jaký AMP a DAC k AKG K 812 ?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MHOE 3. 3. 2016 16:52

Kup si USB DAC se standalone zesilovačem, popř. USB DAC/amp kombo, pokud chceš poslouchat s počítače. Ale jako pokud hrozně toužíš po té Lyře, klidně do ní jdi... časem pak stejně přejdeš na něco jiného, pokud to se sluchátkovým poslechem z PC začneš myslet skutečně vážně.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 3. 3. 2016 17:26

skybus: zkoušel jsem Juli versus spdif na základní desce a rozdíl byl hodně velký a dobře slyšitelný. Navíc ma Juli i dobrý analogový výstup, pokud bys chtěl PC propojit např se zesilovačem.

MHOE: ta Lyra je tak špatná? Vždycky jsem si myslel, že je to velice kvalitní DAC/amp. Podstatně kvalitnější, než třeba moje NFB 12. Vím, že nemá asynchronní USB, ale to můj NFB taky nemá.Ale nikdy jsem Lyru neslyšel.
Naposledy upravil martas38 dne 3. 3. 2016 20:05, celkově upraveno 1
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod skybus 3. 3. 2016 19:28

martas38 píše:MHOE: ta Lyra je tak špatná? Vždycky jsem si myslel, že je to velice kvalitní DAC/amp. Podstatně kvalitnější, než třeba moje NFB 12. Vím, že nemá asynchronní USB, ale to můj NFB taky nemá.Ale nikdy jsem Lyru neslyšel.

To by mě taky zajímalo, nemyslel jsem, že je tak hrozná :). Ještě za tu cenu.
skybus
Junior

Odeslat příspěvekod boriscz 3. 3. 2016 21:00

Taky bych rád obširnější vysvětlení.
Možná Lyra nemá poslední výstřelky módy, ale konstrukce je to moc hezká.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skybus 4. 3. 2016 18:35

Je to tajemství?
skybus
Junior

Odeslat příspěvekod MHOE 6. 3. 2016 14:23

Není to tajemství :-) Ale ani to není nějaké dogma - čistě můj subjektivní úhel pohledu na věc.

Nebylo to myšleno ve smyslu, že by byla Lyra špatná. Věřím tomu, že je především za cenu 10ti tisíc kč z druhé ruky fajn. Jen mi zkrátka přijde prapodivné pořizovat za tolik peněz přístroj, který z pohledu současných standardů PC poslechu zjevně zaspal dobu. Nebo nedejbože ještě přikupovat kvalitní zvukovou kartu za dalších pár tisíc jen proto, abych jakože měl koaxiální SPDIF výstup, kterým by se dal signál do Lyry posílat. Podle mě by se totiž jednalo o kompromis z pohledu kvality zvuku i možností jeho ladění (na ose PC - transport - DAC se dá se zvukem poměrně solidně "čarovat", pokud máš vhodně stavěný řetězec a víš, jak na to). Můj druhý hlavní podotek k tomuto zařízení by byl ten, že dost pochybuju o jeho všestrannosti - na výkon náročnější planárně-magnetická sluchátka nebo tonálně světlejší modely alá K701/HD800 by na Lyře nemusely vyznít moc optimálně (vycházím zde i z toho, co jsem se dočetl od lidí po internetu). Pokud bych předem nevěděl, jaká konkrétní sluchátka budu do budoucích let vlastnit, považoval bych výkonnostní a zvukovou všestrannost za naprosto zásadní parametr.

Obecně se však dá říct, že nejsem z pohledu hifi moc vlastencem a tudíž věřím hlavně tomu, co bylo prověřeno vlastníky po celém světě. To se o výrobcích českých značek obecně říci nedá ani náhodou. Tudíž, jak se říká v zahraničí, "také my opinion with a grain of salt".
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 6. 3. 2016 21:34

Bazarová Lyra nebo Benchmark může být dobré řešení na přechodnou dobu, pokud se někomu z nějakého důvodu nezamlouvají nižší řady Schiit nebo Audio-GD. Jde ale už o starší produkty a člověk tudíž musí být připraven na kompromisy.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 6. 3. 2016 21:47

Měl jsem chviličku Casea Lyra Digital 2 a dlouhou dobu Casea Orion lite. Pokud bychom se bavily o dynamických sluchátkách HD600, K701, HD800 neviděl bych v Lyra žádný problém a HE500/560/HEX si na tom dokážu představit stejně tak, Audeze ne.
S čím musím, ale souhlasit je to propojení s počítačem, dnes jsou lepší pohodlnější řešení a proto bych asi taky volil něco jiného. Někomu to, ale vadit nemusí..
Ale dá se dokoupit i USB konvertor dřív nabízelo něco Audio-gd levný a po uprávách TCXO velmi slušný, ale teď už to v nabídce bohužel nemají, něco podobného má M2tech, ozkoušené to nemám..
Pak taky otázka jak by to hrálo s odděleným dacem např. tím levným O2dacem..
Já mám zase nedůvěru v nižších modelech Audio-gd apod..
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků