Sestava k Sennheiser HD 558

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 15. 9. 2013 09:42

Ahoj, koupil jsem si tyto sluchátka a potřebuji poradit, jaký na ně máte názor a jestli k tomu, aby hrály naplno stačí běžný počítač, nebo se vyplatí koupit kvalitní zvukovou kartu, případně i sluchátkový zesilovač nebo převodník? Co z toho byste doporučili? Zatím jsem nic takového nekupoval, tak díky za každou radu. :)
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior

Odeslat příspěvekod kostival 15. 9. 2013 11:20

Audinst HUD-MX1 / Asus Xonar Essence se obvykle ke sluchátkům této třídy doporučuje. Minimum je FiiO E10 pokud to nechceš "hrotit" ..
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rada25 15. 9. 2013 11:23

k těmto sluchátkům abys využil jejich potenciál to chce aspon fiio e10.to jest asi nejlevnější varianta.chce to udat rozpočet kolik max chceš investovat

-- 15. 9. 2013 12:24 --

tak mě kostival předběh...zrovna jsem to psal
na ven:ibasso dx160, ibasso it04,
doma:aune s6 pro,hypa 1, hifiman Ananda,hifiman Deva.
Rada25
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 15. 9. 2013 11:38

Investoval bych max. do 4 tisíc Kč.
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior

Odeslat příspěvekod Rada25 15. 9. 2013 11:57

tak v tom případě by ten audinst(viz výše) nemusel být špatná volba
Rada25
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 15. 9. 2013 12:04

Dejme tomu, že bych koupil např. ten Audinst

Jak se taková "krabička" zapouje do počítače? Přes USB, nebo nějak jinak?

A jaký je rozdíl mezi integrovanou zvukovkou na základní desce a externí zvukovkou jako je Audinst? Je to velký rozdíl v kvalitě zvuku?
_TiGeR_
Junior

Odeslat příspěvekod kostival 15. 9. 2013 12:12

Propojiš to USB kabelem. Hrát to bude čistějí a dynamičtějí ..
A ještě se koukní na HD558 mod, jde z nich udělát HD598 (zvukově) ..
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rada25 15. 9. 2013 12:34

rozdíl rozhodně uslyšíš!zvuk se zrychlí,vyčistí,zlepší se dynamika...
investice se vyplatí
a na ten mod se určitě mrkni...
Rada25
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 15. 9. 2013 12:37

O tom jsem už slyšel, že když se odlepí nějaké pěnové obdelníky uvnitř, že to bude hrát líp, ale nevím jestli je to pravda... nechci si ty sluchátka rozbít. :D

-- 15. 9. 2013 13:38 --

Prostě se bojím sundat ty náušníky, aby se tam něco neprotrhnulo atd...
_TiGeR_
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 15. 9. 2013 12:41

Nausniky sa bezne po opotrebovani alebo napr. vacsom znecisteni vymienaju. Je mozne, ze na youtube najdes nejake video, ako sa rozoberaju, mozno aj video ku tomu konkretnemu modu.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► HQPlayer NAA ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
HQPlayer Desktop ► Topping E30 ► Topping L30 ► Final E4000, HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kostival 15. 9. 2013 12:43

Vzhledem k tomu, že jsou pravděpodobně nové, tak tě chápu. Ale postupem času už k nim takovej respekt mit nebudeš a odhodláš se k tomu :-D
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 15. 9. 2013 12:45

Už jsem se díval na videa, ale přemýšlím proč je tam ta pěnová nálepka, jestli plní nějakou funkci, aby to zlepšovalo akustiku... nebo spíše zhoršovalo kvalitu zvuku
_TiGeR_
Junior

Odeslat příspěvekod MHOE 15. 9. 2013 12:52

Ten mod na HD598 VELMI doporučuji... Jestli by pak doopravdy zněla jako HD598, pak bys získal zvukově vyrovnaná sluchátka, která mě před pár dny během poslechů mnoha modelů příjemně překvapila (tou vyrovnaností) :-)

Byl by to podle mě ideální start do světa hi-fi spolu s koupí prvního zesilovače/DACu.
SOURCE: Roon | HQPlayer | Metrum Onyx (2xOS) | DNA Stratus

DESKTOP: PMx2 (rev2,velour) | HE-6 (mod) | Auteur | Verum 1 (mod)
PORTABLE: THX Panda | Momentum 3 Wireless (EQ)

MEASURING: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 15. 9. 2013 13:16

MHOE a jaký DAC, zesilovač, nebo zvukovou kartu by jsi mi doporučil k mým sluchátkům? :)

-- 15. 9. 2013 14:17 --

Maximálně do 4 tisíc korun...
_TiGeR_
Junior

Odeslat příspěvekod MHOE 15. 9. 2013 13:34

Já v téhle cenové kategorii nejsem až tak zkušený... Existuje například Xonar Essence ST nebo STX, což je zvuková karta s vestavěným sluchátkovým zesilovačem. Tuto kartu vlastním a speciálně s její DAC částí jsem velmi spokojený (kartu však v současnosti používám už jen na transport signálu do externího DACu). Na druhou stranu zesilovací část mi připadá spíše slabá, což si však nemyslí všichni (na head-fi je dost lidí, kteří si Xonar i z tohohle hlediska pochvalují).

Osobně bych doporučil se především vykašlat na Fiio produkty (možná vyjma E12, které je prý dobré). Zkusil bych spíš O2/ODAC kombo nebo se ještě poptal ostatních, kteří mají větší zkušenosti v tomhle ohledu.
SOURCE: Roon | HQPlayer | Metrum Onyx (2xOS) | DNA Stratus

DESKTOP: PMx2 (rev2,velour) | HE-6 (mod) | Auteur | Verum 1 (mod)
PORTABLE: THX Panda | Momentum 3 Wireless (EQ)

MEASURING: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý

Další stránka