Asus Xonar Essence nebo Audinst HUD-MX1

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod -Lox- 20. 11. 2013 12:26

Zdravím.
V brzké době plánuji pořídit nějaký kvalitnější zdroj zvuku do svého PC.
Situace je následující: koupil jsem si sluchátka ATH-AD700 a zjistil jsem, že má zvukovka v PC má jen o málo lepší kvalitu zvuku v porovnání s integrovanou takže je to jednoduše špatné.
Zjistil jsem tady na fóru, že potřebuji kvalitní DAC a nejlépe aby měl i sluchátkový zesilovač.
Jelikož jsem si zvolil strop 4000Kč, vychází mě u této volby alternativy zmíněné v názvu tématu.
Nevím však, co je pro mne vhodnější volba.

Pokud bych bral čistě rozdíl mezi tím mít kartu v PC nebo krabičku na stole tak mi to vychází takto:
Hlavní výhoda externího zařízení by pro mne byla možnost regulovat hlasitost jinak než pomocí SW.
To, že externí zařízení mohu přenášet, atd. pro mne není důležité, protože sluchátka stejně používám jen u počítače.
U zvukové karty vidím hlavní výhodu v tom, že i kdybych časem uvažoval o upgradu, tak ji stále mohu použít jako kvalitní DAC a koupit jen kvalitnější sluchátkový zesilovač.

Netuším tedy jak si mezi zvolenými produkty vybrat, a zda jsem je zvolil správně.
Předem děkuji za pomoc ;-)
-Lox-
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 20. 11. 2013 12:35

takže je to jednoduše špatné

Sluchadla triedy AD700 si zasluzia nejaky slusnejsi zdroj, ale skus najprv popisat, co je "spatne" s tvojim doterajsim zelezom. AD700 maju totiz svetlejsi charakter a menej basov, co niektorym nevyhovuje a toto sa v zasade nezmeni ani lepsim zelezom. Ak charakter AD700 v zasade nie je pre teba problemom a chcel by si vylepsit detail, separaciu nastrojov, priestorove podanie, dynamiku, lepsi zdroj pomoze.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Lox- 20. 11. 2013 12:47

Sluchátka jsem vybíral poslechem v prodejně, tehdy jsem se rozhodoval mezi HD 558 a těmito. Po poslechnutí jsem měl jasno, že AD700 mi sedí víc, mají užasný prostor a jejich přednes je velmi živý. Takže jsem je koupil a dovezl domů. Nechal je zhruba 50 hodin šumět růžovým šumem a jakmile jsem je zapojil do PC a zkusil si poslechnout hudbu, tak sem neslyšel tak velký rozdíl oproti špuntům za 600Kč.

Proto si myslím, že mi pomůže lepší zdroj. Minimálně jsem si jistý, že na prodejně byl mnohem znatelnější prostor a přednes byl o dost živější.

Mimochodem, děkuji za pohotovou odpověď.
-Lox-
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 20. 11. 2013 13:04

Neviem, ci tu ma niekto taku kombinaciu, ale pozri co pisu ini, napr.
https://www.google.sk/search?q=ad700+essence
https://www.google.sk/search?q=ad700+audinst+hud+mx1
Ak si z Prahy alebo tam chodievas, da sa dohodnut vyskusanie s PureSound, ponukaju HRT MicroStreamer za 4290. Mam ho doma pozicany, ale nemam AD700.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Lox- 20. 11. 2013 13:13

Z Prahy nejsem, bydlím kousek od Brna, takže ten MicroStreamer nebudu moct vyzkoušet.

EDIT: Na google vypadá, že je celkem běžná kombinace AD700 + Essence, to může být ale způsobeno i tím, že ten Audinst není tolik známý.
-Lox-
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 20. 11. 2013 13:39

Potrebujes zdroj, ktory nebude prilis svetly, bude sa podla mna hodit skor neutralny az tzv. teplejsi.

Skus kontaktovat jirka0078 sukr. spravou, je pravdepodobne, ze pojde AD700 vyskusat s MicroStreamerom:
viewtopic.php?f=1920&t=1203421&p=9818194#p9818194
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirka0078 20. 11. 2013 14:03

Jo,chystám se příští týden po dovolené zapůjčit si microkrabičku.Pak napíšu své skromné názory
jirka0078
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod -Lox- 20. 11. 2013 15:05

A ten MicroStreamer je teda DAC + sluchátkový zesilovač ?
-Lox-
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirka0078 20. 11. 2013 16:12

Jo,jo a teď už ho nabízejí i na headphones.cz ,je to americkej výrobek,takže o trošku lepší než čína :-D http://www.whathifi.com/review/hrt-microstreamer
jirka0078
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 20. 11. 2013 16:27

k272 to asi nevybudi, ze?
co sa tyka audinst vs xonar, tak xonar urcite
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 20. 11. 2013 17:22

300 Ohmove German Maestro GMP400, ktore mam teraz doma, vybudi MicroStreamer dobre, predpokladam preto, ze K272 tiez.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirka0078 20. 11. 2013 18:09

No uz se na tu krabičku těšim,ad700 poslouchám z obyč noťase(flac) a je to bída.Mám novej tablet asus phonepad a vše jsem do něj přetahal,protože to z něj prostě hraje líp.HRT to musí šoupnout trošku dál,když je znát rozdíl mezi těmito dvěma nehudebníma mašinkama.
jirka0078
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod -Lox- 20. 11. 2013 18:13

Chápu správně tu věc, že externí DAC se vlastně pro systém tváří jako externí zvuková karta ?
Trochu mi není jasné jak může taková malá krabička nahradit celou zvukovku popř., že je to to stejné jako ten Audinst. :-))

EDIT: No u mě bude hlavní, aby ten posun stál za ty prachy a aby to mělo budoucnost, aby se dané zařízení dalo pokud možno nějak použít i kdybych časem zase prováděl upgrade :-D
-Lox-
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 20. 11. 2013 20:34

Externy DAC nahradi zvukovku, co sa tyka analogoveho stereo vystupu. Cize pri prehravani hudby cez DAC sa integrovana zvukovka vobec nepouzije. DAC vsak nedisponuje analogovymi vstupmi (line in, mikrofonovy, gramofonovy ...), analogovy vystup je len stereo (nie viackanal) a ak ma aj digitalny vystup, typicky je tiez len stereo (niekedy aj multikanal).

Externy DAC a integrovana ci ina zvukovka sa normalne v systeme spolu znasaju, takze napr. mikrofonny vstup zvukovky normalne pouzivas nadalej. Z DACu mozes spravit prednastavene zvukove zariadenie, alebo nim moze nadalej ostat zvukovka a DAC nastavis ako vystupne zariadenie len v niektorom media playeri.

Ked si pozries fotky, co som dal v susednom vlakne, ta mala krabicka nie je prazdna. V kvalitnych prenosnych prehravacoch za viac sto EUR, ktore navyse obsahuju este aj displej, ovladanie, mikropocitacove komponenty, slot na pamatovu kartu a bateriu, bude audio elektroniky tiez zhruba tolko. Neviem, ci si niekedy videl realne velkosti SMD suciastok ...

V kvalite DAC casti MicroStreamer vyplna priestor medzi FiiO E10 a drahsimi rieseniami, ako napr. Music Streamer II+ (ktory mam tiez pozicany), CEntrance DACport LX, alebo povedzme Halide Design DAC HD. MicroStreamer je typicky hodnoteny lepsie, nez Audioquest Dragonfly. V porovnani s Meridian Explorter DAC HD sa pise:
The HRT microStreamer has the edge in delivering a more transparent and insightful sound – as well as more agile and exciting timing – but we think some listeners will appreciate the Explorer’s smoother approach, which is easier on the ears for long hours of listening.
Cize je zhruba jeho kategoria.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 20. 11. 2013 22:53

Moje cerstve porovnanie MicroStreamera s par dalsimi zariadeniami tu: viewtopic.php?f=1920&t=1203421&p=9820952#p9820952
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků