Schiit Mjolnir

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hmpf 5. 1. 2013 20:36

Hergarok píše:hmpf: ...aha, tak to jsi byl ty!

Kdo jinej by to prosimtě mohl být :lol:
Naposledy upravil hmpf dne 5. 1. 2013 21:19, celkově upraveno 1
Mytek Brooklyn DAC > Sveda Blipo
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 5. 1. 2013 20:41

tie trafa na obrazku su teda zabite :-D
tych kondenzatorov je tam teda pozehnane,ako v 1kW zosiku.
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 7. 1. 2013 21:28

Takže nic moc ani za ty peníze? Ale čekat zase až u nás nějaký šikovný kontruktér postaví špičkovej zesilovač silnej za zaplatitelné peníze a aby nebyl divnej toho se asi jentak nedočkáme..
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 7. 1. 2013 21:35

ako neber to "v zlom",ze to hrat nebude to nie.Ale su aj lepsie prevedenia (ohladne transformatora).Kazdopadne filtracia je obrovska co je dobre,ale myslim ze pri predzosilovaci nadbytocne.
Neber to tak ze zvuk tohto zariadenia je zly - to nie,tak som to nemyslel :!:
Naposledy upravil icotech852 dne 7. 1. 2013 21:50, celkově upraveno 1
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 7. 1. 2013 21:38

To já chápu, že to může hrát hodně dobře. Dej příklad nějakých podle tebe lepších provedeních?
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 7. 1. 2013 21:40

myslel som to tak,ze je tam tento typ transformatora
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... sk.svg.png
ma velky magneticky rozptyl oproti toroidnemu napr.Talema a plechom by som neveril - casom mozu "bzucat" 50Hz.Ta filtracia je brutalna - je to skor plus samozrejme.

Co sa tyka mna - ked uz dat zato "peniaze" nech to vyzera ako HYPA napr.
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 7. 1. 2013 21:46

Hypa se mi moc líbí samozřejmě (i když co se týče tech. stránce tak absolutně netušim), ale já sem toho názoru, že je hodně důležitý pokud má být zesilovač špičkový mít sluchátka (nejen klasický jako HD600 apod.) k dispozici a to je u nás problém.
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hergarok 8. 1. 2013 00:34

hmpf píše:Takže nic moc ani za ty peníze? Ale čekat zase až u nás nějaký šikovný kontruktér postaví špičkovej zesilovač silnej za zaplatitelné peníze a aby nebyl divnej toho se asi jentak nedočkáme..
Zkus definovat, co je podle tebe špičkovej, silnej a "nedivnej"...
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boriscz 8. 1. 2013 09:27

Vypádá, že hledá něco co nasytí sluchátka podle výrobcovy specifikace, to je 15W do 60Ω :nenapadne ( nechtěl bych to zažít na vlastní uši ).
Hmpf, pokud toho chceš dosáhnout, měl by ses vykašlat na sluchátkové zesíky a vybírat dělenou kombinaci předzesilovače se špičkově řešenou regulací hlasitosti ( třeba BV PRE1 ), kvůli obrovskému rozsahu regulace ( pro možnost volby tíchého i velmi velmi hasitého poslechu ) a klasického koncového zesilovače s výkonem cca 100w do 8Ω.
Dobře vybraná kombinace bude opravdovou lahůdkou, která né jednoho posluchače bez rozumu připraví o sluch.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 8. 1. 2013 11:34

Já bych rád ozkoušel nějakou osvědčenou kombinaci pro ty Audeze jestli si je nechat nebo ne a Mjolnir se zdá být jako vhodný (tak jako ten Apex Peak/Volcano, ale ten je drahý) oba jasnější charakter podle popisu a pozitivní ohlasy s těmito sluchátky. Je i dost možné, že výrobce ten zesilovač navrhoval pro ty sluchátka v rámci možností.
V budoucnu má vyjít od nich top zesilovač Schiit Statement, ale to bude asi taky drahý.

Audeze podle mě stačí 1-2 Watty. Já poslouchám málo nahlas já výkon neberu jako možnost poslouchat nahlas. To co píše Boris se mě čte moc hezky v případě, že bych měl HE6 tak touto cestou bych šel a navíc bych slušně vyřešil i sestavu pro repro. I když k Orionu bych asi rovnou napojil koncový zesilovač. Tak ten Pre1 aby to nebyly další peníze zbytečně navíc, ale chápu ta regulace hlasitosti.

Ještě jsem četl, že nějaký prototyp sl. zesilovače má/měl pan Dudek 112, Casea má taky nějaké protoypy silných zesilovačů, ale to bude až dýl.
Je to takový blbý HE6 a možná ještě K1000 velmí úzký segment.
Kdyby nechtěl někdo moc utrácet k těm HE6 tak dám aspoň tip Trends TA-10.2SE prý to hraje za ty peníze s nimi velmi dobře. Asi to nebude hrát tak jako třeba Hypa Axx to je jasný :-)) , ale za ty peníze třeba dočasně i na zkoušku.
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dofo 8. 1. 2013 12:57

K tym Audeze by sa mal hodit momentalne v Nemecku najlepsie hodnoteny sluchatkovy zosik a predzosik v jednom Bryston BHA-1. Vid nasledujuci odkaz, ktory som daval aj na Slovanet. Je to forum, kde su sluchadlovy nadsenci a maju skusenosti s top produktami. Tento Bryston (1 599,- €) je vraj momentalne neprekonatelny a najlepsie funguje s HD800 a s Audeze.
Je to kompletne symetricka masinka s symetrickymi aj nesymetrickymi analog. vystupmi a rovnako symetrickymi vystupmi pre sluchadla. Nechyba pochopitelne ani klasicky jack. Vyborna je regulacia hlasitosti a je tam dokonca aj regulator Balance. Vyraba sa bud s integrovanym alebo externym napajacim zdrojom vid nasledujuci Link s podrobnou aj obrazovou recenziou a naslednou diskusiou. Pre ferovost upozornim, ze autor (Otwin Maas) je na volnej nohe posobiaci hifi-novinar, ktory v minulosti pisal do viacerych nemeckych casopisov. Jeho recenzie su perfektne marketingovo spracovane, ale myslim si, ze vacsinou zodpovedaju realite.
http://www.open-end-music.de/vb3/showthread.php?t=5068

V teste pouzival BHA-1 aj ako predzosik k aktivnym nemeckym bednickam Abacus a testoval na nom vsetky dostupne top modely sluchadiel, (vid v obrazovu dokumentaciu), z ktorych ma uz mnohe prerobene a maju symetricke XLR konektory. Udajne je potom podanie priestoru vzdusnejsie a tak pod...

A este jeden link kde je recenzovany Bryston v anglictine.
http://www.innerfidelity.com/content/br ... -amplifier
Naposledy upravil dofo dne 8. 1. 2013 13:33, celkově upraveno 2
dofo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 8. 1. 2013 13:05

Dík za tip :-)) tak za tu cenu už bych koupil ten Peak. Někdo tvrdí je lepší ten Bryston nekdo, že ten Mjolnir. Pro mě osobně je značka Bryston komerce..nechtěl bych to..
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dofo 8. 1. 2013 13:16

Jasne, mozno mas pravdu, ale nie je nic jednoduchsie, ako si to u predajcu vyskusat (sluchadla sa daju prenasat lahsie nez bedne a navyse ich neovplyvnuje akustika priestoru). Mne sa zda tiez usmevne, ako tam niektori clenovia, ktori vlastnili spickove komponenty, okamzite resp. po par tyzdnoch od zverejnenia recenzie, presli na Bryston, ale treba povedat, ze vsetci si ho zrejme najprv vypoculi. Kazdopadne to vyzera byt zaujimava a vsestranna masinka.
Mne sa zda byt dobra volba, lacnejsia a pritom univerzalnejsia Fostex HP-A8C:
http://www.fostexinternational.com/docs ... -A8C.shtml
http://www.audiotek.sk/ATK/product.asp?id=53160&lang=sk
dofo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 8. 1. 2013 23:29

boriscz píše:Vypádá, že hledá něco co nasytí sluchátka podle výrobcovy specifikace, to je 15W do 60Ω

Momentálne používam doma ako čisto slúchadlový zosilovač starý integrovaný Electrocompaniet ECI-2 (2x70W) http://fr.audiofanzine.com/ampli-hifi/e ... 49600.html
Vynikajúci je napr. v kombinácii s orthodynamickými Fostexami T50RP cez 100-ohmové odpory na výstupe (pracuje prakticky v čistej triede A). Má úžasne kultivovaný, príjemný nenásilný a súčasne detailný zvuk. Kvalita podania zvukovej scény (hlavne hĺbka priestoru) je porovnateľná s mojimi Staxami SRS-2020. Možno by kombinácia ECI-2 (ECI-3...) kontra HE-6 alebo Audeze LCD-2 stála za vyskúšanie :-[
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hmpf 9. 1. 2013 13:17

Integra mě zaujala Audia Flight FL3 pak koncáky First Watt, Accuphase P102 nebo řada A....atd. Ale držme se nohama na zemi, cenově je pro mě ze slušných koncáků opravdu jen dostapná např. Hypa A170, čísté Ačko 8W na kanál do 50 Ohm, pak jede v otevřené AB třídě. Ale je jasné, že tohle chce ozkoušet nějaké kombinace, žádná záruka, že to bude ono není. Tovární zesilovač Hifiman EF6 nebo Audio Note udělal speciální zesilovač pro HE6, ale já si myslim, že koncák bude lepší a navíc bych tim vyřešil i to repro.
Pro Audeze se mi zdá zatím ten Mjolnir no..
hmpf
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka