Chord Mojo

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _daRK 18. 4. 2021 20:30

Sledoval som to vlákno a ja naopak verím, že budú vypočuté názory ľudí, ktorí by radi stolno/prenosné zariadenie. Veď viac menej to už aj staré Mojo umožňuje použiť na nabíjačke, stačí tak vyriešiť "len" problém s prehrievaním.
Okrem MQA a displeja tie veci ako SD karta, WiFi už mala Poly, možno zase bude skladačka.
Nechajme sa prekvapiť...
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 27. 4. 2021 06:38

K tématu "superkondenzátor" objednával jsem zde
https://il.farnell.com/eaton-bussmann-s ... dp/2148516
5F 5,4V a vyslo me to i s dopravou na cca 460Kc.Zítra by mel dorazit domů,tak ho hned nainstaluji do Mojo.
A co si od zapojení slibuji?
Vzhledem k tomu,ze me baterie klesla na cca 3-4 hod,tak jsem ji odpojil a jedu napájení z PowerBanky.Rob W.tuto moznost bere jako OK,ovsem v dynamické pasázi ci basové slozce se pak toto napájení můze projevit jako "měkké".A v tuto chvíli doplní el.náboj superCondenzátor.
Jeste podekování "martas38",který me poskytl cenný odkaz.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 27. 4. 2021 09:18

A prečo nie z farnell CZ alebo SK? Majú ho tam skladom...
https://cz.farnell.com/eaton-bussmann-s ... -5R4V505-R
Konektor si kupoval nový alebo použiješ pôvodný?
Tiež plánujem ten superkapacitor, snáď to pomôže stabilizácii chodu v desktop zapojení. Aj keď problémy vlastne neevidujem ani bez neho.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 27. 4. 2021 10:28

Takhle jsem objednával,ale az pri placení jsem zjistil,odkud to posílají.Konektor tady mám nejaký pouzitý,tak napájím na staré vodice.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 27. 4. 2021 13:21

Mas pravdu, tie SK a CZ stranky su len preklady do nasich jazykov. Asi to posielaju zo zahranica. Daj prosim vediet, ako to zafungovalo.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Acher 27. 4. 2021 13:24

Děkuji akburt za tip, tenhle model je oproti mnou zvažovanému PHB-5R0V505-R při stejných rozměrech alespoň nominálně 5,4V a nárazově 6V. Právě jsem si ho také objednal a těším se na případný zvukový posun po zlepšení tvrdosti zdroje :-)

Jinak mohu dát ještě zpětnou vazbu na použití Chord Mojo přes Toslink. Dojde tak sice k omezení maximálních samplovacích frekvencí na vstupu, moje zvuková karta zvládá na optickém výstupu maximálně 96kHz, ale díky galvanickému oddělení od PC došlo k znatelnému poklesu úrovně šumu na pozadí. V tichých pasážích, kde je potřeba více zesílit, je to docela znát…
DAP iBasso DX150(AMP8) ➤ Custom Art FIBAE Black
Sound Blaster Z SE(Toslink) ➤ Chord Mojo ➤ DIY sluch. zes.(OPA1656/BC550C,BC560C/BD139,BD140) ➤ Sennheiser HD650(CNC mod/Dekoni Elite Fenestrated Sheepskin)
TWR ➤ Samsung Galaxy Buds Pro
Acher
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 28. 4. 2021 16:10

Nerad clovek priznává své neúspechy.SuperCondík(SC) se nabil na cca 4,3V,ale ze sluchátkového výstupu nic nelezlo.Pritom ale první koule reagovala na signál,dokonce byla i správná barva dle vstupní úrovne.
Upozornuji,ze jsem SC opravdu neprepoloval,ale pokud zandám konektor,odpojím sluchátkový výstup.Mozná by to chtelo tvrdsí zdroj,trosku vyssí napetí,ale to bych musel mít doma laboratorní stab.zdroj a to nemám.
Tak uvidím,jak se povede vám,já SC vyndal a jsem rád,ze jsem si neodpráskl Mojo.
P.S.
SC jsem zkusmo vybil,drátek hezky zasvítil,pak jsem ho opet nabil a zase 4,3V,zdá se mi to málo,ale zkousel jsem to nápájet jak z nabíjecky,tak powerbanky,stále cca 4,3V,ale proud akumuluje,viz vybití....
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 28. 4. 2021 16:29

Tak to je nemile. Cakal som len na tvoje vysledky a popravde som vobec necakal, ze sa to nepodari, kedze na HeadFi o tom pisali ako o hotovej veci. V kazdom pripade dik, ze si napisal.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 28. 4. 2021 17:30

Taky jsem to necekal,ale Mojo to prezilo a to je důlezité.Presto ale sekce DAC byla funkcní,jen to odpojilo sluchátkový výstup,tam bylo ticho...
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 28. 4. 2021 17:33

Čili po připojení na napájení a počkání několik vteřin na nabití kondenzátoru Mojo nehraje, i když je stále připojené k nabíječce?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 28. 4. 2021 18:45

Presne,první koule detekuje signál a také frekvenci,ale výstup ani tuk.Vyndal jsem SC a vse OK.Premeril jsem a bylo tam 4.3V.Vybil jsem ho zkratovaním,zůstatek cca 0,9 V.Po nabití opet 4.3V.Takové napetí by melo stacit,tak mozná vnitrní impedance SC,ale hraje to a etapa SC je za mnou.
Zatím,rád bych tomu prisel na kloub a jeste to nevzdávám.Ale SC je funkcní,tak jedine laborovat s vyssím napetím,baterie dává 7.4V.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 28. 4. 2021 18:52

Já co jsem viděl tak, těch typů SC používají několik a liší se pracovním napětím 5 a nebo 5,4V a právě impedancí. Ale zatím si nikdo nestěžoval že by to nejelo.
Jakou používáš nabíječku na napájení? Zdá se mně těch 4,3V docela málo, spíš dává nabíječka přes 5V než rovných 5V nebo míň .
Ještě si říkám, jestli to nemůže souviset s "generací" Moja. Ozývaly se u tebe pazvuky na začátku a na konci nabíjení? U mě jo. Takový zvuk něco mezi pištěním a sršením. U novějších modelů to prý nedělá. Já mám jeden z těch prvních patrně a je to slyšet fakt hodně.
Naposledy upravil martas38 dne 28. 4. 2021 19:00, celkově upraveno 1
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 28. 4. 2021 18:59

Pouzívám nabíjecku od Ipad,pak tu mám rychlou 3A.Primárne to jedu z powebanky 20000mA a vsechny tyhle zdroje byly funkcne stejné.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 28. 4. 2021 19:01

Tak to by měla být ok nabíječka. Ještě jsem něco v tom příspěvku doplnil ohledně pazvuků a to napětí 4,3V se mi zdá na kondenzátoru dost nízké.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 28. 4. 2021 19:06

Pri napetí zdroje 5V to nemusí být o mnoho vyssí.Vycházím z toho,ze jinak mi to hraje.Ze by byl SC vadný se mi nezdá,nabíjí se a vybije se.Z výroby nepredpokládám vadný kus a já jsem byl opatrný,tak nemel sanci jít do kopru.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků