Balancovaný zesík a DAC pro Audeze LCD2

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dofo 30. 5. 2014 08:29

Nejaky uzivatel Oppo HA-1 vo vyssie spominanom vlakne na Head-fi napisal, ze pristroj sa velmi zahrieva a na grile sa neda udrzat ruka, dalsi to potvrdil.
dofo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 30. 5. 2014 10:36

To dofo: Nepíše se tam někde i o tom, jak moc tedy HA-1 v praxi topí (respektive jak moc ho člověk pociťuje, když se pohybuje v blízkém okolí - třeba do 1 metru)? Přece jen mít vedle sebe umístěný "přímotop" není zrovna ideál...
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 30. 5. 2014 11:11

Na NFB15.32 je tiez tazke udrzat ruku, hreje sa silne, ale zeby to niecomu vadilo ...
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dofo 30. 5. 2014 14:03

MHOE píše:To dofo: Nepíše se tam někde i o tom, jak moc tedy HA-1 v praxi topí (respektive jak moc ho člověk pociťuje, když se pohybuje v blízkém okolí - třeba do 1 metru)? Přece jen mít vedle sebe umístěný "přímotop" není zrovna ideál...

Pisu tam o 110-120 stupnoch na grile, vraj je to normalne, co je v stupnoch celzia cca 43-49 stupnov.
dofo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 30. 5. 2014 15:56

bogino píše:Na NFB15.32 je tiez tazke udrzat ruku, hreje sa silne, ale zeby to niecomu vadilo ...


Mne tohle teda vadi silně... Nesnasim,kdyz se zahrivam nebo nedejboze potim tim,ze mam v cca 50 cm vzdalenosti umisteny nejaky topici elektrospotrebic. Nastesti se mi to krom Hergarokova elektrostatickeho zesilovace (a notebooku) nestava,i DA8 je naprosto v pohode.
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 30. 5. 2014 16:17

Prevodniky sa vacsinou prilis nehreju, je to skor zalezitost diskretnych predzosikov vacsieho vykonu ... tolko moja doterajsia skusenost.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 31. 5. 2014 10:50

MHOE: stručně řečeno je to, co píšeš o "topících spotřebičích" výmysl tvé fantazie, protože není v lidských silách poznat, že půl metru od tebe "topí" 20-něco W zdroj. Nemluvě o tom, že 20W (i pokud jde vše do těla) má naprosto mizivý vliv na to tělesnou teplotu.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 31. 5. 2014 21:39

MHOE, mohl bych se zeptat, kde a jak jsi sehnal Yulong DA8 za polovinu? A při té příležitosti, jestli bys nebyl ochoten umožnit mi jeho vyzkoušení s mými LCD-2? Jak jsem napsal dříve, jsem ochoten zajet skoro kamkoliv.
Dík za odpověď.
VojtaJJ
VojtaJJ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PiNa_cz 1. 6. 2014 19:21

MHOE to myslel za polovinu oproti OPPO HA-1.
Do Ostravy cesta dlouhá, ale s RegioJetem se to dá za docela rozumné peníze ;-)
JRiver Media Center ► KS ► DAC Master 7 Singularity ► HeadAmp Master 9 ► balanced HD800
PiNa_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 1. 6. 2014 20:18

Toto je zasielane z UK, cize bez akychkolvek doplatkov: http://www.ebay.co.uk/itm/Yulong-SABRE- ... 3a8954e8dd
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 2. 6. 2014 21:21

Vojto chceš světlejší systém k Audeze. Audeze nejsou na první pohled náročná, ale jsou velice citlivá na výběr sestavy právě, protože jsou tmavší což si zjistil i ty.
Z tohoto důvodu bych volil o2 dac (nebo jak se to jmenuje) plus Schiit Mjolnir (světleji naladěný). o2 dac, protože je levnej a slušnej a Mjolnir, protože to je v globálu nejlépe hodnocený zesilovač k Audeze pokud jde o cenu výkon vyladění atd..
V nejhoršim když to nebude ono, pořídíš jiný dac.
Další věc zkusil bych se dohodnout s Kabelguru na komplet stříbrných kabelech (jak signalových tak ke sluchátkům) a věřim, že to pak jako celek bude hrát suprově.

Oppo, Yulong atd. "mě přijde k Audeze" jako bezhlavá koupě. Jedině předem ozkoušet.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 9. 6. 2014 15:52

No, asi si pojedu do Prahy k Audigo poslechnout Schiit Mjolnir + Gungnir s USB. Po té, co jsem dost dlouho přemýšlel, mi to pro LCD-2 připadá stále jako nejlepší řešení. Když bych kombo objednával přímo od výrobce v USA, tak včetně poštovného, DPH a poplatků to pořád vyjde znatelně levněji, než u nás. A to jsem do ceny započítal i propojovací XLR kabely. Zatím je to pořád jen budoucnost v řádech měsíců, ale zatím se mi stále Schiit líbí nejvíce a má s Audeze dobrou pověst. Na radu hmpf jsem se koukal i na jiné DAC, ale pokud má mít balancované výstupy, ve většině případů bych si oproti Gungniru cenově příliš nepolepšil. A u komba by měla být alespoň jistota, že to k sobě bude sedět. Není to konečná volba, ale zatím mi přijde navzdory vyšší ceně jako nejlepší.
VojtaJJ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Amon66 10. 6. 2014 10:19

Myslím, že si to v Praze moc neposlechneš, všechny šity mají v Brně. Tak abys nevážil cestu zbytečně...
PC[ESI MAYA 44(coax) nebo ASUS Xonar DX(optika) - transport]->CA DacMagic->Superlux HA3D,Pro-Ject Head Box SE->Sennheiser HD 598,Grado SR225,AKG K 240 MKII,Audio-Technica ATH-AD 700,AKG K 701
Amon66
Junior

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 10. 6. 2014 12:06

Po domluvě mi to připraví klidně i v Praze. Teď mi přišla odpověď od Audigo s dotazem, kde si chci sestavu vyzkoušet. :D
VojtaJJ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 15. 10. 2014 02:03

Zdravím.
Otevírám po delší době tohle vlákno s dalším kandidátem na zesík pro LCD2. Na rozdíl od mých předchozích kandidátů má obyč (nebalancovaný) výstup výstup, ale jinak by měl patřit k tomu nejlepšímu a s Audeze má kladné ohlasy. Je to Burson Audio Conductor. Máte s ním někdo zkušenosti, případně, byla by možnost si ho někde poslechnout?
Dík za názory.
VojtaJJ
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků