vyplatí se zvukovka?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Shannax 6. 12. 2015 23:03

Zdravím, nedávno jsem dostal tyto sluchátka https://www.alza.cz/m-audio-sluchatka-h ... 469348.htm

Zatím je používám s integr. zvukovkou (Realtek 1155 tuším) Vyplatí se investovat do něčeho lepšího? Bude poznat rozdíl?

Koukal jsem například na sound blaster Z, tu hodně všude chválí.
Shannax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod banner 6. 12. 2015 23:37

Vyplatí, integrované zvukovky jsou zlo, pokud se nejedná o jablečné produkty...
banner
Junior

Odeslat příspěvekod Shannax 10. 12. 2015 17:33

Tak SB Z z výběru vypadává.. dočetl jsem se že pro 16ohm sluchátka není uplně ok.

Vybírám tedy mezi Fiio e10k a Asus sonar U7, obě externí usb stojí stejně. Má někdo nějaké postřehy a porovnání? Na netu jsem toho moc nenašel, resp našel že obě hrají super ale přímé porovnání ne.

U toho asusu je pro mě celkem výhoda možnost 5.1 reproduktorů a snadného přepínání (sluchátka/repro).
Shannax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hans.Wolfenstein 10. 12. 2015 18:21

Ber FiiO E10K.
Hans.Wolfenstein
Junior

Odeslat příspěvekod japkoslav 10. 12. 2015 18:47

Teda musím se zeptat na dojmy z těchto sluchátek, je to už nějaký čas, co jsem je okukoval jako jeden z prvních pokusů M-Audia do oblasti levných uzavřených sluchátek pro monitoring.
Co basy, nejsou přehnané?
Co konstrukce sedí dobře, netlačí někde?

Díky za případnou odpověď.

Jinak doporučím taky nákup zvukové karty nebo externího DACu.

Pokud máte v plánu hrát hry, pak není Xonar U7 špatnou volbou z důvodu virtualizace sluchátek přes dolby headphones a dalšími "vylepšujícími" ptákovinami, které se mohou při hraní hodit (sám tyhle vylepšení nesnáším, ale někdo ... někdo je ochoten obětovat kus kvality zvuku za vyšší oddělení zvuku kroků, střelby apod.).

Pokud jde čistě o poslech hudby, tak bude znít Fiio lépe.

@banner jablečné zvukovky pokulhávají za konkurencí už delší dobu, v podstatě co začaly někteří výrobci osazovat své základní desky lepšími čipy než jen Realteky.
Headphone enthusiast
japkoslav
Junior

Odeslat příspěvekod Shannax 11. 12. 2015 01:17

Já jsem s nima spokojenej. Basy to nemá právě přehnané vůbec spíš naopak a výšky velice příjemné. Řekl bych že to je velmi kvalitní flat zvuk za tu cenu. Třeba takové m50x mají basy určitě výraznější.

Co mě ale přesvědčilo ke koupi je právě ta konstrukce, která je opravdu kovová a vypadá dost kvalitně. Ze začátku byl stisk na uši dost silný ale já to cítil hlavně skrz brýle které tlačily, na samotné uši to nic přímo nesnesitelného nebylo. Po cca 14 dnech už je to v pohodě, vydržím je mít klidně 8 hodin na hlavě bez nějakého unavení nebo otlačenin. Jinak díky tomu že jsou kovové tak jsou trochu těžší než např ty audio technic, vlastně nevím jestli jsem těžší sluchátka někdy měl v ruce :)

Co se zvukovky týče.. hry hraju, ale výběr DAC bych tomu asi nepodřizoval. Spíš mi jde o kvalitu té hudby. Jen mi je hrozně proti srsti kupovat externí řešení když mám pod stolem skříň kam by se interní zvukovka krásně vešla, ale pro 16ohm sluchátka asi není moc na výběr.

Uvažuju o tom že prostě objednám jak asus tak fiio a vyzkouším. Za celý život jsem nikdy ve 14 dnech nic nevrátil, tak jednou tu možnost využít můžu :-D
Shannax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 11. 12. 2015 23:34

V této ceně bývaly oblíbené interní zvukovky Asus. Můžeš se podívat na Xonar DX/XD nebo Strix Soar.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý