Dac/suchátkový zesilovač k AKG702

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Solari65 26. 6. 2019 14:28

kuko61 píše:Do 100€ budes tazko hladat vykonnejsi kombinovany DAC-Amp.

Pokial by som nemal minut ovela viac ako 100€, asi by som isiel cestou kupit lepsi zosilovac a lacnejsi DAC.
Taký JDS Labs Atom je niekolkonasobne výkonnejší ako Fiio E10K alebo K3 a stoji 99€, co je podla mna dobra cena. na zaciatok by si ho mohol prepojit s nejakym lacnejsim DACom, a ak by si si chcel v buducnosti polepsit, DAC by si si potom mohol kupit lepsi...
https://jdslabs.com/product/atom-amp/
https://www.headfonia.com/review-jds-labs-atom/


No jak se dívám na ty parametry zesilovačů, něco na tom bude. Fulla 2 je stále slabá pro 62Ω a maximální vstupní výkon 200mW. A tak je ve hře i tvá varianta. Říkám si, že zesilovač bych mohl vzít jen jednou a zůstal by se mnou "na pořád", na jakékoliv sluchátka... DAC by se dalo případně po pár letech měnit (ne že bych chtěl, ale tam asi bude vývoj kupředu).

Je tedy lepší, než "Fulla 2" kombinace Magni 3 + levnější DAC nějaká Čína či EU? V ČR jsem už ztratil iluze... A tak bych i riskl průchod přes celnici (Aliex.).

Pokud by tato kombinace byla vhodnější, byl by tip na DAC kolem 1500,-Kč? Nebo jsme zase v začarovaném kruhu a DAC kolem 1500,- nemá význam, tudíž by byl lepší Fulla 2 :-)

Neposlouchám ale nějak nahlas a muzika je všech možných kvalit, od youtube, přes mp3 (320 kbit) a minimum FLAC.
Solari65
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 26. 6. 2019 14:34

Poradil bych ti tady z bazaru AudioGD R2R 11. Ten sluchátka utáhne a jeho temnější projev by si mohl s AKG sednout. Ale asi je to mimo tvůj rozpočet.
Prostě ať budeš dělat, co budeš dělat, K702 za málo peněz adekvátně nenakrmíš a s novými výrobky už vůbec ne.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 3. 7. 2019 13:51

Ta Fulla ti to utahne celkem v pohodě,provozoval jsem s ni k701 a ok..a to poslouchám dost volume doprava . Krásně se zvedla dynamika a zvuk pročistil i basy.701 jsem pustil do světa a teď mne mrzí že je nemohu vyzkoušet s Aune x7s.I v Audigu jsem se shodnul s prodavačem že Fulla je za ten peníz větší kauf než Magni3.
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod j4cko3o 16. 9. 2019 18:14

Sveho casu jsem provozoval v praci pro chvile rozptyleni K701 s E10K, a zas tak strasny to nebylo :). To K3 ma asi lepsi DAC a silnejsi headamp nez E10K, urcite by to bylo 150x lepsi jak OEM output z Dell Precision.
Otazka spis je, jestli to ma za 3tis smysl a nebylo by lepsi jeste fakt nejakou tu korunu prihodit a poridit neco k nim adekvatnejsiho, viz prispevky/doporuceni vyse. Osobne bych teda radeji jeste neco pritlacil.
Jak jiz tu zaznelo, K701/702 jsou spickova sluchatka (kor za tu cenu), ktera kdyz se kvalitne nakrmi, hrajou opravdu vyborne a uspokoji nejednoho hifionanistu :).
Dodnes na ne, resp. jejich prodej vzpominam se slzou v oku.
Burson Audio HA-160 -> Sennheiser HD800 (mod), AKG K702, AT ATH-AD700X
Arcam rHead -> Audeze LCD-X, Hifiman Ananda, Etymotic ER4XR
RME ADI-2 DAC FS -> CREEK Evolution 50A -> TANNOY Revolution XT 8F
j4cko3o
Junior

Odeslat příspěvekod Solari65 25. 11. 2021 11:06

Ahoj,
no nějaký čas uběhl a já se rozhodl utratit inflační peníz. Trochu jsem si "ulítl" a objednal z Audigo starší (již používaný na prodejně) Shiit Lyr (i s 2letou zárukou) pro své AKG K702.

Aktuálně doma nemám žádný DAC (ani kabely). Stále platí (viz. předchozí komunikace zde na vláknu), že poslouchám na notebooku Dell Precision 7520.

Mohli byste mi někdo prosím doporučit nějaký DAC cca do 3tis.? Napadl mě třeba bazarový Shiit Modi 2...
Snad nebudete psát, že k takového ampu potřebuji přitlačit s částkou za DAC ;) Už tak jsem hodně přestřelil :roll:

parametry K702:
- Frekvenční odezva: 10Hz až 39,8kHz
- Citlivost: 105dB
- Jmenovitá impedance: 62 Ohmů
- Maximální vstupní výkon: 200mW

Moc děkuji za tipy.
Přílohy
Lyr_obr.3.JPG
Obr.1.JPG
Obr.1.JPG (17.16 ) Zobrazeno 3206 krát
Solari65
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Solari65 25. 11. 2021 13:30

Co takhle:
1. Modi 3+ s AK4490 cena s poštou a dph cca 3500,- ; výhoda stejné značky; nevýhoda doba dodání z USA (+ bez záruky)

2. Topping E30 s AK4493 v ceně 4000,- Výhoda, že je hned a jen o 500,- dráž (+ záruka)

3. Topping D10s s ES9038Q2M v ceně 2800,- Výhoda cena

Bohužel se v tom opravdu nevyznám. Co zvolit?
Solari65
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 26. 11. 2021 06:54

DAC ma na vysledny zvuk asi najmensi vplyv. Povedal by som mozno niekde okolo 5 max 10%. Najvacsi vplyv maju Sluchatka a potom zosik. Takze ktorekolvek dedikovne riesenie so slusnymi recenziami bude dobrou volbou. Mozno by som sa len zameral na charakter zvuku toho DAC-u (neutralny, svetlejsi, temnejsi) podla preferencii. Kedze mas ale lampovy zosik, tak vela veci si vies "upravit/doladit" lampami...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 26. 11. 2021 07:32

Akorát to musí mít jednu podmínku. Že je ten DAC dobře udělanej, netrpí na jitter a podobně. Osobně bych k AKG volil DAC s méně ostrým podáním zvuku, tedy s čipy AK, asi bych volil ten Topping E30.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Michall35 26. 11. 2021 08:11

E30 mám a mohu s klidným svědomím doporučit
Michall35
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Solari65 12. 1. 2022 11:19

Pořídil jsem DAC Topping E30 a čekal na již používaný Schiit Lyr 1. Bohužel Lyr došel nefunkční, tak jsem jej zaslal zpět a ani nevyzkoušel, což mě mrzí. Dal jsem tedy pryč i nový E30.

Pořídil jsem místo toho kombo Schiit Magni 3+ a Modi 3 spojené RCA kabelem Audioquest Big Sur 1m.

Za sebe subjektivně napíšu, že šel zvuk o cca 30% nahoru oproti stavu, kdy jsem poslouchal ze zvukovky ntb. Musím říct, že jsem aktuálně s kombem velmi spokojený a hudbu si užívám opravdu výrazně více. Jenže s jídlem roste chuť.

Nyní je v bazaru Schiit Asgard 3 s integrovaným DAC AK4490 za 10tis., tak přemýšlím, zda má vůbec cenu takový upgrade. Výkon Asgardu 3 je o něco vyšší, než Magni 3+, ale otázka, zda to za to stojí. Moc se mi navíc nelíbí integrovaný DAC. Ne moc pěkně o tom píší na fóru audiosciencereview. Měl by význam takový upgrade?
Spíš si představuji (když už) Asgard 3 a k němu samostatně DAC.
Přílohy
Obr.2.JPG
Obr.1-.jpeg
Naposledy upravil Solari65 dne 12. 1. 2022 12:47, celkově upraveno 1
Solari65
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akburt 12. 1. 2022 12:02

Solari65 píše:Co takhle:
1. Modi 3+ s AK4490 cena s poštou a dph cca 3500,- ; výhoda stejné značky; nevýhoda doba dodání z USA (+ bez záruky)

2. Topping E30 s AK4493 v ceně 4000,- Výhoda, že je hned a jen o 500,- dráž (+ záruka)

3. Topping D10s s ES9038Q2M v ceně 2800,- Výhoda cena

Bohužel se v tom opravdu nevyznám. Co zvolit?


Mám Schiit Modi/Magni 3 z USA,vyhorel mi zesík.Poslal jsem v rámci záruky do USA a obratem mi prisel nový.Takze záruka funguje v pohode,toho se bát nemusís.
P.S.
Ted jsem se podíval na datum...takze to jsem reagoval dost pozde.Ale treba to nekomu pomuze.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zarkow 12. 1. 2022 22:35

Asgard by mohl k AKG lépe sednout než stávající Modi a Magni, krom vyššího výkonu bude zvukově vřelejší a plnější.
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Solari65 16. 3. 2022 14:34

Tak nakonec jsem Asgard 3 s integrovaným DAC (AK4490) pořídil.

Musím říct, že je to výrazný posun, oproti Magni 3+ s Modi 3. Nečekal jsem to. Sluchátka se jakoby konečně probudila. Už nešlo jít zpět a Magni s Modi jsou pryč.
Asgard zůstal a jednoznačně zvítězil.

Nyní je v bazaru přes 3 roky starý Schiit Lyr 3 za 8300,-Kč, ale bez DAC, tak uvažuju. Myslíte, že by tam mohl být z Asgardu taky takový skok, jako z Magni 3+ ? :-)

Zajímalo by mě taky, zda lze k Lyr 3 dát jakýkoliv levnější DAC (např. Modi 3 nebo Topping E30) nebo potřebuje něco výkonnějšího/dražšího? Prosím někoho případně o vysvětlení, proč se k takovým zesilovačům pořizují dražší DAC, byť třeba se stejným chipem, jako má výrazně levnější DAC. Jestli je to kvůli nějakému napětí apod. :hm Je mi jasné, že by to mělo být vyváženo, ale spíš mi jde o info, zda tam není zakopaný pes i jinde. Třeba někdo řekne s levným Modi 3 to určitě nespojuj, protože je tam problém ten a ten...

Děkuji.
Solari65
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků