DAC do 4000,-

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MiKi_93 25. 11. 2014 11:42

Zdravím,

potřeboval bych poradit nějaký DAC/AMP do 4000,- ke sluchátkům. Četl jsem hodně např. o Audinst HUD MX-1, je to dobrá volba?

Krmit zatím bude ATH-T500, později i nějaké vyšší modely sluchátek. Díky.
MiKi_93
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 25. 11. 2014 17:37

Audinst HUD MX-1 je vykonovo silne zariadenie so slusnym zvukom. Ku lahko vybuditelnym sluchadlam, ako su T500, staci aj nieco mensieho vykonu. Ak ta oslovuju skor kompaktnejsie rozmery, dobre hodnoteny je napr. DacMagic XS. Audinst ma vyhodu v lepsej konektivite, napr. viac vstupov, vies ku nemu napr. pripojit aktivne repro a regulovat na nom hlasitost. Myslim, ze ani jednym chybu neurobis.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► HQPlayer NAA ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
HQPlayer Desktop ► Topping E30 ► Topping L30 ► Final E4000, HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MiKi_93 28. 11. 2014 23:19

Tak nakonec jsem zvolil ten Audinst. Dnes dorazil a musím říct - do teď jsem poslouchal "hudbu". Teď poslouchám HUDBU! Nechápu jak taková malá krabička dokaže vylepšit zvuk (i když co mám říkat o shitovém integrovaném Realteku) sluchátek.

Díky za tipy a snad jsem další krok k zvukovému vrcholu.

Kdyžtak se omlouvám za SPAM, ale já jsem tak šťastný, že jsem se prostě musel podělit o zážitek s ostatními :)
MiKi_93
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 29. 11. 2014 00:55

V pohode, miesto tu maju aj pozitivne dojmy, nielen negativne.
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MiKi_93 2. 12. 2014 19:56

Tak dnes jsem došel na to, že ten DAC asi něco "ruší". při poslechu sem tam slyšívám takové jemné "prasknutí" něco jako u vinylu, ale tady je to čistě asi rušením. Ani to nijak neobtěžuje, ale nerad bych po tak krátké době ten DAC reklamoval.

Už se mi stávalo dřív, že např. při scrollování na netu jsem slyšel ve sluchátkách podobný zvuk. (tenkrát ještě nez DACu) Nemohlo by to dělat rušení přes USB?
MiKi_93
Junior

Odeslat příspěvekod Dušin 2. 12. 2014 20:28

Něco podobného se mi stalo po připojení (jiné značky) DACu do USB 3.0
Po připojení do USB 2.0 lupání odstraněno.
Dušin
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 2. 12. 2014 20:36

Vadny kus nemozno vylucit, avsak s jemnym praskanim sposobenym rusenim cez USB som sa u USB DACov este nestretol. S praskanim alebo vypadkami, ktore mali pricinu v softveri (napr. USB driver, WASAPI plugin playera, nevhodna velkost nejakeho buffra, pretazeny pocitac v nejakom ohlade) som sa uz stretol.

Mas cez USB pripojene aj nejake dalsie zariadenia?
Ide o desktop alebo notebook? Skusal si rozne USB porty?
Robi to rovnako bez ohladu na to, ci mas alebo nemas zapojene napajanie Audinstu cez dodavany sietovy adapter? Su Audinst aj pocitac zapojene do tej istej 220V zasuvky?
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ico33 2. 12. 2014 20:46

MiKi_93 -a pouzivas vyhradne dac ,ked prehravas len pre JEDEN program ? (napr.foobar) ,ci to nemas rusenie z win-u...?!

inak zvukovo si len na absolutnom mikrozaciatku, ale je dobre ze mas radost.., keby som to mal napisat profesionalne -tak stale pocuvas synteticky zvuk (uz to hadam pazvuk nebude..) cize hudba (celkovo) zacina inde.. (bohuzial na inych cenovkach...) celkom to cloveka stve..,ale co uz.., taky milnik ,kedy je hudba hudbou (blizi sa,alebo rovna )kvalite analogu je Dac v cene 2000-2500 € (existuje vinimka, sam ju mam -CW dac1 usb (+pracka, sietova lista, power kabel..)

teraz pracuju na dac s BEst chipom sabre32... (cena by mala byt do 2000€) ale prehrat by mal aj 5000€ (teoreticky..) ale..su aj daci- (referencne) za cca 17-20 000€ ,mozno viac ,jeden vyrobca ospevovany je napr. Meitner (ale to je top)

jedna recenzia ich ,,lacnejsieho´´ Dac-u

http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... -ma-1.html

asi som ti teraz pokazil chut :mrgreen: ,tiez ma to stve.., (ze kvalita stoji majland a ferari ,ci bugatti nekupis za cenu skodovky)
Ľudia ktorí lpia na svojich poučkách,sú na 100%neomylní pre samých seba,vyhýbaju sa novým veciam,ostanu VŽDY zakrpatení vo svojom vlastnom svete,nemaju nič iba prázdne slová,ktoré väčšinou končia rýpaním,závisťou,napádaním druhého,nevediac čo vlastne chcú
Ico33
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bogino 2. 12. 2014 21:09

Ico33 píše:inak zvukovo si len na absolutnom mikrozaciatku, ale je dobre ze mas radost.., keby som to mal napisat profesionalne -tak stale pocuvas synteticky zvuk (uz to hadam pazvuk nebude..) cize hudba (celkovo) zacina inde.. (bohuzial na inych cenovkach...) celkom to cloveka stve..,ale co uz..

Ico33, prepac, ale tento typ komentarov, ktorym sa nanominujes do kazdej temy s lacnejsim zelezom, je podla mojho nazoru dost otravny a nevhodny. Je to ako poucovat niekoho, ze si nemal kupit auto za 12000€ a ze skutocne auta zacinaju tak na 30000. Potrebujes dookola v temach lacnejsich zariadeni za desiatky, ci malo cez 100 EUR upozornovat na tvoj sietovy filter a power kabel? Naco mu do tejto temy cpes Meitner DAC za 170 000 Kc? Mienis takto prznit kazdu temu o lacnejsom zeleze?

Kazdeho potreby su vysostne individualne a tiez nie vsetci maju rovnake financne moznosti. Nechaj na pouzivateloch, aby sami zhodnotili, s cim su spokojni a s cim nie.

Ico33 píše:taky milnik ,kedy je hudba hudbou (blizi sa,alebo rovna )kvalite analogu je Dac v cene 2000-2500 € (existuje vinimka, sam ju mam -CW dac1 usb (+pracka, sietova lista, power kabel..)

Nebud smiesny. Akurat ten tvoj je galaktickou vynimkou? Kolko DACov ti preslo rukami, aby si mohol nieco take seriozne tvrdit?
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ico33 2. 12. 2014 21:29

Nebud smiesny. Akurat ten tvoj je galaktickou vynimkou? Kolko DACov ti preslo rukami, aby si mohol nieco take seriozne tvrdit?

-tak hlavne citam, diskutujem ,a zatial som naozaj nenasiel (a to som pozeral aj cinu ,aj audio Gd) a pod..., oproti CW dac1.. ,mozno existuje ekvivalent,.. ,ja som len napisal o tom co viem.., a vobec -co ti vadi ? ze davam ludom rozumy ?! ze pisem s cim mam skusenost.. ?! predsa aj ty (a druhy) v kazdej teme kde je niekto novy pisu tie iste veci (logicky) lebo to dotycny este nepocul..) (teoreticky) ,ale dobre..., ked ti to vadi ,tak to je tvoj problem.., ja som nenapisal nic nepravdive, ziadny blud, iba som poukazal na realitu ..., napis my jednu blbost ,co som sem pisal.. ,nikomu nic nevnucujem, iba doporucujem (tak ako kazdy iny..) ,som len k teme napisal -

miki pisal:
dnes dorazil a musím říct - do teď jsem poslouchal "hudbu". Teď poslouchám HUDBU!..

-tak proste ja som s tym nesuhlasil, podla mna je to blbost (a aj podla viacerycch ,ktori maju s tym skusenosti) ,tak som napisal, kde to podla mna zacina,alebo co a ako.., nic viac,nic menej, ak si myslis ze to tak nie je ,dobre, ale potom zijes v omyle.., neviem ci si ty pocul nieco lepsie...

sam som pisal:
-asi som ti teraz pokazil chut :mrgreen: ,tiez ma to stve.., (ze kvalita stoji majland a ferari ,ci bugatti nekupis za cenu skodovky)

-cize sam som si toho vedomy, a proste s tym nic nenarobim.., je blahove zit vo sne..,ze skodovka bude ,,auto´´(teda ferarri) (nic proti) ale dufam ze to chapes.., bud sa s tym clovek zmieri ,alebo...je to tazke.., sam by som chcel ,,dospele repro´´ ale stoji minimalne! od 7000/8000€ a vyssie.., coz je palka ,na ktoru uz asi nebudem v zivote mat.., ktovie... :roll:
Ľudia ktorí lpia na svojich poučkách,sú na 100%neomylní pre samých seba,vyhýbaju sa novým veciam,ostanu VŽDY zakrpatení vo svojom vlastnom svete,nemaju nič iba prázdne slová,ktoré väčšinou končia rýpaním,závisťou,napádaním druhého,nevediac čo vlastne chcú
Ico33
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bogino 2. 12. 2014 21:46

Ico33, kazda tema jo o nejakej sume penazi, ktoru je zaujemca bud schopny, alebo ochotny zaplatit. Je nezmysel do tem o 4000Kc zariadeniach miesat DAC za 170000. Ved to je 40krat viac. Uzitocnost navrhov, ktore vobec nerespektuju zaujem alebo moznosti zakladatela temy, je nulova. Tvoje neustale zvyraznovanie materialnych rozdielov a toho, co si mozes dovolit, je podla mojho nazoru neslusne.

Ziadam moderatorov, aby sa ku tomuto vyjadrili.
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ico33 2. 12. 2014 22:02

Ico33, kazda tema jo o nejakej sume penazi, ktoru je zaujemca bud schopny, alebo ochotny zaplatit. Je nezmysel do tem o 4000Kc zariadeniach miesat DAC za 170000.

ehm, ked si cital moj komentar ,tak som to dal cisto ako priklad ,jedneho z naj.vyrobcov DAc-ov, proste niekoho kto sa tomu viac nez rozumie -Ed Meitner... ,nic viac..

a bolo to k teme...., su temy ktore ,kde pisu ludia su oveeeela dalej od veci..,a aj hadky, osocovanie a pod.. ,ja som ,myslim si nic TAKEHO nepouzil..

Ziadam moderatorov, aby sa ku tomuto vyjadrili.

mozu ,i ked neviem ,ake maju skusenosti..,ja mam... a rad sa podelim.., ktoviem, mozno budem Mikiho motivovat ,aby si nasporil na lepsie ,,zelezo´´...

aj minule som ponukol väcsiu sumu (vyrobok) a bolo ochota z druhej strany.., vies co si mylsis -skratka to nemozes prehltnut ,a chces byt dolezity ,-kludne..,

Tvoje neustale zvyraznovanie materialnych rozdielov a toho, co si mozes dovolit, je podla mojho nazoru neslusne.

kolko pisem do tohto fora,a kolkokrat ,a kde som to ZVYRAZNOVAL, KDE , ?!!!! nevies cim sa mas uz obhajit, tak klames a pustas do vetra...., nikde som sa nechvalil, sam som zastanca ze nadradovanie je ubohe....,(aj som to pisal ,ale to si uz necital,alebo sa nepamätas, vsakze ?! :-\ ) -v inej teme...

-ako som pisal -len som dal priklady a ako sa veci maju podla mna, ziadne bludy, vychvalovanie ,ci ine veci.., neviem preco mas potrebu do mna takto rypat.., ale dobre.., sam si sa ukazal.., (velakrat ked citam toto forum,najdem podobne hadky doslova o ,,nicom´´) len pretoze ma niekto realne skusenosti je taky a taky ,ked o tom napise.., typicke..., necham to tak ,si clovek ,ktory ma potrebu do niecoho ,niekoho rypnut, aj ked nepise blbost..,ci nepravdu.., chod buzerovat druhych ,ktori to naozaj ,,potrebuju´´.. :mrgreen:
Ico33
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MgX 5. 12. 2014 15:39

Chcete, abych se vyjádřil jako administrátor, nebo jako chlap?

1. dávat někomu kdo má zájem koupit věc za 4000,- věc za - řekněme - 170 000,- je, přinejmenším, zbytečné a jistě se dá psát o určité formě OT. Sorry, ale jedná se o úlet. Když někdo naznačí, že do budoucna bude chtít víc, OK.

2. předpokládat, že každý je schopen našetřit 170 000,-, a když už peníze bude mít, že je strčí/bude moct strčit do AV techniky, patří do velkých sociálních omylů, většinou, zdravých a bohatých jedinců, či jedinců nevyzrálých s hlavou v oblacích. Předpoklad, že každý může mít, patří do scestností dnešního světa a názoru, který jasně odpovídá starému přísloví (pravdivému přísloví) - sytý hladovému nevěří.

3. když už někdo takto ulítává, určitě na něj nebudu volat moderátory, ale napíšu vše přímo do vlákna. Tazatel se sám zorientuje. Lze předpokládat, že když už napsal dotaz, a tedy umí psát, bude umět i číst.

4. něco jiného bude, pokud sám tazatel označí příspěvky za nevhodné - je to koneckonců jeho vlákno.

5. toto vlákno jsem zatím nečetl, nemyslím, že by bylo nutno slovíčkařit. Spíše bych byl rád, aby se každý regulérně a dlouze zamyslel, zda někdy druhého nevnímá příliš nepřátelsky. Zvláště v čase předvánočním, by podobná sebereflexe se zamyšlením se, popřípadě následnou meditací, mohla řadu negativních stavů a emocí odfiltrovat.

6. někdy mně to v části vláken připadá, jako setkání žen s aktivní formou hormonální nerovnováhy a současnou menstruací. Narozdíl od mužů, ale ty na podobné emoční chvilky mají - tak nějak - právo z hlediska „přírody“.

7. výše prezentované myšlenky schválně nikomu nevěnuji. Nechci dále na toto téma diskutovat. Předpokládám, že každý bude schopen pochopit.

A... člověče buď člověkem.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Dušin 5. 12. 2014 19:49

MiKi_93 jak jsi vyřešil to praskání (lupání)?
Dušin
Junior

Odeslat příspěvekod MiKi_93 6. 12. 2014 18:10

"Problém" zatím stále přetrvává. Ale jak říkám, při hlasitějším poslechu si toho ani nevšimnu, ale třeba při sledování nějakého YT videa, kde je spíše mluvení a hudby málo, tak tam už je to slyšitelné.

Zkoušel jsem přeorientovat zapojení USB komponent tak, aby DAC byl co nejdál od ostatních (tzn. myš, vedle toho klávesnice pak dvě místa volná a až pak DAC). Zkusil jsem - nevyšlo :D (spíš to byl takový troll physics pokus). Zatím to nechám tak, vada v samotném DACu podle mě není, jen to prostě něco "ruší" a já nevím co...

Jen pro upřesnění - v nastavení "Spravovat zvuková zařízení" jsem v liště "PODPOROVANÉ FORMÁTY" zaškrtl vše (DTS, Dolby Digital, WMA) a ve vzorkovacích frekvencích taky vše (32, 44.1, 48, 96KHz).

Nevím, ale co mám nastavit jako výchozí formát. Když nastavím tu nejlepší kvalitu, tedy 24bit/96KHz, nebude to nějak vadit, když většinu hudby mám 16bit/44,1 popř. 48KHz?
MiKi_93
Junior

Další stránka