DAC+Headamp pro AKG K 240 MkII(K 701)

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod PiNa_cz 30. 5. 2014 14:32

Petulda píše:Z mého pohledu se na vše díváš docela nevraživým pohledem. Třeba schopnost DACů dekódovat DSD já osobně nevidím jen jako marketingový nesmysl, ale jako prostou alternativu pro vlastníky SACD přehrávačů, kteří buď mohou použít interní DAC nebo externí. Nevidím na tom nic špatného, naopak.


Čísla samozřejmě neznám, ale myslím, že majitelů SACD přehrávačů kteří si pořídí externí DAC s podporou DSD bude minimum. Soudě tak podle odezvy na fórech, kde jejich noví i potenciální budoucí majitelé řeší, kde nakoupit alba v DSD. Určitě je to dané i tím, že drtivá většina dostupných bit-perfect SACD ripů je z pochopitelných důvodů pouze v PCM (FLAC). Rozdíl mezi dobře převedeným PCM z DSD a DSD je stěží postřehnutelný, ale i tak se to prezentuje jako něco, co posune kvalitu zážitku z poslechu o pořádný kus dál. Z pohledu marketingu super věc o tom žádná.

Petulda píše:A k tebou citovanému textu: různých studií na různá témata zaštítěných různými jmény je na internetu k nalezení mnoho... Neberu to moc vážně, spíš si něco, co mě zajímá, ověřím.


Problém bych viděl v tom, že v tomto konkrétním případě většina slepých a dobře odvedených testů končí pokaždé se stejným výsledkem. Stačí si projít například HydrogenAudio fórum a další a popřemýšlet o tom, proč na Head-Fi slepé testy nejsou...

Petulda píše:Je úplně v pořádku, že na tebe něco dělá nějaký dojem a že ya svým názorem platným pro tebe si stojíš. Jen bys to neměl zobecňovat ve smyslu, co platí pro mne, platí nutně pro všechny ostatní. Není to tak :-).


Zatím jsem nenašel "důkaz", který by mně přesvědčil o tom, že tento můj názor je mylný. Názory "já to tam slyším" neberu, stačí si zjistit, jak naše smysly fungují, jak se na uši nemůžeme spolehnout, jak snadno se dají ošálit atd. Provedené slepé testy hovoří samy za sebe. Ale chápu, že se to někomu nemusí líbit, že existuje spousta argumentů, které se snaží použitelnost/autenticitu/věrohodnost slepých testů vyvrátit, neúspěšně. Poslech hudby je krásná věc, audifilství je už posedlost, která v extrémních případech hraničí s duševní chorobou. Opět zdokumentováno na bezpočtu případů.

Petulda píše:Mimochodem, rozdíl mezi 320 kbps MP3 a CD slyšíš?


MP3 neposlouchám a s CD jsem neporovnával, ale z podstaty komprese MP3 předpokládám, že nejvíc budou trpět výšky - například tebou zmiňované činely. V mém věku končím na 16-17kHz, takže bych rozdíl možná ani neslyšel. Samozřejmě záleží na více faktorech, na zdrojové nahrávce, na hudebním žánru atd. Opět existuje slepý test - píše se o něm například v knížce Perfecting Sound Forever, kterou všem doporučuji - kdy ani laická veřejnost ani profíci rozdíl mezi kvalitními MP3 soubory a RBCD nepoznali.

Nakonec je to stejně hlavně o emocích při poslechu a ty se u nahrávek, které nás berou, dostaví tak jako tak, ať už je to MP3, FLAC, vinyl, nebo obyčejné rádio ;-)
JRiver Media Center ► KS ► DAC Master 7 Singularity ► HeadAmp Master 9 ► balanced HD800
PiNa_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 30. 5. 2014 16:26

PiNa_cz píše:Čísla samozřejmě neznám, ale myslím, že majitelů SACD přehrávačů kteří si pořídí externí DAC s podporou DSD bude minimum.

Počet se bez znalosti čísel určuje špatně :-). Ale o to nejde, to nebylo podstatou toho, o čem jsem psal. Psal jsem o tom, že nevidím nic záludného ani špatného, že výrobci tuhle možnost nabízejí - jako reakci na tvá slova o záludném marketingu podsouvajícím nic netušícím zákazníkům něco, za co musí platit, aniž by chtěli... Nemusí. Mohou. Naštěstí. A o tom to je....

PiNa_cz píše:Stačí si projít například HydrogenAudio fórum a další

Asi hudbu radši poslouchám než abych prolézal všemožná fóra a hledal důvody, proč bych neměl slyšet to, co prostě slyším :-).

PiNa_cz píše:Zatím jsem nenašel "důkaz", který by mně přesvědčil o tom, že tento můj názor je mylný.

Ale nene, tvůj názor na to, co ty (ne)slyšíš není vůbec mylný. A já nemám nejmenší potřebu tě čímkoliv jakkoliv přesvědčovat, že tvůj názor na tvé vnímání je špatný :-). Není. Je správný.
Jen jsem ti napsal, že já to mám jinak, což pro tebe byl povel ke snaze mě přesvědčit, že to tak nemám :-). Zbytečná snaha.

PiNa_cz píše:z podstaty komprese MP3 předpokládám, že nejvíc budou trpět výšky

Nejen výšky. Strašně trpí dynamika, slévají se a rozmazávají basy. Mizí mikrodynamika a dozvuky, ztrácí se detaily.

PiNa_cz píše:Opět existuje slepý test - píše se o něm například v knížce Perfecting Sound Forever

Jsi vášnivý čtenář o hudbě a zvuku - a to není míněno sarkasticky ;-). Tomu se nevyrovnám. Já fakt radši poslouchám.


PiNa_cz píše:Nakonec je to stejně hlavně o emocích při poslechu a ty se u nahrávek, které nás berou, dostaví tak jako tak, ať už je to MP3, FLAC, vinyl, nebo obyčejné rádio

Kéž bych to tak měl... Resp. do jisté míry to tak mám, ale čím kvalitnější reprodukce, tím, víc mě to baví, vtáhne, působí silněji. A v tomhle je, byla a bude vždy s obrovským náskokem živá hudba... Aspoň pro mne.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bogino 30. 5. 2014 16:57

Petulda píše:Psal jsem o tom, že nevidím nic záludného ani špatného, že výrobci tuhle možnost nabízejí - jako reakci na tvá slova o záludném marketingu podsouvajícím nic netušícím zákazníkům něco, za co musí platit, aniž by chtěli... Nemusí. Mohou. Naštěstí. A o tom to je....

Zial, audiofilska komunita sa sprava takym sposobom, ze vytvara tlak na vyrobcov, aby vyrabali aj to, co by z racionalnych dovodov ani nechceli. Lebo typicky zakaznik si pozrie technicke parametre - ake to ma vstupy/vystupy, ake vzorkovacie frekvencie, ci aj DSD atd. Bez ohladu na to, ze o zvukovej kvalite tieto parametre nevypovedaju. Vyrobca, ktory nejaku feature/parameter neponukne, sa dostava do nevyhody, ajkeby slo o slabo pouzitelnu feature a aj keby jeho zariadenie davalo jasne lepsi zvuk, nez konkurencne. Takto to naozaj funguje... Aj auta mnohi kupuju len podla zoznamu vybavy a nie podla toho, ako sa s tym autom jazdi. DSD spiralu roztacaju predovsetkym audiofili, nadrzani kupit nieco nove s novou feature a samozrejme sa najdu vyrobcovia, ktori sa prave tohoto chytia a marketingovo to vo svoj prospech spracuju.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PiNa_cz 30. 5. 2014 21:03

Petulda píše:Kéž bych to tak měl... Resp. do jisté míry to tak mám, ale čím kvalitnější reprodukce, tím, víc mě to baví, vtáhne, působí silněji. A v tomhle je, byla a bude vždy s obrovským náskokem živá hudba... Aspoň pro mne.


Já myslím, že v hodně věcech se nakonec shodneme. I pro mě je největším zážitkem živá hudba. Vzhledem k tomu, že preferuji jazz a klasiku, tak tam to snad ani jinak nejde ;-) I já dávám přednost poslechu před ABX a teoretizováním a mám to stejné i v tom, že čím kvalitnější, tím zábavnější, působivější, atd.

A načteno mám z jednoduchého důvodu - oslavné recenze nahrávek nebo hardwaru, kdy potom na vlastní uši ten rozdíl je buďto mizivý, nebo žádný. Ze začátku jsem to přisuzoval slabší výbavě, ale ani se špičkovou výbavou se to nezměnilo. A teprve když zjistíš, jak lidský sluch funguje, jak se dá snadno vizuálními podněty ovlivnit, jak mocná je psychoakustika, jak velký vliv má očekávání, a že v audiu vlastně neexistuje objektivní recenze, potom začneš na jedné straně brát hodně věcí s rezervou a s nadhledem, na straně druhé pochopíš ty "zouflace", kteří například za kabely utrácejí šílené sumy peněz a žijí s pocitem, že jim to hraje lépe, protože oni to přece "slyší".

Myslím, že tohle si můžeme doma otestovat všichni. Každý jsme určitě zažili chvíle, kdy nám to doma hrálo naprosto "božsky" a o pár dní později ta samá výbava, ta samá nahrávka a najednou to nebylo ono. Stačí stres, zvýšený krevní tlak a všechno je jinak.

I proto mě štve marketingové masírování mas hi-resem, kdy jde v první řadě o peníze a o "vytěžení" lidí, kteří ani netuší a žijí s pocitem víc pruhů víc adidas, víc bitů a khz vyšší kvalita. To je celé ;-)
JRiver Media Center ► KS ► DAC Master 7 Singularity ► HeadAmp Master 9 ► balanced HD800
PiNa_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 31. 5. 2014 06:58

Obrázek

:hm

a celkom ziva tema nielen o roznych audio formatoch tu
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... sc&start=0
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod The Wolverine 31. 5. 2014 10:47

philcol:
V ČR je k sehnání NuForce Icon DAC a novinky Musical Fidelity V90-HPA a Fostex HP-A4.
Ještě jsou k sehnání Audinsty (mx-1 a mx-2), ale ty by mohly být příliš světlé v kombinaci s AKG.

Taky můžeš jít cestou HRT MusicSreamer III a samostatného zesilovače - BVaudio Headamp nebo FiiO E9.

V případě nákupu ze zahraničí je v téhle ceně NFB-15(2014) asi to nejlepší, co se dá sehnat.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 31. 5. 2014 11:02

armaman píše:Obrázek
Obrázek má tři nedostatky: rozsah u MP3 je úplně blbě; za druhé je frekvenční hodnota u lidského sluchu blbě; a za třetí ty "decibely" ač jsou sice fakticky správně, tak je to prezentováno takovým generalizujícím způsobem, že je to vlastně blbě.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 31. 5. 2014 12:42

A nie je to uplne jedno?
Normalny clovek sa nad tym nepozastavi a ten co sa chce hadat a polemizovat tak ten obrazok rozpitva az do nanocastic.
Jednoducho som tym chcel ukazat iba to , ze nielen tu je dost "ocasov" co budu rozoberat aj mysi prd.
A ejhla uz sa dakto nasiel.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MHOE 31. 5. 2014 13:18

Já tomu začal nedávno říkat "Slovanet syndrom"... Nic proti Hergarokovi, oproti standardům onoho sousedního fóra je jeho příspěvek ještě zcela v pohodě.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 31. 5. 2014 13:22

A já jsem zase chtěl ukázat, že je tu dost individuí, co se tváří, že něco ví a přitom ví kulový a pak nejsou schopní napsat nic víc než "je to úplně jedno", což je asi na tomhle fóru dostačující když někdo píše kraviny... :roll:
Pokud si myslíš, že je to jedno, tak bych doporučil fórum "o životě" (pauza), tam jsou na tlachání o ničem zvyklí.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 31. 5. 2014 13:30

Já si též často myslím, že je to jedno, a tedy volím fórum "život". Pak se ale vždy zase na nějakou dobu vrátím... silly me :-D
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 31. 5. 2014 14:48

Hergarok, ked som sa Ta na daco v minulosti pytal tak ineho ako osobných invektiv so šeďourom som sa od teba nedockal.
Jedine co si dokazal, bolo "naplut" na dakoho výrobok a tvrdit o tom ,ze je to predrazeny "šunt". No sam si mi nevysvetlil co je teda podla teba vhodnejsie a financne nenarocne.
Skus zapatrať kde to bolo a odpovedz mi na otazku ktoru som Ti vtedy polozil. ;-)
Inak nie si o nic mensia "tlčhuba" ako ja.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Hergarok 31. 5. 2014 15:15

Máš kliku, že nejsem jako ten tebou jmenovaný uživatel, který si nic nepamatuje. Dobře si pamatuji co máš na mysli, ale taky si dobře pamatuji, že jsem nikdy nepsal, že je to šunt. Moje odpověď tě asi nepotěší, ale: i v daném vlákně byl příklad toho, že dražší neumí nic lepšího než ty levné, takže pokud chceš jen něco, tak zvol něco opravdu levného (klidně nějakou "jednodíru" za stovku). Pokud se do toho chceš opřít, tak zapomeň na na klasické řešení jak to zde dělá většina a udělej komplexní řešení pro celou nemovitost, které ještě doplň např. tou jednodírou s filtrem. Doufám, že to takhle obecně stačí.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 31. 5. 2014 15:53

Dakujem.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod philcol 2. 6. 2014 12:54

The Wolverine píše:philcol:
V ČR je k sehnání NuForce Icon DAC a novinky Musical Fidelity V90-HPA a Fostex HP-A4.
Ještě jsou k sehnání Audinsty (mx-1 a mx-2), ale ty by mohly být příliš světlé v kombinaci s AKG.

Taky můžeš jít cestou HRT MusicSreamer III a samostatného zesilovače - BVaudio Headamp nebo FiiO E9.

V případě nákupu ze zahraničí je v téhle ceně NFB-15(2014) asi to nejlepší, co se dá sehnat.


Zaujal mě ten Musical Fidelity V90-HPA (i díky ceně)...bude stačit na ty 701ky? :-)
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků