USB DAC - nejaky zaklad do 70,-E

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Slamka 20. 1. 2014 21:33

K PC planujem prikupit USB DAC, nejaky zakladny model. Poradte co by sa hodilo. Pripojene k tomu budu Kurzweil KS-40A ktore uz su na stole ale zatial pichnute len rovno do jacka integrovanej zvukovky MB. Aj to je uz neuveritelny rozdiel voci akymkolvek inym reproduktorom "znamych firiem" typu Logitech, Creative atd co sa daju kupit v alze.

Moja predsava o DAC:
    1. ovladanie hlasitosti otocnym knobom
    2. jack na sluchatka (pre istotu, zatial nepotrebujem, pouzivam len Koss Porta Pro, ale s vyhliadkou buducnosti)
    3. primerana cene reproduktorov (70,-Eur) = tak zhruba tiez okolo 70,-E max.
Vahal som kupit taku PC klasiku - externu zvukovku od Creative Sound Blaster X-Fi HD, no odradila ma nekompatibila s 44100 Hz v com je vsetka hudba - a ja to chcem len na hudbu.

Neplanujem ziaden vacsi uprgade, ale pride mi to ako najlepsie riesenie ozvucenia PC za primerany peniaz. HiFi zostavu doma mam, toto je cisto nahrada plastovych ubohych reproduktorov na zakladne (ale pocuvatelne!!) zvuky z PC..

Vdaka za rady.
Slamka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 20. 1. 2014 21:46

V bazari fora najdes FiiO E10 aj E17.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
iPod 5.5G imod ► FiiO E11 ► Brainwavz B2
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Slamka 21. 1. 2014 11:02

No som z toho celkom slusne zmateny. Kvoli konektorovej vybave tychto roznych DACov.
Doteraz som bol vzdy v tom ze
    jack - sluzi na priame pripojenie pasivneho repro/sluchadiel
    cinch - sluzi na pripojenie dalsieho aktivneho prvku (aktivne repro/zosilovac)
Uz to tak nie je???

Dane zariadenia to maju uplne "random". Fiio E10 aj E17 maju jack vystupy (myslim zadne, na pripojenie aktivnych repro!, sluchatka su samozrejme jack), nuForce uDAC2 zas cinche. A to sa tvaria akoze "rovnake" urcenie zariadenia.
A z coho som uz uplny magor - na co sa Fiio E17 zasuva do Fiio E09K?? Nie je nahodou aj E09K USB DAC?? A zas ine konektory, cinche..
Slamka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 1. 2014 14:06

Cinch a jack vystup je predsa to iste. Len je to stereo v pripade jacku zdruzene do jedneho konektora. Kable jack-2x cinch kupis v kazdom elektre.

E09 je len zosilovac. Ten USB vstup je tam preto ze ked donho pichnes E17, tak sa k USB na E17-ke nedostanes. A nemal by si to ako pripojit k PC. Ako DAC bude sluzit stale E17, len usb pichnes do E9.
Naposledy upravil Ryan Giggs dne 21. 1. 2014 15:36, celkově upraveno 2
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod bogino 21. 1. 2014 14:08

Je to celkom jednoduche.
Do najmensich krabiciek sa cinch nedava - nie je na to miesto.
O nieco vacsie mavaju bud jack alebo cinch, ako sa vyrobca rozhodne.
Pri stolovych zariadeniach standardne byva len cinch (RCA).
Ked je na jacku napisane 'line out', pouzijes kablik jack - 2x cinch.
Napr. FiiO E10 ma 2 jack vystupy - jeden na sluchadla a jeden line out.

E09K ani nahodou nie je USB DAC - nezaskodi pozriet stranky vyrobcov a manualy. Ked sa do E09K zadokuje E17, ten sa pouzije ako DAC. Ale kedze zadockovanim sa znepristupni USB konektor na E17tke, E09 ma tiez USB konektor. To ta asi doplietlo. USB konektor E09-tky funguje, len ked je do E09 zadokovana E17 alebo E07 alebo E7 a nahradzuje USB konektor zadokovanych zariadeni.

Ryan ma predbehol, tak to mas 2 krat.
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Slamka 21. 1. 2014 15:41

Ach tak, ano, ten USB konektor na tej E09K ma doplietol. Nechapal som ako to funguje dokopy s E17, uz mi to je jasne, usb je len prechodny konektor do E17.
Dik za objasnenie.

V porovnani Fiio E10 s nuForce uDAC2 som nasiel toto:
Another thing to keep in mind - the E10's fixed-level line out might make sense if you're looking to add a DAC to an older receiver, while the uDAC-2SE, with its variable preamp output, would make a better front end for a desktop system that includes a pair of active speakers. You'll really want to listen to both, I'd say.

Ako mam tomu rozumiet? Co je to fixed level line-out?
Slamka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 21. 1. 2014 19:15

Ide o to, ci nastavenie hlasitosti na DACe ma na line out konektor vplyv, alebo nie.
E10 - fixed - nema
uDAC - variable - ma
Pre zapojenie napr. do A/V receivera 'variable output' nepotrebujes, hlasitost budes regulovat na receiveri.
Ak mas aktivne repro bez dialkoveho ovladania a ich ovladac hlasitosti nemas v dosahu, 'variable output' ti umozni regulovat hlasitost na DACe.
Ale asi je lepsie regulovat hlasitost priamo na aktivnych repro.
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zimcol 21. 1. 2014 19:31

E17 má "fixed" aj "variable" line out. Dá sa to prepínať pomocou "LO BYPASS" na boku prístroja. Môžeš si regulovať zvuk na DAC-e alebo na zariadení, ktoré máš zapojené za DAC-om.
Samsung 50J6282►Marantz SR-6011►6.1.2 Q Acoustics 3050+3090+Magnat Interior
HRT MS II►C&C BH►HE-400i
FiiO X3 2nd►VISO HP50/Custom Art FIBAE 3
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Slamka 21. 1. 2014 21:48

Tak super, Fiio E10 neprichadza do uvahy. Ako som vyssie spominal hned v prvom prispevku, hladam USB DAC pomocou ktoreho budem ovladat hlasitost mojich PC reproduktorov Kurzweil KS-40A, ktore su sice aktivne, ale maju ovladanie vzadu a nemaju dialkove. USB DAC chcem mat na stole "po ruke".

Nehladam DAC ktorym budem napajat hifi zostavu, to som spominal len na okraj preco nehladam ziadne top riesenie - nepotrebujem ho totiz. Len som trosku narocnejsi a ani na tie zakladne zvuky z PC nechcem plastove krabicky Logitech.

Takze dalsia volba ak spravne chapem pada napriklad na nuForce uDAC-3, aktualizovany uDAC-2. Tak?
Tu je recenzia a aj tu dalsia. Akurat ze cena sa pohybuje okolo 120,-Eur. Najde sa nieco lacnejsie?
E17 som nejako skrtol, jedna sa o mobilny DAC, s gombikami, to nic pre mna, ja hladam riesenie k PC a s jednoduchym otocnym ovladacom.
Slamka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 21. 1. 2014 23:54

Najde sa nieco drahsie, ale len o 20€ http://www.k24.sk/product/100089/Audio_ ... B_DAC.html
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hrabe.x 22. 1. 2014 01:16

k tomu uDAC3 - 80mW / 16ohm se nezdá zrovna moc oproti konkurenci. Taky se zdá že má jen jedny hodiny, resp. krystal.
hrabe.x
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 1. 2014 08:52

Je aj lacnejsie, napr. Audinst Mini.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Slamka 22. 1. 2014 14:41

Audinst Mini musim skrtnut - tu sa pise:
Also note that the RCA line-outputs of the HUD-MX1 are controlled via the volume dial whereas the ones on the HUD-Mini's are fixed. If you have active speakers with no volume (or volume controls on the back) then the HUD-Mini is not so useful.

Hladam variabilny line-out, prave kvoli ovladaniu hlasitosti Kurzweilov..

Audinst MX1 potom ako dalsi adept, jeho nevyhoda je akurat v tom ze potrebuje externe napajanie.. Uvital by som napajanie len z USB.
Slamka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 22. 1. 2014 16:35

Audinst hud mx1 moze byt napajany z USB.
http://audinst.com/en/bbs/board.php?bo_ ... x1&wr_id=4
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Slamka 22. 1. 2014 17:04

Aha, citam v navode. To som fakt necakal.
Slamka
Mírně pokročilý

Další stránka