Schiit Mjolnir

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod PiNa_cz 17. 12. 2013 16:45

MHOE píše:To bogino: Dle mého skromného názoru až příliš dáš na to, co říká headfonia... Někteří jejich recenzenti jsou s prominutím diletanti a to říkám, přestože obvykle mám respekt pro recenzenty s odlišnými názory. Headfonia a 6moons bych do seriózních diskuzí raději vůbec netahal, až na vzácné výjimky.

Musím jen a jen souhlasit. Navíc, už jsem to tu psal, že hodnocení zvuku je věc subjektivní a pokud neznám historii recenzenta, jde pouze o slohové cvičení, kde obvykle vítězí ti, kteří mají květnatější slovník, bujnější fantazii a při psaní se dokáží více nadchnout. Není nad osobní zkušenost...
JRiver Media Center ► KS ► DAC Master 7 Singularity ► HeadAmp Master 9 ► balanced HD800
PiNa_cz
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 17. 12. 2013 17:28

PiNa_cz:

Posledna debata zacala tym, ze som reagoval na VojtaJJ: "planární sluchátka všeobecně (Audeze, HiFiman atd...) potřebují celkem silný zdroj". Cize moja reakcia na VojtaJJ je o vybuditelnosti (easy to drive, hard to drive) a nie o kvetnatom popise charakteru prednesu.

Vybuditelnost (vykonove naroky) je na rozdiel od subjektivne vnimanej kvality prednesu meratelna vec, vyrobca ju udava vo forme citlivosti, v pripade LCD-X je to 96 dB/ 1 mW pri 22 Ohm. Tym je dane, na akej kategorii zariadeni sa dosiahne normalna posluchova hlasitost.

Citaty z roznych zdrojov vratane vyrobcu, ktore som uviedol, sa tykali vybuditelnosti a nie popisu kvality ci charakteru prednesu. Recenzia z headfonie sa v otazke vybuditelnosti nijako nevymyka z toho ramca, co pisu ini.

Co tak komunikovat vecne konzistentne? ;)
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► HQPlayer NAA ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
HQPlayer Desktop ► Topping E30 ► Topping L30 ► Final E4000, HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 20. 12. 2013 14:16

Po pravdě, s tím, že Audeze udává pro celou LCD řadu optimální příkon 1 - 4 waty, jsem nekecal. Jen LCD2 - 3 mají tento příkon při 60 respekt. při 45ohmech, LCD-X ho má při 22ohmech. Tak že pravdou je, že LCD-X budou mnohem snáze vybuditelné a věřím, že zahrajou slušně i z přenosných iPodů a pod.
Jinak už mám po Novém roce domluvené vyzkoušení mých LCD2 na balancovaném zesíku (Reference 10.32) se slušným zdrojem. Tak jsem zvědav, jestli mě to přesvědčí, abych začal na něco podobného šetřit. :-D
A ještě jeden dotaz: Myslíte, že má v dnešní době cenu pořizovat SACD? někdo říká, že ne, že se na netu dá najít dost kvalitních nahrávek, ale po pravdě, skoro jediná možnost je Hdtracks.com a ti jsou mi bůh ví proč dost nesympatičtí. Mám od nich staženou Novosvětskou 96/24 v podání Berlin Philharmony pod vedením Karajana (což by měla být špička), ale nepřijde mi to zrovna jako bůh ví jaká kvalita. To Má Vlast v podání London Symphony Orchestra mi přijde lepší, i když je to jenom CD.
No, nevím.
Jaký je Váš názor?
SACD ano nebo ne?
VojtaJJ
Junior

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 19. 1. 2014 22:57

Zdravím.
Jelikož jsem si pořídil k mým LCD2 balancovaný kabel se 4pin. XLR a adaptérem na 2x3pin XLR, mohu je teď už připojit k čemukoliv. Chtěl bych se zeptat, jestli někdo tady u nás nevlastní Mjolnir, a pokud ano, jestli by byla možnost ho vyzkoušet. Je to jeden z horkých kandidátů na balancovaný zesík.
Měl jsem dnes možnost slyšet s moje LCD2 na výborném zesíku Audio gd Reference 10.32. Hraje to parádně, ale LCD jsou na tom už moc temné. S mým ALO Audio PanAm si zvukově rozumněly lépe. Ale ten balancovaný výstup reference 10.32 je znát. Rozdíl tam slyšet určitě byl. Jsem už celkem rozhodnutý časem něco pořídit a pátrám co.
Ten Mjolnir bych chtěl určitě vyzkoušet. Ozvěte se někdo, pokud by byla možnost.
Díky.
Vojta
VojtaJJ
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 20. 1. 2014 00:31

Schiit Mjolnir má v nabídce Audigo. Zkus je kontaktovat, třeba by bylo možné ho u nich poslechnout.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 21. 1. 2014 07:17

Dík za info. U Audigo je prý vyzkoušení bez problémů. Ale ceny maj jinak dost přetažený. Když jsem to počítal, přímo od výrobce by to vyšlo i s dopravou a dph nejspíše levněji. A to sem do ceny započetl i propojovací xlr kablíky. Ale možnost vyzkoušení nejspíš využiju.
VojtaJJ
Junior

Odeslat příspěvekod hmpf 5. 8. 2014 10:03

Měl jsem možnost poslechnout Mjolnir s Vojtovými LCD2 a mým doneseným Orion Lite v Audigo. Velký rezervy škoda, že se to nedomluvilo lépe předem to mě zklamalo příště se na slepo přidávat opravdu nebudu :-)) , super by bylo třeba s kabelguru kabely jak pro Audeze tak symetrické mezi převodníkem a zesilovačem a nebylo by si na co stěžovat. Bylo to pouze s Schitty signálovými hrálo to moc hezky, ale člověk opravdu hodně málo pozná paž moc hezky to hraje i jen z Orionu, no jo musí se to mít doma pár dní takže doporučuju spíše zkoušet ve vlastním.
Další věc škoda kdybych věděl, že je Audigo cca kilometr od studia highendpraha v Belgické asi by bylo lepší si poslechnout LCDX pokud je tam mají jen s Orionem když už sem ho tam vzal, možná příště.
Mytek Brooklyn DAC > Sveda Blipo
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 10. 8. 2014 00:00

Jo, uznávám, že to trochu zahaprovalo v domluvě s Audigem. Zaprvé jsem se nekoukl, že mají otvíračku až od 12. hod, tak že jsme tam s hmpf hodinu čekali (má chyba - omlouvám se :-[ ) a pak ještě v Audigu nestihli včas splašit XLR kabely na propojení Gungnir - Mjolnir, tak že plně balancovanou sestavu jsem stejně neslyšel :-\ . Navíc to po spojení s Gungnirem v levém uchu v basech divně drnčelo, jako by byl někde v analog. části špatnej kontakt.
Nakonec jsem nejlepší zvuk slyšel po připojení Mjolniru k Orionu, který tam hmpf obětavě dotáhl. A musím říct, že to hrálo výborně. Proti mému ALO PanAm to byl slyšitelný rozdíl i bez balancu. Jsem domluvený s prodavačem, že se tam ukážu ještě jednou a tentokrát to zapojíme tak, jak by to mělo být. První dojem z Mjolniru byl velmi dobrý, tak jsem zvědav, co to udělá při pořádným zapojení.
Jo, a taky mi trvalo skoro hodinu, než jsem přišel na to, jak Gungnir propojit s mým noťasem, protože i přes nainstalovaný ovladač přímo od Schiit mi to pořád nechtělo hrát. Ale nakonec se to nějak podařilo a do příští návštěvy to ještě dořeším.
Celkově mohu říct, že Mjolnir rozhodně nezklamal a pořád je jedním z horkých favoritů na budoucí sestavu.
VojtaJJ
Junior

Předchozí stránka