HYPA 1

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bacil2 7. 9. 2013 22:48

...skúšal si E12 na HE-500?
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bogino 7. 9. 2013 23:00

Nie, teraz E12 nemam. Kvalita prednesu bola u HA610 vyssia so vsetkymi sluchadlami, ktore som skusal - tie co mam v podpise a RE-262.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
iPod 5.5G imod ► FiiO E11 ► Brainwavz B2
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Quart 8. 9. 2013 15:30

weefaa píše:Přesně tak a já jsem právě jeden z těch, kteří se do stavebnice neodváží a raději si připlatí za finální výrobek. Protoze jsem právě o Hypu projevil zájem, napsal jsem panu Strankovi a jeho ochotu a komunikaci mohu jen doporučit. Nevím samozřejmě jak moc lze zvěřejnit informace, proto jsem pouze nakousl, co se připravuje..

Určitě to není žádné tajemství. Napíšu to tedy rovnou sem. V týdnu očekávám první kusy ověřovacích panelů pro finální výrobek HYPA 1.

Budou k dispozici dvě verze:
1. Jeden vstup, jeden výstup + sluchátkový výstup
2. Čtyři vstupy, dva výstupy, sluchátkový výstup + dálkové ovládání

Brzy se tyto přístroje objeví v naší nabídce.

Pavel Stranka
www.SPaudio.cz
www.CustomWorks.cz
Quart
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 8. 9. 2013 18:25

Pridavam moje osobne preferencie, aky z 3 tu porovnavanych zosikov by som pouzil s ktorymi sluchadlami, keby som mal stale vsetko poruke: :)

DT880
1) Hypa 1 ... viac svetlosti a sirsie stredy oproti HA610 prednesu DT880 prospievaju
2) HA610 ... prednes podobny ako Hypa1
3) PRE4 ... menej svetlosti, menej vysok, fadnejsi prednes

K701
1) PRE4 ... najlepsia kombinacia s K701, treba ratat s analytickym charakterom prednesu
2) HA610 ... menej vyssich stredov a vysok ako u Hypa1 sa ku K701 hodilo viac
3) Hypa 1 ... az prilis vela vyssich stredov a vysok

HE-400
1) Hypa 1 ... o nieco maksi zvuk s rozlisenejsimi stredmi troska viac svetlosti a vysok oproti HA610
2) HA610 ... pozri o riadok vyssie
2) PRE4 ... casto az prilis tvrdy, suchy, analyticky zvuk, menej svetlosti a farieb v stredoch
HE-400 su trocha temnejsie nez DT880

HE-500
1) Hypa 1, PRE4 (v abecednom poradi) ... Hypa 1 relaxovanejsia, PRE4 presnejsi, analytickejsi
3) HA610 ... podobne ako Hypa 1, ale uzsie a trocha tmavsie stredy a energicnost je vyjadrena tvrdsie
HE-500 hraju jemnejsie nez HE-400, preto s PRE4 idu lepsie

Moje preferencie su samozrejme ovplyvnene aj zvyskom zvukoveho retazca: hiFace Two > HK HD 970
Moj retazec sa hodi skor ku neutralnym az mierne temnejsim sluchadlam, K701 ako jedine svetle boli preto v urcitej nevyhode. Za tychto okolnosti sa mi ku K701 najlepsie hodil najmenej svetly zosilnovac.
Naposledy upravil bogino dne 8. 9. 2013 20:14, celkově upraveno 1
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radimecek13 8. 9. 2013 18:39

to je zvláštní,mě k701 hráli nejlépe právě s Hypou1,ale pre 4 jsem neslyšel mám jen dispreII jfet a na nich K701 nic moc...
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado

FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xmarek 8. 9. 2013 19:01

Quart píše:Budou k dispozici dvě verze:
1. Jeden vstup, jeden výstup + sluchátkový výstup
2. Čtyři vstupy, dva výstupy, sluchátkový výstup + dálkové ovládání

Osobně bych preferoval tu první verzi. Nicméně ještě nejsem definitivně ke koupi rozhodnutý a vzhledem ke své povaze bych stejně uvažoval o stavebnici. A nemyslím si, že by měl p. Stránka v plánu z toho udělat až takové DIY. :-)

O.T.: Už se mi toho začíná doma dost hromadit (přibyl PRE3) a prioritou č. 1 je DAC, teda v mém případě spíš USB transport. DAC je až na druhém místě. Teď laboruji s myšlenkou, že si vyrobím dvou kanalový DACan s AD1955 (2x). :oboze

Každopádně jsem hodně zvědavý i na DACan s firmy CustomWorks. A opět abych nezapadal zejména pokud bude verze s I2S. :-P
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 8. 9. 2013 19:53

radimecek13 píše:to je zvláštní,mě k701 hráli nejlépe právě s Hypou1,ale pre 4 jsem neslyšel mám jen dispreII jfet a na nich K701 nic moc...

To vyhotovenie Dispre II JFET, ktore som mal ja, hralo svetlejsie, s vacsou podporou vyssich stredov ako PRE4 (mal som naraz pozicane oboje). Navyse, PRE4 tlaci menej vysok, co zmiernuje sklony K701 ku ostrosti. Menej svetlosti znamenalo pohodovy posluch so sirsou skalou nahravok. Takze PRE4 mi hralo s K701 lepsie nez testovane neoriginalne vyhotovenie Dispre II JFET.

Tvoj CD player, ktory pouzivas ako DAC, pravdepodobne hra tmavsie nez hiFace II > HK HD 970, alebo sa lisia v niecom inom ... transport a prevodnik nemame rovnaky, to treba tiez uvazit. Moj aktualny celok transport+prevodnik je skor jemne svetlejsi, v porovnani napr. s imodom celkom jasne, ale aj voci HRT MS II (ktory uz nemam).

S K701 mi proste najlepsie sedel najmenej svetly zosilnovac ... pri K701 slo (zial) najviac o toto. Moj domaci retazec je vhodny skor ku neutralnym az mierne temnejsim sluchadlam, takze HiFiMany a DT880 su voci K701 vo vyhode. HiFiMany a DT880 sa mi preto navzajom lepsie porovnavali. Pridal som vysvetlenie pod "tabulku".
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod šeďour 9. 9. 2013 09:18

Stavba HYPA 1...

IMG_20130830_233759_0.jpg
Na doma: DSD player TEAC, digitál TEAC, repro: hybridní dvoupásma TOTEM 100 & třípásma LSM (geniálně návrhl Kocour)
Na ven: FiiO X5 + Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1 + další čínskej šrot

Zaměstnanec GM electronic
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hijk 9. 9. 2013 10:29

Co ta kalafuna, nemáš to celé zapatlané? pořiď si pořádnou pájku Sn60Pb38Cu2 výrobce Kovohuť příbram.
hijk
Junior

Odeslat příspěvekod šeďour 9. 9. 2013 10:53

Slyšel si někdy o oplachování ?

A dík za radu, ale Kovohutě raději ne !
Na doma: DSD player TEAC, digitál TEAC, repro: hybridní dvoupásma TOTEM 100 & třípásma LSM (geniálně návrhl Kocour)
Na ven: FiiO X5 + Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1 + další čínskej šrot

šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xmarek 9. 9. 2013 11:34

Osobně jsem od kalafuny už před x roky upustil. Smrad jak blázen a zapatlaná deska. Dneska používám Flux (na SMD nic jiného ani nejde, z vyjímkou pájecí pasty tam není flux zapotřebí) a na čistění používám isopropylalkohol.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radimecek13 9. 9. 2013 15:44

To Šeďour:stavíš ji pro sebe nebo pro Kociho?
Doma:
Na ven:

radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod šeďour 10. 9. 2013 12:29

Samozřejmě pro Koce, já naslepo nekupuju.Dokud neuslyším, tak neuvěřím...

IMG_20130902_221829_0.jpg

Přibejvá to hrozně pomalu, protože mám dost práce s mechanikou skříně (předělávám to po Dispre) a taky na to mám málo času.

šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod radimecek13 10. 9. 2013 16:57

A vejde se? Dispre má nižší trafo,tam stačila krabice U1 z Modushopu na H1 je potřeba U2 ne? Jsi kouzelník... :D
Doma:
Na ven:

radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 11. 9. 2013 08:11

Vejde se, pasuje do 1U akorát. Jde jen o to, že se na modul předzesilovače nepoužije hranolek, ale přes tenší hliníkový plech, který rozvede teplo, se tranzistory chladí přímo na podlaze krabice. Což na chlazení stačí úplně bezpečně.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka