD2 balancovaný kabel se 4pin. XLR a adaptérem na 2x3pin XLR, mohu je teď už připojit k čemukoliv. Chtěl bych se zeptat, jestli někdo tady u nás nevlastní Mjolnir, a pokud ano, jestli by byla možnost ho vyzkoušet. Je to jeden z horkých kandidátů na balancovaný zesík.
Měl jsem dnes možnost slyšet s moje LCD2 na výborném zesíku Audio gd Reference 10.32. Hraje to parádně, ale LCD jsou na tom už moc temné. S mým ALO Audio PanAm si zvukově rozumněly lépe. Ale ten balancovaný výstup reference 10.32 je znát. Rozdíl tam slyšet určitě byl. Jsem už celkem rozhodnutý časem něco pořídit a pátrám co.
Ten Mjolnir bych chtěl určitě vyzkoušet. Ozvěte se někdo, pokud by byla možnost.
Díky.
Vojta
VojtaJJ
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 20. 1. 2014 00:31

Schiit Mjolnir má v nabídce Audigo. Zkus je kontaktovat, třeba by bylo možné ho u nich poslechnout.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 21. 1. 2014 07:17

Dík za info. U Audigo je prý vyzkoušení bez problémů. Ale ceny maj jinak dost přetažený. Když jsem to počítal, přímo od výrobce by to vyšlo i s dopravou a dph nejspíše levněji. A to sem do ceny započetl i propojovací xlr kablíky. Ale možnost vyzkoušení nejspíš využiju.
VojtaJJ
Junior

Odeslat příspěvekod hmpf 5. 8. 2014 10:03

Měl jsem možnost poslechnout Mjolnir s Vojtovými LCD2 a mým doneseným Orion Lite v Audigo. Velký rezervy škoda, že se to nedomluvilo lépe předem to mě zklamalo příště se na slepo přidávat opravdu nebudu :-)) , super by bylo třeba s kabelguru kabely jak pro Audeze tak symetrické mezi převodníkem a zesilovačem a nebylo by si na co stěžovat. Bylo to pouze s Schitty signálovými hrálo to moc hezky, ale člověk opravdu hodně málo pozná paž moc hezky to hraje i jen z Orionu, no jo musí se to mít doma pár dní takže doporučuju spíše zkoušet ve vlastním.
Další věc škoda kdybych věděl, že je Audigo cca kilometr od studia highendpraha v Belgické asi by bylo lepší si poslechnout LCDX pokud je tam mají jen s Orionem když už sem ho tam vzal, možná příště.
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 10. 8. 2014 00:00

Jo, uznávám, že to trochu zahaprovalo v domluvě s Audigem. Zaprvé jsem se nekoukl, že mají otvíračku až od 12. hod, tak že jsme tam s hmpf hodinu čekali (má chyba - omlouvám se :-[ ) a pak ještě v Audigu nestihli včas splašit XLR kabely na propojení Gungnir - Mjolnir, tak že plně balancovanou sestavu jsem stejně neslyšel :-\ . Navíc to po spojení s Gungnirem v levém uchu v basech divně drnčelo, jako by byl někde v analog. části špatnej kontakt.
Nakonec jsem nejlepší zvuk slyšel po připojení Mjolniru k Orionu, který tam hmpf obětavě dotáhl. A musím říct, že to hrálo výborně. Proti mému ALO PanAm to byl slyšitelný rozdíl i bez balancu. Jsem domluvený s prodavačem, že se tam ukážu ještě jednou a tentokrát to zapojíme tak, jak by to mělo být. První dojem z Mjolniru byl velmi dobrý, tak jsem zvědav, co to udělá při pořádným zapojení.
Jo, a taky mi trvalo skoro hodinu, než jsem přišel na to, jak Gungnir propojit s mým noťasem, protože i přes nainstalovaný ovladač přímo od Schiit mi to pořád nechtělo hrát. Ale nakonec se to nějak podařilo a do příští návštěvy to ještě dořeším.
Celkově mohu říct, že Mjolnir rozhodně nezklamal a pořád je jedním z horkých favoritů na budoucí sestavu.
VojtaJJ
Junior