Chord Mojo

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Acher 19. 5. 2021 20:12

Pro zajímavost doplňuji, že Kentajalli založil na Head-fi nové vlákno věnované přímo modifikacím Chord Mojo - https://www.head-fi.org/threads/chord-m ... t-16363102
DAP iBasso DX150(AMP8) ➤ Custom Art FIBAE Black
Sound Blaster Z SE(Toslink) ➤ Chord Mojo ➤ DIY sluch. zes.(OPA1656/BC550C,BC560C/BD139,BD140) ➤ Sennheiser HD650(CNC mod/Dekoni Elite Fenestrated Sheepskin)
TWR ➤ Samsung Galaxy Buds Pro
Acher
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 23. 8. 2022 16:10

Experimentoval jsem tady po tom,co mi odesla baterie se SC.Urcite se to zlepsilo,ale nejdrive se musely SC nabít,jinak Mojo padalo a obcas to spadlo i tak...
Takze SC sly opet ven a jel jsem ve verzi desktop.Samozrejme bylo nepríjemné,ze jsem prisel o prenositelnost.Asi pred dvema mesíci jsem na Ali objevil náhradní baterii,tak jsem zakoupil,dnes dorazila a uz nabíjím.Dávám odkaz na baterii(i s náradím na výmenu)
https://www.aliexpress.com/item/1005004 ... RNIIyjyoJd
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 24. 8. 2022 11:03

Díky za odkaz. Pak napiš, jakou jsi s touto baterkou udělal zkušenost, prosím.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 24. 8. 2022 11:44

Myslím,ze za ty prachy je to OK.Zatím probehl jeden cyklus,ale bez problémů.Cas budu hodnotit pozdeji,zatím je pozitivní,ze za cca 450kc ozivíme své staré MOJO.
Práce na výmene je cca 10min díky konektoru na baterii,takze zádné pájení.Vzhledem k tomu,ze to není originál,budu ji po 1/2 roce sledovat,jestli se nenafukuje.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 24. 8. 2022 12:04

Ja by som sa bal nabijat doma baterku od neovereneho vyrobcu z Ciny. Videl som raz video, kde chlapik rozoberal nabijacky od Cinanov a byt elektromaniakom (neviete, co je s Ekkarom??), tak mam zarucene infarkt, aki su to bastliči. Odvtedy sa radsej cinskym veciam, samozrejme s vynimkou zavedenych znaciek ako Baseus, UGreen, Xiaomi..., zdaleka vyhybam.

Ja mam Mojo uz len ako desktop, aj ked baterka je este v pohode. Raz za cas ju do Moja vlozim nabit.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 24. 8. 2022 15:49

Predpokládám,ze i origos baterka od Chordu bude vyrobená také v Cíne.Tak bych se toho zase az tak nebál.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 24. 8. 2022 16:12

To si prave nemyslim, pretoze Rob Watts je zvlast hrdy na to, ako bateriu navrhli.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 24. 8. 2022 19:42

Jo,to jsem cetl,jak ta jeho baterie vydrzí 10let,coz se myslím nepovedlo a i z hlediska fyziky to moc nesedí.Jinak si ale Roba vázím,Mojo je neskutecne povedená zálezitost a jeho zvuk je best.
Mojo v desktopu jsem vcelku nepotreboval a za 3-4 litry se me ho prodávat nechtelo.Proto jsem zvolil toto resení a pokud me v tom baterka bouchne,je to riziko,který asi jsem schopnej akceptovat.
Pak je tady jeste resení,poslat ho do anglie,ale cena za výmenu se bude blízit zůstatkové cene Mojo.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 24. 8. 2022 19:51

Myslím, že som na tom úplne rovnako. Zostatková hodnota Moja (za čo sa dá predať) je o dosť nižšia, akú má pre mňa. Viac krát som zvažoval, k stolným repro niečo iné, ale aspoň má to Mojo využitie.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 24. 8. 2022 19:54

U mě baterka vydržela necelé tři roky používání. Ale už po dvou letech byl citelně znát pokles kapacity.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 25. 8. 2022 12:47

Vzhledem k tomu,ze jsem do Mojo dal baterii,musel jsem vyndat sestavu SC.Pokud by mel nekdo z Prahy zájem o tento experiment,tak mu ty kodany venuji.Je to i vcetne konektoru,takze jen zapojit do místa po baterce a můze si uzívat lepsí zvuk...
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Acher 18. 9. 2022 15:35

Chvíli jsem tady nebyl, tak se omlouvám, že reaguji takto se zpožděním. Mrzí mě, že to @akburt s provizorní, vylepšenou stolní verzí a náhradou baterie za SC vzdal.

Je pravda, že se takto, podle návodu od @lo-fi, modifikované Mojo, muselo nechat chvíli před provozem vypnuté a připojené na napájení, aby se SC nabilo. Doba čekání závisela od toho, jak moc bylo SC vybité. Pokud jste ten den měli již Mojo v provozu, byla to chvilka. Avšak pokud leželo delší čas bez napájení trvalo jeho znovu zapnutí někdy až k deseti minutám.

Možné řešení je prostě ho po vypnutí neodpojovat od napájení. Zajímavé však je, že když jsem místo tohoto bloku SC, používal jen jediný s vyšší kapacitou, tak se problém nevyskytl. Netuším, kde může být v zapojení skrytý problém. Myslím, že se prostě v Mojo sepne nějaké proudové omezení zdroje a vypne se. Možná by tak pomohlo předřadit výkonový rezistor k omezení proudu. Poradíš nám @lo-fi?

Edit: Ještě dodám, že mi po naběhnutí Mojo s SC dál problémy už nedělalo. @akburt píše, že mu občas padalo i při běhu, což jsem nikdy nezažil. Pravdou však je, že Mojo používám čistě přes optiku(Toslink).
DAP iBasso DX150(AMP8) ➤ Custom Art FIBAE Black
Sound Blaster Z SE(Toslink) ➤ Chord Mojo ➤ DIY sluch. zes.(OPA1656/BC550C,BC560C/BD139,BD140) ➤ Sennheiser HD650(CNC mod/Dekoni Elite Fenestrated Sheepskin)
TWR ➤ Samsung Galaxy Buds Pro
Acher
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Acher 19. 1. 2024 16:21

Také žel musím dodat, že jsem po pokusech najít řešení výše uvedenou úpravu Mojo vzdal a blok s SC pro větší komfort zapínání odpojil.

Avšak jako řešení jsem použil napájecí zdroj MEAN WELL GSM36E07-P1J. Jedná se o spínaný zdroj s ochranou před přetížením, proti přepětí i ochranou proti zkratu a výstupním napětím 7.5V DC.

https://www.tme.eu/cz/details/gsm36e07- ... mean-well/

Plně nabitá baterie v Mojo má na výstupu napětí zhruba 8.2V až 8.3V a napájecí rozsah, který pro běh z baterie Mojo vyžaduje, je cca. 7-8.5V. Protože výše uvedený zdroj s výstupem 7.5V je v akceptovatelném rozsahu, mohl jsem ho připojit přímo místo baterie. Stačilo vyvrtat jednu malou dírku do krabičky Mojo a přivést jí napájení.
Hlavní výhodou této varianty „stolního řešení“ je, že po odpojení 5V nabíjecího napájení dojde k deaktivaci spínaného, prý i hodně zašuměného, měniče napětí sloužícího k dobíjení baterie a Mojo přestane tolik topit!
Zatím jsem s touto variantou i zvukem Mojo spokojen. Pro zlepšení zbývá asi již jedině varia vytvoření externí krabičky s kondenzátorovým blokem (baterií) pro filtraci napájení a pokrytí proudových špiček… :-D :-D :-D

Obrázek
Obrázek
DAP iBasso DX150(AMP8) ➤ Custom Art FIBAE Black
Sound Blaster Z SE(Toslink) ➤ Chord Mojo ➤ DIY sluch. zes.(OPA1656/BC550C,BC560C/BD139,BD140) ➤ Sennheiser HD650(CNC mod/Dekoni Elite Fenestrated Sheepskin)
TWR ➤ Samsung Galaxy Buds Pro
Acher
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 19. 1. 2024 16:59

Takže Mojo napájíš přímo tímto zdrojem bez baterie kapacitoru a podobně?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Acher 19. 1. 2024 17:28

K bateriovému vstupu mám přiveden napájecí zdroj. Na bateriový konektor jsem přiletoval kabel, který je vyvrtaným otvorem vyveden ven a zakončený zásuvkou 5,5/2,1 mm. K ní je pak přímo připojen uvedený napájecí zdroj 7.5V/4.32A. Nic dalšího již mezi zdroj a bateriový vstup vloženo není.

Baterie je vyjmutá, nabíjecí napájení 5V odpojeno a signál je přiveden optikou z PC ;-)
DAP iBasso DX150(AMP8) ➤ Custom Art FIBAE Black
Sound Blaster Z SE(Toslink) ➤ Chord Mojo ➤ DIY sluch. zes.(OPA1656/BC550C,BC560C/BD139,BD140) ➤ Sennheiser HD650(CNC mod/Dekoni Elite Fenestrated Sheepskin)
TWR ➤ Samsung Galaxy Buds Pro
Acher
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků