Chord Mojo

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod akburt 4. 5. 2021 07:45

Urcite by te asi lepsí info poskyl lo-fi.K prepetí mohu ríct jen vyctenou teorii,rozhodne to zkracuje zivotnost SC a navíc zde muze teoreticky hrozit destrukce SC.
Nicmene my ted jdeme novým smerem verze "lo-fi II.",kdy pomocí 6ti SC v serioparalelním zapojení,dosáhneme na správné napetí i pozadovanou kapacitu.
Takze pokud jsi jeste SC neobjednal,pockej týden a budes mít nové info o průbehu tohoto seriálu.
Tebou navrhovaném resení za pomoci lineárního zdroje jsem také zvazoval,ale ani ten nebude tak tvrdý,aby byl zvuk jako verze s SC.A dalsí argument proti,je stále urcitá mobilita ve spojení s powerbankou.A tu samozrejme ztratís,jakmile budes mít zdroj trvale v síti.
Urcite nejsme poslední,kterí hledají,jak vyuzít Mojo i po zivotnosti baterie.A jeho zvuk je návykový,tak desktop resení dává smysl.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luda9sl 4. 5. 2021 09:19

Sleduju vás tu denně a taky se přidávam s žádostí.Pokud se povede úprava. Byl bych vděčný za nějaké foto případně návod :)
Luda9sl
Junior

Odeslat příspěvekod Acher 4. 5. 2021 10:21

Prostě trpělivě vyčkej v naději, že díky požehnání z hůry, jenž přinesl sám veliký lo-fi, povstane Mojo SC mk II, kde budou nedostatky a hrozby prvotního zapojení Mojo SC snad již finálně zažehnány :tleskani
DAP iBasso DX150(AMP8) ➤ Custom Art FIBAE Black
Sound Blaster Z(Toslink) ➤ Lo-fi Mojo SC ➤ DIY klon Lehmann Audio BCL ➤ Sennheiser HD650
DIYINHK DAC(XMOS/AK4490/OPA1656) ➤ Onkyo A-9130 ➤ AQ Labrador 29 MKIII
Acher
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 4. 5. 2021 16:30

akburt: já myslel kombinaci lineárního zdroje a kapacitoru.
Ale určitě počkám.
U kondenzátoru může dojít k průrazu. Ale asi ne když do něj místo 5V pustíš 8V. To si myslím, že by muselo být o řád vyšší napětí. Ale jen tak blbě teoretizuju....
iMAC -> Audirvana -> RME ADI 2 DAC FS -> Audeze LCD-X
Astell&Kern A&norma SR25 ->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E

Na prodej Chord Mojo
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 4. 5. 2021 17:59

Jo linearní zdroj +capacitor urcite dává význam.Jen jde o to,jak se cinan vyspí a ubastlí ten zdroj.Ale uz i oni mají své dobré firmy,které si kvalitu drzí.
Pri výberu zdroje bych se snazil si vybírat kolem 8V a dostatecne tvrdých,alespon 2.5A-3A.Tím by jsi dal Moju adekvátní krmení.
Prdalo me jednodussí pouzít tu powerbanku,zvlast,kdyz uz je doma.Ale samozrejme je nevýhodou to napetí,jen 5V.
Ad průraz-presne kvůli tomu jdu do druhé verze,sice také neverím,ze by to vyssí napetí vedlo k průrazu,ale...A pak by bylo poskození Mojo reálné.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Acher 4. 5. 2021 21:35

K samotnému průrazu a zničení kondenzátoru při použití o 56% vyššího napájecího napětí jistě nedojde hned, ale proběhne zde snížení jeho životnosti. Jak velké, to nedokážu určit. Nechci však na něj, zvlášť se spínaným zdrojem, který má špičkové impulzy vyššího napětí, čekat. Chci se mu, kvůli možnosti poškození plošného spoje Mojo, vyhnout.

Jinak jen ještě doplním, že i Chord Mojo TT2, které teď tak trochu použitím SC kopírujeme, běží s externím spínaným napájecím zdrojem.

-- 4. 5. 2021 21:47 --

Rob Watts píše o výběru kombinace spínaného zdroje a superkondenzátorů zde - https://www.head-fi.org/threads/hugo-tt ... t-16219119

Celé to zakončuje slovy: "Power supplies and their interaction are much more complex than people imagine. Audiophiles just see big toroid transformers and capacitors and imagine that this must be better than a small PSU. This is plain wrong – it’s very much more involved than that."
DAP iBasso DX150(AMP8) ➤ Custom Art FIBAE Black
Sound Blaster Z(Toslink) ➤ Lo-fi Mojo SC ➤ DIY klon Lehmann Audio BCL ➤ Sennheiser HD650
DIYINHK DAC(XMOS/AK4490/OPA1656) ➤ Onkyo A-9130 ➤ AQ Labrador 29 MKIII
Acher
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 4. 5. 2021 22:56

Ono to ale ve finále nebude tak jednoduché.Budeme mít 6 SC a pokud nebudou stejné,bude docházet k prebíjení.
V praxi by jsme meli dát na kazdý SC toto:
https://de.aliexpress.com/item/32705265056.html
Coz nám bude hlídat jednotlivé SC a rídit nabíjení a jeho odpojení pri dosazení napetí na clánku.
Je to vysvetleno v tomto videu.
https://de.aliexpress.com/item/32705265056.html
Pak se ale celou tu sarádu do Mojo nenacpeme a bude muset být vedle Mojo.No tak trochu jsem se toho obával,takze jsem hledal resení.Tohle ale jako resení moc nevypadá.Pak je lepsí spojit pouze tri clánky,dostaneme tak 8V a dostatecnou kapacitu.Ale s jinými SC...
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 4. 5. 2021 23:42

Acher: on třeba Rob Watts na head-fi tvrdí, že v případě použití Chord produktů nemá softwarový upsampling význam. Sám si můžeš vyzkoušet že to význam má, stejně tak má ještě větší význam použití HQplayeru, který to má dotaženo k dokonalosti.
Naprosto stejnou věc o RME ADI a spínaném zdroji tvrdí jeho konstruktér. Že je vše řešeno tak, že lineární zdroj má nulový vliv na zvuk. Spousta lidí, co to provozuje s lienárním zdrojem tvrdí pravý opak (i zde na fóru), že to význam sakra má. Zatím jsem nezkoušel, ale myslím na to dojde. Konstruktér nebude nikdy tvrdit, že jeho navržené napájení není ideální a že může být něco lepšího. To, že lepší napájení má na zvuk příznivý dopad jste si vyzkoušeli sami. Ten kapacitor není nic jiného, než filtrace napájecího napětí řekl bych.
iMAC -> Audirvana -> RME ADI 2 DAC FS -> Audeze LCD-X
Astell&Kern A&norma SR25 ->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E

Na prodej Chord Mojo
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lo-fi 5. 5. 2021 01:42

Martas, podstatou není ani tak filtrace, jako zásoba energie pro proudové špičky = nízký výstupní odpor zdroje, to má rozhodující vliv na pěknost muziky. Pro představu, pokud bychom uvažovali dynamický rozsah 16/44, tak při střední hlasitosti poslechu = cca 1W výkonu aparátu se maximální špička pohybuje kolem úrovně 100W a na tenhle stonásobný nárůst musí být dimenzován jak zesilovač, tak zdroj, jinak chybí dynamika, protože to prostě nemá z čeho brát. A tohle je, mimo filtrace, úkolem kondenzátorů, držet dostatečnou zásobu energie. Nabízí se analogie s motorovým vozidlem - 200/1200Nm, které z nich lépe reaguje na pedál ? (signál)
PICT3660.jpg
kondenzátorová baterie v zesilovači, že nekecám ^^

akburt:
Tímhle se opravdu netrap. Ten balancer má smysl do energetických úložišť s velkým počtem kondenzátorů o mnohem větší kapacitě. Stejná analogie s baterií, taky tam není elektronika, přitom baterie jsou na vybalancování jednotlivých článků mnohem citlivější. Ten hranatý zelený supercap 5,4v, co máte připojený na 8, je taky složený ze dvou kusů a bez balanceru. Vzhledem k tomu, že nedošlo k destrukci, asi vydrží poměrně dost, ovšem dlouho bych to nepokoušel... 8-)
JR Transrotor Leonardo + Ortofon Jubilee + Audio research LP1, SWANS F 2.3B line array, REL G1 x 2, SPaudio D1, active crossover Sykora/Riha/Lo-fi, tri amping monoblok Dudek/Riha/Lo-fi x 2, XDuoo X20 RB/Tennmak Pro mod
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 5. 5. 2021 07:59

Super.je pravdou,ze tam jsou podstatne vetsí kapacity.Hned mám lepsí náladu.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 5. 5. 2021 12:37

Rozumím tomu tedy správně, že pokud Mojo připojím na autobaterku, dostanu z Moja ono Mojo TT ?
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 5. 5. 2021 12:56

Trollovanie by malo byt trestne ;-)
IEM: FiiO FH7, iBasso IT04, Blon BL01
DAC/Amp: Lotoo Paw S1(+AQ JitterBug), Chord Mojo, Hiby R3, iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM2, Galaxy Buds+
TV/Audio: SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200

Predaj: iBasso IT01s
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 5. 5. 2021 13:09

To byl vážně míněný dotaz :-) Protože jestli jsem to celé správně pochopil, tak ty kondenzátory mají dodávat dostatek proudu v odběrových špičkách. Když se podíváme na Mojo, je tam malá baterka. V Hugo 2 jsou dvě válcové baterky, větší. V TT2 je již hafo vysokokapacitních kondenzátorů. Takže je možné, že právě toto by mohlo posunout Mojo na vyšší zvukovou úroveň - prostě vzdát se malé krabičky, a použít obří akumulátor, nebo velké množství těch vysokokapacitních kondenzátorů.
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 5. 5. 2021 16:27

Samozřejmě že se dostaneš na úroveň Hugo TT2. Když dáš do Octavie tisíc koňový motor, máš taky Bugatti Chiron komplet se vším všudy.
iMAC -> Audirvana -> RME ADI 2 DAC FS -> Audeze LCD-X
Astell&Kern A&norma SR25 ->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E

Na prodej Chord Mojo
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 5. 5. 2021 16:37

Jojo, přesně takhle si to představuju. Protože to, co začalo snahou nahradit vysloužilou baterku v Mojo jiným řešením, může nakonec skončit někde úplně jinde. Osobně se domnívám, že kupříkladu jeden z nejvýraznějších rozdílů mezi Mojo a Hugo 2, tedy tělo hudby, je dán především zesilovačem, ne převodníkem. Což nakonec můžu o víkendu otestovat.
introvert
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků