HYPA 1

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bogino 4. 9. 2013 22:09

Moje sluchatkove hniezdo sa meni na docasne Hypovisko. :)

Hypovisko2.jpg
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
iPod 5.5G imod ► FiiO E11 ► Brainwavz B2
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radimecek13 5. 9. 2013 18:17

první dojmy?
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado

FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 5. 9. 2013 19:21

Prvy dojem u mna byva v smere svetlost/temnost. Podla mna je neutralna. Napr. Dispre II JFET (mal som len "zmensene" neorigo vyhotovenie) mi znel urcite svetlejsie, aj voci HA610.

Druhy dojem bol, ze je dost energicka. Myslim, ze o kusok viac, nez prototyp predzosika SPX2010 od peter_spx, ktory som mal pozicany pred cca mesiacom. Ten bol pred odoslanim ku mne na zaklade ohlasov z Brna doladeny na relaxovanejsi zvuk, bol naozaj vyborny. Kym prototyp SPX2010 znel tak hladsie, Hypa1 je energickejsia.

S DT880 600 Ohm hra Hypa 1 vyborne. Dynamicky, energicky zdroj tymto sluchadlam svedci. Pri prepinani medzi HA610 a Hypa 1 je pocut rozdiel v prospech Hypa 1, nastastie HA610 neodsuva do role outsidera z inej triedy. V zaklade su si charakterom prednesu podobne, napr. v podani farieb akustickych nastrojov, aj tou energicnostou, ktora je u HA610 este vyssia. Rozmyslam, ze HA610tke vymenim vnutornu kabelaz medzi RCA a potenciometrom, je to dost dlhy kus kabla a mohol by mat vplyv.

Co sa hlasitosti s DT880 600 Ohm tyka, pocuvam tak na pol 11 az pol 12tke, s HA610 tak o pol hodiny viac, zalezi na nahravke. Rozdiel je v 2. polovici behu potenciometra hlasitosti. Tu Hypa 1 prida o dost viac a jasne zvysuje vykon az uplne do konca drahy potenciometra. Hlasitost na HA610 v 2. polovici nabieha menej vyrazne. Pre tych, ktori pocuvaju na hlasitosti ako ja, nie je ziadny rozdiel v pouzitelnosti s DT880 600 Ohm medzi tymito dvoma sluch. zosilnovacmi. Navyse, charakter prednesu je podobny. Pre toho, kto rad pocuva hlasnejsie, je Hypa 1 vhodnejsia. Ale aj ja, co pocuvam pomerne tichsie, na Hypa 1 znesiem aj maximalnu hlasitost (ale len na chvilu). :)

Prave idem vybalit pozicane K701 a PRE4. Zajtra budem mat doma aj dalsie prekvapenie na porovnavanie.
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 5. 9. 2013 20:44

Celkom prve dojmy s K701 na Hypa 1:
Pri neutralne znejucich nahravkach som si uvedomil, ze K701 hraju vo vacsom priestore a celkovo ze maju jasnejsiu lokalizaciu nastrojov, nez DT880.

Svetlejsie a agresivnejsie nahravky ani s mojim sucasnym retazcom nehrali s tymito K701 celkom prijemne, tieto boli pre moje usi unavujuce. Bilanciu sice o nieco zlepsila vymena RCA kabla za dynamickejsi, temnejsi a vo vyskach neagresivny, na postriebrenu med pomerne extremne hruby 14AWG http://www.ebay.com/itm/230984496926?ss ... 1497.l2649 avsak moj zaver to nezmenilo.

Cize prve dojmy s Hypa 1 a K701 (a hiFace 2 + Harman Kardon HD970 ako DACom) su take, ze K701 pridavaju sice urcitu kvalitu oproti DT880, ale zaroven zneju aj ostrejsie vo vyssich stredoch a vyskach a unavnejsie na dlhsie pocuvanie. DT880 zneju jednoznacne relaxovanejsie. S tymto retazcom mi vychadzaju DT880 ako lepsie sluchadla, lebo hraju prijemne vacsiu skalu nahravok, ich prednes je relaxovanejsi, vhodnejsi na viac hodinove pocuvanie.

Zaujimave bolo vymenit Hypa 1 za HA610. Tu som si uvedomil, ze Hypa 1 tlaci vacsi objem najvyssich stredov a vysok nez HA610. Pre K701 bola tato vymena prinosom (kabelaz som ponechal). Agresivnost vyssich stredov a vysok sa zmiernila, kulture prednesu vymena prospela. Mensia svetlost sa priaznovo prejavila na dofarbeni zvukov nastrojov, proste farby sa stali plnsie, zretelnejsie. S mnohymi albumami by to bolo aj na dlhsie pocuvanie. Prednes s HA610 bol silne dynamicky a basy mu urcite nechybali. Tam, kde je basu vela, mi ho bolo tiez az vela. Takto dobre som K701 hrat este nepocul. Neda sa sice hovorit o vyslovene relaxovanom pocuvani s tymito sluchadlami, ale s dobre zmastrovanymi albumami je to velmi dobre. Vsimol som si tiez, ze s HA610 hraju K701 v uzsom priestore. Priestorove podanie Hypa 1 sa mi s K701 pacilo viac.

Zhrniem to tak, ze kym s DT880 mi jasne lepsie hra Hypa 1, s K701 mi lepsie hra HA610. Kym ku Hypa 1 a pouzititemu transportu + DACu mi DT880 600 Ohm vychadzaju ako vhodnejsie sluchadla nez K701, v pripade HA610 mi to nie je take jasne. V pripade maksie a neutralne alebo teplejsie zmastrovanych naravok ma K701 naozaj zaujali, mozu v nich byt lepsie nez DT880. Musel by som dlhsie pocuvat na jasnejsi zaver. Ku svetlejsim, tvrdsie zmastrovanym a agresivnejsim nahravkam mi jednoznacne ako vhodnejsie vychadzaju DT880. Celkovo DT880 aj s HA610 zahraju pre moje usi prijemne vacsiu skalu nahravok a ich prednes je pre mna relaxovanejsi, vhodnejsi na viachodinove pocuvanie.
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 5. 9. 2013 21:09

Super, díky za detailní dojmy. Už se nemůžu dočkat až příští tejden taky zkusim.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 5. 9. 2013 21:18

Je to zaujimavy navrat ku K701 po vymene transportu a DACu. Niekde su K701 jasne lepsie, nez DT880, ale nemozem to zovseobecnit. Ak by som sa dnes mal rozhodnut, ktore kupit, asi by som opat vsadil na istotu relaxovanejsieho pocuvania s DT880. Ina vec by bola vlastnit oboje. Asi by som ich striedal, podla toho, co pocuvam.

-- 5. 9. 2013 22:42 --

Moje sluchatkove hniezdo, doplnene o K701 a PRE4. Pod stojan na notebook to akurat voslo.
Chapem, ze normalni ludia by to nechapali. :D

Hypovisko3.jpg
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 5. 9. 2013 22:51

Prve dojmy s K701 po zapojeni PRE4:

PRE4 poskytuje taku zaostrenu lokalizaciu nastrojov v priestore, aku som s inym sluch. zosilnovacom nikdy nepocul. Prekvapilo ma to uz pred 3/4 rokom, kedy som PRE4 pocul prvykrat. Ani Burson HA160 za 800 EUR nedokazal umiestnit nastroje tak presne do konkretneho miesta. Zafarbenie nastrojov je velmi transparentne, voci Hypa 1 chladnejsie. Bas je o nieco menej energicky, suchy, menej vyrazny, nez u Hypa 1. Dozvuky su relativne voci Hypa 1 tiez menej vyrazne. PRE4 mi celkovo pride viac analyticky nez Hypa 1.

Hypa 1 poskytuje v porovnani s PRE4 energickejsi, dynamickejsi prednes s objemnejsim, artikulovanejsim basom a vacsim objemom najvyssich stredov a vysok. Nastroje s kovovym zafarbenim pocut na Hypa 1 vyraznejsie, nez na PRE4. Dojem z prednesu, aj hlasov, je u Hypa 1 o nieco teplejsi. Spevak sa nenachadza tak blizko, ako u PRE4, jeho poloha je neurcitejsia. Celkovo, lokalizacia nie je taka zaostrena ako u PRE4. Dozvuky nastrojov su u Hypa 1 o nieco zretelnejsie. Hypa 1 vytvara trocha viac dojem spojiteho priestoru nahravky, nez PRE4.
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 6. 9. 2013 21:20

Porovnanie HA610, Hypa 1 a PRE4 s HiFiMan HE-400

Je to zaujimave porovnanie najma s ohladom na to, ze HA610 a Hypa 1 su si charakterom prednesu pribuzne, a to az tak, ze ma to prekvapilo. HA610 ku HiFiMan HE-400 velmi dobre sedia.

Rozdiel medzi HA610 a Hypa 1 nie je v zafarbeni stredov. Stredy zneju charakterovo rovnako. Charakter priestoru je tiez rovnaky, Hypa 1 ho ma akurat o nieco sirsi. V dynamike tiez takmer necitit rozdiel. Rozdiel je len v najjemnejsom detaile, sykavkach a objeme najvyssich stredov a vysok. Hypa 1 je o kusok detailnejsia. Na HA610 o nieco viac vnimam sykavky. Objem najvyssich stredov vysok ma Hypa 1 vacsi, pocut to napr. v dozvukoch akustickych gitar. Ku HE-400 to pasuje, pretoze vo vyskach su HE-400 neagresivne, hladke a vacsi objem vysok ponuknuty sluch. zosilnovacom zahraju pekne.

Prekvapilo ma, o aky maly rozdiel ide. Ked si uvedomim, ake rozdiely dokazem pocut medzi dvojicou roznych RCA kablov, tento rozdiel nie je vacsi. To ma opat nabada ku myslienke vymenit v HA610 vnutornu kabelaz medzi RCA vstupmi a potenciometrom.

Ako zahral s HE-400 PRE4? S K701 som o PRE4 v predoslom prispevku napisal, ze ma menej vyrazny suchy bas a ze na Hypa 1 je ten bas lepsie pocut. Lenze HE-400 su basovejsie nez K701. S nimi PRE4 podava naozaj vyborny, kvalitny, velmi konkretny, rychly, sice suchsi, ale zretelne vyjadreny bas s dostatocnym impaktom. Oproti zvysnym 2 zosilnovacom je ten bas najkonkretnejsi, najpresnejsi. Dalej uputa to, co som o PRE4 uz pisal pri porovnavani s K701: Lokalizacia nastrojov a ich "zaostrenie" je neskutocne. Zvlast sa mi to paci pri zenskom hlase. Potvrdzuje sa mi aj s HE-400, ze PRE4 je z trojice testovanych zosilnovacov najdetailnejsi, najzaostrenejsi, najpresnejsi, nastroje zneju najkonkretnejsie, az analyticky. Napriek tomu, ze zvysne 2 zosilnovace ponuknu viac dynamiky, vacsi objem basov a najma Hypa 1 jednoznacne vacsi objem vysok. Ako teda zahral PRE4? Komu nevadi suchsi, analyticky zvuk, pre toho najlepsie. Kto nevyhladava vyslovene analyticky prednes, moze uprednostnit energickejsie Hypa 1 alebo HA610.

-- 6. 9. 2013 23:12 --

Porovnanie HA610, Hypa 1 a PRE4 s HiFiMan HE-500

HE-500 su jednoznacne najlepsie sluchadla v teste. Tak ako som jasne pocul posun medzi DT880 a HE-400, podobne velky je aj rozdiel medzi HE-400 a HE-500. Tie pridavaju do prednesu este viac jemnosti, hladkost, prirodzenost a tiez vacsi objem cistych a absolutne neagresivnych vysok. Hladky, jemny, neagresivny, velmi prirodzeny prednes, to je to prve, co ma pri HE-500 napada. Je mi jasne, ze pocujem to najlepsie, co som kedy pocul.

Co sa tyka porovnania testovanych sluchatkovych zosilnovacov, je to podobne ako v pripade HE-400. Hypa 1 znie voci PRE4 energickejsie, hutnejsie, snad zabavnejsie. HA610 znie charakterovo velmi podobne, ale niektore detaily sa trocha stracaju v menej vyraznych, tensich, tmavsich stredoch. PRE4 je akasi kategoria sama pre seba, pretoze jednoducho znie inac, nez zvysne 2 sluchatkove zosilnovace.

S HE-400 by sa dalo povedat, ze PRE4 moze viac vyhovovat tym, co preferuju presny analyticky zvuk a Hypa 1 tym, co uprednostnuju relaxovanejsie, zabavnejsie pocuvanie. S HE-500 to myslim este stale plati, ale misky vah sa posuvaju smerom ku PRE4. Ten ku HE-500 mimoriadne sedi. Prednes PRE4 uz nevyvolava v takej miere pocit "analyticnosti" a je ovela prirodzenejsi. Bas neznie az tak sucho, zeby prave tym uputaval a strhaval na seba pozornost. Vacsi objem vysok, ktore HE-500 poskytuju, ku PRE4 pasuje, dodava prednesu lahkost, vzdusnost, prijemne ho presvetluje. Prednes PRE4 je jasne lahsi a vzdusnejsi, nez u zvysnej dvojice sluch. zosilnovacov. Mne sa to naramne paci. Hypa 1 hra vyraznejsie, s vacsou vahou, impaktom, PRE4 vsak v lahsom prednese poskytuje jemnejsie rozliseny detail a ponukne ho vo velmi kultivovanej forme. Miestami je stale pocut, ze "to je ten analyticky PRE4", ale podstatne menej nez s HE-400. Plati nadalej ako s HE-400, ze hudba cez Hypa 1 a HA610 mi znie menej analyticky, dalo by sa povedat uvolnenejsie, zabavnejsie. Samozrejme, neberte to absolutne, pisem to v relativnom porovnani ku PRE4.
Naposledy upravil bogino dne 7. 9. 2013 17:14, celkově upraveno 1
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 7. 9. 2013 09:44

Skusam teraz striedat Hypa 1 a PRE4 a sledovat charakter prednesu skor z pohladu uvolneneho, relaxovaneho pocuvania. Hra mi akusticka gitarova skladba so solovym spevom plus sprievodnymi vokalmi. Pozeram sa na to teraz ocami, ako by sa mi to pacilo na viac hodin pocuvania.

Prichadzam na to, ze sila Hypa 1 je prave tu. Akoby sa nesnazila byt v tej ci onej veci dokonala ci najvyraznejsia, skor akokeby bola vyladena na celkovy pohodovy zazitok. Z tohoto pohladu je Hypa 1 naozaj vyborna.

Ciastocne budem opakovat co som uz napisal. Trocha vahovo tazsi prednes Hypa 1 (oproti PRE4) ma viac vtahuje do deja. Napriek tomu, ze zaostrenie zvukov nastrojov a lokalizacia nie su take vyrazne ako u PRE4, stredy zneju velmi prijemne, skor relaxovane. Priestorovu vypln dozvukov a ozvien vnimam lepsie ako na PRE4. Farby nastrojov v stredov su o nieco vyraznejsie nez u PRE4. Vnimam akokeby lahucke zvyraznenie kovovych odtienov, co sa mne osobne paci. To je vlastnost aj HA610.

Ked prepnem na PRE4, spevacka a poloha gitar sa zaostri, brnknutia na struny sa stanu trocha tvrdsie, zvuk je suchsi, dozvukov celkovo ubudne. Nie som tak vtiahnuty do deja, nastroje vnimam izolovanejsie a priestor nevnimam v takej miere ako celok, nez v pripade Hypa 1. Je to v stredoch take prazdnejsie, chyba mi to vtiahnutie a priestorova informacia, ktoru s Hypa 1 dodali dozvuky. Celkovo vnimam v suchsom prednese PRE4 o nieco menej farieb - ako v hlase, tak aj v brnknutiach na akustickych gitarach. PRE4 hra sice presnejsie, ale suchsie, menej zabavne. Proste nieco za nieco. Prave preto sa neda len tak povedat "toto je lepsie". Na PRE4 a Hypa 1 je to proste trocha ine.

Z takeho celkovo pohodoveho pohladu skor Hypa 1. Kto sa vyziva v detailoch a nevadi mu suchsi zvuk, skor PRE4. Pisal som to s HE-500 na usiach.
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 7. 9. 2013 16:54

Z mojho vcerajsieho prispevku:
bogino píše:Rozdiel medzi HA610 a Hypa 1 nie je v zafarbeni stredov. Stredy zneju charakterovo rovnako. Charakter priestoru je tiez rovnaky, Hypa 1 ho ma akurat o nieco sirsi. V dynamike tiez takmer necitit rozdiel. Rozdiel je len v najjemnejsom detaile, sykavkach a objeme najvyssich stredov a vysok. Hypa 1 je o kusok detailnejsia. Na HA610 o nieco viac vnimam sykavky. Objem najvyssich stredov vysok ma Hypa 1 vacsi, pocut to napr. v dozvukoch akustickych gitar.
...
Prekvapilo ma, o aky maly rozdiel ide. Ked si uvedomim, ake rozdiely dokazem pocut medzi dvojicou roznych RCA kablov, tento rozdiel nie je vacsi. To ma opat nabada ku myslienke vymenit v HA610 vnutornu kabelaz medzi RCA vstupmi a potenciometrom.

Tak som sa odhodlal ku vymene vnutornej kabelaze v HA610. Povodne tam bol Tasker C 121 2x0.25 - 23 AWG, vymenil som ho za vyssie spominany 14 AWG http://www.ebay.com/itm/230984496926?ss ... 1497.l2649 Slo to trocha tazsie, lebo tento kabel je az prilis siroky a do svorkovnice na DPS ledva vosiel. :) Ale zvukovo ho mam prevereny, to je najpodstatnejsie. Pouzivam ho ako RCA kabel – pri tomto pouziti som zistil, ze pozitivnne prispieva ku kulture prednesu hlucnych mnohonastrojovych pasazi. Necha prejst nadherny bas a lezu z neho krasne, makke, neagresivne vysky.

Sykavky ustupili, su teraz na urovni Hypa 1. Pocutelny rozdiel je ten, ze Hypa 1 hra o nieco zivsie, zvuk je v stredoch “sirsi” a o nieco svetlejsi, niektore nastroje su na Hypa 1 lepsie rozlisene. Objem najvyssich stredov a vysok je vyssi. Hypa 1 je trocha jemnejsia, o malicko menej dynamicka. HA610 je trocha dynamickejsi, avsak prednes je trocha tvrdsi a v stredoch tensi a kusok tmavsi. Pisem to s HE-500 na usiach. Hypa 1 mi nadalej vychadza o kusok lepsia. Najpodstatnejsie prednosti Hypa 1 voci HA610 su sirsi, rozlisenejsi prednes v stredoch a v dynamike o nieco jemnejsi, hladsi, maksi prednes – HA610 je v porovnani niekedy az prilis energicky a tvrdy. Popisane rozdiely netreba chapat ako vyrazne, ale naopak ako drobne, prednes oboch zariadeni je charakterovo velmi blizky. Este doplnim pre tych, co uprednostnuju hlasny posluch na menej citlivych sluchadlach: Hypa 1 vdaka vacsiemu vykonu poskytuje kvalitny prednes aj na vyssich hlasitostiach.

Keby som si dnes mohol vybrat medzi tymito dvoma a nemusel hladiet na peniaze, vybral by som si Hypa 1 z CustomWorks. Napriek tomuto jasnemu verdiktu je namieste vystruhat poklonu aj HA610 na baze LME49710 + LME49610 z dielne nalimko/trunek zo svetelektro.com. Aj tu ide predovsetkym o kvalitne vyhotovenie, lebo len 2 integrace zvuk nerobia. Zatial som sa nestretol s lepsie hrajucim sluch. zos. na baze IO. Tento lacny sluch. zos. ide pouzit aj s HighEnd sluchadlami ako HE-500 a ani v porovnani s diskretnymi sluch. zosilnovacmi triedy HighEnd sa ziadne “faux pas” nekona. Materialove naklady na stavbu HA610 su cca 120 EUR a cena kompletky je niekde mozno kusok nad 170 EUR. Cena Hypa 1 v Kc podla cennika CustomWorks je 3890 za samotny predzosilnovac a 2400 za zdroj (je este moznost dokupit riadenie, prepinac vstupov a dialkove ovladanie). Cize zakladna verzia bez krabice a dalsej bizuterie (konektory, ...) by vysla cca 6300 Kc, spolu s krabicou a zvyskom to vyjde na viac ako dvojnasobok ceny materialu na stavbu HA610. Hypa 1 nie je mozne objednat ako kompletny vyrobok (v cenniku som nanasiel).
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod weefaa 7. 9. 2013 21:20

bogino: Určitě neprozradím nic světoborného. Hypa 1 bude brzy v prodeji i jako hotový výrobek. Provedení budou ve více variantách, ale zbytek necháme na customworks :)
weefaa
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 7. 9. 2013 21:46

Skvela sprava pre beznych hifistov, ktori by si Hypa 1 sami neposkladali!
Asi mozno zhruba odhadnut, ze cena kompletky bude cca dvojnasobok ceny stavebnice. Ale mas pravdu, to nechajme na CustomWorks. :)
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 7. 9. 2013 21:54

bogino píše: ...Zatial som sa nestretol s lepsie hrajucim sluch. zos. na baze IO. Tento lacny sluch. zos. ide pouzit aj s HighEnd sluchadlami ako HE-500 a ani v porovnani s diskretnymi sluch. zosilnovacmi triedy HighEnd sa ziadne “faux pas” nekona. Materialove naklady na stavbu HA610 su cca 120 EUR a cena kompletky je niekde mozno kusok nad 170 EUR...

...nezabúdaj minimálne ešte na jeden zosilovač na báze tých istých IO, ktorý si nedávno testoval.
Jeho cena v „kompletke“ je 122€. Netreba v ňom meniť káble...a napájanie má absolútne imúnne voči sieťovým rušeniam. :D

Obrázek
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod weefaa 7. 9. 2013 22:00

bogino píše:Skvela sprava pre beznych hifistov, ktori by si Hypa 1 sami neposkladali!
Asi mozno zhruba odhadnut, ze cena kompletky bude cca dvojnasobok ceny stavebnice. Ale mas pravdu, to nechajme na CustomWorks. :)

Přesně tak a já jsem právě jeden z těch, kteří se do stavebnice neodváží a raději si připlatí za finální výrobek. Protoze jsem právě o Hypu projevil zájem, napsal jsem panu Strankovi a jeho ochotu a komunikaci mohu jen doporučit. Nevím samozřejmě jak moc lze zvěřejnit informace, proto jsem pouze nakousl, co se připravuje. Každopádně já jsem byl velmi, ale opravdu velmi potěšen, jakou odpověď jsem od pana Stranky dostal :)

Podobný výrobek jsem hledal, našel, ale českým ručičkám dám rozhodně přednost. Kvalita bude samozřejmě na místě.
weefaa
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 7. 9. 2013 22:34

bacil2 píše:...nezabúdaj minimálne ešte na jeden zosilovač na báze tých istých IO, ktorý si nedávno testoval.
Jeho cena v „kompletke“ je 122€. Netreba v ňom meniť káble...a napájanie má absolútne imúnne voči sieťovým rušeniam. :D

Na E12 nezabudam. Keby si mal E12 a HA610 vedla seba a porovnal ich, pochopil by si rychlo. Rovnaky jeden alebo 2 integrace zda sa este vysledok nerobia. E12 je vyborny prenosny zosik, vyhodny v pomere cena/vykon, ale asi SMD vyhotovenie, kondenzatory v ceste signalu a mozno aj nejake dalsie veci vo vyhotoveni sposobuju, ze zvukovo uroven HA-610 nedosahuje.

JDS Labs C5 urobil na mna este lepsi dojem, nez E12. Ten sa naozaj blizil ku HA610, rozdiel bol dost maly. O malicko vacsi detail a trocha viac dynamiky HA610 boli jedine rozdiely, inak charakterovo to bolo to iste.
bogino
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka