Sestava k Sennheiser HD 558

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 15. 9. 2013 14:10

Takže FiiO není dobrá volba? ... Zatím mám jen integrovanou zvukovou kartu Realtek na základní desce. Byl by to rozdíl, kdybych koupil produkt od FiiO?
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior

Odeslat příspěvekod MHOE 15. 9. 2013 14:38

Obecně mi produkty od Fiia nepřipadají nic moc... Ale zase jsou velmi levné. Zeptal bych se však spíš vlastníků konkrétních produktů, které by tě zajímaly.

Já s Fiio E11 nebo E9 nějak extra spokojený nebyl, myslím si, že se dá do 4 tisíc sehnat něco lepšího. O2 (objective2) byl rozhodně lepší zesilovač... A určitě existují i jiné varianty.
SOURCE: Roon | HQPlayer | Metrum Onyx (2xOS) | DNA Stratus

DESKTOP: PMx2 (rev2,velour) | HE-6 (mod) | Auteur | Verum 1 (mod)
PORTABLE: THX Panda | Momentum 3 Wireless (EQ)

MEASURING: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 9. 2013 14:53

MHOE píše:Já s Fiio E11 nebo E9 nějak extra spokojený nebyl, myslím si, že se dá do 4 tisíc sehnat něco lepšího.
On potrebuje aj dac, nielen sluchatkač. Audiofila Fiio samozrejme nenadchne, ale o tom tie pristroje vôbec nie su. Ťažko najdeš za rovnake peniaze nejake zasadne lepšie zariadenie ako je E10.
Pokiaľ je ale rozpočet okolo 4 tisic, už by asi bolo lepšie uvažovať o Audinste.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 15. 9. 2013 15:43

Důležitější je pro mě kvalita zvuku - ne hlasitost, neposlouchám sluchátka moc nahlas :)
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 15. 9. 2013 15:50

Radil som ti v inom vlakne lacnejsie produkty ako E10, lebo si neudal rozpocet a pytal si sa, ci zdroj vobec moze zlepsit zvuk oproti integrovanej.

Pokial uvazujes o modnuti 558 na 598 a o lepsom zdroji, skor Audinst alebo Essence.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► HQPlayer NAA ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
HQPlayer Desktop ► Topping E30 ► Topping L30 ► Final E4000, HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 15. 9. 2013 16:00

Takhle:
Co by bylo pro mě - jako začátečníka v hi-fi nejvhodnější: FiiO, Asus Xonar essence, nebo Audinst? Na PC hraji i hry, takže nevím jestli je lepší Asus xonar essence, nebo stačí FiiO? :-]

A to "modnutí" z 558 na 598 nějak výrazně vylepší kvalitu zvuku?
Naposledy upravil _TiGeR_ dne 15. 9. 2013 17:10, celkově upraveno 1
_TiGeR_
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 15. 9. 2013 16:07

Nikto nema tvoje usi a nikto nepozna tvoje skutocne naroky na kvalitu posluchu.
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 15. 9. 2013 20:01

Máte někdo zkušenost, nebo vlastníte nějaký zesilovač nebo převodník FiiO? Jestli ano, jaký na ně máte názor? Vylepší kvalitu zvuku ve sluchátkách oproti integrované zvukovce? Díky za odpověď.
_TiGeR_
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 15. 9. 2013 21:19

O E10 sa tu popisalo vela, hore je [Hledat]
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 15. 9. 2013 21:26

Já bych osobně zkusil ten Asus Xonar Essence ST(X), který ti může nabídnout jak kvalitní DAC, tak použitelný zesilovač... Rovněž má RCA výstupy na repro a dá se softwarově mezi sluchátky/repro přepínat. Mimojiné na Xonary existují skvělé Uni Xonar drivery, v rámci kterých můžeš používat i nějakou tu virtualizaci prostoru, pokud vím (mimo dalších udělátek).

Pokud bys však chtěl čistě puristickou kvalitu pro sluchátka, určitě se vyhni E10 nebo Xonaru a jdi do něčeho pořádného stolního...

Nevím osobně, jak dobrý je ten Audinst, ale O2/ODAC tě jako první zkušenost s kvalitou rozhodně nezklame... Ale nechci působit, že tady promuju jeden produkt - raději ať ostatní napíšou i jiné varianty. Jak říkám, mé zkušenosti jsou limitované, přesto zesilovací část na E10 má být slabým článkem podle mnohých...

EDIT: Kdyby ses náhodou ve finále rozhodnul pro O2/ODAC, můžeš mi napsat soukromou zprávu a já tě informuju o možnostech, kde je sehnat a jak dostat pro tebe nejvhodnější verzi (existují totiž různé modifikace a prodejci...).

MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 15. 9. 2013 22:29

MHOE, vážně moc díky za tvoje rady. :) Je vidět, že se ve sluchátkách vyznáš. Hlavně potřebuju vědět, jestli bych slyšel nějaký rozdíl v kvalitě zvuku mezi integrovanou zvukovkou Realtek a FiiO E10? Dokáže taková krabička vylepšit i prostor v hudbě? (Bez nějakých udělátek) Byla by to pro mě nejlevnější varianta.

Kdybych ale koupil něco jako Audinst, nebo O2/ODAC, tak by to hrálo hodně dobře?

... Nikdy jsem nic ke sluchátkům nekupoval a stojí to celkem dost peněz, tak jestli se to fakt vyplatí ;-)
_TiGeR_
Junior

Odeslat příspěvekod MHOE 15. 9. 2013 22:37

Kdybys koupil O2/ODAC, tak by to hrálo oproti integrované zvukovce opravdu hodně hodně dobře... Já jsem byl nadšený i ve chvíli, kdy jsem se posouval z Xonaru Essence ST na O2/ODAC.

Abych předešel možné diskuzi s některými, chtěl bych zdůraznit, že jen málokdo pochybuje o tom, že by O2/ODAC byli za nějakých 200USD skvělou koupí. Pokud mají lidé s O2/ODAC kombem nějaké problémy, tak je to především z těchto dvou problémů:

1) Mnozí se tento zesilovač/DAC snaží srovnávat s produkty za 1000USD apod., což vyvolává hodně divoké diskuze...

2) K pomyslné dokonalosti jim chybí to, že jsou lehce ostřejšího charakteru (zvukem)... Podle mě to není žádný zásadní problém (takové Fiio E10 bude mít těch zásadních problémů daleko víc, řekl bych), ale jsou lidé, kterým toto hodně vadí, a tedy jsem už viděl i takové, kteří třeba ten zmiňovaný Xonar Essence ST ve finále měli radši (což však osobně moc nechápu, protože O2/ODAC jsou technicky určitě lepší a posunem dál).

Co od O2/ODAC čekat - velmi čistý zvuk se skvělým prostorem (ano, znatelné zlepšení) a pevným basem. Nečekej ale od nich nabasovanost nebo temnější nádech, je to neutrální až lehce světle znějící kombo.

Jestli se to vyplatí? Málo co se v audiu vyplatí jako O2/ODAC... Poměr cena/výkon je vynikající. Kdybychom byli v Americe, rovněž bych doporučil se poohlédnout po Schiit Magni/Modi, ale to je u nás mimo diskuzi. Určitě existují i jiné varianty, ale nejsem si moc jistý, jestli v této cenové kategorii... Možná ten audinst, ale ten popravdě tak známý jako O2/ODAC ani zdaleka není. Možná Fiio E17... Ale popravdě bych dal přednost O2/ODAC, pokud nepotřebuješ přenosné zařízení (jakým E17 je).

MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 16. 9. 2013 05:46

A kolik Kč takový O2/ODAC stojí a kde by se dal sehnat? Něco přesně takového hledám, čistý zvuk, skvělý prostor, pevný bas, neutrální až světle znějící... Ale můj rozpočet je omezený (max. 3- 4 tisíce, víc prostě nemůžu dát)

... Jinak závidím HD 800, to je můj sen. :D Možná za pár let.
_TiGeR_
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 16. 9. 2013 06:49

Zavisi na konkretnom vyhotoveni O2, to od Epiphany Acoustics mi znelo sice detailnejsie, ale zaroven svetlejsie a agresivnejsie nez druhe pozicane od Head'n'Walter. A ODAC je tiez svetly, takze toto kombo moze byt nielen trocha svetle, ale aj velmi svetle.

Do 3-4 tis. ti kombo ODAC/O2 nevojde. Skor sa preto orientuj na Essence (ziadne dalsie krabicky ani kable nebudes potrebovat) alebo Audinst hud mx1 pripojeny a napajany cez USB. Cenovo medzi nimi a O2/ODAC je napr. HRT MicroStreamer, su nan priaznive odozvy.

V tvojom pripade by som siel do Essence, casom sa da ku nemu dokupit lepsi sluch. zos. a nadalej ho pouzivat ako DAC. Ale mozno to vobec nebudes chciet/potrebovat. Teraz si v nejakom zapale, co kupis, ale to ta prejde - ide najma o to, kolko casu venujes pocuvaniu hudby a ake su tvoje skutocne naroky na kvalitu. To je vec, ktoru casom zistis sam.
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 16. 9. 2013 18:17

" ide najma o to, kolko casu venujes pocuvaniu hudby a ake su tvoje skutocne naroky na kvalitu."

Na PC poslouchám hudbu, sleduju filmy, hraju hry
Nároky na kvalitu - nejsem odborník na kvalitu zvuku, ale poznám rozdíl mezi levnějšími a dražšími sluchátky. :) Nevím jestli bych dokázal ocenit kvalitu lepších DAC/sluch. zesilovačů (nikdy jsem nic takového neměl, neviděl, ani neslyšel), proto bych pro začátek koupil spíše něco levnějšího, ale aby byl poznat rozdíl oproti integrované zvukovce Realtek, kterou mám teď. Např. FiiO E10? Stojí jen kolem 2 tis. Byl by to rozdíl v kvalitě zvuku?

ODAC/O2, nebo Audinst HUD MX1 se asi těžko shání, na internetu jsem nenašel moc obchodů, kde je prodávají.

I když o Essence taky přemýšlím,je to zvuková karta, šlo by nastavit i různé prostorové efekty atd. a má i sluchátkový výstup, ale to už jsou zase 4 tis.
_TiGeR_
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka