Chord Mojo

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod wikxzen 6. 1. 2017 10:21

At CES 2017 Chord has also thrown a hi-fi curve ball with the introduction of Poly, a dedicated network module for Mojo, the company's portable DAC.
In case you were wondering, Poly is derived from the Greek word meaning 'a large number' or 'many,' and is a nod to the module's breadth of features.
The basic concept is the plug-in module acts as a streaming hub. You can access music over your home network or from a NAS storage device. There's even an SD card slot if you happen to store your music files in such a fashion.
There's Apple AirPlay and Bluetooth functionality while the module supports all manner of high-res audio formats including DSD64 and DSD512.
Power is provided by a built-in battery which Chord claims should offer over nine hours of use.
Poly will launch in the next couple of months with a price tag of £499.
Read more at http://www.whathifi.com/news/chord-laun ... 2aSesEa.99
wikxzen
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 7. 1. 2017 20:27

No, za 500 liber to jde proti té hlavní myšlence Moja(dobrý zvuk za rozumné peníze) a tak nějak mi přijde, že to cílí spíš na domácí uživatele než na ty cestovatelské.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 8. 1. 2017 02:31

U mne coby cestovatele vyvolalo Poly několik otázek, první z nich s ním nesouvisí, hodím je do placu všechny.
1, jaký je lag při použití mojo v roli zvukové karty připojením přes usb? Je to jen na poslech hudby? (tj. jak je lag velký?)
2, o co se zvětší lag po připojení přes airplay (na ios) nebo bluetooth (na androidu)? Lze lag kompenzovat v aplikaci (synchronizace zvuku a videa), a tim ucinit mojo pouzitelne pro prehravani videa? Podle mne nektere aplikace umoznuji nastavit dobu prodlevy obrazu za zvukem. Pro realtime cinnosti (hrani hry, komponovani hudby) neni asi Mojo kvuli lagu pouzitelne, mate to nekdo vyzkouseno? Off topic: U androidu hraje roli i architektura projevujici se lagem behem zprocesovanim zvukove informace, ktera diskvalifikuje system android od pouziti pro vazne zajemce o tvorbu hudby, zatimco system ios timto neduhem netrpi. Od verze Androidu 6 se situace pry zlepsila, viz.: http://superpowered.com/androidaudiopathlatency , http://www.androidauthority.com/android ... cy-670727/
3, verze BT? Za predpokladu ze bude zvuk odeslan z telefonu nebo tabletu stejnou verzi BT, jaka bude v Poly, jaky bude dopad na kvalitu zvuku pri prenosu? Komprese audia je predpokladam u BT nadale ztratova, zatimco u Airplay je bezztratova (16bit 44.1kHz), protoze airplay zapojuje do prenosu zvuku i WiFi sit. Ale v kazde verzi BT se snad kompresni kodek trochu zlepsuje, nepletu-li se. Cili otazka zni, jak dobra audio kvalita s BT bude? Nektere verze Aptx, ktery tez technologii BT vyuziva, jsou totiz jiz bezztratove (chapano v mezich red book CD standardu, tj. 16bit 44.1kHz).
4, Jaky MPD prehravac vybrat na androidu a jaky na ios pro prehravani obsahu z SD karty?
5, stoji 500dolaru za to, ze se clovek zbavi Dapu (o cihličku míň) a zacne prehravat hudbu z SD karty pres telefon :-)? (dopad na baterku pri zaplem BT?, ztlumi se prehravani pri prichozim hovoru? pujde hovor pres sluchatka a tim padem pres mojo (lag) nebo ne?)
6, predpokladejme, ze si clovek Poly koupi, a pouzije je tak, ze Mojo hodi do batohu, sluchatka do usi, a telefon da do ruky. Za nejvetsi nevyhodu povazuji to, ze se Mojo pri necinnosti nevypne. Zajimalo by mne, jestli to Poly neresi (wake on signal).
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VobludaVobluda 17. 1. 2017 15:57

Po tydnu s Mojo, ktere hraje vyborne, mam dotaz na ostatni uzivatele.
Taky se vam tak zahriva pri prehravani s baterie (nabijeci kabel odpojeny)?
VobludaVobluda
Junior

Odeslat příspěvekod wikxzen 17. 1. 2017 16:08

Je to běžné. Dokáže se "rozparádit" až na teplotu kávy z kávovaru. Zvláštní je, že nejžhavější byl v tašce, když jsem jej nevypnul a odpojil z počítače a sluchátek, a šel z práce domů. Po cca 45 minutách jsem si říkal, že mi někdo hodil do tašky žhavý uhlík. Ale jak je připojený k čemukoli, tak takhle nehřeje. Asi je třeba aby skutečně byl nepřikrytý nezabalený. Ideálně na stole.
wikxzen
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 17. 1. 2017 22:29

Rozhodne se dovede zahrát.Proto je tam tepelná pojistka,která zabrání provozu,pokud se tak"rozparádí".Tahle situace můze nastat,pokud dobjís a zaroven prehrávas.Alespon takhle jsem to pobral z diskuze.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VobludaVobluda 17. 1. 2017 23:42

Jak pisu, prijde mi pomerne dost horky pri samotnem prehravani bez soucasneho nabijeni.
VobludaVobluda
Junior

Odeslat příspěvekod fatc 24. 1. 2017 20:18

Ahojte, obraciam sa na vas otazkou. Mam smartfon (android 6.0) , ktory nepodporuje USB OTG.
Mam podla vas nejaku sancu, ze mi to bude spolupracovat s Mojo?
Diky.
fatc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akburt 24. 1. 2017 20:33

Sance je nulová,Mojo má pouze digi vstupy,zádný analog.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vincik10 15. 3. 2017 21:06

Zdravím. Koupil jsem si Mojo a řeším teď jaké koupit kabely. Prozradíte jaké kabely používate? Potřebuju dva na propojení a napájení s pc a jeden na android smartphone.
vincik10
Junior

Odeslat příspěvekod razerfan 16. 3. 2017 04:03

na napájení libovolný, na audio signál kvalitní datový ( třeba https://www.dysonaudio.com/collections/ ... r-mini-usb s micro usb konektorem - napiš mu mail co chceš s čím spojit a on ti ho vyrobí - obdobně http://www.kabelguru.cz/product/digital ... uru-usb/21 ) tj. USB A - micro USB B.

Pro ios zařízení platí výše uvedené o datovém kabelu + že apple cck (usb2.0 - lightning adaptér) degraduje kvalitu signálu, a to se řeší pomocí novější verze apple cck USB3.0 která obsahuje navíc napájecí port (usb3.0&lightning - lightning adaptér). Mojo nepotřebuje s ios zařízením dodatečné napájení, ale špatný kabel nebo rozbitá propojka (cck) může vyústit v hlášku že zařízení odebírá moc energie .. originální usb Mojo kabel plní roli datového kabelu dobře.

Pro android platí že by mělo jít o kabel otg (typicky micro USB B - micro USB B ) + že by telefon měl podporovat otg + že by měl mít telefon nainstalovanou vyšší verzi androidu (5+).

Prý je vhodné signál vyčistit od ruchů pomocí usb filtru např. audioquest jitterbug.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 30. 3. 2017 02:22

zajímavý case na mojo a iphone - odkaz: https://www.amazon.com/MITER-Leather-Ca ... B01NBM16MT
ale lepší by bylo Poly (airplay konektivita)
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tajnik 12. 11. 2017 14:11

Kdyz z DAP Xduoo x10 hraju pres opticky kabel do Mojo, kontrolka frekvence spravne meni barvu podle kHz. Tytez skladby prehravane z PC pres Toslink v SB X-Fi Fatality https://www.cnet.com/products/creative-sound-blaster-x-fi-fatal1ty-fps-sound-card-series/specs/ bez ohledu na kHz sviti jenom cervene, t.j. 44kHz, pri zastaveni hudby se barva kontrolky zmeni na zelenou. Pri pripojeni pres USB je porad, t.j. i pri vypnutem prehravani, jenom cervena. SW prehravace zkousim ruzne: QuodLibet, MPV, Clementine, Foobar2000, VLC, DeadBeef. OS W7 nebo Ubuntu. Rozdil ve zvuku ja osobne teda neslysim, ale zajimalo by me, co jde z PC jinak. Mate nekdo nejaky napad?
tajnik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lithrai 12. 11. 2017 14:46

Asi ti operačný systém do toho zasahuje. Keď prehrávaš cez foobar2000, maš správne nastavené WASAPI? Alebo čo používaš?
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 12. 11. 2017 16:02

S winckama ti nepomůžu, ale v tom linuxu musíš najít přehrávač, který umí posílat zvuk přímo na hw výstup zvukové karty, jinak se vše převzorkovává na 48kHz a kontrolka by měla svítit oranžově, červebě svítí při 44.1kHz. DeadBeef by to měl umět já používám Audacious. Ten zvukový výstup se nastavuje přímo v přehrávači a budeš tam mít několik výstupů na výběr. Ty musíš vybrat např. hw. 2.0 (USB audio) v případě USB (to číslo může být jiné, záleží kolik máš zvukových karet, jako zvukovou kartu to může brát i HDMI výstup grafické karty, takže to může být třeba i hw.3.0 apod.). V případě optického výstupu bude ten výstup označen napři hw 1,1 (sb IEC958) - kde sb je název chipu zvukové karty a IEC958 značí, že je použit digitální toslink výstup z karty.
Jak jsem psal výše problém je, že pokud zvuk neposíláš přímo na hardware výstup zvukového zařízení, dochází k převzorkování na těch 48kHz, aby jsi současně mohl slyšet např hudbu, zvuk z videa a zvuky systému. Ty potřebuješ při mp3 nebo flacu 16/44 vzorkovací frekvenci 44.1kHz, tedy Mojo svítí červeně.
Možná to zní složitě, ale klidně tě navedu po soukromých zprávách.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků