NTB napájený jen z baterie - lepší signál v DAC ?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bogino 11. 8. 2016 18:40

šeďour píše:Bogino -> Nerozumím tomu, kde bereš jistotu, že NTB je zařízení třídy 1 ?


Nic take moj prispevok neobsahuje. Staci pozorne citat.

Zavisi od konkretneho zapojenia zdroja, ci zemna slucka moze vzniknut, alebo nie.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 12. 8. 2016 09:14

Nelži Bogino, přečti si po sobě svůj příspěvek !

A já se tě ptám, jak může vzniknout zemní smyčka mezi notebookem a DACem přes USB kabel ?
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 12. 8. 2016 14:51

Notebooky a ich zdroje su take aj onake. Staci jeden dotaz do Google a koho to zaujima - zisti, kolko ludi riesilo problem zemnej slucky s notebookom po pripojeni externeho audio zariadenia. Aj s uvedenim konkretneho posluchoveho retazca a tiez co im pomohlo.
https://www.google.sk/search?q=notebook+ground+loop

Toto je tema Jirku L., ktory problem zemnej slucky nema a na sedoura tu uz reagovat nebudem.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 12. 8. 2016 15:01

Nehádejte se, pravdu máte oba - byť bohužel, pravda každýho z vás platí NĚKDY JINDY. Jde o to, kterej zdroj pro NTB má a kterej nemá vnitřní spojení primární a sekundární strany přes kondenzátory, který původně mají celej adaptér odrušovat, ale ve spojení se starší verzí rozvodný sítě TN-C v bytech naopak způsobujou zemní smyčku. V bytě s fungujícím rozvodem v soustavě TN-S žádný velký problémy nehrozí, tam ochrannej vodič neslouží k vedení zpětnýho proudu a tím na něm ani nemají jak vznikat úbytky napětí, přímá příčina vzniku rušení zemní smyčkou. Bohužel, takovejch bytů u nás zatím ještě pořád není tolik, aby zemní smyčka nebyl problém diskutovanej dnes a denně. Na prasáka se to řeší přerušením žlutozelenýho vodiče v přípojným kabelu adaptéru, košer řešení je jedině celková rekonstrukce rozvodu v daným bytě.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod akburt 12. 8. 2016 18:58

Podobny problem jsem mel take,panelak 80tá leta.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 13. 8. 2016 18:37

Tak vidíš ako to tu chodí, všetci sa tu tak radi hádajú.
Odpoveď si niekedy musíš nájsť sám. Ak nepočuješ rozdiel pri zapojenom alebo odpojenom napájaní, tak skús vylepšiť softvér. Pre mňa Daphile funguje, predtým som používal Audiophile Linux. Určite oba lepšie než Windows, Windows je moc náročný na procesor.
Ale aj tak PC nie sú vyrobené na prehrávanie hudby.
Ja by som bral toto
http://www.computeraudiophile.com/conte ... ew-part-2/
A beží to na podobnom Linuxe ako je Daphile. Samozrejme hardvérovo je to vyrobené priamo len na účely prehrávania hudby.
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dkdkdk 13. 8. 2016 21:51

A přinese mi Sonore urendu (640$) 16ti násobné zlepšení oproti RPi2 (40$)?
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 15. 8. 2016 16:37

Bogino -> díky...nemusíš na mě reagovat, zvlášť ne tím způsobem který jsi předvedl.
Já jsem se ptal, jakej má smysl odpojit zdroj NTB při přehrávání hudby ?
Co se tím docílí ?
A kromě těch hloupostí s údajnou zemní smyčkou (která, pokud vznikne, tak se dá jednoduše eliminovat výměnou kabelu) jsem se nic dalšího nedozvěděl.

Co má teda zlepšit po odpojení zdroje ten signál v DAC ?
...

A co znamená ta nesmyslná věta o tom, že tohle je téma Jirky L. ?
To jako, že sem smí psát jen on, nebo jen ti, co s ním (a nebo s tebou) souhlasí ??

Jsme na veřejným fóru :pozor
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 15. 8. 2016 19:16

šeďour píše:Co má teda zlepšit po odpojení zdroje ten signál v DAC ?

Odpoved je jasne napisana v mojom prvom prispevku tejto temy.
Problem "diskusie" s tebou je, ze necitas pozorne, na co reagujes, alebo to nedokazes pochopit ... neviem, potom vytrhavas z kontextu. Ked to este doplnis zadrapcivymi vyjadreniami ako "lzes", pre mna je diskusia s tebou prakticky nemozna.

Toto je tema Jirku L. a mojim zamerom v tejto teme bolo jemu poradit. Pokial Jirka mojim riadkom poozumel a vedel si z nich vybrat nieco uzitocne, to som chcel.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka L. 19. 8. 2016 10:23

bogino píše:
šeďour píše:Co má teda zlepšit po odpojení zdroje ten signál v DAC ?


Pokoušel jsem se zjistit, zda se tento způsob napájení neodrazí např. ve větší prokreslenosti hudebních nástrojů, či určitých frekvencí, něco jako ve smyslu použití síťové pračky.

Neřešil jsem problém nějakých parazitních signálů, šumu či zemních slůček :-)

Na netu jsem však četl o různých experimentech lidí s alternativním napájením své aparatury s velmi pozitivním výsledkem nahrazující drahé síťové pračky. Jednalo se o použití napájení domácí alektrocentrálou a zapojením na sadu autobaterií . Tito lidé také neřešili šum jako takový, ale snažili se obejít problém s bordelem pronikajícím z el. sítě.
Yamaha AX 1090, JBL Ti 1000, kabeláž Audioquest FLX-SLIP, Audio-Technica ATH-AD700X, , AudioGD 10.33, nap. kabel ViaBlue X25 Silver,Foobar 2000 DarkOne v4.0,MMC PopcornHour A400
Jirka L.
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků