Chord Mojo

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Acher 1. 5. 2021 22:09

Takhle to stojí v technickém listě - https://www.farnell.com/datasheets/2849571.pdf

Life (1000 hours @ +65 °C @ 5.4 Vdc)
DAP iBasso DX150(AMP8) ➤ Custom Art FIBAE Black
Sound Blaster Z SE(Toslink) ➤ Chord Mojo ➤ DIY sluch. zes.(OPA1656/BC550C,BC560C/BD139,BD140) ➤ Sennheiser HD650(CNC mod/Dekoni Elite Fenestrated Sheepskin)
TWR ➤ Samsung Galaxy Buds Pro
Acher
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lo-fi 1. 5. 2021 22:44

tohle není životnost ale změna parametrů za čas/spec. podmínky... životnost je běžně 10 let.
Věnoval jsem vám hodinu vyhledávacího času, srovnal parametry různých supercapů a ze známosti doporučím nejvhodnější a nejvýhodnější variantu 8-) - https://www.tme.eu/cz/details/brp002r8l ... ry/bigcap/
3 kusy tohoto zapojíte sériově a za cenu cca 250 kč i s poštou získáte SC se správným napětím, méně než polovičním ESR (vnitřní odpor), kapacitou 20F. Rozměr je ovšem 18x41 mm 1 kus, to nevím, jestli je ok...
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod Acher 1. 5. 2021 22:45

Ano, i Rob Watts v dotazech k Hugo TT2, do kterého používá stejné SC(6 kusů zapojených paralelně do 30F bloku), na dotaz k jejich životnosti odpovídá takto:
"No super caps don't wear out like batteries on charge/discharge cycles, but they do lose capacitance with time and temperature and applied voltage. But with the normal operating temp of 35 deg C and normal PSU voltage (I actually run them at a lower rated voltage) data from the suppliers indicate 100,000 hours of constant usage. Then the capacitance will drop by 30%; but 100,000 hours is 11 years constant use; for a 50% reduction you would be looking at 30 to 100 years (30 years at 45 deg C). Then there is the issue of whether a 30F capacitor becoming a 20F cap actually would make any SQ difference at all... I doubt it would. So don't worry about life of the supercaps"
https://www.head-fi.org/threads/hugo-tt ... t-14750529
Obrázek

Takže snad můžeme být v klidu ;-)

-- 1. 5. 2021 23:56 --

Díky moc lo-fi, ten BRP002R8L606FA je za uvedenou cenu skvělá koupě! Délka by nevadila, ale šířkou 18 mm se už místo plochého akumulátou, který má výšku cca 11 mm, do šasi Mojo nevejde. Natož ve třech kusech... :-(
Naposledy upravil Acher dne 2. 5. 2021 07:18, celkově upraveno 3
Acher
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 1. 5. 2021 23:42

To už by chtělo zabudovat Mojo do nějakého boxu a krom kapacitoru ho vybavit lineárním zdrojem. Mojo TT :mrgreen:
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lo-fi 2. 5. 2021 00:03

to je škoda, protože zrovna tahle úprava, co tu řešíte, smysl má a odmění se znatelně dynamičtějším zvukem. Všechna top hifi zařízení, která obsahují koncový zesilovač, mají napohled nesmyslnou rezervu energie v kondenzátorech. Ono to má svůj důvod. Ideální by sice bylo připojit kondenzátory na výstup měniče krmícího přímo zesilovač v Moju ale to by se nejspíš musel trochu upravit aby to nevyhodnotil jako zkrat....
Když se ti bude chtít, změř prostor na tu baterii celkově, zkusím pohledat nějakou schopnou kombinaci C, která by rozměrově vešla...
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod Acher 2. 5. 2021 07:38

Tak on je kryt Chord Mojo konstruován akorát pro usazení baterie, takže rezerva navíc už tam moc není:
Obrázek

A šuplera mi o baterii říká, že má rozměr 65 mm x 34 mm. Celková výška je pak 14 mm, ale to je i s 1 mm ochrannou vrstvou. Ta izoluje baterii, protože ona přímo leží a dotýká se plošného spoje.
DAP iBasso DX150(AMP8) ➤ Custom Art FIBAE Black
Sound Blaster Z SE(Toslink) ➤ Chord Mojo ➤ DIY sluch. zes.(OPA1656/BC550C,BC560C/BD139,BD140) ➤ Sennheiser HD650(CNC mod/Dekoni Elite Fenestrated Sheepskin)
TWR ➤ Samsung Galaxy Buds Pro
Acher
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Acher 2. 5. 2021 08:39

Prostoru tedy moc není, možná jedině ty dva kusy PHV-5R4V505-R, jenž má rozměry 32,5 mm x 21,3 mm a výšku 11 mm, by tam díky drobné rezervě kolem, připojit šli… :hm

-- 2. 5. 2021 10:24 --

Nebo zapojit v sérii 3kusy toho co jsi poslal, ale ve verzi 10F. Ta je oproti 60F menší, má rozměry Ø12.5x26mm - https://www.tme.eu/cz/details/brp002r8l ... ry/bigcap/
Proč jsi počítal kapacitu na 1/3, při zapojení do série by měla kapacita zůstat stejná, ne?
DAP iBasso DX150(AMP8) ➤ Custom Art FIBAE Black
Sound Blaster Z SE(Toslink) ➤ Chord Mojo ➤ DIY sluch. zes.(OPA1656/BC550C,BC560C/BD139,BD140) ➤ Sennheiser HD650(CNC mod/Dekoni Elite Fenestrated Sheepskin)
TWR ➤ Samsung Galaxy Buds Pro
Acher
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Acher 2. 5. 2021 11:07

Jinak jsem dnes na noc odpojil Mojo od napájení a když jsem ho před chvílí zapínal tak se, ač jsem ho po připojení napájení nechal asi 10 minut stát, opakoval problém s jeho vypínáním po zapnutí. Zapnutý v pořádku zůstal až asi po 5-7 opakovaném zapnutí….

Nechám ho teď pár dní nonstop připojený k napájení a snad to zmizí 8-)
DAP iBasso DX150(AMP8) ➤ Custom Art FIBAE Black
Sound Blaster Z SE(Toslink) ➤ Chord Mojo ➤ DIY sluch. zes.(OPA1656/BC550C,BC560C/BD139,BD140) ➤ Sennheiser HD650(CNC mod/Dekoni Elite Fenestrated Sheepskin)
TWR ➤ Samsung Galaxy Buds Pro
Acher
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 2. 5. 2021 13:31

to Acher - me se také spatne zkraje chytá,ale nevypíná se mi.Prave jsem si ríkal,ze bych mel pátrat po prícine.Tak ted nez ho zapnu,dam mu pár minut na napájení,uvidíme co to pak udelá.
Existuje fotka,kde má borec 4 kodany a jeste ten srovnávací/rídicí obvod kvůli nabíjení.Je otázkou,jak by se to chovalo bez toho rízení?
Já osobne jsem se zvukem fakt spokojenej a v soucasné chvíli nevidím důvod,proc pokracovat dál.Rekl bych.ze Mojo hraje super,úprava byla max.jednoduchá,s problémy prvního zapnutí se dovedu smírit.A navíc neverím,ze jde z Mojo vyzdímat o tolik lepsí zvuk,nez mám ted.
Ale budu vás bedlive sledovat a treba me presvedcíte :-).
Myslím,ze zkouset lepsí kombinace budete stejne majitelé Mojo testovat.Uz Mojo byla super investice,která me baví dodnes a ty 400 za SC také nevidím jako ztracené.Zase se posunul zvuk o kousek dál,coz pri kvalite Moja je uz velký skok.Jak by rekli astronauti...
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 2. 5. 2021 17:39

Odkaz na Upravené Mojo fotka pro inspiraci...
https://www.audiosciencereview.com/foru ... 22&slide=0
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Acher 2. 5. 2021 17:47

Akburt – problémy se zapínáním jsou opravdu drobnost, která si myslím, že se ještě poddá. Celkově je pokrok ve zvukovém poddání dobrý, jsem spokojen a také si myslím, že jsme našli zlatou a už není kam se posunout :tleskani

Takže mi také nejde o to zkoušet nějaké „lepší“ kombinace, přemýšlel jsem jen nad tím funkčně dotáhnout to co už máme. Tedy vědět, že to je z lehce dostupných řešení opravdu to nejlepší, hodné doporučovat dál :D

Každopádně jsi to zakončil výstižně, je to malý krok technické modifikace, ale velký skok pro hudební podání 8-)

-- 2. 5. 2021 18:54 --

Fotku modifikace DosThou z Audiosciencereview jsem už kdysi viděl, ale je to zajímavý podnět k zamyšlení. Možná by mu stálo za to mu napsat, píše o jen o superkondenzátorech, ale má tam krom čtyř kondenzátorů připojeno ještě něco. Připomíná mi to cívku :shock:
DAP iBasso DX150(AMP8) ➤ Custom Art FIBAE Black
Sound Blaster Z SE(Toslink) ➤ Chord Mojo ➤ DIY sluch. zes.(OPA1656/BC550C,BC560C/BD139,BD140) ➤ Sennheiser HD650(CNC mod/Dekoni Elite Fenestrated Sheepskin)
TWR ➤ Samsung Galaxy Buds Pro
Acher
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 2. 5. 2021 18:04

To neco je vec,na kterou se letuji SC,zrejme kvuli nabíjení.Kdyz kouknes na videa na YT,tak to tam pouzívají.Pro me jako odchovance totality je AJ problematická.Ted hodne resí GoogleTrans.,ale obcas je kostrbaté.Tak se stím peru jak umím,pro me to vcelku stací,ale na fundovanou diskuzi to není.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Acher 2. 5. 2021 18:31

Něco podobného k SC jsem teď zahlédl, ale tam je drobný plošný spoj a má to být ochranný modul s diodami. Asi při zapojení více SC již je potřeba aplikovat přepěťovou ochranu…

-- 2. 5. 2021 19:36 --

Zkusím mu později napsat a zjistit detaily, ale na Audiosciencereview už dva měsíce nebyl.. :-(
DAP iBasso DX150(AMP8) ➤ Custom Art FIBAE Black
Sound Blaster Z SE(Toslink) ➤ Chord Mojo ➤ DIY sluch. zes.(OPA1656/BC550C,BC560C/BD139,BD140) ➤ Sennheiser HD650(CNC mod/Dekoni Elite Fenestrated Sheepskin)
TWR ➤ Samsung Galaxy Buds Pro
Acher
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 2. 5. 2021 19:24

akburt píše:Pro me jako odchovance totality je AJ problematická.

Vida, za co ty zlý komunisti nemůžou víc jak třicet roků po svém pádu .. 8-D
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 2. 5. 2021 20:03

introvert- a k veci nemás nic?
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků